Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2009., 16:51   #81
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Za Rukavinu nisam znao da ima i jedna jedina osoba koja nije Hrvat. Srbi Rukavine su vjerojatno česti kao Srbi Brozovi i sl.
Antonio Rukavina je Hrvat, inače je zemunac. Tko zna kada su mu se preci tamo doselili, ali danas je u nacionalnom smislu Srbin (iako ga je Marković htio zakapariti da igra za Hrvatsku )

Slično je i sam prezimenom Mance, imao ih po Srbiji, iako je autohtono ličko prezime, spominje se čak u 14. stoljeću.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:54   #82
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Antonio Rukavina je Hrvat iz zemuna koji je posta srpski reprezentativac i koji se dokazuje da je veci pravoslavac od patrijarha Pavla

Cuo sam da ima Hrvata koji se prezivaju Milosevic, i to pretezno u Dalmaciji... ko je tu koga...nikad necemo znati, ali Milosevic mi ne "zvuci" ni malo Hrvatski. Sloba je poreklom Crnogorac, otac mu je bio svestenik u Crnoj Gori(ocigledno los, cim je sin bio primeran ispisnik KPJ, mozda ga je posle grizla savest pa je odlucio da se promeni )
Ako je taj Rukavina postao svetosavac,onda ne može bit Hrvat da mu je Bog ćaća
Miloša ima nesrba,Forman,Žanko i ekipa,ne čudi se svačemu
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:56   #83
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Slično je i sam prezimenom Mance, imao ih po Srbiji, iako je autohtono ličko prezime, spominje se čak u 14. stoljeću.
Mance su ličani,ali nisu autohtoni od nikakvog 14. stoljeća nego doseljeni Kranjci tj. Slovenci, stigli nakog oslobađanje Like od turske vlasti
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:58   #84
Quote:
šarafciger kaže: Pogledaj post
ne žulja mene ništa, ja znam što sam i tko a ti sereš podatke koji nemaju veze sa mozgom!
Eto tvoji imaju veze s mozgom
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:01   #85
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Eto tvoji imaju veze s mozgom
točno
__________________
kacavida
šarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:02   #86
Quote:
šarafciger kaže: Pogledaj post
točno
Imali bi kad ne bi pričao pričice
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:08   #87
U okolici Širokog Brijega je iskopana ploča s prezimenom Milošević. Tekst je pisan hrvatskom ikavštinom.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Natpis_...5%A1evi%C4%87a
krugoval. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:10   #88
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Povijest ih nigdje ne poznaje kao jedan narod
A ko kaze da su bili isti narod.I jedni i drugi su se doselili na balkan kao Sloveni.Molim te navedi mi gde se to spominju Srbi,Hrvati ili Bugari u recimo 2gom veku.
MAGRIPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:16   #89
Quote:
krugoval. kaže: Pogledaj post
U okolici Širokog Brijega je iskopana ploča s prezimenom Milošević. Tekst je pisan hrvatskom ikavštinom.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Natpis_...5%A1evi%C4%87a

Mozda je Sloba navijao za Siroki

Gadan lik taj Freeman Softfucker

Zadnje uređivanje NikolaBGD : 28.04.2009. at 17:22.
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:22   #90
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Mance su ličani,ali nisu autohtoni od nikakvog 14. stoljeća nego doseljeni Kranjci tj. Slovenci, stigli nakog oslobađanje Like od turske vlasti
Mea culpa

Zamijenio sam s jednim drugim prezimenom kojega sam proučavao; sada sam provjerio.

Ali za ovo da su Slovenci to nisam znao.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:28   #91
Quote:
MAGRIPA kaže: Pogledaj post
A ko kaze da su bili isti narod.I jedni i drugi su se doselili na balkan kao Sloveni.Molim te navedi mi gde se to spominju Srbi,Hrvati ili Bugari u recimo 2gom veku.

Postoji i teorija da nazivi HRV i SRB ustvari varijacije jednog te istog imena.
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:31   #92
imena ne govore apsolutno ništa, pogotovo ako pratimo srednji vijek. Dominantna su bila općeslavenska imena na svim prostorima. To što se tokom vremena pojedino ime zaljepilo za neku naciju (npr. Vuk, Radovan za srpsku...) ne znači da je nužno osoba s tim imenom u srednjem vijeku Srbin (Hrvoje Vukčić, Zvonimirov sin..), ALI isto tako; ukoliko danas netko nazove sina Vuk, da su šanse 99% da je riječ o Srbima.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:32   #93
Quote:
MAGRIPA kaže: Pogledaj post
Molim te navedi mi gde se to spominju Srbi,Hrvati ili Bugari u recimo 2gom veku.
hah... istražuj pa ćeš naći odgovore.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:33   #94
Quote:
krugoval. kaže: Pogledaj post
U okolici Širokog Brijega je iskopana ploča s prezimenom Milošević. Tekst je pisan hrvatskom ikavštinom.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Natpis_...5%A1evi%C4%87a

Milosevic je Crnogorac.
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:51   #95
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Antonio Rukavina je Hrvat iz zemuna koji je posta srpski reprezentativac i koji se dokazuje da je veci pravoslavac od patrijarha Pavla

Cuo sam da ima Hrvata koji se prezivaju Milosevic, i to pretezno u Dalmaciji... ko je tu koga...nikad necemo znati, ali Milosevic mi ne "zvuci" ni malo Hrvatski. Sloba je poreklom Crnogorac, otac mu je bio svestenik u Crnoj Gori(ocigledno los, cim je sin bio primeran ispisnik KPJ, mozda ga je posle grizla savest pa je odlucio da se promeni )
A da ostanemo-ako je moguće-kod razuma ?

1. Rukavine su Hrvati, praktički svi. Kako se tko od njih ponaša, nevažno je.

2. Miloševići su "miješani", no puno je više Srba i Crnogoraca nego Hrvata. Ta situacija s predhodnom nema veze.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 18:29   #96
Quote:
HutaGalung kaže: Pogledaj post
a sta je za tebe normalan post...oni istiniti uglavnom nisu pretpostavljam...

Eno ti bele strane u Srbiji i Hrvatskoj pa kucaj sta te interesuje...i poredi...eto mene zanimala neka cudna prezimena pa potrazio, verujem da vecina to nisu znali pa ni ja...

Jesu li tema prezimena , jesu...

Ili ti vise volis babske price i mitomane...
Kao što rekoh, žalim te...
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 18:55   #97
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Milosevic je Crnogorac.
Kako da ne i to iz Pozarevca.Ko god u Srbji nesto zasere odmah vise nije Srbin.Ne bi me cudilo da ga za 10 godina proglase i Hrvatom.
MAGRIPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 19:10   #98
Kad čovek ukuca na tel.imeniku samo za BG na http://www.belestrane.nadlanu.com/site/ koliko ima Sanadera,Đapića,Glavaša(ević),Šušaka... , čovek se zapita wtf is this?!

Ovo nisu sveslavenska prezimena što bi neki rekli , već "naška"! , to naška naravno znači samo jedno!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 19:19   #99
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
A da ostanemo-ako je moguće-kod razuma ?

1. Rukavine su Hrvati, praktički svi. Kako se tko od njih ponaša, nevažno je.
Sve je važno,pusti ti tu teoriju ,,nevažno je,,
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 19:33   #100
Quote:
MAGRIPA kaže: Pogledaj post
A ko kaze da su bili isti narod.I jedni i drugi su se doselili na balkan kao Sloveni.Molim te navedi mi gde se to spominju Srbi,Hrvati ili Bugari u recimo 2gom veku.
U 2. stoljeću još nisu znali pisati,pa nisu ostavili dokumentaciju o sebi...ili pitaj bolje forumaša zvanog geJOE Enter,on ti se razumije u srpsku prapovijest od vremena kad su lovili Mamuta (kojeg su prapovijesni Srbi zvali Kevut) do novije povijesti Kosova
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.