Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 13:13   #21
Uglavnom lešo povrće- blitva, kelj, špinat, cvjetača, tikvice, brokula, prokulice, mahune.... Ma ima ga toliko da nikada nije jednolično
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:37   #22
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post

Probala bih napraviti te okruglice od kruha, pa ako može recept bila bih zahvalna
kad neće nitko

jača verzija:
narežeš kruh star 1 dan na kockice, popržiš ih na zlatno na suhoj tavi
nasjeckaš luk i špek i zajedno popržiš
napraviš tijesto kao za palačinke, nešto gušće, umiješaš kruh, luk sa špekom, sjeckani peršin
ostaviš pol sata da se odmori, oblikuješ knedličke i skuhaš
slabija verzija:
sredinu kruha narežeš na kockice i ostaviš koji dan da se sasvim osuše
umiješaš tijesto kao za palačinke, umiješaš kruh, dodaš malo peršuna, ostaviš pol sata, oblikuješ i kuhaš
knedle možeš i napuniti nekim punjenjem sa mesom, povrćem, sirom....

probala sam sad za božić (napokon) krpičin e lukeke i jako, jako je fino
uguglaj: krpica luleki site: forum
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 15:35   #23
Hvala puno!!
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 00:29   #24
Je, teško je sad po zimi izmišljat toplu vodu , pogotovo ako muški neće kelj i sl.
Evo ja danas uz pohano, bo? Na kraju smo jeli sa kiselim paprikama i bilo je svejedno super.
Inače ove zime mi je hit slanutak. Skuham krumpir, slanutak, dva jaja na tvrdo i kapare, pa napravim super salatu koja može biti i samostalno jelo.

Polly- Pitanjce, kad sam bila mala u vrtiću su uz pohano služili neko varivo, naaaaaaaaajbolje ikad, bilo je jako gusto, smeđe-zeleno, skroz propasirano. Od čega bi to moglo bit? Meni me pada ništa napamet, probala grašak varivo i crvenu leću ali nije to to. Možda skupa? Ja znam da ti moraš znati neki super recept za varivo, za nas kojima mama to nije imala običaj kuhati!
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:32   #25
Nema jela, nema pića

bez prženih krumpirića.....
__________________
I Labavi zna da zabavi...
Labavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:36   #26
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post

Polly- Pitanjce, kad sam bila mala u vrtiću su uz pohano služili neko varivo, naaaaaaaaajbolje ikad, bilo je jako gusto, smeđe-zeleno, skroz propasirano. Od čega bi to moglo bit? Meni me pada ništa napamet, probala grašak varivo i crvenu leću ali nije to to. Možda skupa? Ja znam da ti moraš znati neki super recept za varivo, za nas kojima mama to nije imala običaj kuhati!
polly nije išla u vrtić
ne znam kaj bi moglo biti smeđe-zeleno spasirano, a nisam niti sigurna da bi ja to jela
ne volim neprepoznatljivu hranu
kaj se recepata tiče, sam reci koju povrćku voliš
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:45   #27
Leću, slanutak, zeleni grašak...
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.