Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2012., 12:30   #81
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
meni nije jasno kako bi ti ovo provela u praksi, pa ako možeš malo pojasniti?

ja sad zamišljam kako bi ti svake školske godine radila izmjene učenika po školama, što je naravno nemoguće, jer kako da netko nakon dvije godine frizerske ide u gimnaziju ili obratno, kad mu nedostaju te dvije godine gimnazijskog programa ili struke.
a da ne govorimo da tada dijete mijenja razred i prijatelje, ponavljačima koji ostaju u istoj školi je to stres, a kamoli ovako da ih u druge škole stalno seliš.

i gdje bi ti s neuspješnim gimnazijalcem, kako ćeš odlučiti je li za frizersku ili građevinsku? morat će se okušati u svim zanimanjima pa ćemo metodom pokušaja i pogrešaka doći do ispravne srednje škole, koju će završiti sa 30 godina?
S napisanim se slazem...
Dodatno je pitanje sto znaci "neuspjesni gimnazijalac" i koji bi tocno kriterij i razlog bio da ga se izbaci iz skole koju je regularno upisao - jer je imao dovoljno bodova za to. Zar je uvjet za upis da ostenes odlican u gimnaziji? Nije li i trojka regularna ocjena? Nije li ta trojka u nekoj jacoj gimnaziji daleko od "neuspjesnog gimnazijalca" kojeg bi kao trebalo premjestiti u neku strukovnu.
Nakon srednje je matura, pa (eventualno) fax...ako na faxu nisu sve petice, pa ako je student "neuspjesan", i dobiva labudove i trojke...onda ga treba izbaciti...kamo? Ili je ok da ne prodju svi na faxu/srednjoj skoli za 5?
Ako ce netko biti u srednjoj neuspjesan, najvjerojatnije ce i na maturi biti manje uspjesan, imat ce manje bodova za upis na fax, dakle sam ce si time odrediti daljenje mogucnosti...cemu bi sluzilo takvo kaznjavanje i prebacivanje iz skole u skolu, cak i kada bi bilo izvedivo?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 16:10   #82
danas mi dolazi susjeda s kata ispod s pričom kako se njezina unuka želi upisati u moju školu i pita me mogu li joj u tome pomoći.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 23:32   #83
[QUOTE=kajperinja;40043142]Sto znaci ova recenica, tj. ovaj "ali"...kave veze ima njen skolski uspjeh s ostatkom recenice?

mislim da sam osjetljiva na sve uspjehe/neuspjehe kod nje, a na žalost u ovom naše, svijetu kad dijete prolazi s vrlo dobrim je [I]loše[I], meni je njen uspjeh super jer je svestrana, a da bih voljela da je odličan učenik, naravno da bih

Btw. koliko onda dobiva bodova za muzicku i folklor?


hvala bogu ne opterećivam se bodovima pa ne znam, moja planira nastaviti umjetničku školu pa se drugačije gledaju bodovi
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 18:42   #84
Moja je za završenu osnovnu muzičku školu ( 6 razreda) dobila 2 boda.
Folklor se mislim nigdje ne boduje.
Drugi jezik se boduje samo ako je slušan u školi 4 godine najmanje, i to ne u svim srednjim školama.
Dodatni bodovi dobivaju se za uspjeh na županijskim i državnim natjecanjima.



Evo pravila o upisu i bodovanju


http://www.mioc.hr/site/upload/datot...%202012-13.pdf
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 22:55   #85
Mislim da se dobiva 1 bod za uzorno vladanje.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.