Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2012., 14:56   #281
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
A kaj kaze zakon o tome da 16togodisnjakinja ostane trudna sa 24 godisnjim tipom? Nije li ona po zakonu maloljetna?
Kakve veze ima maloljetnost s obostrano željenim snošajem?

Nisi valjda jedna od onih koje najozbiljnije vjeruju da je obostrano željeni seks s maloljetnicama/ima zakonom zabranjen?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 14:58   #282
lik je bio opasno na granici.... sevio je klinku od 15 godina
sto god zakon rekao, jbga, meni nije normalno da lik od 23 sevi dijete od 15
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 14:59   #283
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
lik je bio opasno na granici.... sevio je klinku od 15 godina
sto god zakon rekao, jbga, meni nije normalno da lik od 23 sevi dijete od 15
Pa bas i nije, moze i sa 15, moze i sa 14. Ne moze s 13.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:01   #284
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pa bas i nije, moze i sa 15, moze i sa 14. Ne moze s 13.
mislila sam da je i s 14 zabranjeno
kako god, bolesno mi je
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:21   #285
Pitam iz ciste znatizelje
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:26   #286
I ja sam s 16 hodala s dečkom od 24,zapravo i nakon šest godina još uvijek smo zajedno. Ali ja sam s 16 znala da pilule ne izazivaju neplodnost,da se i nakon prvog spolnog odnosa može ostat trudan i ostale gluposti. Nisam imala neki otvoren odnos s majkom, ali kad sam stupila u spolne odnose sama sam joj izrazila želju da želim ići kod ginekologa, ona me upisala i otišla sam sama na pregled. Od prvog dana stupanja u spolne odnose koristimo kondom i nikad nismo prestali. Jednostavno smo svjesni činjenice da ja studiram, on nema siguran posao i da jednostavno ne bismo mogli sami s djetetom. I meni je takodjer ne jasno da se u današnje vrijeme dijete može dogoditi. Recimo moja poznanica je rodila s 19(zatrudnila je naravno slučajno),a kad sam je pitala zašto nisu koristili zaštitu,rekla je da je to bacanje novaca. To je neodgovorno ponašanje i meni je žao top djeteta pored takve majke. Naravno da nakon toliko godina hodanja i ja želim stabilan dom i obitelj, al jednostavno dok sam svjesna da nisam stvorila dovoljno dobre uvijete za to trebam čekati.


Tebi preporučam da se počneš štititi jer, iako ti sada to izgleda kao nukleinska ljubav, jesi li sigurna da bi on ostao uz tebe i kada bi zatrudnila?
A sad si zamisli situaciju da osteneš sama s tim djetetom i bez roditelja i bez dečka!
Ananda19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:32   #287
sa 18 sam ostala trudna s dečkom od 22.

i ajde školovala sam se pa ćemo zamislit da sam i bila maloljetna, tj. ponoljetna sam bila tri dana kad je beba bila začeta.

moji su reagirali na najgori mogući način i dobili su to da im najradije nebi dozvolila da se približe mojoj obitelji na 700 km. a da dobili su i to da ih "zet" može smisliti samo kad čuje da idu ća. a ni kćer nije puno dalje.

misle da sam sama sebi uništila život time šta sam se udala i šta živim nikad bolje, čak ću i studirati što sumljam da bi oni bili kadri meni priuštiti.

i da laprdate gluposti nad glupostima OBOSTRNI ŽELJENI SEX NE MOŽE BITI KAŽNJIV. ako sam ja svjesno dopustila momku da me skine, ako sam mu svjesno dopustila na (sam par vulgarizama) stvai svoj kurac u moju pičku a onda moram bit i svejsna svih posljedica neželjenih. isto vrijedi i za curicu od 16.
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:18   #288
Quote:
uplašena-123 kaže: Pogledaj post
i da laprdate gluposti nad glupostima OBOSTRNI ŽELJENI SEX NE MOŽE BITI KAŽNJIV.
Tko to?
Quote:
ako sam ja svjesno dopustila momku da me skine, ako sam mu svjesno dopustilana (sam par vulgarizama) stvai svoj kurac u moju pičku a onda moram bit i svejsna svih posljedica neželjenih. isto vrijedi i za curicu od 16.
Pa i nije bas sasvim tako.
Ako imas npr. 15 godina, a zavede te nastavnik...

Članak 191.

(1) Tko zlouporabom svog položaja navede na spolni odnošaj ili s njim izjednačenu spolnu radnju drugu osobu koja se zbog teškog imovinskog, obiteljskog, društvenog, zdravstvenog ili drugog teškog stanja ili teških prilika nalazi prema njemu u odnosu zavisnosti,

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

(2) Nastavnik, odgojitelj, roditelj, posvojitelj, skrbnik, oćuh, maćeha ili druga osoba koja iskorištavajući svoj položaj ili odnos prema maloljetnoj osobi koja joj je povjerena radi učenja, odgoja, čuvanja ili njege izvrši s njom spolni odnošaj ili s njim izjednačenu spolnu radnju,

kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

...on je time iskoristio svoj polozaj/odnos prema maloljetnoj osobi koja mu je povjerena na cuvanje. Ako ga roditelj tuzi, verujem da postoji velika sansa da ga se proglasi krivim, jer je zlorabio svoj polozaj. Iako si ti mozda taj cas i zeljela taj odnos, jer si zaljubljena.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:06   #289
jel mara852 napisala da joj je nastavnik?

jel neko pita što kaže zakon o tome da spavaju maloljetnici s nastavnicima?

govorila sam o osobama koje nisu upletene na bilo koji način u odgoj!

btw. skrenuli s teme, ima tema di se piše o tome što zakon kaže o ovom i onom a i o razlici u godinama
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:35   #290
Tema je maloljetnička trudnoća i kako se postaviti. Tko je kriv ter tko istu može izazvati, a da ne završi u reštu je off i nastavak će biti kartoniran.
Fala
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.