Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 13:14   #4161
Kako me živcira ovo sporo listanje stranica na nooku aaaaaaaaaaaaaa
nevjerojatno je sporiji od kindla, bas me iritira.
ima li pomoci??
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 02.09.2013., 14:43   #4162
Hrvatski jezik

bok ljudi
imam kindle već neko vrime i zadovoljan sam.

nego me zanima gdje sa koje stranice vi skidate knjige na hrvatskom jeziku??

Sve što me zanima nađem bez problema na nekoliko stranica ali je sve na engleskom. Malo sam se zaželio na hrvatskom čitat pa me zanima na kojoj stranici skinut sadržaj.

ako se ne smije ovdje postat onda slobodno na PM mi pošaljite.

Pozdrav i hvala
Zlotvor is offline  
Old 02.09.2013., 16:10   #4163
E-knjige ufff. Ne mogu ja to. Zamisliti čitanje e-knjige meni je ko zamislit seks bez onog što zovu predigra. Moram je malo držat u rukama, pomirisat, proć prstima po stranicama, ocijenit tvrdoću korica...ma svašta
Bethnal Green is offline  
Old 02.09.2013., 16:15   #4164
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Kako me živcira ovo sporo listanje stranica na nooku aaaaaaaaaaaaaa
nevjerojatno je sporiji od kindla, bas me iritira.
ima li pomoci??
Hm, moje iskustvo je upravo suprotno. Nook ST i STG su podjednake brzine kao i Kindle 4, čak i u rootanom stanju kad je po naravi stvari opterećeno nešto više njihove radne memorije od samo 256 MB. Primjetno su brži od Kobo Toucha, koji ima vrlo slična hardverska obilježja, uključujući i istu procesorsku brzinu.
CroatianFan is offline  
Old 02.09.2013., 16:33   #4165
Quote:
Bethnal Green kaže: Pogledaj post
E-knjige ufff. Ne mogu ja to. Zamisliti čitanje e-knjige meni je ko zamislit seks bez onog što zovu predigra. Moram je malo držat u rukama, pomirisat, proć prstima po stranicama, ocijenit tvrdoću korica...ma svašta
U svakom slučaju, puno je manja razlika između obične i elektroničke knjige nego npr. između stvarnoga i televizijskoga/filmskoga svijeta. Preporučam ti da isprobaš neki e-čitač s koricama; imaš onda sve u jednom - i dodir, i miris, i tvrdoću..., a pristup tekstu ostaje potpuno isti: i dalje u velikoj mjeri zavisi od tvojih kognitivnih i psiholoških mogućnosti.
CroatianFan is offline  
Old 02.09.2013., 16:33   #4166
Quote:
Bethnal Green kaže: Pogledaj post
E-knjige ufff. Ne mogu ja to. Zamisliti čitanje e-knjige meni je ko zamislit seks bez onog što zovu predigra. Moram je malo držat u rukama, pomirisat, proć prstima po stranicama, ocijenit tvrdoću korica...ma svašta
rekoh jednom nekome nedavno kako je to samo fetiš na papir.

zanima me što piše, a ne na čemu piše
(ne mislim na glinene i kamene ploče )


e-ink ekran je nešto najpribližnije papiru po lakoći čitanja
s gomilom prednosti


a da i na drveće pomislimo?
krbo is offline  
Old 02.09.2013., 16:39   #4167
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
rekoh jednom nekome nedavno kako je to samo fetiš na papir.

zanima me što piše, a ne na čemu piše
(ne mislim na glinene i kamene ploče )


e-ink ekran je nešto najpribližnije papiru po lakoći čitanja
s gomilom prednosti


a da i na drveće pomislimo?
Kompa moš ti mislit i na gljive ako hoćeš. Uvijek sam čitao knjige na onaj staromodan način i tako ću i nastavit. Osim toga, volim je gledat kad je stavim na policu isto . Nije sve u diranju, moram se malo divit. Onda zamislim: jel nedilje ti moguće da je neko prid dvista godin napisa tolku knjižurinu?
Bethnal Green is offline  
Old 02.09.2013., 16:43   #4168
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, puno je manja razlika između obične i elektroničke knjige nego npr. između stvarnoga i televizijskoga/filmskoga svijeta. Preporučam ti da isprobaš neki e-čitač s koricama; imaš onda sve u jednom - i dodir, i miris, i tvrdoću..., a pristup tekstu ostaje potpuno isti: i dalje u velikoj mjeri zavisi od tvojih kognitivnih i psiholoških mogućnosti.
O kognitivnom neću razmišljat. Ja ti to ne razumin. Preglup sam za to...
Bethnal Green is offline  
Old 02.09.2013., 17:03   #4169
Quote:
Bethnal Green kaže: Pogledaj post
Osim toga, volim je gledat kad je stavim na policu isto . Nije sve u diranju, moram se malo divit. Onda zamislim: jel nedilje ti moguće da je neko prid dvista godin napisa tolku knjižurinu?
He, he, malo me to podsjeća na naše balkanske proletere koji su ne tako davno punili police praznim koricama ili sabranim djelima partijskih i ideoloških prvaka, nek se vidi raskoš duha... Vidi se da nisi baš od pera - iznenadio bi se kol'ka se knjižur'na može napisati i otisnuti vodeći se načelom "nulla dies sine linea". E sad, hoće li to netko čitati ili će samo skupljati prašinu i biti hrana za moljce u nekom odlagalištu staroga papira, drugo je pitanje...
CroatianFan is offline  
Old 02.09.2013., 17:18   #4170
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
He, he, malo me to podsjeća na naše balkanske proletere koji su ne tako davno punili police praznim koricama ili sabranim djelima partijskih i ideoloških prvaka, nek se vidi raskoš duha... Vidi se da nisi baš od pera - iznenadio bi se kol'ka se knjižur'na može napisati i otisnuti vodeći se načelom "nulla dies sine linea". E sad, hoće li to netko čitati ili će samo skupljati prašinu i biti hrana za moljce u nekom odlagalištu staroga papira, drugo je pitanje...
Neka si ti od pera...miša...čega već...
Bethnal Green is offline  
Old 02.09.2013., 17:35   #4171
Quote:
Bethnal Green kaže: Pogledaj post
Neka si ti od pera...miša...čega već...
Vidiš do čega dolazi kada čovjek odbija razmišljati i javno se proglasi glupim... Znaš onaj Lichtenbergov aforizam: "Ima mnogo ljudi koji čitaju samo zato da ne bi morali misliti." Da ponovim Krbovu misao - od medija za pisanje ili čitanje bitniji je sadržaj napisanoga...
CroatianFan is offline  
Old 02.09.2013., 17:37   #4172
Quote:
Bethnal Green kaže: Pogledaj post
Uvijek sam čitao knjige na onaj staromodan način i tako ću i nastavit.
Zašto si onda došao na ovu temu?

Ja vozim auto na benzin, pa mi ne pada na kraj pameti ići na podforum o autoplinu pričat kako jebo taj njihov plin i kako ja baš volim miris benzina po rukama nakon što natočim bengu. Zakaj ti imaš tu potrebu, nama govoriti kako mi radimo nešto što se tebi ne sviđa?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 02.09.2013., 17:43   #4173
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Zašto si onda došao na ovu temu?
trol
__________________
uvik kontra, takva sorta
acmevagabundo is offline  
Old 02.09.2013., 20:24   #4174
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Zakaj ti imaš tu potrebu, nama govoriti kako mi radimo nešto što se tebi ne sviđa?
želi nas vratit na pravi put? platili mu naši izdavači da lobira kontra e-čitača?
dosadno mu u životu? pick one

bilo kako bilo na stranu e-knjiga ide i mogućnost kreiranja vlastite neograničene e-knjižnice dok kod fizičkih knjiga je uvijek malo mjesta na policama
knjige koje su me oduševile u e-formatu lako kupim i stavim na policu da gledam i da im se divim i na taj način jednostavno pametnije ulažem u fizičke knjige
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Old 02.09.2013., 20:40   #4175
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
želi nas vratit na pravi put? platili mu naši izdavači da lobira kontra e-čitača?
dosadno mu u životu?
pick one

bilo kako bilo na stranu e-knjiga ide i mogućnost kreiranja vlastite neograničene e-knjižnice dok kod fizičkih knjiga je uvijek malo mjesta na policama
knjige koje su me oduševile u e-formatu lako kupim i stavim na policu da gledam i da im se divim i na taj način jednostavno pametnije ulažem u fizičke knjige
Ovo prvo nisam ja......druga dva može, na pravom si putu. Evo da se obranim pročitao sam i ja nedjeljnog prijatelja od Pavičića na netu

Zadnje uređivanje Bethnal Green : 02.09.2013. at 20:49.
Bethnal Green is offline  
Old 03.09.2013., 09:42   #4176
I ja sam mislio da mi ništa ne može zamijeniti papirnatu knjigu ili strip.

A onda sam kupio Kindle keyboard i sve se promijenilo. Danas sam oduševljen svojim PW-om, čitam više nego ikada prije, i uživam.

Samsung Galaxy Tab 2 10,1" je izbor za stripove, i u njima uživam podjednako.

U te dvije stvari sa sobom nosim čitavu knjižnicu i kolekciju stripova i nitko sretniji od mene. Nadođe čovjek, makar kasno kao ja (već mi je 41 g.).
lava72 is offline  
Old 03.09.2013., 10:54   #4177
nisam nikad drzala/koristila kindle,vec godinama citam na laptopu,problem je sto mi se ne da tegliti laptop po vani,kad idem s malom van na duze vrijeme izgubim i po sat vremena dok si nadjem nesto odgovarajuce za citati u knjiznici da ponesem sa sobom u park,
zaintrigirao me kindle s obzirom da mu baterija traje dugo i da je lagan,
ako moze ukratko da ne istrazujem cijeli topik:
vi normalno mozete surfati preko kindla po stranicama i skinuti si knjige
te kako se skrolaju stranice,ima tipka za to ili se moras gnjaviti s touch tehnologijom,opcenito ima li problema s time kod onih koji brzo citaju?

Na laptopu imam lijepi 19" ekran,ali moram priznati da mi se vec razvija karpalni te mi se nedavno pojavila nekakva kuglica na zglobu pa razmisljam o alternativnim nacinima citanja,a dan mi je nepotpun ako barem jednu knjigu ne procitam dnevno...
chani is offline  
Old 03.09.2013., 11:24   #4178
Za ljude koji kupuju Nook sa ovog linka
http://www.ebay.co.uk/itm/3806577407...84.m1497.l2649

Prilikom placanja sa PayPal-a OBAVEZNO odaberite opciju da vam se racun tereti po tecaju banke, a ne po PayPalovom. Razlika je 20kn sa danasnjim tecajem!

Inace, uredjaj+shipping: 485,81kn.
__________________
...:::Ja sam bez tebe i ta tvoja oka mila, kao sivi soko' bez krila:::...
sp0ck is offline  
Old 03.09.2013., 11:25   #4179
Dugo si i dosad izdrzala. Čitanje na 19inčnom laptopu u parku? To je volja recimo

Nema nikakvih problem s listanjem, neki readeri imaju tipke za to, a na nekima se prebacuje preko touchscreena (lagani tap po desnoj strani ekrana za stranicu naprijed, odnosno lijevoj za natrag.)
Knjige se mogu prebacivati preko USB-a s kompa ili tako da si ih mailaš ili.. ovisi koji reader imaš.

Ako te zanima kako to izgleda u akciji, imaš na YT hrpetinu videa. Evo čini mi se da u ovom imaju neke usporedbe između touchscreen i običnog kindla i još nekog.. Ne mogu otvarati jer sam na poslu, ali već ćeš nešto naći

http://www.youtube.com/watch?v=GqIjxGMSF4Q
http://www.youtube.com/watch?v=-ysggWiLZkk


Sretno!
digiridan is offline  
Old 03.09.2013., 12:35   #4180
Ne, to sam jednom na moru nosila laptop,
njega obicno teglim po shopping centrima kad malu ostavim u igraonici pa da mi brze prođe tih 2 sata,ionako baterija ne traje duze od 2h bez obzira sto ju ne koristim tj. 99,9% vremena ju drzim van laptopa koji je upaljen cijeli dan i vecinu noci kad ne mogu spavati,
za park obicno pokupim nesto u knjiznici ili posudim od susjeda ako imaju nesto novo.

Imam averziju prema touchscreenu, sta rec,
cak xperiu sam dala maloj da igra igrice ,meni je dovoljan samsung od 100 kn bez ikakvih dodatnih funkcija...
chani is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.