Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2016., 16:54   #21
Quote:
MrZZ kaže: Pogledaj post
1. Blokiranje misli.
Kada vam dođe misao koja izaziva nelagodu ili je neproduktivna kažite sebi (ne mora biti na glas) "Odbijam misao".
ovo u prosjeku ne funkcionira...

u pravilu funkcionira;

namjerno misliti 'na nešto drugo'(bar tako mnogo ljudi kaže)

ponavljanje slogova, rječi, rečenica, sa ili bez značenja

bol, kao momentalan, automatski odgovor na neželjenu misao ili tok misli

bol treba dodatno istaknuti zbog učinkovitosti i praktičnosti, možda 'podsvjest ne razumije negaciju' ali svaki svjestan organizam savršeno razumije bol
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 19:11   #22
Mislim da je ovdje prvenstveno riječ o blokiranju klasičnih misli i strahova koji se osobi mogu stvarati u psihi, ono što zna uletavati onako odnekuda, pasti na na pamet u nekom trenutku...
Kada postoji bol onda je situacija puno ozbiljnija i pristupa se drugačije...kontemplacijom, analizom i traženjem korijena problema.

Ova jednostavna tehnika služi upravo kao filter da se odmah na pragu odbije nepoželjno sjeme koje bi moglo prije ili kasnije proklijati i početi ometati.
Također je izvrsni alat za empate. Na taj način odbijaju emocije i vibre koje ne pripadaju njima nego su ih "pokupili" od drugih.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 01:07   #23
@Katayama
Mislim da misli na bol kao tehniku. npr. Crowley si je sa žiletom porezao ruku svaki put kad bi rekao "Ja" Tako se je htio riješiti ega.

@kor-im Meni je to dobra tehnika. Katayama je dobro objasnio. Počinješ se dosta brzo loviti i misli znaju doći ali te ne zaokupljaju. Na kraju nestanu ili se pojave jako rijetko.

Možeš si gumicu zavezati oko zapešća i svaki put nategnuti i pustit da te opekne (Razumna varijacija Crowley-eve tehnike ) Obično je problem kod ekstremnijih tehnika što ih se ne možeš držati dosta dugo i biti kontinuiran da bi imao rezultata.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 11:13   #24
baš to sa gumicom i radim, ili sam radio, ne sječam se više iz kojeg razloga sam ju uopče skinuo, ali učinak je bio osjetan

stvar je u tome da nije svačiji mozak jednako poslušan/podložan, nekad doslovce treba baratati konkretnim argumentom
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 11:34   #25
aa to...nisam baš sklon toj tehnici
Kažnjavam se ako zapostavim svoj ego
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.