Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 01:56   #4381
Eh da, ruzna tema ...
Ali i to treba razmotriti, ne samo u ovom slucaju nego i u slucaju kriminalne organizacije.
Dakle. Nasa lijepa je kurac prema zapadu, mi nekakvo trziste ozbiljnije mozemo traziti jedino na istoku. Znamo kakvi trzisni uvijeti vladaju na istoku. Jos korumpiraniji nego kod nas.
I kako da to kazem ... hmmm...
Ajd ovako, direktno...
Kako mislite da ce itko ponuditi mito ako nema crnih fondova?
Kako ce opravdati crne fondove?
Ono jbg. ne moze napisati, podmitio sam Vucica s 50 000 EU i onda to objaviti u novinama , zar ne?

Jedini nacin da se to kontrolira je preko imovine duznosnika.
Ako npr. Milanovic ima trosobni stan i jedan auto kad je postao premijer, a tri godine kasnije ima sedam tvornica vrijednih 50M eura , kolekciju satova vrijednu 5 milijuna eura i umjetnicku zbirku vrijednu 10 milijuna eura onda tu nesto opako ne stima.
E sad, situacija je ovakva...Milanovic koliko je poznato nema nista od toga.
Kad se otkrije da Milanovic ima nesto od toga onda cu poceti sumnjati u njegovo postenje, a za sad cu zadrzati misljenje da se radi o tipicnom desnicarskom sranju.

Ne trebaju mi sudske presude. Samo malo logike je dovoljno.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 17.02.2017., 09:53   #4382
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Jedini nacin da se to kontrolira je preko imovine duznosnika.
Ako npr. Milanovic ima trosobni stan i jedan auto kad je postao premijer, a tri godine kasnije ima sedam tvornica vrijednih 50M eura , kolekciju satova vrijednu 5 milijuna eura i umjetnicku zbirku vrijednu 10 milijuna eura onda tu nesto opako ne stima.
E sad, situacija je ovakva...Milanovic koliko je poznato nema nista od toga.
Kad se otkrije da Milanovic ima nesto od toga onda cu poceti sumnjati u njegovo postenje, a za sad cu zadrzati misljenje da se radi o tipicnom desnicarskom sranju.

Ne trebaju mi sudske presude. Samo malo logike je dovoljno.
Apsolutno se slažem sa tobom.
Na žalost, kao neko pravilo je da se političari enormno obogate u desetak godina političke službe.
U tome treba biti nemilosrdan.
Ako nema pokriće za ušteđevinu i imovinu, procesuirati, oduzimati.
Properatus is offline  
Old 17.02.2017., 12:54   #4383
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Jedini nacin da se to kontrolira je preko imovine duznosnika.
Ako npr. Milanovic ima trosobni stan i jedan auto kad je postao premijer, a tri godine kasnije ima sedam tvornica vrijednih 50M eura , kolekciju satova vrijednu 5 milijuna eura i umjetnicku zbirku vrijednu 10 milijuna eura onda tu nesto opako ne stima.
E sad, situacija je ovakva...Milanovic koliko je poznato nema nista od toga.
Kad se otkrije da Milanovic ima nesto od toga onda cu poceti sumnjati u njegovo postenje, a za sad cu zadrzati misljenje da se radi o tipicnom desnicarskom sranju.

Ne trebaju mi sudske presude. Samo malo logike je dovoljno.
Milanović ne da nema ništa od toga, nego je nakon mandata imao manje nego na početku istog - u međuvremenu je prodao jedan od 2 stana da bi smanjio glavnicu kredita.
Eto, tolko se Milanović "pomogao" svojom pozicijom.

S druge strane se zaboravlja da čovjek ima školovanu ženu, koja sa svojom plaćom i dodatnim prihodima je imala primanja u rangu njega, ako ne i veća.
Tako da su mi zbilja bijedna pitanja otkud za restorane... zbilja čudno za kuću gdje supružnici donose 50-ak 'iljada kuna svaki mjesec. Fakat čudno
Tome se mogu čuditi jedino luzeri u rangu onog nasukanog kita Kuljiša.. i slični njemu
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 17.02.2017., 13:09   #4384
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Milanović ne da nema ništa od toga, nego je nakon mandata imao manje nego na početku istog - u međuvremenu je prodao jedan od 2 stana da bi smanjio glavnicu kredita.
Eto, tolko se Milanović "pomogao" svojom pozicijom.

S druge strane se zaboravlja da čovjek ima školovanu ženu, koja sa svojom plaćom i dodatnim prihodima je imala primanja u rangu njega, ako ne i veća.
Tako da su mi zbilja bijedna pitanja otkud za restorane... zbilja čudno za kuću gdje supružnici donose 50-ak 'iljada kuna svaki mjesec. Fakat čudno
Tome se mogu čuditi jedino luzeri u rangu onog nasukanog kita Kuljiša.. i slični njemu
Na temelju čega ti temeljiš to što iznosiš.
Imaš neke podatke, link ?
Properatus is offline  
Old 17.02.2017., 14:19   #4385
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Milanović ne da nema ništa od toga, nego je nakon mandata imao manje nego na početku istog - u međuvremenu je prodao jedan od 2 stana da bi smanjio glavnicu kredita.
Eto, tolko se Milanović "pomogao" svojom pozicijom.

S druge strane se zaboravlja da čovjek ima školovanu ženu, koja sa svojom plaćom i dodatnim prihodima je imala primanja u rangu njega, ako ne i veća.
Tako da su mi zbilja bijedna pitanja otkud za restorane... zbilja čudno za kuću gdje supružnici donose 50-ak 'iljada kuna svaki mjesec. Fakat čudno
Tome se mogu čuditi jedino luzeri u rangu onog nasukanog kita Kuljiša.. i slični njemu
Pišam opet
Nasukani kit...a joj...ahahahahahaha.
KatarinaRi is offline  
Old 17.02.2017., 14:21   #4386
nemojte se zajebavat, viđam ga već 30-ak godina, Kuljiš nikad nije bio mršaviji
DEM62 is offline  
Old 17.02.2017., 15:07   #4387
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Na temelju čega ti temeljiš to što iznosiš.
Imaš neke podatke, link ?
Koje podatke? Da je prodao stan? Imaš u njegovim imovinskim karticama.
O prihodima supružnika? Također u imovinskoj kratici.

Možda ne pamtim u kunu, ali to su podaci koje sam pročitala u njegovoj imovinskoj kartici - za razliku od tebe, ja ovdje ne prodajem jeftine navijačke fore koje se temelje na vjerujem/mislim/moguće/ako/možda/najverovatnije i inim dodatcima.

Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Pišam opet
Nasukani kit...a joj...ahahahahahaha.
A nego šta je? Gledam ga neki dan u..temi dana ili di, kako se našarafio na onaj barski stolac koji su mu dali - da jebote, nema stolca.. ne vidiš ga

Quote:
DEM62 kaže: Pogledaj post
nemojte se zajebavat, viđam ga već 30-ak godina, Kuljiš nikad nije bio mršaviji
Kaj je najgore, bio je on i veći krmak
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 17.02.2017., 15:21   #4388
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Milanović ne da nema ništa od toga, nego je nakon mandata imao manje nego na početku istog - u međuvremenu je prodao jedan od 2 stana da bi smanjio glavnicu kredita.
Eto, tolko se Milanović "pomogao" svojom pozicijom.

S druge strane se zaboravlja da čovjek ima školovanu ženu, koja sa svojom plaćom i dodatnim prihodima je imala primanja u rangu njega, ako ne i veća.
Tako da su mi zbilja bijedna pitanja otkud za restorane... zbilja čudno za kuću gdje supružnici donose 50-ak 'iljada kuna svaki mjesec. Fakat čudno
Tome se mogu čuditi jedino luzeri u rangu onog nasukanog kita Kuljiša.. i slični njemu
A baš.
Koji je to krug ljudi koji smatraju da je odlazak u restoran na ručak za obitelj s dvije dobre plaće - luksuz?
A ako se tko nakrkao po restoranima onda su to Kuljiš i žena mu sličnih gabarita.
Dlapek is offline  
Old 17.02.2017., 16:48   #4389
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post



A nego šta je? Gledam ga neki dan u..temi dana ili di, kako se našarafio na onaj barski stolac koji su mu dali - da jebote, nema stolca.. ne vidiš ga



Kaj je najgore, bio je on i veći krmak
e sad moram i ja :vriiiiiišt:

zadnjih dana nisam u toku, kaj je k.mak rekao???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 17.02.2017., 16:51   #4390
Evo sad sam išla bacit pogled na zadnju karticu - žena 230 tisuća kuna godišnje, a on u mandatu i više.
Znači godišnje je u kuću ušlo cca 600 iljadarki.
Trošak - kredit cca 4000 kuna.
Plus službeni auto - znači ni troška na auto, benzin, osiguranje....

..fakat bi ga trebalo istražiti - od kud njemu pare za restorane. I to račun po račun


Zapravo, nismo pošteni, ne gledamo stvar iz Kuljiševog ugla - za onaj kontejner od guzice koji ima, vjerovatno je upitno kolko treba da ju se napuni.
Čovjek samo kaže kako je, nije on kriv što nije sposoban mjeriti drugačije nego iz vlastite guzice
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 17.02.2017., 16:57   #4391
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

S druge strane se zaboravlja da čovjek ima školovanu ženu, koja sa svojom plaćom i dodatnim prihodima je imala primanja u rangu njega, ako ne i veća.
Tako da su mi zbilja bijedna pitanja otkud za restorane... zbilja čudno za kuću gdje supružnici donose 50-ak 'iljada kuna svaki mjesec.
S druge strane zaboravlja se držati istih kriterija jer za isto su neki kradljivi balkanci a neki drugi europski lijevi liberali.

Sanja Milanović je do trenutka postanka Milanovića premijerom bila nepoznata znanstvenica skromnog znanstvenog opusa utopljena u prosječno sivilo hrvatske znanstvene močvare. Nije teško zaključiti da njen eksponencijalno brzi uspon u znanstvenom i poslovnom svijetu u potpunosti duguje svom mužu od formata i njegovoj zloupotrebi političkog utjecaja.

11.06.2015. Tportal
Quote:
Poslovni partner premijerova brata Krešimira Milanovića, Tibor Skala dogovorio je unosan posao s državom u vrijednosti od milijun kuna - opremanje škola didaktičkom opremom u projektu koji vodi premijerova supruga Sanja Musić Milanović. Zanimljivo je kako se baš Skalina tvrtka Videa jedina javila na otvoreni postupak javne nabave u projektu koji vodi premijerova supruga s obzirom na to da je u svojoj drugoj tvrtki TYC suvlasnik s premijerovim bratom
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...ilanovica.html



Projekt vodi ugledna hrvatska znanstvenica Sanja Milanović, Projekt operativno izvodi ugledni hrvatski biznismen Krešo Milanović.

Imate još toga koliko hoćete.
Properatus is offline  
Old 17.02.2017., 17:01   #4392
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
e sad moram i ja :vriiiiiišt:

zadnjih dana nisam u toku, kaj je k.mak rekao???
Ma ne znam točno, jebiga, stvarno mi je koncentraciju odvlačila ta stolica, ne zajebavam... samo sam razmišljala hoće li mu ona okrugla plastika od stolca ostati uglavljena u guzici, kad se digne i krene i imala mentalnu sliku u glavi kako Kuljiš po studiju hoda sa zapiknutim stolcem u guzici i kako mu to čupaju i di bi primili da ju iščupaju - je l bi tonci i snimatelji vukli za đepove da mu rašire guzove, pa možda spadne sama ili bi netko vukao za drugi kraj stolca i je bi tog nesretnika bacilo na leđa kad bi ju napokon iščup'o....
...meni ti obično pizdarije padaju na pamet u takvim slučajevima

Uglavnom je veleumno zaključio da on misli da bi se trebalo provjeriti otkuda Zoranu Milanoviću novac za njegov stil života
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 17.02.2017., 17:06   #4393
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
S druge strane zaboravlja se držati istih kriterija jer za isto su neki kradljivi balkanci a neki drugi europski lijevi liberali.

Sanja Milanović je do trenutka postanka Milanovića premijerom bila nepoznata znanstvenica skromnog znanstvenog opusa utopljena u prosječno sivilo hrvatske znanstvene močvare. Nije teško zaključiti da njen eksponencijalno brzi uspon u znanstvenom i poslovnom svijetu u potpunosti duguje svom mužu od formata i njegovoj zloupotrebi političkog utjecaja.

11.06.2015. Tportal
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...ilanovica.html



Projekt vodi ugledna hrvatska znanstvenica Sanja Milanović, Projekt operativno izvodi ugledni hrvatski biznismen Krešo Milanović.

Imate još toga koliko hoćete.
Objasni mi molim te kako si iz teksta s linka došao do ovog zaključka (boldano)?
ViktorViktorija is offline  
Old 17.02.2017., 17:06   #4394
Obiteljski biznis Milanovića jako podsjeća na Franju Tuđmana.

On sam kao ni Tuđman još nije javno optuživan da je sam direktno umakao prste u pekmez, osim što se da naslutiti da je kreditne kartice trošio nemilice.

Ali, Milanovićeva familija i najbliži krug političara oko njega vrište aferama, velikim aferama.

Prva afera za koju znam je bila prije nego što je postao Premijer. Njegov tast je mimo natječaja potpisivao velike ugovore sa Gradom Zagrebom, Milanom Bandićem.
Stari modus Bandića, sve oko sebe umoči u aferu, pa ti poslje mogu svirati.

Od kada je postao Premijerom, njegov brat se uglavnom bavio posredovanjem u ugovaranju biznisa sa državom, afera desetine.

S obzirom kako je panićno žicao posao po regiji nakon što je dao ostavku na predsjedničko mjesto u SDPu, reklo bi se da nije previše uštedio ili se osigurao nekim biznisom.
Slično kao i Tuđmanovi, prestankom političke moći, presušio i biznis, pa se počelo i skromnije živjeti.
Properatus is offline  
Old 17.02.2017., 17:09   #4395
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Objasni mi molim te kako si iz teksta s linka došao do ovog zaključka (boldano)?
Zajebavam se. Tip vrti biznis ali ga prije uvijek braco najavi telefonom. Sada kada presuše pare, vjerojatno će ga ostaviti ona mačka sa RTLa koju voda po svijetu a on će morati manje putovati.
Properatus is offline  
Old 17.02.2017., 17:09   #4396
Daj malo konkretnije, ovakvi postovi puni indicija i preuveličavanja su ti čisto trolanje...

Ah, sad je i 'zajebancija...' Oukej...
ViktorViktorija is offline  
Old 17.02.2017., 17:15   #4397
Quote:
Povezan s nizom biznisa

Krešu Milanovića povezivalo se s još nizom raznih biznisa, no najveća afera u kojoj se našao bila je ona s tvrtkom Pismohrana servis d.o.o. Prva je s tom pričom u javnost izašla Vlatka Lemić, ravnateljica Hrvatskog državnog arhiva, a poslije ga je prozvala i poreznica Ana Marčeta.

- Sve je moguće kad ti je krsni kum premijerov brat - rečenica je koju je među ostalim Marčeta izrekla u razgovoru za Jutarnji list u listopadu 2015. godine. Ona je uvjerena kako je smijenjena s rukovodeće funkcije u Poreznoj upravi zbog otkrića da je tvrtka u vlasništvu kuma Kreše Milanovića poslovala s jednom od fiktivnih tvrtki koje su sudjelovale u lancu kružnih prijevara fiktivnom trgovinom zlatom. Javno je na Pismohranu servis ukazivao i bivši ministar financija Slavko Linić, koji i danas stoji kod svega što je iznio u govoru nakon smjene u kojem se najviše obrušio na Krešu Milanovića. Kaže da je najveći problem s tvrtkom Pismohrana servis to što je najviše poslovala s državnim institucijama.

- Upravo zato Milanović ne može reći da se odriče bratovih poslova - rekao je Slavko Linić. Splitski gradonačelnik Ivo Baldasar dosad nije javno govorio o osobnim susretima s Krešom Milanovićem, ali s obzirom na to da su se okolnosti promijenile, ispričao nam je ovih dana kako je i njega obilazio. Prvi put mu se javio prije nekoliko godina, kad mu se najavio e-mailom.

- Rekao je da bi želio da ga primim zbog razgovora o poslu. Dogovorili smo termin i on je došao, primao sam tako i druge, ali naravno da sam premijerova brata malo prije primio. Pričao mi je tada o tvrtki Pismohrana servis, predlagao arhiviranje građa preko njih, ali nije mi rekao u kojem svojstvu dolazi, no rekao sam mu da ću vidjeti. Kad sam se raspitao, uvidio sam da nismo još spremni za takav način arhiviranja i odbio sam ga - prisjetio se Baldasar. Rekao je da se s Krešom Milanovićem poslije vidio još nekoliko puta te da je dolazio s organizatorima festivala Ultra.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/poslo...na-duga/99529/

Baš me zanima tko sada Krešu Milanovića prima na razgovor o poslu.
Properatus is offline  
Old 17.02.2017., 17:17   #4398
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Daj malo konkretnije, ovakvi postovi puni indicija i preuveličavanja su ti čisto trolanje...

Ah, sad je i 'zajebancija...' Oukej...
Za tvog voljenog citiram samo prolijeve medije.
Znam da vam ni to nije dosta, manje važno.
Zajebancija.
Properatus is offline  
Old 17.02.2017., 17:20   #4399
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/poslo...na-duga/99529/

Baš me zanima tko sada Krešu Milanovića prima na razgovor o poslu.
Jak je utjecaj Zokija tu bio. Krešo došao Baldasaru na razgovor, i ovaj ga odbio...
ViktorViktorija is offline  
Old 17.02.2017., 17:20   #4400
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Objasni mi molim te kako si iz teksta s linka došao do ovog zaključka (boldano)?
Cilj mu je ogovaranje. Tu nema zaključaka. Tu se govori o osobi ili osobama dok problem uopće nije vidljiv tj. nema ga. Kad se jedna jedina tvrtka javi na natječaj i dobije ga - wtf, gdje je tu problem? Ja imam tvrtku i dva puta sam dobio poslove kao jedini ponuditelj. I?
Svrha ovakvih upisa je izgraditi sebe kao pravednika i mudraca na nečiji račun prikazujući ga lošim i/ili zlim, a naravno da će sve to negirati odgovarajući nekakvim racionalizacijama i smišljajući izgovore.
Kad bi ljudi fokusirali kritiku na stvari o kojima žele raspravljati bili bi puno manje u iskušenju da osuđuju osobu ili nečiji rad, onako, u globalu po sistemu udri gdje stigneš.
Lakat Brade is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.