Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 09:14   #121
A danas svega ima, frendica je čekala 3 mjeseca na odobrenje i na kraju ništa
micamaca2525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:39   #122
Sad mene zanima jedna stvar. Prosle godine sam diplomirao ekonomiju i nastavio sam radit jedan od dva posla koji sam radio preko studentskog servisa i vec je skoro godina dana prosla. Prijavljen sam normalno, mirovinski, zdravstveno itd.
Naime, poslovi koje sam radio i koji sad radim nisu u struci niti je potrebno nesto vise od SSS i sad stvarno zelim naci posao u struci i krenuti dalje. Medutim, kako svi traze neko iskustvo i tesko je naci posao pomirio sam se s time da mi je najbolje strucno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa iako je placa mizerna.

Sad tocno ono sto me zanima: ja bi trebao dat otkaz, prijavit se na burzu i cekat barem 30 dana i nakon toga jos mjesec dva da nesto nadem i eventualno me pozovu da pocnem radit I bit nekoliko mjeseci bez posla da bi dobio posao koji je dosta manje placen? Mislim, pitanje pravo je da ne mogu na strucno ukoliko nisam barem 30 dana nezaposlen i na burzi?
obelix88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:08   #123
Da
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 08:52   #124
Quote:
obelix88 kaže: Pogledaj post
Mislim, pitanje pravo je da ne mogu na strucno ukoliko nisam barem 30 dana nezaposlen i na burzi?
Tako je. Ja jedva čekam da završim stručno jer jedina korist koju ću imat je to što ću moći polagati državni stručni ispit i imat ću tu godinu iskustva koja mi se svugdje traži. Ostalo bolje da ne komentiram.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:26   #125
Pa sad , ako se radi o državnom stručnom ispitu za rad u državnoj službi - nikakva korist prevelika od toga, ne sjećam se da sam ijedan natječaj vidio da nisu dali mogućnost naknadnog polaganja. Ako pak govoriš o stručnom ispitu specijaliziranom za određenu struku, onda je to druga priča. Godina dana iskustva svakako dobro dođe.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:42   #126
Za moju struku, 90% natječaja traži položen državni stručni ispit i svi natječaji traže 1 godinu radnog iskustva u struci. Osim ako imaš vezu, onda ne trebaš ništa od tog imat.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 15:23   #127
Evo moja cura traži već skoro pa godinu dana stručno osposobljavanje pa ne može naći nikako,poslala je pedesetak molbi na području Rijeke i okolice i nista...inace je završila prekvalifikaciju za farmaceuta preko zavoda i normalno dobrano platila tu prekvalifikaciju i sada ne moze ni naci to stručno koje je obavezno za tu struku,a moze samo obaviti u ljekarnama. Poslodavac nema nikakvih troškova (osim prijevoza ako žele...) a ne žele uzeti na stručno. Kome se obratiti? Što napraviti?
rean is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:08   #128
Quote:
rean kaže: Pogledaj post
Evo moja cura traži već skoro pa godinu dana stručno osposobljavanje pa ne može naći nikako,poslala je pedesetak molbi na području Rijeke i okolice i nista...inace je završila prekvalifikaciju za farmaceuta preko zavoda i normalno dobrano platila tu prekvalifikaciju i sada ne moze ni naci to stručno koje je obavezno za tu struku,a moze samo obaviti u ljekarnama. Poslodavac nema nikakvih troškova (osim prijevoza ako žele...) a ne žele uzeti na stručno. Kome se obratiti? Što napraviti?
Skupit, posudit novce, dobro se raspitat sa frendovima koji su vec otisli i pakirat kofere. Iskren,dobronamjeran savjet.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:29   #129
Može li na osposobljavanje netko tko već ima četiri godine staža, ali druge struke? Razmišljam o prekvalifikaciji za farmaceutskog tehničara, ali traže nakon toga SOR, a ne znam hoću li moći zbog staža u struci, imam i državni položen ispit.
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:54   #130
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Može li na osposobljavanje netko tko već ima četiri godine staža, ali druge struke? Razmišljam o prekvalifikaciji za farmaceutskog tehničara, ali traže nakon toga SOR, a ne znam hoću li moći zbog staža u struci, imam i državni položen ispit.
Bitno je samo da nemaš u toj struci za koju zelis stručno obaviti vise od 12mj staža...i pazi na godine(ne znam jesu to makli ili ne...), a neki traže i mjesec dana na birou...
rean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:18   #131
Danas sam dobio obavijest da mi je odbijeno stručno osposobljavanje od strane zavoda. Zanima me da li se i kome mogu žaliti na tu odluku ili nema smisla se žaliti.
leo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 12:16   #132
Quote:
rean kaže: Pogledaj post
Bitno je samo da nemaš u toj struci za koju zelis stručno obaviti vise od 12mj staža...i pazi na godine(ne znam jesu to makli ili ne...), a neki traže i mjesec dana na birou...
Hvala na info. Koliko je godina granica? AKo još stoji to pravilo.
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:34   #133
Quote:
leo100 kaže: Pogledaj post
Danas sam dobio obavijest da mi je odbijeno stručno osposobljavanje od strane zavoda. Zanima me da li se i kome mogu žaliti na tu odluku ili nema smisla se žaliti.
Ovisi zbog cega je odbijeno,zbog kojeg razloga...da li poslodavac ne udovoljava uvjetima ili ti kao kandidat..jer npr i tipfeler isto rezultira odbijenicom,bas na sve gledaju,svaku sitnicu...treba vidjeti zasto je odbijeno,pa tek onda dalje viditi kome...
rean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:37   #134
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Hvala na info. Koliko je godina granica? AKo još stoji to pravilo.
Mislim da je 29 godina granica,mozes i ti sa vise godina na stručno ici ali onda ne dobivaš naknadu od zavoda (2600 kn)...koliko je meni poznato... Imate tamo na mjere.hr sve vezano za stručno i ostale mjere koje se nude...
rean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:51   #135
Quote:
rean kaže: Pogledaj post
Ovisi zbog cega je odbijeno,zbog kojeg razloga...da li poslodavac ne udovoljava uvjetima ili ti kao kandidat..jer npr i tipfeler isto rezultira odbijenicom,bas na sve gledaju,svaku sitnicu...treba vidjeti zasto je odbijeno,pa tek onda dalje viditi kome...
Odbijeno je zbog deficitarnog zanimanja pa onda za to kao ne daju stručno osposobljavanje. Nije mi jasno kako su oda uopće mogli staviti oglas na svoje stranice. Slao sam mail na hzz, ali su mi samo to potvrdili. To je vjerojatno neki referent koji radi na mailovima samo odgovorio reda radi da nešto odgovore sumljam da je nešto dodatno gledao ili pitao nekog. Da li se mogu još nekom obratiti jer sam već duže vrijeme na zavodu pa bi mi to dobro došlo.
leo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:20   #136
Quote:
rean kaže: Pogledaj post
Mislim da je 29 godina granica,mozes i ti sa vise godina na stručno ici ali onda ne dobivaš naknadu od zavoda (2600 kn)...koliko je meni poznato... Imate tamo na mjere.hr sve vezano za stručno i ostale mjere koje se nude...
Ok, hvala. Ma planiram otići na Zavod i pitati, oni bi trebali znati najbolje.
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:48   #137
Quote:
leo100 kaže: Pogledaj post
Odbijeno je zbog deficitarnog zanimanja pa onda za to kao ne daju stručno osposobljavanje. Nije mi jasno kako su oda uopće mogli staviti oglas na svoje stranice. Slao sam mail na hzz, ali su mi samo to potvrdili. To je vjerojatno neki referent koji radi na mailovima samo odgovorio reda radi da nešto odgovore sumljam da je nešto dodatno gledao ili pitao nekog. Da li se mogu još nekom obratiti jer sam već duže vrijeme na zavodu pa bi mi to dobro došlo.
Vidi malo na ovoj stranici https://mjere.hr/mjere/strucno-ospos...radnog-odnosa/ te ih tamo kontaktiraj i pročitaj ona najčešća pitanja i odgovori,tamo pise sto bi kao kandidat trebao imati...a svakako odi kod svog savjetnika u zavod i neka ti on vidi,bar ja imam ok iskustva s njima i susretljivi su bili...
rean is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:00   #138
Ja sam na stručnom iz informatike još par mjeseca do kraja i ovaj tijedan sam saznao od šefova da nebudu došli novi informatičari na stručno jer je burza otkantala ljude, kao informatičko zanimanje je deficitarno. No pet osoba su čekala od 6mj. do sada da bi dobili negativan odgovor, drugim riječima katastrofa da su tako dugo uzalud čekali potvrdan odgovor.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 20:37   #139
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ja sam na stručnom iz informatike još par mjeseca do kraja i ovaj tijedan sam saznao od šefova da nebudu došli novi informatičari na stručno jer je burza otkantala ljude, kao informatičko zanimanje je deficitarno. No pet osoba su čekala od 6mj. do sada da bi dobili negativan odgovor, drugim riječima katastrofa da su tako dugo uzalud čekali potvrdan odgovor.
Informatičar da traži stručno? To još nisam čula upravo zato jer je sve povezano s IT-jem deficitarno. Koma, gori od HZZ-a su još samo poslodavci koji informatičare uzimaju na stručno
morchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:50   #140
Čitam jutros neki članak o osobama preko 30
godina ( većinom majke koje nisu odmah poslije završetka studija tražile posao ili osobe koje su se odlučile kasnije u životu školovati ili prekvalificirati ) kako ne mogu na SO i kako su nigdje. Žalosno. :/

Dakle ako sam ja dobro shvatila ovo do 29 godina znači da su 29ogodišnjaci uključeni, odnosno ne može osoba kada napuni 30? Neka mi netko ovo potvrdi?

Ja recimo znam hrpu primjera u firmi gdje sestra radi da su na SO bile žene od preko 30 i čak 40 godina, koje su nakon godinu dana polagale stručni ispit. Radi se o odgajateljicama ( privatni vrtić ). E sada moguće da je takvima onu novčanu pomoć isplaćivao sam vrtić pa je to onda moguće ( kao što je gore netko naveo da može ako ti država/hzzo ne plaća ) jer je u pitanju zanimanje gdje nedostaje radnika, posebno u privatnom sektoru jer svi žele raditi u gradakim vrtićima.
__________________
When nothing is sure, everything is possible...
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.