Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2006., 17:35   #1
U koju osnovnu školu upisati dijete

Kakva iskustva imate sa vašim osnovnim školama - ako imate djecu te dobi.
Živim u Dubravi i full sam nezadovoljan školama u susjedstvu: nedostatak dnevnog boravka, bulliing u školi, nastava u tri smjene itd.itd.
Čuo sam za neke OK škole kao Tin Ujević, Koturaška; S.S.Kranjčević samo ne znam da li se mogu obavezati na svakodnevno razvažanje idućih osam godina.
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:12   #2
i mene je mučilo isto pitanje ali za moj grad, ne za zg.
I na moja pitanja defektologici 'a što mislite o ovoj školi, a što mislite o ovoj učiteljici itd' ona je odgovorila 'u koju god školu ga upišete i koju god učiteljicu dobije ~ nećete biti zadovoljni'
Eto. Nema te škole ni te učiteljice koja je dovoljno dobra za moje dite
Upisala sam ga u onu u koju spada po mjestu boravka, učiteljicu ću tek upoznati i nosit se sa svim kako god bude
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:35   #3
I mi smo bili zdvojni prije upisa prvog djeteta u školu. Škola nam je 5 min hoda, pa naprosto nismo mnogo razmišljali u koju da krenemo. No, ostalo je pitanje boravka (da ili ne) odnosno odabir učiteljice. Otišli smo naprosto na razgovor ravnateljici (po jednoj preporuci) i tamo je zasuli pitanjima. Ispalo je da boravkaši i nemaju što birati - jer je samo jedan razred takav (jako nas je odgovarala od boravka i sama svjesna da to nije najbolje rješenje za djecu bar ne u našem sustavu). Ondak smo dobili preporuku za jednu učiteljicu, pa smo okupili nekoliko kćerinih frendica i sve ih upisali u taj razred. To se pokazalo dobrim rješenjem. Iako, nisam siguran da bih opet izbjegao boravak, jer nam je život ovako koma organizirati.
Jednostavnije rečeno, ne bih se nikad odlučo za vožnju klinca nekamo dalje, gdje ne može ići samo (u igri su i slobodne aktivnosti, pa druženja s frendovima poslije škole). Drugo, nastoj se raspitati o danim mogućnostima: definitivno je najključnije koju učiteljicu dobiš. I, treće, kad jednom dijete krene u školu - neprestano pokazuj učiteljici veliku brigu za dijete. I, naravno, ful se bavi djetetom kad krene... U svemu im je najvažnije samopouzdanje (onda je i strah od bulinga manji), koje pak ne može steći ako mu se fest ne posvećuješ. A da to nije lako sve skup, nije... A i da je najvažnije - jest.
I još nešto: nemoj tako negativistički pristupati. Zašto bi nužno morao biti nezadovoljan (kako piše Tija)? Ima krasnih učitelja, a i problemi su često rješivi.
Sretno!
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 12:34   #4
Moji klinci idu u A.G.Matoš na Ravnicama i meni se čini da je to čisto ok škola. S obzirom na horrore koje čujem o nekim drugim osnovnim školama, ovdje je prava idila.

Ne mogu tvrditi, naravno, da u svim razredima vlada ista nenasilna atmosfera, ali moj sin koji je osmaš i svi njegovi kolege osmaši su prilično pristojni dečki i cure. A u tim godinama biti pristojan...

Ne znam sve profesore, ali svi koje znam, uključujući i pedagoga i psihologa škole, ostavljaju mi dobar dojam.

Ta škola je ove godine radila po programu HNOS-a, ne znam smatraš li to dobrom ili lošom stvari. Raspitaj se.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 16:42   #5
Ma upisi ga u jednu od blizih, kaj sad, osnovne skole su gotovo sve iste! Ja bi savjetovao di mu se upisu najvise prijatelja vrsnjaka!
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 17:32   #6
Mislim da ti je najbolji izbor škola u koju idu njegovi/njezini frendovi iz susjedstva i/ili vrtića. Ak imaš više škola za birat, uzmi u obzir prometne ceste koje mora prelazit, a i koja je od tih škola na "boljem" glasu. Razvažanje po gradu ti nikako ne bih preporučila (osim ako ne radiš i imaš previše slobodnog vremena), a i u tim razvikanim školama ima svega. Lakše je kad ideš u školu u kvartu. Zamisli samo kad ti se klinac razboli, pa moraš skupljati bilježnice okolo po gradu.... i tako 8 godina.
Mislim da ne postoji škola u kojoj nema bullynga (pogledaj malo na taj topic, čisti horor), al rješavaj probleme jedan po jedan. Ja isto upisujem Stariju u 1. osnovne, al' nam je škola u naselju, nema puno opasnih ulica za preći. Jedino kaj nam prvi razredi idu u međusmjenu. Ekipa će valjda bit iz vrtića, učiteljice ne možemo birat, al mislim da možemo reći jedno dijete s kojim bi htjela ić u razred. Morala bu se sama snaći.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 12:34   #7
s koliko godina se krecu u prvi osnovne?
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 14:05   #8
Quote:
Rosa kaže:
Mislim da ti je najbolji izbor škola u koju idu njegovi/njezini frendovi iz susjedstva i/ili vrtića. Ak imaš više škola za birat, uzmi u obzir prometne ceste koje mora prelazit, a i koja je od tih škola na "boljem" glasu. Razvažanje po gradu ti nikako ne bih preporučila (osim ako ne radiš i imaš previše slobodnog vremena), a i u tim razvikanim školama ima svega. Lakše je kad ideš u školu u kvartu. Zamisli samo kad ti se klinac razboli, pa moraš skupljati bilježnice okolo po gradu.... i tako 8 godina.
Mislim da ne postoji škola u kojoj nema bullynga (pogledaj malo na taj topic, čisti horor), al rješavaj probleme jedan po jedan. Ja isto upisujem Stariju u 1. osnovne, al' nam je škola u naselju, nema puno opasnih ulica za preći. Jedino kaj nam prvi razredi idu u međusmjenu. Ekipa će valjda bit iz vrtića, učiteljice ne možemo birat, al mislim da možemo reći jedno dijete s kojim bi htjela ić u razred. Morala bu se sama snaći.
Slažem se u potpunosti sa time!
Naime sve je tom lijepo ako imaš puno vremena a ipak je najvažnije da klinac ima društvo i prije, i u, i poslije škole. Dakle olakšaj i sebi i njemu. Moj klinac ida u gimnaziju ali osnovnjak je bio u kvartu. I nikada nije došao usukob ili neugodnu situaciju. U osnovnoj je bio sa dečkima iz vrtića i to je bilo super.
Ne vjeruj previše u te priče o "finim" školama jer opet sve ovisi o tome koliko učiš i radiš a sve ostalo je nevažno.
Zrinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 01:01   #9
Moreplovac i moj junior ide u osnovnu u dubravi...pod koju spada tvoje dijete? Jedina u cijeloj školi je odlična učiteljica mog juniora, mogu ti preporučiti...
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 19:05   #10
Quote:
Ex_Moreplovac kaže:
Kakva iskustva imate sa vašim osnovnim školama - ako imate djecu te dobi.
Živim u Dubravi i full sam nezadovoljan školama u susjedstvu: nedostatak dnevnog boravka, bulliing u školi, nastava u tri smjene itd.itd.
Čuo sam za neke OK škole kao Tin Ujević, Koturaška; S.S.Kranjčević samo ne znam da li se mogu obavezati na svakodnevno razvažanje idućih osam godina.
pa valjda ce biti sposobno u 5. razredu ici samo u skolu tramvajem...
ja bi preporucila S.S.K. skola je super.druziti se s vrsnjacima i steci prijatelje moze i u skoli koja nije u kvartu...dapace,imat ce vise prijatelja...
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 15:52   #11
Ne slažem se s ovima koji preporučaju izbjegavanje vožnje djece. Ja sam ispisao svoje starije dijete iz osnovne škole prekoputa naše kuće u četvrtom razredu jer više nismo mogli izdržati od niza katastrofa na koje smo nalijetali --od ravnatelja alkoholičara do više dilera droge nego nastavnika.

Prebacili smo dijete u 'Tin Ujević' u Koturaškoj i preporodili se svi, a dijete najviše. Totalno nije moguće usporediti. Mlađe dijete onda nismo ni upisivali u susjedstvu nego odmah u 'Ujevića'. To je značilo svakodnevnu vožnju godinama preko pola grada, ali jebiga, pa nemaš u životu puno prioriteta važnijih od djeteta i u tome nemaš puno prioriteta iznad obrazovanja. Jest poprilična žrtva, ali je vrijedilo.

Također smo dobili odlične preporuke za onu u Vrbanićevoj ulici (ne znam više kako se zove).

Opet bih to učinio da kojim slučajem dobijemo još djece (što u našim godinama više nije baš jako vjerojatno.)
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 17:33   #12
U OŠ Augusta Harambašića, doduše tamo vlada natjecateljska atmosfera, profesori se jako trude i mislim da ta škola sudjeluje u svim živim natjecanjima koja se organiziraju. Također, OŠ Petar Preradović.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 18:20   #13
pa nemojte me plašit! još me i to čeka!
a mislila sam si kad otfrkne vrtić ići će u školu u kvartu i tu problema nema
novi zgb nemmre bit bolji od dubrave
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 13:49   #14
Quote:
Kent kaže:
pa nemojte me plašit! još me i to čeka!
a mislila sam si kad otfrkne vrtić ići će u školu u kvartu i tu problema nema
novi zgb nemmre bit bolji od dubrave
Obiđi rano ujutro školu i pogledaj zakutke i grmlje. Ako nađeš manje od dvadeset šprica, to je onda OK; da se izdržati.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 22:21   #15
Quote:
Emericzy kaže:
To je značilo svakodnevnu vožnju godinama preko pola grada, ali jebiga, pa nemaš u životu puno prioriteta važnijih od djeteta i u tome nemaš puno prioriteta iznad obrazovanja. Jest poprilična žrtva, ali je vrijedilo.
YOU'RE MY MAN!!!
Nije moguće da je glavni motiv za upis druženje djeteta sa ekipom iz ulice. Uostalom zar izlazak iz okvira kvarta nije kakvo takvo širenje horizonata.
Zrinka, nije stvar da mi djete ide u 'finu' školu već SIGURNU, također školu s nastavnicima koji su spremni napraviti bar djelić više od onoga što moraju.
By the way mi smo se na kraju odlučili za školu izvan kvarta.
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 23:01   #16
pa upisi ga u najblizu skolu ko normalno dijete, sta izmisljas. Nek upozna ljude po kvartu i nek se nauči tuč i bok.
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 16:44   #17
mi smo išli u d.domjanić i škola je definitivno živa katastrofa, od nastavnika (doduše većina onih je valjda već u penziji), ravnateljice koja je samo brinula o svojoj fotelji, pedagogice koje ne mogu riješiti probleme s lošom djecom, zgrade koja se ruši (i danas još visi dio odlomljene betonske istake na fasadi koja je opasna po život djece koja se tamo igraju) jer ravnateljica žica novce za uređenje od roditelja a ne od ministarstva. okoliš zamazan i neuređen upotpunjen dilerima. dvorana na cijevima od kanalizacije nekoliko puta poplavljena ne uređuje se nego se iznajmljuje za druge aktivnosti a djeca nemaju dodatnih sportskih aktivnosti nego je povremeno tjelesni bio u razredu. razredi prenapučeni - više od 30 učenika i to u 3 smjene. sad se dograđuje škola pa možda se nešto popravi. nemam dovoljno vremena da vam opišem negativnosti te škole.
zato prije upisa dobro se raspitajte o nastavnicima i razgledajte školu. vašom dobrom procjenom djetetu će biti puno lakše i ljepše. bez obzira na društvo u kvartu dijete će se brzo uklopiti i lakše učiti. a ono vrijeme koje potrošite na vožnju shvatite kao ulaganje u budućnost. danas nastavnici iz nekih škola hodaju po vrtićima i lobiraju za upis u "svoju" školu. prema tome neke škole drže do svoje reputacije i tamo ih i treba upisati. jer ako nastavnici kvalitetno rade s djecom, manje će morati roditelji i više vremena će moći posvetiti zajdeničkom druženju što danas je prava rijetkost.
fridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 19:58   #18
Quote:
Ex_Moreplovac kaže:
Kakva iskustva imate sa vašim osnovnim školama - ako imate djecu te dobi.
Živim u Dubravi i full sam nezadovoljan školama u susjedstvu: nedostatak dnevnog boravka, bulliing u školi, nastava u tri smjene itd.itd.
Čuo sam za neke OK škole kao Tin Ujević, Koturaška; S.S.Kranjčević samo ne znam da li se mogu obavezati na svakodnevno razvažanje idućih osam godina.

Jedna od najboljih je OŠ Izidor Kršnjavi u centru. Mnogi je smatraju besplatnom privatnom skolom.
blackleaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 22:29   #19
Quote:
blackleaf kaže:
Jedna od najboljih je OŠ Izidor Kršnjavi u centru. Mnogi je smatraju besplatnom privatnom skolom.
e da mi je znati od kud ti takvo razmišljanje

ja sam završila tu osnovnu i automatizmom sam upisala sina tamo, računavši... tam je srednjoškolsko igralište, nešto što vjerojatno nema nit jedna škola u zagrebu. i što sam shvatila nakon njegova tri razreda...
u 25 godina kolko je prošlo od kad sam izašla iz te škole uvedeno je samo centralno i par puta prefarbani zidovi. parketi su u nekim razredima lakirani, ak je netko od roditelja to napravio zbog svog djeteta koje je išlo u taj razred. treba se svako tolko donositi papir, sapun, jer škola "nema novce". od slobodnih aktivnosti u nižim razredima ne postoji ništa. informatička učionica ima par računala za cijelu školu.

a o devastiranom srednjoškolskom da ne trošim riječi. dvorana za tjelesni nije dovoljna, tak da klinci ponekad moraju ići u dvoranu V. gimnazije.

a zašto sam najviše ljuta... zato što se u prostorima te osnovne škole nalazi i jedna privatna gimnazija. znači da beru lovu od iznajmljivanja, a ti se novci nigdje ne vide.

sve u svemu selim klinca ove jeseni u drugu školu. imamo sreću da su nam i varšavska i gundulićeva blizu. klinac je izabrao varšavsku i tam bum ga upisala. ne znam jel će biti bolje, ali ta je škola potpuno preuređena prije dvije godine, kaj znači da ravnatelj vodi računa. nadam se da mi neće netko pričati kak nije važno kak škola izgleda, ak su učitelji/profesori ok, ali zamislite jel bi radje živjeli u uređenom stanu ili nekom u kojem se 20 godina nije ništa uredilo.
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:35   #20
Ne upisivat dijete u OŠ Kandrida,
ja sam završio tu školu!
Živi užas ti profesori!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.