Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2011., 11:54   #41
ak nekog zanima, u zagrebu sam bio,uglavnom,treba tamo adresa i naziv firme,oib firme,svoj oib,zatim te doktro tam kratko pogleda,zatim das uzorak ak imas kakav,navodno uzorak ne bi trebao bit stariji od par sati,ak je,stavis ga u frižder,ja sam svoj stavio odma tamo pokraj mlijeka,doktor ti kaze kad mozes doc po knjizicu za par dana,tam platis i trazis r1 racun i to je to,bilo je 170kn.ne treba nikakvo narucivanje ni nista
Hsimpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 10:46   #42
Rezultate čekaš oko 5 dana, udare ti pečat da je sve OK..vridi ti sljedećih 6 mjeseci..meni je šef bia dobar pa je plaća unaprid, neki ti i neće..mene više brine higijenski minimum jer ga još nemam
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 21:29   #43
poslao me potencijalni buduci poslodavac na izradu sanitarne knjizice.
radi se o poslu u restoranu (posluzivanje hrane), pa mozete li mi reci kako izgleda taj pregled? i moram li odmah sutra donijeti uzorak stolice? ne bih bas s tim hodala po gradu ako ne moram.
i koliko to cca kosta? on mi je rekao oko 160 kn, ali vidim da moze biti od 100 do 200kn, ovisno koji testovi se rade, ali ne nalazim nigdje koji su sve potrebni za rad u restoranu..


hvala puno!!
nickolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 01:23   #44
ja sam jednom radila sanitarnu knjižicu kao sezonac, al po prestanku rada ta je sanitarna ostala kod njih.
zanima me da li se sanitarna knjižica može napraviti samoinicijativno ili na izradu mora uputiti poslodavac?
zanima me iz razloga što vidim po oglasima da daju rednost onima sa sanit.knjižicom ,
Canimbenem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 01:26   #45
Quote:
likipo kaže: Pogledaj post
evo dobio sam posao u jednom ugostiteljskom objektu pa me zanima čija je zakonska obaveza plaćanje sanitarne knjizice i higijenskog minimuma? poslodavac kaze da on nema nista s tim i da ja sve placam. mislim nema mi logike, ajde jos da platim higijenski minimumun jer traje 4 godine ali sanitarnu jos nisam cuo nigdje da sam placam, ako dode inspekcija nece mene kaznit ako je ne budem imao nego njega pa je logicno da on vodi brigu o tim stvarima. sta zakon kaze o tome i jel se mogu pozvat na neki zakon?
Nema ni meni logike, znam da je tvoje pitanje od prije godinu dana, ali ako netko naleti nek pročita: meni je moje troškove za sanitarnu uvijek plaćao poslodavac. on treba voditi brigu o tim stvarima.
Canimbenem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 19:22   #46
Pozdrav!Imam jedni pitanje..naime zaposlila sam se i trebam sanitarnu knjižicu..uzorke sam odnijela na pregled i žena koja tamo radi veli nek si sredim nokte za drugi put kad budem podizala knjižicu?!

Kaj moram na još neki pregled ili kaj?Jer nisu ništ rekli..i nezz kaj je mislila pod tim nek si sredim nokte..gelirani su inače.

Plis..dali netko zna više o tome???!!!
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 10:49   #47
Quote:
Any2803 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!Imam jedni pitanje..naime zaposlila sam se i trebam sanitarnu knjižicu..uzorke sam odnijela na pregled i žena koja tamo radi veli nek si sredim nokte za drugi put kad budem podizala knjižicu?!

Kaj moram na još neki pregled ili kaj?Jer nisu ništ rekli..i nezz kaj je mislila pod tim nek si sredim nokte..gelirani su inače.

Plis..dali netko zna više o tome???!!!
Da, još jednom će te pregledati da vide jesi li sredila nokte. Pod time se misli da moraju biti maksimalne dužine 1mm i da ne smiju biti nalakirani.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 18:26   #48
Talking sanitarna dozvola

Pozdrav ekipa, nikako da se snađem s ovim. Dobila sam posao u ugostiteljstvu, i sad moram izvadit sanitarnu.
Jel ima ko iskustva s tim, kolko traje, što sve rade, kolko košta, di se vadi...?
gdje god se raspitujem, dobivam različite odgovore
dea2408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 19:36   #49
Ziher će te modovi sami preseliti u ovu temu o sanitarnoj .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:47   #50
Ju rid maj majnds.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 22:14   #51
Poštovani Forumaši!
Treba mi vaša velika pomoć da se izvučem iz nevolje koje su mi došle izdavanjem krivotvorene sanitarne iskaznice od strane osobe koja je u mojoj firmi bila zadužena za nošenje naših uzoraka u zavod i vračanje natrag potvrđenih knjižica. Sada se nas nekolicina iz firme nalazimo na sudu i krivično nas se goni radi tih knjižica. Osoba koja je krivotvorila te dokumente se zove Igor Kursa, te molim sve one koji su imali ili imaju probleme na sudu radi tog čovjeka neka mi nešto napišu o njemu. Čovjek je inače bio u zatvoru i optužen je za djelo posjedovanja krivotvorene iskaznice. Što nas se više javi i prijavi prijevaru, to ćemo lakše dokazati našu nevinost pred sudom. Ja sam u totalnoj agoniji već godinu dana, svi svjedoci su govorili u moju korist da nisam ništa kriv ali nažalost tužitelj u ime Zavoda za javno zdravstvo ne odustaje, iako je krivac poznat.
Rio2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:59   #52
HIGIJENSKI MINIMUM KOJA SU PITANJA
__________________
ZANIMA ME KAKO SE IGRA LOTO 7/39
majzmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:17   #53
što napravit kad se izgubi sanitarna knjižica? jel ima neka procedura da moram objavit u NN gubitak, ili jednostavno kad budem slao na analizu da rečem da mi naprave novu?

NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 19:47   #54
pozdrav,
trebam pomoc oko sanitarne knjizice..znaci ovo ce zvucat glupo ali naime ja NEZNAM koji hepatitis imam (B ili C) al imam ga od rođenja preneseno sa majke,i ko klinac sam uvijek išo vadit krv na pretrage itd da se vidi dal je sve uredu,nisam bio vec godinama na tim pretragama jer nisam imo potrebe i zdravo se osjecam nemam nikakvih poteskoca sa nicim,i sad mene zanima dal mi oni mogu odbit dat sanitarnu iskaznicu ako nalazi pokazu da sam "bolestan" ? (realno samnom je sve u redu kao da i nemam nista,iz toga da ni neznam koji hepatitis imam se da zakljucit da nisam nikad imo problema s tim i da se zato nisam ni informiro nikad o tome,jer dok sam bio klinac su to starci rjesavali a sad se to sve zapustilo jer se osjecam potpuno zdravo i nemam poteskoca sa nicim,niti simptoma)
__________________
Kaj pljujete navek po svemu?Zakaj ne volite Zagreb,I sve kaj je lepo vu njemu?I zakaj ja moram pitat,Sve one kaj Zagreb ne vole.Ak' vam je ovde tak grdo,Kaj se ne vrnete dole?
ZgWeasel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 21:30   #55
Rok za produžiti sanitarnu?

Poštovani svi,
imam pitanje na koje ne znam odgovor, a ne znam ni gdje da ga potražim pa Vas sve zajedno molim ako netko nešto zna. Naime, prošli tjedan se desila sljedeća situacija. Radim već nekoliko godina u firmi koja ima veze s hranom i naravno da je to posao za koji treba imati valjanu sanitarnu za što su zaduženi nadležni da vode računa, ne?
Prije tjedan dana (u srijedu navečer!!) poslovođa dolazi do mene, daje mi iskaznicu koja je već istekla i uputnicu da ju produžim i kaže da ju moram produžiti do petka ili će biti sankcije. (tko ne zna uzorci se primaju svaki dan do 11 h što znači da sam imao samo dan i pol vremena!!) Naravno, zaključujete da nisam stigao jer inače ne bih ovo pisao. Kad sam im pokušao objasniti da nemam redovitu stolicu (opstipaciji) rekli su da ih ne zanimaju razlozi, uzeli mi smjene i sad sam u nemilosti tamo.
Moje pitanje je da li su prekršili kakav zakon jer su uradili kontra mojeg zdravlja? (uostalom, sasvim je normalno da čovjek nekad nema stolicu u dan i pol)
I ako jesu mogu li prijaviti samo osobu koja nije htjela slušati razloge ili mora ići prijava protiv cijele firme?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
gobanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 08:19   #56
Jebiga, nezgodna situacija, i ne baš bezazlena, za obje strane.

Obveza radnika je obaviti pregled na koji ga uputu poslodavac, slično je i s posebnim uvjetima rada. Ti ne smiješ raditi bez sanitarne, istina ljudski je dati ljudima dosta vremena da to obave na miru, ali (nažalost) nije zakonski obavezno.
Ne kontam na temelju čega bi tužio poslovođu i/ili firmu? Ako ih prijaviš, možeš ih prijaviti jedino zbog istekle sanitarne, ali onda si prijavio i sebe.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 09:32   #57
Opet ja... Pošto se situacija ne popravlja i prijeti mi otkaz da ispitam nove mogućnosti za obračun...
Recite mi da li znate da li sanitarna inspekcija može kazniti ako joj se dostavi čvrsti dokaz da su radnici radili neko dulje vrijeme (4-6 mjeseci) bez produžene sanitarne (ili čak uopće bez sanitarne!!) ili oni baš moraju sami zateći nezakonitu radnju?
Još jednom hvala unaprijed.
gobanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 19:39   #58
Ne znam da li je tebi to u interesu, postavlja se pitanje zašto niste to prije prijavili nadležnim tijelima, a ne radili bez važeće sanitarne, a da ste znali da se to ne smije?

Ak imaš određenih problema, tipa da se ne poštuje ugovor o radu, imaš inspekciju rada i njima se javi ako smatraš da ćeš dobit otkaz bez valjanog razloga, ili jednostavno nemoj ni potpisat prestanak radnog odnosa.
__________________
MBoscorelli
NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:33   #59
Poz svima, ako uopce koga ima. Hehehe
ja bi trebala vaditi sanitarnu zbog pripravnickog staza-zanima me gdje to idem? U dom zdravlja? I koliko se placa? Znam da bi ja to i trebala znati ali nikad nisam imala veze s tim pa ono.. Ne zamjerite
Teresa chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 22:43   #60
Imaš tu nešto opisano, ali i tu nešto konkretnije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.