Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 18:19   #3121
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Ni blizu. Sve je odrađeno kako treba, radnik je imao propisanu zaštitnu opremu, pumpa je bila isključena... Pretpostavka je da je možda došlo do nekog štopanja drenažne cijevi, pa da je vjerovatno ostalo nešto tekućine u pumpi. Radnik to nije mogao znati, drenaža je obavljena i poslu se pristupilo nakon toga. Rad suprotan pravilima ZNR nema veze s tim.

Uglavnom, pitanje i dalje stoji.
Ja bih stavio da su primjenjena osnovna pravila zaštite na radu svakako, pogotovo ako je istina ovo kaj si naveo o pregledima, održavanju, ispitivanju itd. na radnoj opremi, koja je nakon tih postupaka ispala da je u redu i da je sigurna za uporabu. A sad ako je došlo do prskanja neke zaostale tekućine u cijevi pri servisu nakon svih provjera koje si naveo, po meni isto je to ili rad suprotan pravilima ZNR-a ili rad radnika bez razrađene tehnologije rada i posebnih uputa... Ako vi drenažom osiguravate potpuno ispuštanje tekućine iz cijevi a nakon takvog ispravno provedenog postupka je zaostala tekućina poprskala radnika onda mi nema logike da je taj postupak drenaže izveden savjesno, po P.S.-u i u potpunosti ispravno sa svim potrebnim provjeravama.
Gle uvijek možeš staviti viša sila pa čekat da vidiš šta će majstori iz HZZO-a odgovoriti.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 22:01   #3122
Razmišljao sam o višoj sili, ali izbjegavam ju kao uzrok, jer sam bio na jednom seminaru gdje su baš ljudi iz HZZO-a ili inspektorata (ne sjećam se točno) govorili kako viša sila vrijedi samo za prirodne nepogode.

Sve što vas dvojica navodite stoji, ali mišljenja sam da je to prestrogo. Ovaj postupak je do sada napravljen X puta, otvori se drenaža i kada iscuri otvara se poklopac. Baš je došlo do nekog poremećaja, tako da mi je sve drugo prestrogo za navesti. Nema neke posebne tehnologije rada koju tu možeš primijeniti. Mislim, mogu ja sada izmišljati postupke, zaštitnu opremu, ali to je sve neprimijenjivo. S obzirom na broj raznih ventila, pumpi, cjevovda...morao bi ih obući kao astronaute.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:48   #3123
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Razmišljao sam o višoj sili, ali izbjegavam ju kao uzrok, jer sam bio na jednom seminaru gdje su baš ljudi iz HZZO-a ili inspektorata (ne sjećam se točno) govorili kako viša sila vrijedi samo za prirodne nepogode.

Sve što vas dvojica navodite stoji, ali mišljenja sam da je to prestrogo. Ovaj postupak je do sada napravljen X puta, otvori se drenaža i kada iscuri otvara se poklopac. Baš je došlo do nekog poremećaja, tako da mi je sve drugo prestrogo za navesti. Nema neke posebne tehnologije rada koju tu možeš primijeniti. Mislim, mogu ja sada izmišljati postupke, zaštitnu opremu, ali to je sve neprimijenjivo. S obzirom na broj raznih ventila, pumpi, cjevovda...morao bi ih obući kao astronaute.
Gle, dam se kladiti da je radio bez ičega jer mu je lakše šrajfiti bez zaštitne opreme. U principu bi bilo dovoljno prozirni vizir, gumene rukavice do lakta i nepropusna pregača. Zaštitu obuću sigurno ima jer ak nema je netko krivo izradio procjenu rizika (od oka pretpostavljam da se radi o mehaničaru/održivaču). Osim toga ni zaštitni termo skafanderi nisu baš preskupi ...drugo je ako poslodavac ne da novce za to.
hylem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:56   #3124
Quote:
hylem kaže: Pogledaj post
Gle, dam se kladiti da je radio bez ičega jer mu je lakše šrajfiti bez zaštitne opreme. U principu bi bilo dovoljno prozirni vizir, gumene rukavice do lakta i nepropusna pregača. Zaštitu obuću sigurno ima jer ak nema je netko krivo izradio procjenu rizika (od oka pretpostavljam da se radi o mehaničaru/održivaču). Osim toga ni zaštitni termo skafanderi nisu baš preskupi ...drugo je ako poslodavac ne da novce za to.
Radno odijelo (hlače + bluza), radne cipele, rukavice, kaciga s antifonima.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:06   #3125
Da li postoji period u kojem se moraju čuvati stara dokumentacija ispitivanja npr. strojeva i uređaja s povećanom opasnošću ili radne okoline?

Također da li je gdje propisan period obaveznog servisiranja uređaja npr. električne mreže ili se to radi isključivo po uočenoj nesukladnosti prilikom ispitivanja
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:07   #3126
Pripremni seminari Koordinator 1 i 2 ZNR

Zna li netko ima li negdje u skoro vrijeme neki pripremni seminar za koord 1 i 2 znr, koliko to košta , cijena ispita i sl.? Pretražio cijeli net i nisam našao ništa, valjda sezona godišnjih pa nema nikog na telefonima...
Hvala unaprijed...
imthenightrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:29   #3127
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
Da li postoji period u kojem se moraju čuvati stara dokumentacija ispitivanja npr. strojeva i uređaja s povećanom opasnošću ili radne okoline?

Također da li je gdje propisan period obaveznog servisiranja uređaja npr. električne mreže ili se to radi isključivo po uočenoj nesukladnosti prilikom ispitivanja
Staru dokumentaciju čuvaš dok ti ne naprave nova ispitivanja i dostave novu. Strojevi i uređaji s povećanom opasnošću se kao termin više ne koriste. Novi termin je radna oprema (za sve). Ručni mehanizirani i nemehanizirani alati, bojleri, oprema slična onoj koja se koristi u kućanstvu, ali i oprema za koju nije potrebno neposredno rukovanje ili upravljanje radnika već se samo uključuje u pogon i radi automatski - NIJE POTREBNO ISITIVATI prema Pravilniku o pregledu i ispitivanju radne opreme (NN 16/16).

Da razjasnimo situaciju ... motorna pila, prijenosni cirkular, flex, ručne bušilice i sl. nije potrebno ispitivati pošto ista spada u mehanizirane ručne alate ... barem prema "stručnjacima" iz ministarstva. Koliko je ista oprema opasna, nikoga očito nije briga, glavno da se treba ispitati CNC tokarilica . To je ona hrvatska pamet, uhljebljena od strane još većih HDZ/SDP budaletina.

Drugo pitanje: Električne instalacije se ispituju svake 4 godine i ukoliko ne zadovoljavaju bi trebalo raditi novi projekt i rekonstrukciju. Za ispitivanje električnih instalacija će po novome trebati akreditacija.
hylem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 08:23   #3128
Quote:
hylem kaže: Pogledaj post
Staru dokumentaciju čuvaš dok ti ne naprave nova ispitivanja i dostave novu. Strojevi i uređaji s povećanom opasnošću se kao termin više ne koriste. Novi termin je radna oprema (za sve). Ručni mehanizirani i nemehanizirani alati, bojleri, oprema slična onoj koja se koristi u kućanstvu, ali i oprema za koju nije potrebno neposredno rukovanje ili upravljanje radnika već se samo uključuje u pogon i radi automatski - NIJE POTREBNO ISITIVATI prema Pravilniku o pregledu i ispitivanju radne opreme (NN 16/16).

Da razjasnimo situaciju ... motorna pila, prijenosni cirkular, flex, ručne bušilice i sl. nije potrebno ispitivati pošto ista spada u mehanizirane ručne alate ... barem prema "stručnjacima" iz ministarstva. Koliko je ista oprema opasna, nikoga očito nije briga, glavno da se treba ispitati CNC tokarilica . To je ona hrvatska pamet, uhljebljena od strane još većih HDZ/SDP budaletina.

Drugo pitanje: Električne instalacije se ispituju svake 4 godine i ukoliko ne zadovoljavaju bi trebalo raditi novi projekt i rekonstrukciju. Za ispitivanje električnih instalacija će po novome trebati akreditacija.

Akreditacija će trebati za prvo ispitivanje struje, gromobrana i ventilacije (za tehnički pregled objekta i dobivanje uporabne dozvole, kad je rekonstrukcija instalacija u objektu...) za redovito provjeravanje/ispitivanje nakon toga ne treba.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:30   #3129
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Akreditacija će trebati za prvo ispitivanje struje, gromobrana i ventilacije (za tehnički pregled objekta i dobivanje uporabne dozvole, kad je rekonstrukcija instalacija u objektu...) za redovito provjeravanje/ispitivanje nakon toga ne treba.
Bok, di si to čuo / pročitao da će trebat akreditacija za prva ispitivanja?
Kolko ja znam, povučena je obveza akreditacije za ispitivanja struje, gromobrana i ventilacije....
Visoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 08:59   #3130
Quote:
Visoki kaže: Pogledaj post
Bok, di si to čuo / pročitao da će trebat akreditacija za prva ispitivanja?
Kolko ja znam, povučena je obveza akreditacije za ispitivanja struje, gromobrana i ventilacije....
Možda imaš pravo, ima mišljenje obrtničke komore u kojem vele da nakon dugotrajnih pregovora i bla bla sve ostaje po starim pravilnicima (navode pravilnike za struju i gromobrane), a opet priča se u "visokim krugovima" da će na kraju ipak tražiti akreditaciju za prva ispitivanja. Makar koliko vidim Zakon o poslovima i djelatnostima prostornog uređenja i gradnje (NN 78/15) i čl. 42 još se nije mijenjao tako ako bi se držali slova zakona akreditacija bi trebala postojati od 1.7.2017., al opet ko se u ovoj državi drži zakona
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:09   #3131
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Možda imaš pravo, ima mišljenje obrtničke komore u kojem vele da nakon dugotrajnih pregovora i bla bla sve ostaje po starim pravilnicima (navode pravilnike za struju i gromobrane), a opet priča se u "visokim krugovima" da će na kraju ipak tražiti akreditaciju za prva ispitivanja. Makar koliko vidim Zakon o poslovima i djelatnostima prostornog uređenja i gradnje (NN 78/15) i čl. 42 još se nije mijenjao tako ako bi se držali slova zakona akreditacija bi trebala postojati od 1.7.2017., al opet ko se u ovoj državi drži zakona
Prvo je bilo rečeno da će akreditacija bit obavezna od 01.06.2017., nakon toga je objavljeno na stranicama HAA da akreditacija ipak nije obavezna. Također sam pročito i mišljenje hrvatske komore inženjera elektrotehnike gdje oni objasnjavaju da akreditacija za struju i munju nema smisla. Valjda su oni to misljenje uputili Ministarstvu graditeljstva pa su ovi odustali, bar zasada.
Visoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:45   #3132
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Ja bih stavio da su primjenjena osnovna pravila zaštite na radu svakako, pogotovo ako je istina ovo kaj si naveo o pregledima, održavanju, ispitivanju itd. na radnoj opremi, koja je nakon tih postupaka ispala da je u redu i da je sigurna za uporabu. A sad ako je došlo do prskanja neke zaostale tekućine u cijevi pri servisu nakon svih provjera koje si naveo, po meni isto je to ili rad suprotan pravilima ZNR-a ili rad radnika bez razrađene tehnologije rada i posebnih uputa... Ako vi drenažom osiguravate potpuno ispuštanje tekućine iz cijevi a nakon takvog ispravno provedenog postupka je zaostala tekućina poprskala radnika onda mi nema logike da je taj postupak drenaže izveden savjesno, po P.S.-u i u potpunosti ispravno sa svim potrebnim provjeravama.
Gle uvijek možeš staviti viša sila pa čekat da vidiš šta će majstori iz HZZO-a odgovoriti.
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Razmišljao sam o višoj sili, ali izbjegavam ju kao uzrok, jer sam bio na jednom seminaru gdje su baš ljudi iz HZZO-a ili inspektorata (ne sjećam se točno) govorili kako viša sila vrijedi samo za prirodne nepogode.

Sve što vas dvojica navodite stoji, ali mišljenja sam da je to prestrogo. Ovaj postupak je do sada napravljen X puta, otvori se drenaža i kada iscuri otvara se poklopac. Baš je došlo do nekog poremećaja, tako da mi je sve drugo prestrogo za navesti. Nema neke posebne tehnologije rada koju tu možeš primijeniti. Mislim, mogu ja sada izmišljati postupke, zaštitnu opremu, ali to je sve neprimijenjivo. S obzirom na broj raznih ventila, pumpi, cjevovda...morao bi ih obući kao astronaute.
Quote:
hylem kaže: Pogledaj post
Gle, dam se kladiti da je radio bez ičega jer mu je lakše šrajfiti bez zaštitne opreme. U principu bi bilo dovoljno prozirni vizir, gumene rukavice do lakta i nepropusna pregača. Zaštitu obuću sigurno ima jer ak nema je netko krivo izradio procjenu rizika (od oka pretpostavljam da se radi o mehaničaru/održivaču). Osim toga ni zaštitni termo skafanderi nisu baš preskupi ...drugo je ako poslodavac ne da novce za to.
Viša sila svakako ne. To se stavlja kod nekih stvari koje je nemoguće kontrolirati, npr. udar munje ili neka druga meteorološka nepogoda. Ovdje je pitanje samo kakva je procedura kod postupka zamjene, servisa ili nečeg sličnog i da li postoje kakve upute kako se to radi. U skladu s tim se vidi i gdje je nastala greška. Ili netko nije napisao kako se to radi (ili nije predvidio što se sve može dogoditi) ili je netko radio suprotno tome. Na osnovu greške u koracima se stavi odgovarajuća stavka. Ako već moraš pisati nešto apstraktno onda je umjesto više sile bolje napisati ostala neprimijenjena osnovna pravila i dati u prilogu objašnjenje o događaju.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:36   #3133
Quote:
Ner0 kaže: Pogledaj post
Hvala ti
Ma ništa. Drago mi je što mogu pomoći.
piple is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:58   #3134
molim za pomoć

pitao sam Ministarstvo trebaju li samozaposlene osobe u obrtima/poduzećima implementirati ZNR (dakle, ako je direktor jedini zaposleni u poduzeću, dakle u radnom odnosu, vezan ugovorom i prima plaću);

Quote:
Poštovani,

Kada za fizičku ili pravnu osobu poslove obavlja radnik (fizička osoba u radnom odnosu) ili osoba na radu (osobe definirane u članku 3. stavku 1. podstavku 10. Zakona o zaštiti na radu („Narodne novine“, broj 71/14 i 118/14)), ta fizička ili pravna osoba je poslodavac te je kao poslodavac obvezna za osobe koje za nju obavljaju rad organizirati i provoditi zaštitu na radu u skladu sa Zakonom o zaštiti na radu i propisima donesenim na temelju njega. Navedene obveze imaju i poslodavci pravne osobe kada za njih na temelju ugovora o radu poslove obavlja direktor kao jedini zaposleni.
isto sam pitao i ZUZNR;

Quote:
Poštovani,

Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava donijelo je sljedeće mišljenje vezano za primjenu Zakona o zaštiti na radu („Narodne novine“, broj 71/14., 118/14. i 154/14. – dalje: Zakon) na samozaposlene osobe:

Samozaposlene osobe se izrijekom ne spominju u odredbama Zakona.

Odredbom članka 76. Zakona, pod pojmom drugih osoba (izvođača) obuhvaćene su i samozaposlene osobe i to na mjestima rada gdje radove izvode dva ili više izvođača, kao u slučaju obavljanja radova na privrednim ili pokretnim gradilištima, na temelju obveza iz članka 76. Zakona će biti detaljnije propisani zahtjevi koje moraju ispunjavati samozaposlene osobe kada izvode radove na zajedničkim privremenim ili pokretnim gradilištima.

U slučaju da se ne radi o zajedničkim mjestima rada kao što je prethodno navedeno samozaposlena osoba ne mora biti osposobljena za rad na siguran način, ne mora imati izraženu procjenu rizika, ne mora ispunjavati uvjete za obavljanje poslova s posebnim uvjetima rada, sredstva rada se ne moraju ispitivati niti se moraju ispitivati čimbenici radnog okoliša, ne moraju se ispitivati instalacije (električne, plinske), mjesta rada ne moraju biti u skladu s posebnim propisom. Isto tako, samozaposlena osoba niti po definiciji ne može doći u situaciju prijaviti radove na radilištu, a otpada i obveza prijave teške i smrtne ozljede.

Osim u djelu koji se ne odnosi na zajednička mjesta rada kao što je zajedničko privremeno ili pokretno gradilište, inspektor rada ne bi trebao nadzirati rad samozaposlene osobe.

Dakle, da pojednostavimo, obvezni ste primjenjivati odredbe propisa iz područja zaštite na radu od onog trenutka kada prestanete biti samozaposlena osoba (u smislu jedinog zaposlenika Vaše tvrtke), u slučaju kada obavljate poslove na zajedničkim mjestima rada (npr. zajedničko gradilište), tj. radilišta gdje radove izvode dva ili više izvođača; kada na lokaciji na kojoj imate registriranu djelatnost koristite prostorije za službene sastanke ili kada imate učenike i studente na stručnoj praksi. Za sada niste u obvezi provoditi niti jednu od obveza koje proizlaze iz Zakona o zaštiti na radu (niti ispitivanje radnog okoliša niti ispitivanje radne opreme).

Naša je preporuka da primjenjujete odredbe propisa iz područja zaštite na radu kako biste na taj način utjecali na unapređivanje zaštite na radu.
dakle, ne da je ZUZNR iznio svoje mišljenje, nego je prenio mišljenje Ministarstva, koje je po ovome, kontradiktorno samo sa sobom
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 20:15   #3135
Da onda fakat ne kužim kaj im onda znači ovo mišljenje ispod koje sam ja dobio svojevremeno, jer to mi onda nema veze s ovim gore kaj pišu


Poštovani,
Ako ste Vi jedini zaposleni u pravnoj osobi, a ujedno ste i direktor-osoba ovlaštena za zastupanje te pravne osobe, mišljenja smo da se na Vas ne odnose odredbe Zakona o zaštiti na radu („Narodne novine“, broj 71/14, 118/14 i 154/14).

S poštovanjem,


MRMS_HR transparent footer

KABINET MINISTRA
Ulica grada Vukovara 78
HR – 10000 Zagreb
tel: +385 1 6106 310, 6106 727
web: www.mrms.hr
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:24   #3136
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
molim za pomoć

pitao sam Ministarstvo trebaju li samozaposlene osobe u obrtima/poduzećima implementirati ZNR (dakle, ako je direktor jedini zaposleni u poduzeću, dakle u radnom odnosu, vezan ugovorom i prima plaću);



isto sam pitao i ZUZNR;



dakle, ne da je ZUZNR iznio svoje mišljenje, nego je prenio mišljenje Ministarstva, koje je po ovome, kontradiktorno samo sa sobom
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Da onda fakat ne kužim kaj im onda znači ovo mišljenje ispod koje sam ja dobio svojevremeno, jer to mi onda nema veze s ovim gore kaj pišu


Poštovani,
Ako ste Vi jedini zaposleni u pravnoj osobi, a ujedno ste i direktor-osoba ovlaštena za zastupanje te pravne osobe, mišljenja smo da se na Vas ne odnose odredbe Zakona o zaštiti na radu („Narodne novine“, broj 71/14, 118/14 i 154/14).

S poštovanjem,


MRMS_HR transparent footer

KABINET MINISTRA
Ulica grada Vukovara 78
HR – 10000 Zagreb
tel: +385 1 6106 310, 6106 727
web: www.mrms.hr
Prije svega samozaposlena osoba u pravnoj osobi ne može biti u firmi već samo u obrtu ili ukoliko radi baš kao fizička osoba. Čim je odnos zaposlena osoba-poslodavac (a to su sve firme) postoji obaveza zaštite na radu. To znači i da ukoliko netko ima firmu i u njoj je samo direktor ima obavezu svega iz zaštite na radu uključujući Procjenu i osposobljavanja za tog direktora i poslove koje on obavlja. Mišljenje koje je napisano se odnosi na samozaposlene osobe koje ne moraju imati ZNR, osim u slučajevima kada rade na mjestima gdje postoji utjecaj drugih na njih ili njih na druge (npr. zajednička gradilišta). Samozaposlene osobe su najčešće neka zanimanja tipa odvjetnik, knjigovođa i sl., ali možda i neki drugi vid obrta gdje čovjek radi sam neku neopasnu djelatnost. Nažalost po tumačenju Ministarstva to se odnosi i na one obrtnike koji rade i nešto opasno (pa makar i za sebe). Dobro, oni su trebali proći zaštitu na radu pri polaganju svog obrta pa se računa da ju znaju, ali opet......
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:30   #3137
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Da onda fakat ne kužim kaj im onda znači ovo mišljenje ispod koje sam ja dobio svojevremeno, jer to mi onda nema veze s ovim gore kaj pišu


Poštovani,
Ako ste Vi jedini zaposleni u pravnoj osobi, a ujedno ste i direktor-osoba ovlaštena za zastupanje te pravne osobe, mišljenja smo da se na Vas ne odnose odredbe Zakona o zaštiti na radu („Narodne novine“, broj 71/14, 118/14 i 154/14).

S poštovanjem,


MRMS_HR transparent footer

KABINET MINISTRA
Ulica grada Vukovara 78
HR – 10000 Zagreb
tel: +385 1 6106 310, 6106 727
web: www.mrms.hr
Još jedan dokaz da većina u timu zakonodavca ne razumije što je napisano i to sam tvrdio čim je izašao Zakon. Tko zna kome su dali da piše odgovor. Šutnuli su to nekom pripravniku pa odgovara u ime kabineta, a vjerojatno nije niti pročitao Zakon niti ga pokušao shvatiti ili barem vidjeti neke nelogičnosti. S druge strane imaj firmu i nemaj ništa napravljeno pa pokaži ovaj odgovor inspekciji kada ti dođe pa će se smijati i tumačiti Zakon na svoj način. A poslije se petljaj po sudu i piši žalbe dok ne dođe nekom sucu koji još manje zna i razumije pa će presuditi kako mu se bude dalo taj dan.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:09   #3138
Quote:
Urion kaže: Pogledaj post
Još jedan dokaz da većina u timu zakonodavca ne razumije što je napisano i to sam tvrdio čim je izašao Zakon. Tko zna kome su dali da piše odgovor. Šutnuli su to nekom pripravniku pa odgovara u ime kabineta, a vjerojatno nije niti pročitao Zakon niti ga pokušao shvatiti ili barem vidjeti neke nelogičnosti. S druge strane imaj firmu i nemaj ništa napravljeno pa pokaži ovaj odgovor inspekciji kada ti dođe pa će se smijati i tumačiti Zakon na svoj način. A poslije se petljaj po sudu i piši žalbe dok ne dođe nekom sucu koji još manje zna i razumije pa će presuditi kako mu se bude dalo taj dan.
Ma to mi nema nikakvog smisla i totalno mi je paradoksalno jer u slucaju firme taj jedini zaposleni direktor u isto vrijeme zastupa sebe kao radnika a sa druge strane zastupa firmu kao odgovorna osoba pred samim sobom i prema drzavi ( to bi mi imalo smisla da je dokazano podvojena licnost), mozda u obliku pravne norme to moze imati smisla, ali pri primjeni u stvarnom zivotu je totalna debilana. U akcijskom planu su nesto spominjali da bi trebali jasno i nedvosmisleno osloboditi od obveza znr-a osobe koje su jedine zaposlene u bilo kojem obliku poslovnog subjekta.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:13   #3139
Nema smisla više tražiti nikakva mišljenja od uhljebljenih budala. Oni nemaju pojma o ZNR. Osim toga mišljenja ministarstva (ili još gore ZUZNR-a) ne vrijede ništa, ni pred inspektorom, a još manje pred sudom. Tumačiti zakon može samo nepristran sudac (ako dođe do sudskog procesa). Ostalo su sve nagađanja i svatko će ga tumačiti po svome. Područje s ovakvom legisltivom će se urušiti samo od sebe, pitanje je samo vremena.
hylem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:05   #3140
Molim pomoć: ne uspijevam naći rokove za periodična ispitivanja stabilnih sustava zaštite od požara. Koliko vidim u pravilniku o provjeri ispravnosti stabilnih sustava zaštite od požara se nigdje ne spominju rokovi. Isto me zanima i za ispitivanje protu panik rasvjete
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.