Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2013., 15:57   #161
Nimfo, mislim da je cijena od 80 eura ipak pretjerana, zbilja se da naci za manje novce nesto pristojno.
Taj koji kosta 80 eura ima u vecini slucajeva i razlog za to.
Nije da se ne moze naci smjestaj ispod toga i da je alternativa apartmanu od 80 eura spavanje u sobi bez prozora kod neke babe s wc koji moraju dijeliti s hrpom ljudi

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Old 08.07.2013., 15:57   #162
Gledala sam jedan onak' moderan i prostran aka luksuzan, iako doduše nema bazena - 180 eura noćenje.

Ruralna, da se naći, ali kažem uglavnom je i to za 50 eura ispod prosjeka.
Ljudi imaju stari namještaj i praznu sobu i misle da je to dovoljno.
Je, za 20 eura, ali za 50 bome nije.
Gzena is offline  
Old 08.07.2013., 16:02   #163
Zato lijepo trazis nekoga tko je ulozio nesto i odrzava to sto ima, pa si nadjes nesto sto ti pase unutar cijene koju namjeravas platiti.
Smjestaja hvala jednorogu imamo na bacanje, tako da nije da smo prisiljeni uzimati nesto derutno s dekama iz '71

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Old 08.07.2013., 16:07   #164
A što fali hostelima?
Brat bratu da mnogi hosteli izgledaju bolje od mnogih apartmana i hotela, a još te jeftinije dođe i možeš birat tip sobe, uključujući i privatne bez da spavaš s 12 nepoznatih ljudi.
Iceland is offline  
Old 08.07.2013., 16:07   #165
Mi sad tražimo neki apartman. I ne znam, nisam zadovoljna ponudom Sami smo krivi jer tražimo prekasno (nisam znala da li ću uopće imati godišnji), ali više manje sve što vidimo (ako nije zauzeto) košta recimo 60-70 eura, a nema ništa što opravdava tu cijenu. Znači, npr nije blizu mora/središta mjesta, nema pogled na more, nema čak ni neki namještaj kojeg ne bih prozvala derutnim. Ispod te cijene smo eventualno pronašli neke sobe, ali frižider nam igra ulogu pa to otpada Nešto što mi je baš onako lijepo, a opet ne bih ni to prozvala nekim luksuzom, košta 90-120/130 eura/noć, što je meni puno za studio apartman. Nekad su takve cijene bile u Dubrovniku i platili smo tamo za mali apartmančić, ništa posebno uređen, mislim nekih 70-80 eura/noć. Ali sjećam se da cijene ipak nisu bile toliko visoke prošlih godina u većini mjesta.

Sad nas čak lovi panika da nećemo ništa nać, a ne bi baš htjeli nešto što smatramo skoro derutnim platiti 60-70 eura
Fashion Barbie is offline  
Old 08.07.2013., 16:08   #166
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
A što fali hostelima?
Brat bratu da mnogi hosteli izgledaju bolje od mnogih apartmana i hotela, a još te jeftinije dođe i možeš birat tip sobe, uključujući i privatne bez da spavaš s 12 nepoznatih ljudi.
A nema ni hostela svugdje Neki koštaju kao jeftiniji hoteli, itd.
Fashion Barbie is offline  
Old 08.07.2013., 16:08   #167
Evo ja prva ne bi u hostele. Ni sobe.
Hocu apartman radi komoda, za hotele nemam para.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Old 08.07.2013., 16:09   #168
kakvih 80 eur ?? za 50-60 možete birat što hoćete, kakav namještaj iz 1971 i slićne budalaštine ?? pa nismo u 1971, valjda na netu možete vidit što se nudi, ali kako je već rečeno , 50 eur u HR ne vrijedi ,a ali ako je negdje vani , e onda vrijedi i 100 eur pa makar bio krevet i Wc školjka, to je HR mentalitet i nema pomoći, podsjećate ma na gastarbajtere 70 ih, kad bi došli u svoje selo onda bi ilo : kod nas u njemačkoj vako, kod nas u njemačkoj nako, stranoi govno je uvijek bolje nego najbolji domaći kolač ,jel da ?
vlaj1 is offline  
Old 08.07.2013., 16:11   #169
Vlaj, daj malo smanji doživljaje, nitko se ovdje ne svađa
Fashion Barbie is offline  
Old 08.07.2013., 16:12   #170
Vlaju, pliz smanji malo dozivljaj

Necemo se tuc sad

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Old 08.07.2013., 16:13   #171
A vidi ovo...gledam sada jedan hostel za Hvar (bezveze) i svidi mi se, rekoh ajde idem vidjet cijenu i što će bit?
Govnari ograničili samo za strance! Znači hostel je tobože bookiran od srpnja '13 do srpnja 14'.

Stavim ožujak, isto javlja da je bookirano, a htjela sam popunit da vidim koje cijene drmaju.

Jedni s turizma su napisali da su probali u jednom mjestu bookirat apartman i zovu oni, ali čim su čuli da su domaći, odmah su im krenuli srat da nema više mjesta. Onda su nahuškali rodicu da zove na švapski i odmah je bilo slobodno!

E pa takve ko jebe, nek onda žive od stranaca.

Koliko je meni poznato i koliko primjećujem, domaći su ljudi među najboljim gostima.
Iceland is offline  
Old 08.07.2013., 16:14   #172
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
A što fali hostelima?
Brat bratu da mnogi hosteli izgledaju bolje od mnogih apartmana i hotela, a još te jeftinije dođe i možeš birat tip sobe, uključujući i privatne bez da spavaš s 12 nepoznatih ljudi.
Nista. Samo ih mnogi gradovi nemaju.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 08.07.2013., 16:14   #173
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Zato lijepo trazis nekoga tko je ulozio nesto i odrzava to sto ima, pa si nadjes nesto sto ti pase unutar cijene koju namjeravas platiti.
Smjestaja hvala jednorogu imamo na bacanje, tako da nije da smo prisiljeni uzimati nesto derutno s dekama iz '71

Sent from my Pink Unicorn
Ne znam ja kako ti inače ljetuješ i iznajmljuješ li uopće, ali ukucaj si parametre od recimo 3 zvjezdice i privatni smještaj, srednji Jadran, odi na booking.hr, pa ćeš i sama vidjeti što se nudi.
Da ne ispadne da ja tražim luksuz za malo para.

Derutno ne bi platila ni 5 eura, valjda ima neka sredina između toga i luksuza.
Ima da, ali košta po 60 eura. I to smatram preskupim za ono što nude (kuća na brijegu, daleko od grada, daleko od plaže, namještaj - prosjek, balkon veličine stola itd...)

Vlaj, kaj nitko ne zove za apartman pa te frustracije razdiru?
Smiri žifce.
Gzena is offline  
Old 08.07.2013., 16:15   #174
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Evo ja prva ne bi u hostele. Ni sobe.
Hocu apartman radi komoda, za hotele nemam para.

Sent from my Pink Unicorn
Zašto ne bi u hostele?

Imaš veliku kuhinju, mogućnost sobe s privatnom kupaonicom, a koji god da sam hostel gledala uvijek je bio odlično namješten, nov, posrami dobar dio hotela i prosječni apartman.
Iceland is offline  
Old 08.07.2013., 16:17   #175
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato i koliko primjećujem, domaći su ljudi među najboljim gostima.
Prema financijskoj situaciji vecine, sumnjam.
To ne znaci da mislim da Hrvat kad ode na moreno ne jede vani i trosi pare koje onda otplacuje jedan dio godine , ali da ce prosjecan Hrvat potrosit vise od prosjecnog Njemca, tesko.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 08.07.2013., 16:20   #176
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ne znam ja kako ti inače ljetuješ i iznajmljuješ li uopće, ali ukucaj si parametre od recimo 3 zvjezdice i privatni smještaj, srednji Jadran, odi na booking.hr, pa ćeš i sama vidjeti što se nudi.
Da ne ispadne da ja tražim luksuz za malo para.

Derutno ne bi platila ni 5 eura, valjda ima neka sredina između toga i luksuza.
Ima da, ali košta po 60 eura. I to smatram preskupim za ono što nude (kuća na brijegu, daleko od grada, daleko od plaže, namještaj - prosjek, balkon veličine stola itd...)
Vlaj, kaj nitko ne zove za apartman pa te frustracije razdiru?
Smiri žifce.
Mozda glupo pitanje, al zakaj je ovo uopce bitno ako mislis ''usparat''? I zasto ne gledas sto jeftiniji smjestaj?

Neces doc na more da gledas sobu u kojoj jesi il da sjedis na balkonu. Nego si dosla da budes na plazi i kasnije seces gradom, eventualno odes na neki izleti u grad do ili slicno.
Ta soba u kojoj jesi sluzi za spavanje, prakticki, ne za boravak u njoj.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 08.07.2013., 16:22   #177
Uf, prevarila bi se kol'ko su zi đrmans šparni...
Gzena is offline  
Old 08.07.2013., 16:24   #178
Hostel s kuhinjom Misliš na to da ima mogućnost korištenja zajedničke kuhinje? Nije mi to to

Inače su mi vani hosteli znali biti super. U Parizu su recimo dno dna (i preskupi u odnosu na apartmane), a u Beču odlični

Evo za usporedbu, u Parizu smo apartman u samom centru grada, kao na nekoj najpoželjnijoj lokaciji platili 80 eura/noć (da smo ostali više od 7 dana dobili bi i popust na to). Znači, dobili smo lokaciju, super uređen apartman, vlasnika koji nam je nosio kofere, ostavio na raspolaganju svoje karte i vodiče te je baš uvijek bio na raspolaganju, iako ne živi u toj zgradi. Čak se potrudio reći koja mjesta posjetiti (što mi se dogodilo kod nas samo ako su reklamirali svoj restoran ). I ok, kad sam tražila sam mogla dobiti apartman i za 50 eura, ali sam htjela lokaciju i izgled apartmana. Znači, sasvim opravdana cijena.

U Beču, hostel (opet sami centar grada, Mariahilfer straße), 40-50 eura/noć (ovisi u kojem razdoblju dolazite), novouređeno, čisto, velike sobe (privatne barem) i opet uslužnost na nivou.

Kod nas za 40-50 eura nisam nikad našla nešto što bi bilo na tom nivou Čak ni u nekim manjim mjestima, a kamoli u mjestima tipa Dubrovnik, Hvar, Brač i sl.
Fashion Barbie is offline  
Old 08.07.2013., 16:24   #179
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Mozda glupo pitanje, al zakaj je ovo uopce bitno ako mislis ''usparat''? I zasto ne gledas sto jeftiniji smjestaj?

Neces doc na more da gledas sobu u kojoj jesi il da sjedis na balkonu. Nego si dosla da budes na plazi i kasnije seces gradom, eventualno odes na neki izleti u grad do ili slicno.
Ta soba u kojoj jesi sluzi za spavanje, prakticki, ne za boravak u njoj.
Bitno je jer je precijenjeno, a nekako sam odučila više ne bit budala.

Dati za apartman 600 eura za 10 noćenja i onda se jebat svaki dan do plaže ili grada.
Ja nisam na plaži od 0 do 24. Volim si ujutro skuhati kavu i piti na balkonu.
Navačer nakon šetnje ne idem direkt u krevet, isto bi malo gledala Tv, sjedila na balkonu, kajjaznam... a za te nofce očekujem malo bolju 'atmosferu' sobe.

Kad nemam love, radije ne idem nego da dajem nofce.
Uostalom, ako i služi samo za prespavat, ne bi li onda trebalo biti jeftinije?
Gzena is offline  
Old 08.07.2013., 16:25   #180
Baš sam išla pogledati (ne rentam, imamo svoje na moru, ali frend ima agenciju). Pristojan novouređen ili održavan apartman 500 metara od mora za dvoje-troje je 50ak eura, srednja Dalmacija i tamošnji otoci.
ryell is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.