Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2013., 21:29   #21
oće reklame i na ovom bit sinkronizirane sa maticom?

Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Rekao je upravo Johannes Züll u vijestima da će RTL Kockica do 20h biti kanal za djecu i mlade, a nakon 20h za cijelu obitelj
još mjesta za reprize

nadam se da neće bit samo reprize repriza reprizinih repriza
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 21:32   #22
animacija sa vijesti


Zadnje uređivanje soundvision : 31.07.2013. at 21:39.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 21:39   #23
Baš mi drago zbog Kockice.
Zbilja nam i treba jedan takav program za djecu, ali eto kako navode i za mlade. Vidjet ćemo što će od svega toga na kraju biti.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 22:57   #24
Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da neće biti Tom&Jerry, najkrvločniji crtić ikad, prepun nasilja i zlostavljanja, uopće me ne čudi kada generacija koja ga stalno mantra ima teške psihoze. Toliko udaraca lopatom, tavom, bombama doživotno obilježe krhak dječji um, a kada roditelji to potiču, to se odražava i na mladenačko nasilje i prihvatljiv atak na sudruga. Pljuj.
Pa Tom i Jerry se prikazuju još od 1940-ih,po toj logici bi sva djeca koja su to gledala(a to je vjerojatno 90% djece rođene od 30-ih do danas u bilo kojoj imalo razvijenoj državi)odrasla u psihopate.Osim toga,skoro svi crtići u kojima su dva lika u sukobu(Tom i Jerry,Zeko Mrkva i lovac ili kauboj,Silvester i Tweety ili Speedy Gonzales,kojot i ptica trkačica...)imaju nekakvog nasilja u sebi.Takvi crtići ne utjeću na mentalno zdravlje djeteta,samo treba djetetu dozirati crtiće po dobi,možda bi ovakvi crtići bili prenasilni za bebu od godinu-dvije,ali za stariju djecu ne,crtići kao Ninja kornjače,Spiderman ili Transformeri su za djecu od oko 7-8 godina na dalje,anime-i su za tinejđere i odrasle(ili neki malo djetinjastiji kao Pokemoni ili Yugioh i za stariju djecu)...Stvarno,kako možeš smatrati Toma i Jerryja lošim crtićem?I kakvo je to doba došlo ako se Tom i Jerry smatraju nasiljem koje šteti djeci?
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 01:20   #25
Jedva čekam.

Za sve one koji govore o nasilju u crtićima: Naučite svoje djete razliku između televizije i stvarnog života.
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 01:31   #26
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
logo mi izgleda poznato, kao da sam ga vidio već negdje u onim rtl-ovim emisijama o djeci ili rtl pomaže djeci i sl.
Je, bile su one akcije 'Budi mi prijatelj', tamo se nekakva kutija kao logo pojavljivala, doduse nisam siguran da je bila u RTL-ovim bojama, a ovaj natpis 'Kockica' podsjeca na dio loga same udruge RTL pomaze djeci gdje je to 'pomaze djeci' napisano slicnim fontom (barem na prvi pogled, prema sjecanju pisem).
__________________
There's nothing in the middle of the road but yellow lines and dead armadillos.
Chang Shlang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 04:00   #27
U svakom slučaju, sviđa mi se i naziv. Odgovara sadržaju samog programa.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 09:39   #28
Da mi je samo znati kakav su to program ponudili da su dobili koncesiju, s obzirom na njihov RTL2 gdje se emitiraju reprizne reprize
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 14:27   #29
RTL Kockica - logotip



Prilog iz emisije RTL Danas o novom kanalu – YouTube
xJure is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 02:42   #30
Exclamation

Specijalizirani program za djecu i mlade
Kockica RTL-a: Igraonica i Akademija između crtića i serija

Bojati se da će nas zapljusnuti crtići niske kvalitete i ništa više, čini se opravdano. Neslužbeno se doznaje kako RTL Kockica kani nuditi i nešto više.

ZAGREB Nakon što je Vijeće za elektroničke medije dodijelilo RTL Televiziji koncesiju za emitiranje specijaliziranog tv kanala za djecu i mlade, RTL Kockica je praktički bačena. Na koju će se stranu okrenuti, kakve će kvalitete biti program, odnosno čime su to ostali šarmirani članovi vijeća, teško je detektirati.

Programska osnova tek se treba objaviti na stranicama VEM-a, a sam programa je obavijen velom tajne, taman da se čini kako je od presudne važnosti pri odlučivanju bila činjenica da da su kanali na kojem su isključivo sadržaji za djecu i mlade u nas dostupni isključivo preko naplatnih televizija.
Domaća zadaća

Bojati se da će nas zapljusnuti crtići niske kvalitete i ništa više, čini se opravdano. Neslužbeno se doznaje kako RTL Kockica kani nuditi i nešto više. Ideja je da 70 posto programa čini onaj za djecu i mlade, da prednjače emisije zabavnog karaktera, ali da se da naglasak i na obrazovni sadržaj.

Program će se emitirati od šest ujutro do 23 sata. Jutro počinje emisijama za djecu predškolskog uzrasta. Središnja emisija je TV Igraonica. Djecu će kroz tri sata programa voditi voditeljica iz studija. U sklopu emisije će se prikazivati animirani filmovi poput »Waybuloo«, »Noćni vrt«, »Caillou«, te klasika »La linea«.


Popodne koje na RTL-u zovu Veselo popodne, donosi programa za školarce, crtane filmovi poput »Dragon ball« i »Spužva Bob Skockani«, dokumentrane serije kao »Dogs 101« i »Merkat Manor«, igrane serije kao što je »Merlina«, »Hannah Montana«, »Sabrina«.

Vrhunac popodnevnog programa bi, po procjeni autora sheme, trebala biti Akademija, emisija koja se definira kao obrazovni sat s elementima zabave. Kako se doznaje, ovaj dio programa ići će pod egidom – »Uz domaću zadaću, jedino što se ne propušta svaki dan«. Večer je, pak, rezervirana za obiteljske filmove i serije.

Nezavisna produkcija

RTL Kockica bi u prvom razdoblju trebala imati 20 posto nezavisne produkcije. Programska osnova predviđa udio od 56 posto europskih audiovizualnih djela. Očekuje se i kako će udio oglašavanja na RTL Kockica postepeno rasti do 10 posto.

No, za konačan popis i nazive emisija, baš kao i za detektiranje onih RTL-ovih voditelja i novinara koji će se angažirati na RTL Kockici, valja pričekati početak emitiranja. Vijeće je najavilo da će striktno pratiti poštuju li emitiranim ono što je u ponudi obećano.

Javnosti ostaje da čeka početak emitiranja i eventualno žali što se specijaliziranog dječjeg kanala nije sjetio HRT s obzirom na infrastrukturu, iskustvo, znanje, tradiciju, arhivu. Na HRT-u su, međutim, htjeli informativni.

http://www.novilist.hr/Scena/TV/Kock...rtica-i-serija
---------

Meni ovo zvuči dobro.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 04:13   #31
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Popodne koje na RTL-u zovu Veselo popodne, donosi programa za školarce, crtane filmovi poput »Dragon ball« i »Spužva Bob Skockani«, dokumentrane serije kao »Dogs 101« i »Merkat Manor«, igrane serije kao što je »Merlina«, »Hannah Montana«, »Sabrina«.


Napokon da se to vrati.
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 11:55   #32
Nadam se da će od crtića pustiti i neke klasike: Scooby Doo, Tom i Jerry, Popaj...
Inače, meni se koncept kanala baš sviđa
M.Williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 19:22   #33
Sabrina Da bar stave i Alex Mack, Školsko zvono, Dječak upoznaje svijet...
Hannah Montana Sigurno će biti i Lizzie McGuire.
Ovim "igrane serije kao što je Merlina" valjda misli na seriju "Merlin" koju je emitirao HRT, ali i njemački Super RTL.
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 00:21   #34
Palac gore za Sabrinu i Alex Mack
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 16:12   #35
kao što sam i predviđa to vijeće, na čelu sa onim imbecilom, definitvno nema mozak to se zna..ali dobro jupi dobili smo rtl 3 još repriza repriza repriza..bravo bravo ali ajde vidim bit će mi spužvabob skockani moj najdraži crtić pa mi se popravlja mišljenje
fickdich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 12:12   #36
Odlično. Nek vrate Pokemone od prve sezone sa sinkronizacijom Project 6 Studia i nek nam prikažu sve od prve sezone. Svejedno Nova TV nije u stanju otkupiti ono što je nekad imala tj stari vlasnik Ivan Ćaleta i produkcija OK i Nova TV. Npr mogu premijerno prikazati "The Real Adventures of Jonny Quest", "Darkwing Duck", "DuckTales", "Goof Troop", "Chip 'n Dale Rescue Rangers", "Teenage Mutant Ninja Turtles (1987)", "Beetlejuice (TV series)" ... i još puno toga. Drago mi je da će se Dragon Ball i La Linea prikazivati kao i uvijek dobri Spužva Bob.
TonyBiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 16:32   #37
Nisan mislio da će te bi ovako uzbuđeni oko kanala sa crtićima, zanimljivo zanimljivo
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 00:02   #38
Jedva čekam početak emitiranja...nadam se da će emitirati Pokemone od prve sezone, Toma i Jerrya, Power Rangerse. A tek ako budu oni obiteljski filmovi navečer, sa životinjama i djecom... Bit će to fina jesen i zima! can't wait
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:27   #39
Sabrina, spuzva, Hannah
Alejandro^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 22:44   #40
Quote:
mp1900 kaže: Pogledaj post
Jedva čekam početak emitiranja...nadam se da će emitirati Pokemone od prve sezone, Toma i Jerrya, Power Rangerse. A tek ako budu oni obiteljski filmovi navečer, sa životinjama i djecom... Bit će to fina jesen i zima! can't wait
Ma kakvi Pokemoni i ta sranja - treba slijedeće:

He-Man i gospodari svemira
Sport Billy
Blufonci
Šiljo i sportovi
Gustav
La Linea (Bajum Bajum)
Pončo i Toro
Kojot i ptica trkačica
A je to...
Danko Bananko
Cipelići
Snorkijevci
Graškići
Vatrogasac Sam
Eustahije Brzić
Bipsići
Štrumpfovi
Rakuni (Ćiril Stipsa i njegov sin Čedo )
Ewoksi
Leteći medvjedići
Krezubica
Korni Kornjača
Popaj
Lolek i Bolek
Mio i Mao
Bojan
Vitezovi Orjenta
At Strašnomlat
Mačak Maksim
Sandokan
Pink Panther
Mrav i mravojed
Majstor Fantaz
Brzi Gonzales
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.