Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 22:58   #161
ma hvala na savjetima, bolovi su malo posustali (bar danas), s tim da mi stalno trbuh vibrira bez i imam probleme sa plinovima i bas je uzasno iritantno...
Stolica je jos uvijek malo tamnija.
dr. Zlatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:28   #162
Crna stolica?!

već 2 dana iman crnu stolicu,neman nikoje druge simptome...molim vas ako ima itko šta zna o tom nek napiše jer sam se preplašila.unaprijed zahvaljujem
koka_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:33   #163
A šta si jela zadnjih par dana? I dal imaš inače možda nekakvih problema sa želucem tipa gastritis, čir?

Može biti da je nakakva hrana obojala stolicu (tipa cikla i slične namirnice) al može biti i pokazatelj krvarenja u probavnom sustavu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:06   #164
Crna stolica upućuje na krvarenje iz gornjeg dijela probavnog sustava (jednjak, želudac, dvanaesnik). Javi se liječniku bez odlaganja i napravi pretrage (analiza stolice, gastroskopija, kks...). I da, kakvu si hranu jela u posljednjih nekoliko dana? Kao što kaže leeloo27, hrana može utjecati na boju stolice, mada je malo vjerojatno da će zbog nje biti baš crna i to dva dana za redom. Bojim se da negdje krvariš... Najčešće se radi o čiru.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:30   #165
Skoro crna može biti od borovnica.
Ako je samo na početku tamna, a onda "normalne" boje, mogu biti hemoroidi u pitanju.
Svakako, dobro bi bilo otići doktoru.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:55   #166
može biti i od nekih lijekova, ako sastojci ne odgovaraju organizmu, npr. od neofena forte moja susjeda je imala crnu stolicu, pila ga je dosta zbog migrene, po preporuci magistre prestala ga je pit i dala joj je neki drugi protiv bolova, al u svakom slučaju uputi se dr na pretrage
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 11:04   #167
Da, neofen, voltaren, ibuprofen i sl. lijekovi mogu izazvati krvarenja u želucu a to može uzrokovati crnu stolicu.

Uglavnom autorici ove teme, idi kod doktora. Najvjerovatnije si s nečim izritirala želuda. Ako slučajno inače imaš čir, odmah trk kod doktora jer crna stolica može značiti da ti je pukao čir.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 12:15   #168
imam veliku kiselinu inače,al eto malo sam se raspitala,neku večer sam jela crni rižoto,pa može bit i od toga....
koka_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 14:04   #169
Ako ti opet bude crna, onda ti nije obojana od jela.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 12:52   #170
Da samo dadnem jednu mogućnost.

Meni je dvaput prije 3 godine bila crna stolica, da bi poslije shvatila da mi je naškodila rukola.

Zašto ona, . Ali otad je nisam okusila i više mi se to nije dogodilo.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:01   #171
O bože... crna stolica inače je potencijalno opasna, ali dajte ljudi upotrijebite mozak

crni rižoto se radi sa crnilom od sipe, to je užasno jaka farba i naravno da će obojati stolicu, sve ovisi koliko sporu probavu netko ima može i dva tri dana biti takva.

A rikola ima jako puno željeza, željezo boja stolicu...

hrana koju jedete naravno da ima utjecaja na boju solice
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 14:21   #172
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
O bože... crna stolica inače je potencijalno opasna, ali dajte ljudi upotrijebite mozak

crni rižoto se radi sa crnilom od sipe, to je užasno jaka farba i naravno da će obojati stolicu, sve ovisi koliko sporu probavu netko ima može i dva tri dana biti takva.

A rikola ima jako puno željeza, željezo boja stolicu...

hrana koju jedete naravno da ima utjecaja na boju solice
Da, ali taj drugi put sam imala baš jake smetnje zato je više ne jedem.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 15:19   #173
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Skoro crna može biti od borovnica.
Ako je samo na početku tamna, a onda "normalne" boje, mogu biti hemoroidi u pitanju.
Svakako, dobro bi bilo otići doktoru.
kod hemoroida krv bi bila svijetla.

@koka8 - imaš li još neke druge simptome ili smetnje? bolove? piješ li neke lijekove?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 17:58   #174
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
O bože... crna stolica inače je potencijalno opasna, ali dajte ljudi upotrijebite mozak

crni rižoto se radi sa crnilom od sipe, to je užasno jaka farba i naravno da će obojati stolicu, sve ovisi koliko sporu probavu netko ima može i dva tri dana biti takva.

A rikola ima jako puno željeza, željezo boja stolicu...

hrana koju jedete naravno da ima utjecaja na boju solice

Pa nitko nije rekao da nije od hrane. Al ako to traje 5-6 dana onda više hrana nije u pitanju već krvarenje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 19:07   #175
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
A rikola ima jako puno željeza, željezo boja stolicu...

Što bi nam željezo u hrani obojalo stolicu ? Željezo nam može obojiti samo zube, ako ga uzimamo kao lijek.
Inače bi imali i od špinata crnu stolicu.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:03   #176
u špinatu je željezo u drukčijem obliku, od špinata samo bude zelena od cikle tamno crvena.. i tak svašta čovjek doživi kad se raznoliko hrani

a komentirala sam onako jer je žena u prvom postu napisala da joj je stolica bila tamna dvaput, i to bez ikakvih drugih simptoma i onda rekla da je jela crni rižoto,
a već smo joj polako dijagnosticirali nekoliko ozbiljnih problema

ko što rekoh to može biti ozbiljno, alli se i nekad začudim kako brzo ljudi znaju dignut paniku bezveze
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:39   #177
Crna stolica poput katrana (ne tamna) je znak krvarenja iz probavnog sustava dok se ne dokaze drugacije.

Nemojte se igrati s tim
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:54   #178
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Što bi nam željezo u hrani obojalo stolicu ? Željezo nam može obojiti samo zube, ako ga uzimamo kao lijek.
Inače bi imali i od špinata crnu stolicu.
Misli se na ferohel ili tbl. zeljeza. Sto se tice spinata on nema puno zeljeza vec ima druge korisne sastojke.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:55   #179
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Crna stolica poput katrana (ne tamna) je znak krvarenja iz probavnog sustava dok se ne dokaze drugacije.

Nemojte se igrati s tim
Tako je.
S tim da ta stolica nema karakteristican miris koji kakica ima vec metalni miris hema.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 11:01   #180
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
u špinatu je željezo u drukčijem obliku, od špinata samo bude zelena od cikle tamno crvena.. i tak svašta čovjek doživi kad se raznoliko hrani

a komentirala sam onako jer je žena u prvom postu napisala da joj je stolica bila tamna dvaput, i to bez ikakvih drugih simptoma i onda rekla da je jela crni rižoto,
a već smo joj polako dijagnosticirali nekoliko ozbiljnih problema

ko što rekoh to može biti ozbiljno, alli se i nekad začudim kako brzo ljudi znaju dignut paniku bezveze
Par postova kasnije je i napisala da ima problema sa kiselinom u želucu, tako da nije isključeno i da je malo krvarila iz želuca.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.