Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2010., 23:58   #2721
drage moje,

Danas sam bila u vinogradskoj zog nosica. Prije 5 godina sam operirala kod dr. Bilica devijaciju septuma, no rezultat je ostao takav da mi sad nos ide ukoso na jednu stranu, na lijevu nosnicu ne disem jer je preuska i imam problema s time. na slikama da ne pricam , slikam samo jednu stranu lica jer se na drugoj vidi krivi nos,tragikomicno zaista... Uglavnom narucena sam kod dr. Kalogjere na pregled, zanima me tko ima iskustva s njim i sta mi mozete reci? I koliko dugo se ceka na operaciju u vinogradskoj?
tinolina_zg is offline  
Old 06.05.2010., 18:37   #2722
Quote:
tinolina_zg kaže: Pogledaj post
drage moje,

Danas sam bila u vinogradskoj zog nosica. Prije 5 godina sam operirala kod dr. Bilica devijaciju septuma, no rezultat je ostao takav da mi sad nos ide ukoso na jednu stranu, na lijevu nosnicu ne disem jer je preuska i imam problema s time. na slikama da ne pricam , slikam samo jednu stranu lica jer se na drugoj vidi krivi nos,tragikomicno zaista... Uglavnom narucena sam kod dr. Kalogjere na pregled, zanima me tko ima iskustva s njim i sta mi mozete reci? I koliko dugo se ceka na operaciju u vinogradskoj?
Meni je potpuno isto kao i tebi...umirala sam od smijeha kad sam čitala tvoj post i ono za slikanje samo na jednu stranu
princess is offline  
Old 08.05.2010., 16:50   #2723
Quote:
siam kaže: Pogledaj post
nije to baš tako nažalost... u bolnici doktori nemaju previše vremena za detalje zato jer rade na normu i operiraju više pacijenata dnevno.Znači, koncentracija im opada, umorni su i žuri im se jer ih se stalno požuruje budući da se mora odraditi operativni program za taj dan. U privatnoj praksi funkcioniraju sasvim drukčije, naspavani su, odmorni, rade bez žurbe i operiraju samo jednog pacijenta taj dan. Na moju beskrajnu žalost, znam što znači napraviti operaciju nosa u državnoj bolnici.
bila sam vec na dvije operacije u drzavnoj bolnici kod prof. Mladine koji ujedno radi i privatno.. tako da nemam pojma o cemu pricas.. Mladina je prije oper. imao vremena detaljno mi opisati sto ce mi raditi i u cemu je problem i sve ostalo.. probudila sam se i 1 i 2 put bez ikakih bolova za razliku od prijateljice koja je iste probleme rijesavala privatno... ona je umirala od bolova kao i njen decko koji je isto radio privano... a ovo sto pricas da privatno obavlja 1 oper. dnevno pa vjerojatno mu ni ne ostane vremena za vise.. a ni ne vidim kad se stigne naspavati kad radi pod normom u bolnici...
Kad god sam u bolnici i prođe on, uvijek stane, pruzi ruku i pita kako sam i to sve bez kulenovih seka, viskija i ostalih pizdarija...
pantera0207 is offline  
Old 09.05.2010., 02:51   #2724
da se iznova reanimiram na forumu, posto je od moje op. proslo 7 mj. pa da realno sagledamo stvari. morati cu razocarati one koji prizeljkuju smanjenje oteklina u vrsku nosa,ne,vrsak nosa nije otecen-on ja takav kakavime ga je napravio vas dr. , i ja sam prije op. imao spicast i ravan nos no posto ga je ovaj podigao pomalo je deblji u vrsku ali zar nije to logicno obzirom da se od ostroga kuta nastoji dobiti zaobljeniji luk? eh sada u kolikoj mjeri to je vec druga prica..
druga stvar je sto se korijena tice,ukoliko osjecate oteknutu ''kost''-taj dio ostaje isti,kost je kost i ona ne otice,ona puca ili nepuca,gledajte to sa pozicije kao kada dobivate udarac u nogu,nakon splasnjavanja otekline na tom mjestu necete primjetiti odjednom udubinu,sve ostaje isto zar ne?prema tome,ukoliko je zadebljanje koze oteknuto,to ce splasnuti ,skoro neprimjetno,ali hoce. bit svega je biti realan prema sebi i ocekivanjima,nemojte gledati estetsku kirurgiju kao vanzemaljsku tehnologiju,na kraju krajeva to je obicna operacija,zar ne? iscjeljivanje,zarastanje,splasnuce oteklina i rezultati nakon nekoliko mjeseci jesu upravo onakvi kako je realno za ljudsko tijelo,nemojte ocekivati cuda.
uostalom,zivot nije bajka,neide uvijek sve onako kako smo si zamislili, a sitnicavost nije dobra osobina. nemojte da vas dijelici milimetra obeshrabruju i bacaju u ocaj,uostalom, bit svega je imati manje izrazen nos,a ne savrsen,zar ne?
ketamine is offline  
Old 09.05.2010., 10:58   #2725
Quote:
spagirl kaže: Pogledaj post
pozdrav,
evo proslo je 5 dana od moje operacije,sve je dobro proslo,bez ikakvih bolova samo nelagoda zbog tampona u nosu koje su mi btw danas izvadili.nije nista bolilo samo tekucina koju stavljau u nos pece za grlo i jako je gorka.sto se tice podljeva oni su kartko trajali,sad imam samo zute podocnjake.za 4 dana idem skidat kalup i jedva cekam da vidim nos u punom obliku.pozz
Mozes nam jos reci kod kog si ti bila?


Btw Ketamine ja se nebi slozila s tobom jer ako das 10 000 kn ili vise za operaciju ocekujes super rezultate , a ne da ti naprave nesto bezveze.
BLueSea is offline  
Old 09.05.2010., 17:11   #2726
Quote:
BLueSea kaže: Pogledaj post
Mozes nam jos reci kod kog si ti bila?


Btw Ketamine ja se nebi slozila s tobom jer ako das 10 000 kn ili vise za operaciju ocekujes super rezultate , a ne da ti naprave nesto bezveze.
evo skinula i zadnji flaster,i nosic je jako lijep samo je jos jako otecen oko ociju i u sredini pa malo i izgledam ko svinja ali i to ce proci.bila sam kod dr kincla,cijena 1700 eura.pitaj ako te jos sta zanima.pozz
spagirl is offline  
Old 09.05.2010., 18:32   #2727
Quote:
spagirl kaže: Pogledaj post
evo skinula i zadnji flaster,i nosic je jako lijep samo je jos jako otecen oko ociju i u sredini pa malo i izgledam ko svinja ali i to ce proci.bila sam kod dr kincla,cijena 1700 eura.pitaj ako te jos sta zanima.pozz
Ja sretna zbog tebeA nadam se da si i ti sretna.Ja idem tek iduce godine jer nemam sad vremena. A još ne znam kome.
Možeš još nešto reći o dr Kinclu...on u Zg-u ili?
BLueSea is offline  
Old 09.05.2010., 21:06   #2728
Ima li iko iskustva sa dr. glušcem ?
Army_of_me is offline  
Old 10.05.2010., 06:48   #2729
Pozdrav svima,molim savjet ako je itko imao slično iskustvo

naime, gledano od naprijed imam lijep nosić,mali,uzak i vrh je sasvim lijep ali gledano iz profila je nekako špicast,s tim da ima mala grba na početku i izgleda nekako ružno iz profila,veliko, dok od naprijed izgleda malo.. zvuči čudno,ali tako je..
sad,da li se isplati ići na operaciju, dosta sam o tome razmišljala,jer bih htjela samo ispraviti tu grbicu na početku nosa i malo promijeniti izgled iz profila da ne bude ravan nego udubljen ali vrh ne bih htjela dirati niakako jer mislim da bi mi se onda promijenio i cjelokupan dojam lica.. znači, vrh i duljina isti, da li se isplati ići i mogu li imati povjerenja da će mi točno tako napraviti?

hvala
Ran'ia is offline  
Old 10.05.2010., 07:53   #2730
molila bih ako bi netko bio ljubazan pa s ejavio da mu pošaljem par slika na pm,čisto da mi da savjet
Ran'ia is offline  
Old 10.05.2010., 20:38   #2731
nisa m dugo pisala na ovoj temi ali uglavnom imala sam operaciju prije jedno godinu dana i najvažnije mi je bilo da mi maknu višak hrsakvice jer mi je vrh nosa previše bio zaobljen i onako ko loptica i naokon se smanjilo ali opet se vratilo djelomično kako je i bilo. zanima me što da napravim i da li je netko imao slično iskustvo?

Zadnje uređivanje mala_zg23 : 10.05.2010. at 21:03.
mala_zg23 is offline  
Old 10.05.2010., 20:43   #2732
Quote:
mala_zg23 kaže: Pogledaj post
nisa m dugo pisala na ovoj temi ali uglavnom imala sam operaciju prije jedno godinu dana i najvažnije mi je bilo da mi maknu višak hrsakvice jer mi je vrh nosa previše bio zaobljen i onako ko loptica i naop se smanjilo ali imam osjećaj da se opet vratilo kako je i bilo. zanima me što da narpavim i da li je netko imao slično iskustvo?
kako to misliš,da ti se vratio na isto kao i prije operacije? ti si u vinogradskoj radila jelda?
Lana zgb is offline  
Old 10.05.2010., 21:07   #2733
nisam u vinogradskoj radila, radila sam u merkuru. vratilo se tako što mi vrh nos ima okrugli oblik opet. uspoređivala sam slike prije operacije i slike mjesec dana nakon op i razlika je drastična.
mala_zg23 is offline  
Old 10.05.2010., 22:04   #2734
Malo da prokomentiram postove.. Meni je bilo dovoljno pogledati slike prije/poslije op nosa kod Ostojića, vidi se da su svi preprčasti i da idu u zrak.

Ja sam prije godinu dana operirala nos kod prim. Munitića u Merkuru (Zg) i malo je reći da sam zadovoljna.

Ali, ono što mi smeta je to što se nos malo naginje u stranu. Nije jako, na prvi pogled se ne primijeti, ali ja bih to htjela izravnati. Je li netko od vas ravnao nos i kako je ispalo?
leptiric3 is offline  
Old 10.05.2010., 22:35   #2735
Ja sam 12.1. radila rinoplastiku, imala sam kvrgu blizu korjena nosa i nos mi je bio duguljast i špičast , nakon mjesec dana su mi nestali otoci oko očiju i splasnuo je korjen nosa ,tek sam mi je vršak poprimio normalan oblik bio je natečen dosta. Iako mi je doktor rekao da će tek kroz godinu dana te sve kosti sjesti na pravo mjesto , nos mi je sada ravan ,nema kvrge i skratio ga je ,skroz je "hollywood" !!! Radila sam u poliklinici Arcadia kod dr Ignatovskog ,jako sam zadovoljna prvenstveno svojim nosićem,a i sa osobljem u bolnici, super su bili prema meni,cijena je isto ok ,makar sam skoro odustala nakon svih pročitanih postova jer ima dosta nezadovoljnih pa me bilo ful strah, ali eto nije moglo bolje!!
Tasha212 is offline  
Old 11.05.2010., 01:53   #2736
Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
Malo da prokomentiram postove.. Meni je bilo dovoljno pogledati slike prije/poslije op nosa kod Ostojića, vidi se da su svi preprčasti i da idu u zrak.

Ja sam prije godinu dana operirala nos kod prim. Munitića u Merkuru (Zg) i malo je reći da sam zadovoljna.

Ali, ono što mi smeta je to što se nos malo naginje u stranu. Nije jako, na prvi pogled se ne primijeti, ali ja bih to htjela izravnati. Je li netko od vas ravnao nos i kako je ispalo?
daj mi pričaj kak ti je bilo ak možeš na pm jer ja sad u srijedu imam operaciju kod munitića
Lana zgb is offline  
Old 11.05.2010., 09:25   #2737
pozdrav ekipo,
u četvrtak idem na operaciju nosa, ne estetsku, već mi je nos slomljen, pa me zanima nešto o tome?
recimo, koliko ostajem, kakav je i koliko dug oporavak(moram znat zbog bolovanja, nadam se što duže), je li istina da se ne smije pušit za vrijeme oporavka(prilika za prestat) itd.??

zdravi i veseli bili
__________________
...mala truba traži put za njene riječi...
glavonja is offline  
Old 11.05.2010., 11:14   #2738
Sad ću ja realno opisati moje iskustvo operacije. Imao sam devijaciju septuma koja mi je sužavala lijevu nosnicu i time ometala ispravno disanje i izazivala česte glavobolje. Najobičnija
prehlada bi mi začepila nos na nekoliko mjeseci bla, bla, bla...
Uglavnom, doktor je rekao da će trebati ištemati tu devijaciju i da bi se većina mojih problema trebala riješiti sa time.
Zaprimljen sam u bolnicu...došao je dan operacije, srijeda...narkoza je bila neobično iskustvo ali vrlo ugodna. E sad dolazi teži dio, nos mi je bio natečen i začepljen sa tamponima, pritisak
u glavi je rastao do granica boli. Disanje samo na usta, svako malo gutanje zraka. Nisam imao nikakvih podljeva. Operiran sam u 11:00 i nisam spavao cijelo to popodne kao ni cijelu noć.
Neznam kako da to opišem osim kao najduža noć u mom životu. Ljudi oko mene, svi operirani, svaki hrče i proizvodi neke nenormalne zvukove, vani grmi i sijeva, bolnički krevet nikakav, jastuk
još gori, bol, pritisak u glavi, iz nosa curi krv. Pogledao bih na sat misleći da je već prošlo pola noći i onda vidim da je prošlo jedva sat vremena od prošlog gledanja na sat. Tu je bila moja greška
jer sam za bol uzeo brufen tabletu koja definitivno nije dorasla takvoj situaciji. Ujutro sam zatražio da mi daju voltaren kroz infuziju i on stvarno pomaže nekih 7-8 sati (ovo neka upamte oni koje
sve ovo čeka, voltaren kroz infuziju je jedini spas)
Kako se kod mene radilo o jednostavnom zahvatu (operacija je trajala 15-20min) doktor mi je taj dan, četvrtak, rekao da mogu ići doma, da ležim i da se odmaram i da dođem u u ponedjeljak
na vađenje tampona. Kad sam došao doma uspio sam se naspavati, pojesti nešto...Kad me je pustio voltaren ponovo su počeli bolovi u glavi no brufen tablete su sada bile dovoljne da to ublaže.
U četvrtak sam ih uzimao maximalno koliko sam mogao, svakih 4 sata, petak svakih 5 sati, subota svakih 6, u nedjelju svakih 8 sati. Znači situacija se sa svakim danom popravljala nabolje.
Iz ove perspektive gledano, prva noć je bila najgora, ovo ostalo samo malo neugodno.
Došao je ponedjeljak i vađenje tampona. Da pravo kažem jedva sam čekao da mi ih izvadi jer sam ih već u Subotu, kad su se otekline nosa počele polagano povlačiti, počeo osjećati kao strano tijelo.
Malo sam se pribojavao vađenja jer sam čuo za različita iskustva oko toga ali mislio sam da ja sigurno neću biti među ovim lošim iskustvima. Prije mene 2 djevojke i jedan čovjek izvadili tampone,
za 20 sekundi je sve bilo gotovo, kažu da ih ništa nije bolilo. To me smirilo. Došao je red i na mene.
Sjeo sam na stolicu, doktor mi gleda u desnu nosnicu i začuđeno pita da li je meni već netko vadio tampone jer ga on ne vidi Ja mu kažem da sam mu odmah dan nakon operacije rekao da se meni
čini da imam tampone samo u lijevoj nosnici jer kroz desnu povremeno mogu disat. On ništa ne odgovara, ponovo gleda i kaže, ok idemo vadit tampone. Počeo je vući tampon iz lijeve nosnice i kad je
došao do pola, sve je zapelo i počelo je bolit. Nije mogao vući sa ovim stezaljkama sa kojima je počeo i rekao je sestri da mu doda jače stezaljke. Meni su od bola već suze tekle u potocima i štrcale
prema doktoru. On kaže jebiga, zalipija se, događa se, bolit će te ali sad ga moramo izvadit. Pola tampona je vani a pola je zapelo. Naslonio je lijevu ruku na moje čelo a desnom je vukao tampon iz
moga nosa. To je išlo toliko teško da sam mislio da će mi se nos odvojiti od tijela. U bubnjićima sam čuo zvuk tampona kako mi prolazi kroz glavu. Kao u nekakvim svemirskim horor filmovima. Kad ga je
izvadio rekao je, dobro, sad ćemo izvadit i drugi I DRUGI!!! Počeo je čupati i taj drugi koji je također bio zaljepljen. Kad ga je izvukao pola ova druga polovina je izletjela vani skupa sa par dcl krvave,
sluzave, tople smjese. Sve skupa je trajalo sigurno nekakvih 3 min. Neprocjenjivo iskustvo neopisive boli. Bol koju sam osjećao definitivno je bila najveća koju sam ikad u životu osjetio, može se reći da
sam bio u stanju šoka. Doktor mi je nešto govorio a ja sam mu samo rekao da ga od boli uopće ne doživljavam i da mi sve to zapiše na papir. Izašao sam u čekaonicu, krv mi je išla iz lijeve nosnice još
15 minuta. Tek tad sam počeo dolaziti sebi. Iz ove perspektive gledano sve što sam osjećao do vađenja tampona činilo se kao dječja igra.
Neke stvari su mi čudne u svemu ovome, po rasporedu operacija trebao sam biti zadnji, a zvali su me drugog. Neznam tehniku operiranja ali po reakciji mog doktora u vezi nedostatka tampona u desnoj
nosnici stekao sam dojam da je tampon trebao biti u obje nosnice neznam da li tampone stavlja doktor ili neka druga osoba u operacijskoj sali, da li su mi zaboravili tamponirat desnu nosnicu, ili su
radili nekakvom drugom metodom. Sad se već pitam da li me je operirao moj doktor ili me je prepustio nekakvom specijalizantu da vježba na meni. Doktor je slabo razgovorljiv kad ga pitam o detaljima.
Ja pretpostavljam da je nos trebao biti kompletno zatvoren tako da zrak ne ulazi unutra. Možda sam dišući kroz desnu nosnicu isušio tampone koji su trebali ostati vlažni da se ne zaljepe.
Neznam, ali ubrzo je sve bilo gotovo. Za sat vremena me više ništa nije bolilo. Kao da se ništa nije ni dogodilo. Doktor je pregledom utvrdio da je operacija uspjela savršeno i da sigurno više neću imat
probleme sa glavoboljama i disanjem.
Eto, nisu sve operacije iste za svakoga. Da je meni netko ovo opisao sigurno bi puno bolje razmislio o operaciji i vjerojatno bi se opet odlučio na nju logikom da se ovakve stvari događaju samo nekom drugom
Kad zbrojimo sve, nije bilo tako loše. Malo neugode i 3 minute boli. Ali isplati se!
SToni is offline  
Old 11.05.2010., 11:56   #2739
ovo nisam trebao vidjet.ma meni je slomljen nos udarcem, pa da li netko ima takvo iskustvo?
__________________
...mala truba traži put za njene riječi...
glavonja is offline  
Old 11.05.2010., 19:37   #2740
Quote:
glavonja kaže: Pogledaj post
ovo nisam trebao vidjet.ma meni je slomljen nos udarcem, pa da li netko ima takvo iskustvo?
Ne trebaš se bojat u najgorem slučaju te može bolit nekoliko minuta iako 90%
ljudi ne boli uopće. Ja sam rekao da je 3 ljudi ispred mene izvadilo tampone kao od šale. Meni su sigurno nešto krivo napravili jer sam od svih njih ja imao najlakšu operaciju.
SToni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.