Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2009., 13:06   #41
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Prije trudnoće sam napravila sve pretrage pa i uzv i nisu mi vidjeli nikakve miome ali negdje oko 12 tjedna trudnoće doktorica je pronašla čak 3 mioma. Užasno sam se preplašila jer su i dalje rasli (doktor je kolor dopplerom vidio u 19 tjednu da su dobro prokrvljeni što znači da će dalje rasti) ali fala Bogu trudnoća je do kraja prošla savršeno čak se ni doktor nije zabrinjavao zbog njih. Takoda se nemoj brinuti! Bit će sve ok!
ni neznaš kako si mi pomogla, hvala
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 13:08   #42
Nisam vidjela ranije temu

Quote:
katarina72 kaže: Pogledaj post
Svaki mjesec kada dobijem imam potrebu plakati na ovu temu. Lani u 2 mjesecu sam operirala veliki miom, jako veliki tako da mi je trbuh prerezan onako kao za carski. Još koji mjesec pa će biti godina dana kako pokušavamo dobiti bebu, O imam i sve OK još jedino moram napraviti HSG, dragi ide u petak na spermiogram pa da vidimo, imamo 36 godina. Očajno trebam bar jednu pozitivnu priču na ovu temu
pomagajte
Katarina ja sam prije 5 godina operirala miom veličine muške pesnice i baš tako bikini rez ali previše dug.Doktorica koja me tada vodila mi je preporučivala trudnoću tek za 6 mjeseci . Na kontroli, kad sam bila 3 mjeseca nakon operacije, je rekla da mi je dovoljno čekati i 4 mjeseca kao zašto ne ostajem trudna.
Mi je poslušali,pila litre i litre čaja "macina trava", nakon obavljenog "čina ljubavi" dizala noge na zid (u zrak),stavljala jastuk pod guzu,ma sve što sam čula da kao pomaže...Tačno 6 mjeseci nakon opracije ostala trudna,promijenila doktoricu,jednu pa drugu da bi ova zadnja i trenutna koja me vodi svih ovih godina, ostala skamenjena na to što sam uopšte ostala trudna.MORALA sam čekati 12 mjeseci da sve to malo nadođe,da se maternica odmori.... Prijevremeni porod u 35 sedmici,normalno carski (pa se za rez ne brini...samo ga ponovo otvore da mala beba prođe).Zdrava mala djevojčica.Bilo par manjih problemčića ali je princeza živa i zdrava i sada je prava mala harambašica.

Moja priča je sa sretnim završetkom,opusti se i volite se puno a za tvoju maternicu je dobro da se odmori i lijepo zaraste.Ja ti želim svu sreću ovog svijeta da ispuniš sebi želju jer ZNAM kako ti je...

Zadnje uređivanje azona : 21.04.2009. at 13:09. Reason: ispravka
azona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:01   #43
Joj ja isto moram na operaciju!! Imam dva submuozna, jedan od pol cm koji možda neće ni idrati i jedan od 2 cm koji se nalazi taman na mjestu gdje se beba mora ugnjezditi! I strah me da mi nešto ne sprčkaju i da neću moći ostat trudna!!! I izjeda me taj strah!! Da imam još dva od pol cm na vanjskoj strani (subserozna) i dva mala od 1cm intramuralna!! Mislim koma!!
monalizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 00:16   #44
ja sam sad u 24 tj trudnoće i imam miom 8x5 cm. Prilično velik ali ne stvara za sad nikakve probleme i nadam se da će tako i ostat. JOš plus njega imam i kroničnu upalu crijeva. Čista uživancija ova moja trudnoća Ma glavno da je moja beba dobro a sve ostalo će se već nekako riješit. Jedino što još nisam ispitala kod svog ginića da li je miom indikacija za carski rez. Pa eto ako neko ima kakvo iskustvo za podijelit sa mnom...
drvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 00:20   #45
Quote:
drvena kaže: Pogledaj post
ja sam sad u 24 tj trudnoće i imam miom 8x5 cm. Prilično velik ali ne stvara za sad nikakve probleme i nadam se da će tako i ostat. JOš plus njega imam i kroničnu upalu crijeva. Čista uživancija ova moja trudnoća Ma glavno da je moja beba dobro a sve ostalo će se već nekako riješit. Jedino što još nisam ispitala kod svog ginića da li je miom indikacija za carski rez. Pa eto ako neko ima kakvo iskustvo za podijelit sa mnom...
ej imam ja sam pitala zadnji put i rekla mi je gin. da se on to kraja još može skroz povući. i još ništa sigurno ne može reći za porod.
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 11:07   #46
I ja isto imam miom 11x6cm a trudna sam 23+4, on se nalazi iza posteljice i za sada mi ne stvara nikakve probleme. Izgleda da je najviše narastao u vrijeme prva tri mjeseca. Kada mi je doktorica na ultrazvuku u bolnici rekla njegovu veličinu i kako bi mogao ako se proširi pritiskati djete lagano sam ostala u bedu. Frendica mi je rekla da se on do kraja trudnoće može i povući (ona ima s time problema) i da su joj doktori savjetovali neka ostane trudna i da će se to time riješiti (nekoliko njih) i sve je to divno krasno, međutim onako negdje u daljini je ipak prisutan strah. Što ako se on poveća, što ako bude pritiskao dijete pa moram prijevremeno roditi. Samo mi je važno da je beba ok, drugo ništa.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:13   #47
Hej! Nova sam na forumu i imam pitanja vezana za miome. Imam ih nekoliko,svih tipova i trenutno pijem pripravke od Fitosana protiv mioma. Ima li neka od vas da je to uzimala protiv mioma i da joj je pomoglo ili znate neku ženu da joj je pomoglo? Molim da se javite
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:30   #48
Ja imam dva mioma, nisam ni znala da ih imam do trudnoce. Zavisi koje su velicine i gdje se nalaze, ali najcesce ne uzrokuju probleme pri zatrudnjivanju. Niti sam pila kakvu terapiju niti je mislim piti poslije. Jedno od cari danasnje tehnologije!- zamarati se stvarima koje u velikom broju slucajeva ne izazivaju probleme ili su oni blagi.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:49   #49
sto se tice mioma, dobro je kontrolirati ih i eventualno operirati, i naravno uvijek prije toga zatraziti vise misljenja. citala sam na nekom trudnickom forumu da je neka riba rodila normalno iako je imala punu maternicu mioma svih velicina. neke zbog mioma ne mogu zatrudniti, neke imaju spontane. ono sto se uvijek moze uciniti za kontrolu mioma je promijeniti nacin zivota i prehrane (makrobiotika), smrsaviti odnosno smanjiti kolicinu masnog tkiva koje je direktno povezano s razinom estrogena, od kojega pak rastu miomi. sport takodjer smanjuje razinu estrogena, ja bih preporucila kombinaciju aerobnih aktivnosti, po mogucnosti na svjezem zraku i joge s masazama. navodno pomazu i odredjene cajne mjesavine, iako se u to ne treba previse pouzdati. bitno je odluciti zivjeti zdravo, osvijestiti svoje tijelo i omoguciti mu da zivi zdravo.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:55   #50
Samnom u sobi na patologiji trudnoće u Vinogradskoj na čuvanju trudnoće je bila žena koja je imala 4 mioma promjera u prosjeku 10 cm.
Imala je 40-41 godinu i to joj je bila prva trudnoća.
Nisu joj stvarali nikakve probleme u trudnoći osim što su rasli, pred porod su bili veličine dječje glave.
Imala je ogromni, ali ogromni trbuh.
Planirali su carski jer su mislili da se glavica neće moći smjestiti u porodni kanal, tj da će joj neki od mioma pripriječiti put, međutim srećom nije, dobila je prirodne trudove i rodila prirodnim putem i sve je bilo u redu i sa njom i sa bebom.
Oni su njoj htjeli u slučaju carskog odmah usput uklonit i te miome, ali s obzirom da je rodila vaginalno operirala ih je naknadno.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 21:03   #51
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
sto se tice mioma, dobro je kontrolirati ih i eventualno operirati, i naravno uvijek prije toga zatraziti vise misljenja. citala sam na nekom trudnickom forumu da je neka riba rodila normalno iako je imala punu maternicu mioma svih velicina. neke zbog mioma ne mogu zatrudniti, neke imaju spontane. ono sto se uvijek moze uciniti za kontrolu mioma je promijeniti nacin zivota i prehrane (makrobiotika), smrsaviti odnosno smanjiti kolicinu masnog tkiva koje je direktno povezano s razinom estrogena, od kojega pak rastu miomi. sport takodjer smanjuje razinu estrogena, ja bih preporucila kombinaciju aerobnih aktivnosti, po mogucnosti na svjezem zraku i joge s masazama. navodno pomazu i odredjene cajne mjesavine, iako se u to ne treba previse pouzdati. bitno je odluciti zivjeti zdravo, osvijestiti svoje tijelo i omoguciti mu da zivi zdravo.
Od estrogena ne mozes pobjeci!!! razina estrogena se poveca i po 500 puta u trudnoci,dakle, dzaba ti vjezbe, estrogeni cine zenu zenom. Drugo, ako operise miome, uradice rez na materici koji opet tesko zarasta (slicno kao carski rez) i odmah time povecava rizik za trudnocu. Bila je jedna takva koja jeimala miom iste velicine kao i ja pa da vidis reza kod nje! dodatno, imala je takve kontrakcije, katastrofa. U trudnoci se ti miomi rastezu rastom same materice i onda jednom momentu se vise ne mogu vidjeti na ultrazvuku. To je za manje do normalne velicine miome!
To su jednostavno cvorovi na materici!!!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 21:24   #52
O miomima stvarno puno znam jer sam prekopala cijeli net. Svatko ima svoje iskustvo, svaki dr. ima svoje mišljenje oko operacije mioma. Bila sam kod nekoliko njih, jedni bi silom prilike operirali dva submukozna koja su gotovo u potpunosti u cavumu, a drugi ne bi. Mali su, svaki je 15 mm. Otkako pijem Fitosanove pripravke pomaka ima nakon svake kure. Zadnje mi piše baš za te submukozne da su oskudno prokrvljeni dok su prije korištenja pripravaka bili dobro prokrvljeni. Za ostale isto piše da su slabije prokrvljeni. Ide na bolje, doduše pomalo, ali ipak..Očekujem da bi se tim intenzitetom trebali početi i smanjivati. Menstruacije nisu obilne ni bolne. Osjećam samo povremeno tupu bol, kao pritisak u trbuhu. Višak kg, nemam, dapače. Otprije 3 god. sam imala samo 2 (intramuralna), sad ih imam nekoliko, ali nisu veći od 20 mm, ne rastu. Zato nikako ne bi na operaciju. Imal sam spontani u 7. tjednu trudnoće, ali su svi rekli da to nije zbog mioma. Uskoro bi opet krenuli radit na trudnoći.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 00:21   #53
Evo da vam se ja obratim sa svojim iskustvom. Imam miom na stjenci maternice prije trudnoće bio je 4,5 cm. Ciklusi su mi bili dugački po nekada i 35 dana, preobilna krvarenja, a neko vrijeme sam čak i zbog toga bila slabokrvna. Prije trudnoće pila sam celeste da mi kao smanji krvarenja budući sam od njih postala debela prestala sam ih piti i nakon godinu i pol odlučili smo poraditi na bebi. Od prve sam ostala trudna, doslovce nakon prvog pokušaja što je čudo s obzirom na mojih 35 godina. U trudnoći me se miom povećao na 6,5x11,2 cm i to u prva tri mjeseca i doktorica na UZV u bolnici mi je rekla da mi je trudnoća rizična i da mi miom može, ako nastavi rasti istisnuti van iz maternice. Ne moram vam niti pričati koliko sam bila u šoku jedva me je moja ginička smirila. Na kraju miom uopće nije smetao bebi, beba je rođena točno na dan termina a miom se smanjio na 2,5 cm. Budući još nisam dobila menstruaciju nemam pojma da li će one biti obilne kao do sada ili ne.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 11:52   #54
Subserozni miom od 5.1 cm sa straznje strane, dijagnosticiran prosle godine. Nikakvih problema nisam imala, normalni ciklusi (26-28 dana), bez pretjerane boli ili krvarenja, uglavnom asimptomatski miom. Normalne sam tjelesne tezine, a u obitelji vise zena imaju miome.

Napisala sam vec na drugoj temi da mi je hrvatski doktor htio to odmah operirati, a novozelandski (gdje zivim) je konzervativniji i smatrao je da
operacija moze stvoriti vise problema no ih rijesiti.

Trebalo mi je da zatrudnim sigurno godinu dana, je li to bilo zbog mioma ili zbog nekih drugih sitnijih problema (i >35 godina!), ne znam, no sad u trudnoci (20 + 5 trenutno) mi ne predstavlja apsolutno nikakav problem

Ne raste nego se smanjuje, ne utiskuje se u kavum maternice, posteljica mi je smjestena normalno (straga), nista me ne boli i ne smeta, dijete je na zadnjem UZV posve normalne velicine, trbuh mi je isto tako prije manji nego velik. Doktor se oko mioma vise uopce ne zabrinjava a ja ga se isto i ne sjetim.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 18:25   #55
Za pomoć i utjehu....
Ovako, imam toliko mioma da mi ih nitko nikada nije niti brojao. Veličina raznih, od par milimetara do najvećeg od 12 cm (da, da toliki je).... U Vinogradskoj su me htjeli, kada sam imala 29 godina, operirati. Objasnili su mi da nikada neću moći zatrudniti. Otišla sam na sv. Duh po drugo mišljenje i dr. je rekao da ni u ludilu ne diram miome jer to nije bolest i veliki broj žena ih ima.... Samo ću u trudnoći morati na češće kontrole, možda više mirovati i maternica će se više rastegnuti (kao uostalom kod višestrukih trudnoća).....Poslušala sam taj savjet i nikada više nisam otišla u Vinogradsku.
To je bilo prije više od 7 godina. Sada sam trudna treći put, imam dvoje prekrasne, zdrave, sretne i pametne djece... Porodi normalni, trudnoće normalne, pa čak i bez "najobičnijih" mučnina......Za prvu trudnoću nam je trebalo godinu dana "truda", a druga i treća iz prve (doslovno)...
Moj stav je bio ponašati se kao da mi nije ništa i kao da moje trudnoće nisu ništa posebno, kako mi je i predložio jedan divan doktor sa sv. Duha..... Jednostavno uživati u njima što više....
Sanja071974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:39   #56
I ja imam iskustva sa miomoima....
prije godinu dana operirala miomčinu od 8 cm laparaskopski, bio je subserozni, oporavak brz. Laknulo mi je i mislila sam da sam ih se riješila barem za neko pristojno vrijeme. No, prije 2 tjedna na uzv mi opet našli 2 mala intramuralna 11mm. Trudimo se zatrudniti 5.mj., dr.kaze da miomi nisu razlog i ne smetaju trudnoći ( na "dobrom" su mjestu) i ne zabrinjava se previše oko njih, ali ih treba redovito kontrolirati jer se različito ponašaju. Prošli (onaj operiran) rekordno brzo buknuo i bio dobro prokrvljen i još bi rastao i zato je i išao van. Eto, očito postoji neka sklonost vračanju iako je obiteljska anamneza što se tiće mioma čista.
Još se ne zabrinjavam jer su mali a i ne trudimo se tako straaaaašno dugo. Za 4 mj ću vidjeti kako se miomi ponašaju (da li rastu i koliko), a i toliko nam je dr. dao fore za zatrudnjivanje prije nekih drugih postupaka.
hipohip is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:45   #57
Ja ostala trudna već prvi mjesec pokušavanja iako trenutno imam 5 ovećih mioma. Spontani u 10-tom tjednu, rekli su da nije od mioma....
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:51   #58
moja kuma je imala ogromni miom u maternici, operirala ga je rezom preko trbuha i sad je ostala trudna po prvi put a napunila je 45 godina
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 13:09   #59
Hvala svima koje ste se javile, dobro je čuti pozitivne ishode. Zanima me, Sanja 071974, jesi li imala i submukozne miome? Njih me u biti najviše strah i zbog njih me gin. šalje na operaciju "jer bi se to tako lijepo moglo izvaditi", kako je ona rekla.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 13:12   #60
Think.pink34, vidim da si imala spontani, imala sam i ja, isto su rekli da nije zbog mioma, ali gin. mi je rekla ako opet ostanem trudna da mogućnost pobačaja sa submukoznim miomima visi nad glavom. A sad spontani nije bio zbog njih??Kakve ti imaš?
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.