Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2010., 15:10   #81
Ja začudo nemam jakih krvarenja iako, između osatlih, imam 3 submukozna mioma za koja kažu baš da izazivaju jača krvarenja. Samo ta bol smeta. Možda su baš na nakom mjestu da nešto pritišću pa boli.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 08:23   #82
moram se ubaciti na ovu temu da vam dam pozitivno iskustvo trudnoće s miomom .
miom prije trudnoće je bio 3 cm, i isto tako mi je gin. rekla nedirati ga s tim da je znala da želim ostati trudna. i nakon 6 mj. pokušavanja napokon plus na testu prva kontrola kod gin. odmah bolovanje i strogo mirovanje i utrići do negdje 20 tj. trudnoće. rastao je i čak do 7 cm ali je s 20 tj.trudnoće prestao rasti . dobila dopuštenje od gin. da nemoram strogo mirovati ali čim osjetim da me nešta probada da odmah legnem. večinu trudnoće sam preležala i kad sam došla roditi oni su se bojali da neće stvarati probleme prilikom poroda,al nije
kad su me čistili mislili su i njega odstraniti ali nisu uspjeli jer se nalazi u opni maternice. i na uzv prije odlaska kući mi je gin. rekao da ga bolje nedirati dok neraste i više djece(ovo mi je treće pa ni neplaniram) mirenu sam stavila zbog tih hormona što ona ispušta koji će navodno povoljno utjecati i zaustaviti njegov rast. vidjet ćemo
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 09:01   #83
Quote:
vukovarka kaže: Pogledaj post
moram se ubaciti na ovu temu da vam dam pozitivno iskustvo trudnoće s miomom .
miom prije trudnoće je bio 3 cm, i isto tako mi je gin. rekla nedirati ga s tim da je znala da želim ostati trudna. i nakon 6 mj. pokušavanja napokon plus na testu prva kontrola kod gin. odmah bolovanje i strogo mirovanje i utrići do negdje 20 tj. trudnoće. rastao je i čak do 7 cm ali je s 20 tj.trudnoće prestao rasti . dobila dopuštenje od gin. da nemoram strogo mirovati ali čim osjetim da me nešta probada da odmah legnem. večinu trudnoće sam preležala i kad sam došla roditi oni su se bojali da neće stvarati probleme prilikom poroda,al nije
A zasto si bila na strogom mirovanju, miom je bio na tako nezgodnom mjestu, krvarila si...?
Mislim ja sam ostala trudna s miomom od 5 cm pa nista nisam mirovala, normalno zivim
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 09:08   #84
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
A zasto si bila na strogom mirovanju, miom je bio na tako nezgodnom mjestu, krvarila si...?
Mislim ja sam ostala trudna s miomom od 5 cm pa nista nisam mirovala, normalno zivim
nisam krvarila al sam imala smeđi iscjedak tj. i to je jedna vrsta krvarenja
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 15:48   #85
Vukovarka, kakav ti je miom bio?Intramuralni?
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 08:27   #86
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Vukovarka, kakav ti je miom bio?Intramuralni?
da intramuralni, unutar stijenke maternice
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 14:59   #87
Da malo podignem temu...Ima li što novo kod vas "miomašice"?
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 21:44   #88
Ništa novo, trudnoće još nema - već 7 mjeseci. Miomi dal rastu ne znam. Vidjet ću u travnju, jer su ti novi otkriveni tek u prosincu. Vidjet ćemo......
hipohip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 10:48   #89
Meni miom tek prvi puta otkriven u 19 tj trudnoće,nikada prije, 12 tj trudnoće, sve ok, i onda puf u 19 tj miom i to velicine 4,5 cm,
Na stražnjoj stijenci maternice je sto je kao ok,, nesmeta bebacu....ali ja konstantno imam neke bolove i stezanja,......
Curke samo naprijed jer imam nekoliko frendica koje imaju miomatoznu maternicu, punu miom.čvorića i uspijesno zatrudnile i rodile zdravu slatku dječicu....
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:08   #90
Mi od prošlog mjeseca radimo na bebaču,ovih dana bi trebala dobit M, ubija me od prošlog mjeseca pms tako da mislim da će stići svaki dan..Ja sam zadnji put bila na uzv početkom 12. mj., opet ću u ožujku. Nadam se nekim bitnijim pomacima na bolje jer sam pri kraju sa 4. Fitosanovom terapijom protiv mioma. Bude li mi dr. opet spomenula operaciju mlatnut ću je. I ti, mia, pišeš da si ga dobila prvi puta u trudnoći, a budući je moja maternica već sad miomatozna kakva bi bila svrha od operacije kad su skloni stvaranju? Baš se na mene namjerili...
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 12:08   #91
nije stvar sklonosti stavaranju, nego smeta li za trudnoću ili ne...koliko sam negdje pročitala pišeš da je itramularni miom i pritišće kavum,. sto bi mogao biti problem....doduse i op mioma prije trudnoće je kasnije rizik za trudnoću...ne znam sto bi ti rekla...ja bi vjerovala ginićima u koje imam povjerenja,. tipa dr:matijević, Kos, i poneki u petrovoj koji sigurno imaju iskustva i znanja....
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 14:28   #92
Imam ja i submukozne (3) i subserozni i intramuralne. Svi su tu. Operirali bi submukozne, intramuralni koji protišće kavum ne spominju. Nekim forumašicama koje su osvdje pisale recimo za iste te submukozne ne spominju operaciu. I meni je jedna dr. rekla da bolje to ne dirati jer tek kad bi instrumentom ušli u maternicu vidjeli bi pravo stanje, možda i ne bi bilo za skidat i napravili bi više štete nego koristi. To su njene riječi. Bilo kako bilo budući da dr.-i nisu jednostarni što se tog problema tiče ja na operaciju ne idem.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 18:25   #93
Moj slučaj: intramuralni miom bio oko 3 cm kad sam ostala trudna, s time da nismo niti pokušavali već se eto desilo zbog nepažnje jednog mjeseca. Miom pratim unazad 4-5 godina uzv pregledima svakih 6 mjeseci, i narastao je od 7 mm do tih 3 cm u tom periodu.
tijekom trudnoće je narastao, najviše u 25 tjednu trudnoće izmjeren je cca 5x5 cm. Zadnji uzv u 32 tjednu je pokazao 4 cm, znači smanjio se.
u početku trudnoće bilo je prisutno lagano krvarenje terapija utrogestan i normabel do 16 tjedna, kasnije u 22 tjednu dobila jake kontrakcije i završila tjedan dana u bolnici na tokolizi, uzrok nepoznat ali najvjerojatnije zbog mioma, odnosno jer nisam mirovala dovoljno.
Obično se svaka trudnoća sa miomom smatra rizičnom, pa se preporuča mirovanje. Meni je bio dobro, pa nisam mirovala i zbog toga skoro uzgubila bebu.

Da se trudnoća održi bitno je gdje se jajašce ugnijezdi, da li je blizu mioma ili ne. Bitno je da se ne razvije posteljica blizu njega i preko njega.
Kod mene je srećom miom sprijeda na zidu, a posteljica straga, pa nije bilo problema da beba napreduje. Sada sam, da pokucam, puna 34 tjedna trudna i brojim sitno do poroda. Nadam se da će se on još smanjiti do poroda.

Meni su dr objasnili da nije problem miom da se zanese, ali da je najbolje da se operira kad je manji. To ne garantira da se neće ponovno pojaviti jedan ili više njih. Problem uzrokuju intramuralni koji rastu pa nakon određene veličine se izbace ili van ili unutar maternice. Ako se "porode" unutar, submukozni miomi smanjuju površinu na koji se može implantirati jajašce.
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 20:50   #94
Trudnoća sa miomatoznom maternicom

Odmah na početku pozdrav svim trudnicama! Ja sam u 10, tjednu trudnoće i imam miomatoznu maternicu-imam sve tri vrste mioma, najveći je 3 cm, submukozni. Bila sam prije par dana na prvom pregledu i zasad je sve ok sa bebicom. Miomi nisu narasli. Zanima me kakva su vaša iskustva sa rastom mioma. Ako su vam rasli, jesu li rasli u prvom ili drugom tromjesečju?
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:44   #95
Subserozni miom u straznjoj stijenci, jedan ali 5 cm, nije narastao cak se i nesto smanjio tijekom trudnoce.
U 34. tjednu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 03:50   #96
Dvije trudnoće sa subseroznim miomom i svaki se puta tijekom trudnoće smanjivao od 4x6 na 2x3cm u prvoj i sada 5x6 na 2x3cm. Sad idem na pregled i bumo vidli kaj on radi. Sve ok, jedino zna malo boljeti (to kad se smanjuje pa se buni)
rosemary's baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 20:51   #97
Unhappy

prije 2 dana, dijagnosticiran mi je miom, promjera 3 cm, imam 26 godina, i nalazi se na mjestu koj ne bi trebao smetati trudnoći...
zanima me kada s obzirom da mi je tako rano dijagnosticiran, kada ustvari bise trebao operirati, ili cijeli život treba živjeti s njim?
doktor kaže da nikad ne nestane, tj da nestane tek u se uđe u menopauzu.
imam osjećaj da mi savjetuju da što prije zatrudnim, zbog pojave mioma.
ako netko zna ili imam kakvo mišljenje na ovaj moj komentar,
hvala..
pastirica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 21:12   #98
Quote:
pastirica007 kaže: Pogledaj post
prije 2 dana, dijagnosticiran mi je miom, promjera 3 cm, imam 26 godina, i nalazi se na mjestu koj ne bi trebao smetati trudnoći...
zanima me kada s obzirom da mi je tako rano dijagnosticiran, kada ustvari bise trebao operirati, ili cijeli život treba živjeti s njim?
doktor kaže da nikad ne nestane, tj da nestane tek u se uđe u menopauzu.
imam osjećaj da mi savjetuju da što prije zatrudnim, zbog pojave mioma.
ako netko zna ili imam kakvo mišljenje na ovaj moj komentar,
hvala..
Nemoj biti tuzna, nije to nikakva dramaticna dijagnoza.

Vjerojatno ce rasti, no oni rastu jako sporo a i da se podupla ne mora biti problem za trudnocu, ovisno o tome izbocuje li se u supljinu maternice ili prema van.

Ne znam koji su ti planovi inace za trudnocu, ali ja ne bih panicarila i zurila ni s trudnocom ni s operacijom. S 3 cm daleko od cerviksa i s 26 godina i za jedno i za drugo ima vremena.

Jednostavno bih ga pratila (1-2x godisnje) i pazila npr imas li jace menstrualne grceve, jace krvarenje u vrijeme menstruacije i slicno--ako nesto od toga primijetis, onda bih se javila lijecniku.

Pisala sam vec na ovom topicu--ja sam dosta starija od tebe, ostala sam u drugom stanju bez problema s miomom od preko 5 cm na straznjem zidu koji je tijekom 1 godine pracenja narastao za milimetar, ako i toliko, i koji se za vrijeme trudnoce cak i nesto smanjio--evo me sad mjesec dana pred terminom, trudnoca da ne moze biti laksa, dijete raste savrseno, a preko 35 godina mi je.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:37   #99
evo da i ja napišem svoje iskustvo s miomima.
još mislim 2003.g. mi se pojavio valjda jedan miom, al mi nisu ništa preporučavali, kontrolirala sam jednom godišnje i sve bilo ok., da sam i zaboravila da ih imam.
kad sam se udala i kad smo počeli raditi na bebi, i dalje sam redovno išla na kontrole kod gin. da bi na moj upit zašto skoro godinu dana nisam ostala trudna moja gin me šalje u ambulantu za sterilitet. tamo obavljam razne pretrage, a na UZV odjednom puna maternica mioma. morala sam hitno na laparoskopiju.
dijagnoza je bila: myoma uteri submucosum et subserosum (D25,0)
a zahvat HSC i LPSC

sad je već godina dana prošla još nisam trudna, dr je rekao da se miomi vraćaju i sad sam u postupku 4.inseminacije jer dr misli da bi mogla tako ostati trudna, al ako ovo ne uspije krenut ćemo na iVF.

sve ovo tako dugo traje i pretrage i čekanja, sad v eć imam 41 godinu, al nadam se i vjerujem da će sve dobro završiti.

inače sam 1997. bila trudna prirodnim putem, ali sam imala spontani u 16-tom tjednu. al nakon toga nisam do sad kad sam se udala niti pokušavala.
pa mi je sad dijagnoza: sterilitas secundaria.
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 23:37   #100
m arta: no i da si operirala, nema nikakve garancije da se svi ti miomi ne bi pojavili anyway, zar ne? Tko im je sklon, mogu se pojaviti iznova, neovisno o operaciji

Osim toga s 41 godinom postoje i drugi razlozi zasto ti treba dugo da ostanes u drugom stanju.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.