Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2003., 08:28   #21
Wink POGODAK U SRIDU

Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
[B... al mi krokodil nije izlazio iz glave ... [/B]
Da Wat, to je to!

Zlato mi ne treba, ni krokodil mi ne treba, ni crna magija mi ne treba, ni zaštita od nje mi ne treba.

Uopće neprijatelji mi ne trebaju ( a možeš ih imat koliko god poželiš), a čak mi ni Nobelova nagrada ne treba i tako
PROBLEMA NEMA.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 11:49   #22
Hvala na savjetima. Ocito da sam ja dosta naivna, jer mi je tesko vjerovati da postoje tako zli ljudi-ljudi koji cine lose stvari bez racuna. Ta prica sa tom zenom je stara sada vec kojih 19 godina, dakle od moje 5. Pocelo je kad su u saobracajnoj nesreci poginuli moji najblizi, a jedan od njih bio je njen muz.
Nakon njihove smrti u kuci je ostala moja baka, ta zmija i njeno dvoje djece. Nisu se ni posteno ohladili kad je ova htjela otjerati baku iz njene kuce. Tu pocinju nevolje-citava familija je prvo pokusala na lijep nacin, razgovori, beskrajno dugi razgovori bez uspjeha. Sad, nakon toliko vremena uvidjam da su bili pasivni i da im je vise bilo stalo do njihove vlastite slike nego do onoga sto se stvarno desavalo. Jedina osoba koja joj se suprotstavila bila je moja sestra, onda je imala 15 godina.
Bilo je tu svega, pa smo tako i na grobu moje majke nasli kutiju plavog ronhila (zataknuta pod krizem) u kojoj su bili vikleri sa kosom od moje sestre nakapani nekim voskom-pogodite ko je jedini pusio plavi ronhil... To je bilo davno, ja sam imala kojih 7 godina, ne znam tocno...
Kako je vrijeme prolazilo, a i djeca rasla, stanje se malo pomalo smirivalo, jer (kao sto sam vec rekla) su nas njena djeca obozavala, pa vise nije mogla tako ocito pokazivati svoje pravo lice. A posto zivimo u razlicitim drzavama, nakon povratka s ljetovanja zaboravljali bi na te stvari. Meni nikad nije naudila, niti vjerujem da hoce, ali toliko se puta okomila na moju sestru... ali da ce na njeno dijete....evo, iako sam bila tamo, jos mi je nevjerovatna pomisao da zena koja je i sama majka moze takvo sto uciniti. Znam da vam ova prica zvuci fantasticno, ne ocekujem da mi iko vjeruje, ne bi ni ja da nisam dozivjela.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 14:01   #23
Quote:
Bercana kaže:
jos mi je nevjerovatna pomisao da zena koja je i sama majka moze takvo sto uciniti
Ima slučajeva da majke bacuju crnu magiju i svojoj djeci tako da se ničemu nije čuditi. Danas ima svega. Ima slučajeva da se majci ne sviđa snaha, žena koju je njen sin odabrao i koju voli, i onda radi magijski na tome da se njih dvoje svađaju i razvedu...samo zato što se eto gospođi ne sviđa snaha. Pa bude da kad su van kuće muž i žena se odlično slažu a u kući ne mogu jedno drugom lijepu riječ reći. Onda saznaju da je pitanju crna magija i saznaju i ko ju je radio ali nije vrijedilo - razvedu su se. I Isus Hrist je u opisu posljednjih vremena između ostalog rekao da će se svekrve dizati na snahe.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 08:00   #24
Vudu tehnika: "ovo je lutka koja ce ti donjet nesrecu, svaku noc cu u nju zabit po iglu u glavu a ti ces se budit s atomskom MIGRENOOOOM!!!!!!"

Quote:
Pa, sad.... zašto onda kažu da jed discipliniran i istreniran um najbolje sredstvo za obranu......
Zato da i dalje zaradjuju na knjigama za magicnu samoobranu . Ima i ljudi koji prodaju amulete zastite i slicne pizdarije bas iz tog razloga
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 14:46   #25
Watashi, u pravu si. To je bilo aktuelno najvise za vrijeme rata. Izronila je tona nadri i kvazi praktikanata magije sa namjerom da se okoriste na ljudima. Sta sam sve cula i vidjela, zena izgubila sina u ratu i sve pare daje nekom gadu koji je uvjerava da ce ga naci...
Gade mi se ljudi koji na tudjoj muci ubiru pare....
A sta ces...svijet je pun takvih.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 13:47   #26
Ja u to vjerujem jer sam se, na žalost uvjerila na svojoj koži. Na pragu sam prvo nalazila neobične stvari (crveni luk, npr.). Susjeda je dolazila u svako doba posuđivati sitnice (komad kruha, luk, omekšivač, ulje, sol...). Kasnije sam saznala da se s nekim od tih stvari može čarati. NE POSUĐUJTE NIKADA NIŠTA OD HRANE, POSEBNO SOL I KRUH I POSEBNO NE NEDJELJOM!
Počele su se događati stalno neke bolesti (djeca i ja), nestalo nam je nešto novaca, a vrhunac svega je moj potres mozga, a 2 tjedna kasnije potres mozga je doživjela i starija kći (4 god) u vrtiću. Tada sam povezala stvari.
Ma, sumnjala sam već i ranije, no nisam htjela povjerovati.
Našla sam preko prijateljice osobu koja mi je rekla što da radim, napravila sam to i stvari su se smirile (mir je oko godinu dana).
Još ne bih vjerovala da se maloj nije dogodila nesreća. Tada sam već bila na rubu živaca, pitala sam se što je sljedeće i zaključila da ću učiniti sve kako bi zaštitila svoju djecu i sebe.

Zanimljivo, suprugu se nije ništa događalo (osim što je izgubio novce).
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 21:07   #27
Čudno je sve to...
a ujedno i jako zanimljivo...
bilo bi fora nešto takvo znati...

U selu gdje živi moja baka , ima nešto porilično čudno... jako čudno.

Nema veze sa urocima.
Neko vrijeme su kružila neka pisma koja su vrijeđala ljude koje žive u tome selu.
Sumnja se na jednu staricu koja je uvijek znala što piše u tim pismima. Mah.
Žena je stvarno čudna.
Sve čuje ,sve vidi, sve zna. Valjda je samo tračerica. Sada je već zbilja stara.
Jedno par puta je završila u bolnici , kao teško stanje,a nakon 2 dana ju vidiš kako se po selu smuca.

I svaki put kada o njoj pričamo,ona se pojavi.


Ne morate mi vjerovati,ali sve je istina!
Tinuviel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 13:11   #28
Talking Uroci, inc.

Mada nisam imao problema s urocima (vodim se onim dobrim pravilom "ako nikoga ne poznaješ, nitko te neće povrijediti" ), knjiga Roberta Bruce-a o psihičkoj samoobrani (Psychic self-defense) mi se čini dosta informativna. Jedini problem je to što je na engleskom.
Smatram da ignoriranje uroka nije način da ih se izbjegne nego samo rad na podizanju svojih zaštitnih mehanizama (tj. razvoj psihičkih sposobnosti i posebno kako dignuti štit).
Nadalje, prakticiranje crne magije se ne mora vratiti pošiljatelju. Često dolazi do toga po principu "ako nekog opalim šakom, ozlijedit ću i nju". Ali u svemu - pa i u magiji - ima načina za minimiziranje štete. Figurativno rečeno, ako znate da će vas boljeti... navucite rukavice. Ali to je već skretanje s teme.
Ako nekoga zanima knjiga od Bruce-a, i znate engleski, pogledajte recenzije na Amazonu. Vrijedi je pogledati.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 13:15   #29
Quote:
Bercana kaže:
Hvala na savjetima. Ocito da sam ja dosta naivna, jer mi je tesko vjerovati da postoje tako zli ljudi-ljudi koji cine lose stvari bez racuna.
Koji račun ti treba? Svijet je prepun ljudi koji su gnjevni na sve oko sebe i pjevaju "Kad si gnjevan ti pokaži bližnjem svom". Koliko ljudi znaš koji donose pogrešne odluke - zbog slabosti, konformizma, bilo čega - i to "kuhaju" u sebi godinama? Ima ih više nego sretnih i uravnoteženih. I onda dođeš u fazu gdje ti je svatko kriv za tvoje slabosti... a ne možeš ih ubiti. Zabadanja noža u tijelo ili pucanje zahtjeva hrabrost jer ti žrtva može vratiti ili ćeš biti uhvaćen/a. Magija... nije protuzakonita jer je zakon ne priznaje i možete je nekome smjestiti iza leđa. Zato ima toliko psihopata magijskog tipa.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 23:27   #30
Preporučam knjigu "DIJAGNOSTIKA KARME", da se smrzneš od straha što u njoj piše s jedne strane i jako poučna s druge strane.

...nema nikakve zastite od zla osim LJUDSKE DOBROTE, puno znaci OPROST ponajprije sebi a i drugima,

...vampirizam - kradja energije jedan drugome, uroci i kletve, podsvjesna agresija, itd.

Knjiga govori o bioenergetskom sustavu, o uzrocima raznih bolesti, npr. otac, majka, djed, baka - zgrijese, odmah se to prenosi na djecu, na najblize, aktiviraju se programi samounistenja, itd., ......misli...cine cuda a jos vise ako su izgovorene, itd.
Mustra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 16:20   #31
Quote:
Sly kaže:
Koji račun ti treba? Svijet je prepun ljudi koji su gnjevni na sve oko sebe i pjevaju "Kad si gnjevan ti pokaži bližnjem svom". Koliko ljudi znaš koji donose pogrešne odluke - zbog slabosti, konformizma, bilo čega - i to "kuhaju" u sebi godinama? Ima ih više nego sretnih i uravnoteženih. I onda dođeš u fazu gdje ti je svatko kriv za tvoje slabosti... a ne možeš ih ubiti. Zabadanja noža u tijelo ili pucanje zahtjeva hrabrost jer ti žrtva može vratiti ili ćeš biti uhvaćen/a. Magija... nije protuzakonita jer je zakon ne priznaje i možete je nekome smjestiti iza leđa. Zato ima toliko psihopata magijskog tipa.
Dobro receno, aj agri.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 17:27   #32
Molim lijepo mogu li zamliti za ime pisca ili spisateljice za knjigu "Dijagnostika karme"!!!
Unaprijed hvala!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 22:05   #33
Evo, ja cu izloziti jedno iskustvo, mozete i nemorate vjerovat.

Prije par godina, odjednom sam poceo upadati u probleme, bez ikakvog ocitog razloga. Operacija slijepog crijeva - skoro sam otegao papke tu, razlilo mi se po utrobi, malo nakon izlaza iz bolnice razisao sam se s djevojkom i nakon nekog vremena poceo mucati, te sam u vrlo kratkom razdoblju imao frakture prvo lijeve ruke potom desne.

Porazgovarao ja sa jednom poznanicom sa neta, i ona mi da 2-3 artikla da procitam i primjenim ako zelim. Procitao sam, i shvatio da je netko bacio urok ili nesto takvo na mene, i buduci da sam bio prilicno mlad i ahh, uvrnut, odlucio sam se na vracanje energije utrosene u kletvu prema toj osobi. Nisam ni znao ko je to bio, samo sam to napravio, i nakon toga meditirao, otvorio chakre i dijelom svoje energije stvorio stit oko sebe.

Mjesec dana nakon toga, jedan mi nazovi-prijatelj pogine u automobilskoj nesreci. Od tada da kucnem u drvo nista, literalno i doslovno nista lose mi se nije dogodilo, samo bolje.

Sad ili vjerujte ili ne, ja sam naucio ovo:

Vjeruj u uroke, ali ne vjeruj da ti mogu naskoditi. Vjera stvara.
__________________
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
Syndic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 07:53   #34
faithless

To s vjerom u štetnost uroka mi zvuči kao "ne vjeruj da ti vatreno oružje može naškoditi pa ti kalašnjikov neće nauditi". Postoji nebrojen broj priča o ljudima koji su čuli da je na njih bačen urok rekli "ali ja ne vjerujem u te gluposti". Jedino što pali je jačanje i čišćenje aure i dizanje štita.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 07:55   #35
Talking Dijagnostika karme

Autor je Lazarev, a više informacija ćeš najlakše dobiti ako naslov knjige upišeš u google.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 07:59   #36
borba protiv uroka

Uz ovakve "saveznike" nije ni čudo da ima toliko uroka...

Beli mag

Posebno mi se sviđa ona fora "jedini s trećim okom"!
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 08:31   #37
NO faithless - BUT nonbeliever

Quote:
Sly kaže:
... "ali ja ne vjerujem u te gluposti". Jedino što pali je jačanje i čišćenje aure i dizanje štita.


Ne vjerovanje u "te gluposti" i jest "dizanje štita", jedinog pravog neprobojnog. Naravno da nije dovoljno reći: "Ja ne vjerujem"
Valja nevjerovati ("Vjera te je tvoja spasila"), tj ne otvoriti se mogućnosti da ti netko tako naudi.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 10:37   #38
Thumbs up Re: faithless

Quote:
Sly kaže:
To s vjerom u štetnost uroka mi zvuči kao "ne vjeruj da ti vatreno oružje može naškoditi pa ti kalašnjikov neće nauditi". Postoji nebrojen broj priča o ljudima koji su čuli da je na njih bačen urok rekli "ali ja ne vjerujem u te gluposti". Jedino što pali je jačanje i čišćenje aure i dizanje štita.
Tačno tako
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 16:57   #39
Zar kad dizes stit i cistis auru zapravo ne vjerujes da si to napravio? Vjera je stit, a moze biti i oruzje. Mac sa dvije ostrice.
__________________
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
Syndic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 19:33   #40
Cool vjera u vjeru

Vjera podrazumijeva staticnost. U vecini slucajeva, vjerovanje se ne mijenja. Kada se promijeni, onda je iz jednog vjerovanja u drugo, ili u donekle modificirano. Rijec vjera, znaci, opisuje stanje u kojem se nalazis. Ciscenje aure i dizanje stitova spadaju u mentalnu higijenu koju trebas redovno prakticirati ako se zelis zastititi. Poanta je koristiti vjeru kao alat, a ne boraviti u njoj. Ako vec zelite koristiti tu rijec, treba vjerovati svaki dan kao da jucer nisi vjerovao. Ali gubim se u lavirintu rijeci.
Da malo prizemljim diskusiju. Mozes vjerovati da si cist, ali ces se unatoc dobroj volji brzo usmrditi ako se redovito ne peres i koristis dezodorans.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.