Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2010., 10:48   #1
Ulaganje u krive osobe

pozz

neki dan nešto razmišljam i kontam s kim sam sve bila ok i zaključim da s većinom tih ljudi sam ostala dobra, ali ni pibližno onako kako je bilo. ulagala sam sebe za te ljude i onda se pitam, jesam li ulagala u krive ljude? kad pogledam retrogradno, shvatim da neki tih ljudi ne bi učinili ni upola za mene koliko sam ja učinila/bila spremna učinit za njih, uključujući prijatelje, momke...

naravno, nisam se u sve razočarala, ima ljudi za koje znam i koji su učinili puno za mene...

jeste li i vi ponekad došli do zaključka da ste uložili u krivu osobu i kako ste se osjiećali? da li sad opreznije birate koliko će te sebe uložiti u neki odnos?
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:50   #2
ah, cijeli život događale su mi se takve stvari. valjda sam sama kriva. uvijek tražim barem mrvicu dobroga u ljudima i trudim se. dajem svoj maksimum, a nitko to ne cijeni. na kraju to uvijek završi jednako - prekinuto ''prijateljstvo'' ili veza...
__________________
Sad Eyes Never Lie
Born To Run is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:43   #3
Ovo "ja dajem sve i najbolja sam ikad, a ne dobijem ništa bauauauau" mi je uglavnom, onako, vrlo simptomatično.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:46   #4
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ovo "ja dajem sve i najbolja sam ikad, a ne dobijem ništa bauauauau" mi je uglavnom, onako, vrlo simptomatično.
Je l' da?

Najgore.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 13:04   #5
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
shvatim da neki tih ljudi ne bi učinili ni upola za mene koliko sam ja učinila/bila spremna učinit za njih
To je definicija modernog društva.
Gianpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 17:56   #6
Jebatga, ulaganje u ljude nije ko bankarsko poslovanje pa da ti se s kamatom vraća.
I ja uglavnom, nakon nerentabilnih ulaganja samo rashode bilježim i odlazim u emocionalni stečaj.
Al bit će još prilike za nova ulaganja isplativa I hope
6th avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 18:08   #7
a valjda me moj prirođeni egoizam do sada spašavao od takvih nesretnih "ulaganja", kako ti to zoveš.
Iako, nisam baš tip koji, ako odluči pomoći/dati/štogod, očekuje bezuvjetnodoživotnu zahvalnost i u lipicu vraćen dug.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 18:24   #8
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
da li sad opreznije birate koliko će te sebe uložiti u neki odnos?
Love like you've never been hurt.

Ma, ne. Pružam koliko osećam i koliko želim, uprkos lošim iskustvima. Samo sada ranije prepoznajem "pogrešne", pa odem ranije nego ranije... ranije nego što sam odlazila ranije, je l'...

A ne bih se baš smela zakleti i da nije bilo obrnutih iskustava, da neko nije u mene ulagao više nego što sam uzvratila ili više nego što sam zaslužila. I to sam naučila, pa se i toga čuvam - radije pošteno otići ranije nego povrediti nekoga i postati nečije loše iskustvo.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 19:18   #9
Nikad to nisam shvaćala kao ulaganje.

Razočarala sam se u životu po pitanju nekih stvari(sasvim prirodno i zapravo normalno nakon pređene određene kilometraže )

No, volim ljude i nadam se da ću u životu upoznati još sjajnih primjeraka

Moj je problem taj što se ponekad ne mogu odagnati prošlosti i najradije bi da je sve kao ranije
Da se družimo kao ranije
Da pijemo kao ranije
Da plešemo kao ranije...




Naučit ću se i ja da 'ništa nije kao prije'....

I moram se naučit ponekad bit egoist...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 19:25   #10
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
I moram se naučit ponekad bit egoist...
hmh, jel misliš da se to uči? Baš se pitam onak, da li je to naučeno ili se takvim rodiš. nekak. I kak se to nauči, ak se uči. Daj primjer egoizma.

recimo netko te zove na roštilj, a tebi se ne da. ne znaš zašto ti se ne da, al ono, radije bi išla u guzicu momentalno nego na taj roštilj. Štaš napravit?
(odgovor tipa -neodbijamroštilj- neću uvažit')
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 19:54   #11
Ovisi tko me zove
Ak su 'najbliži' ne odbijam druženje...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 20:24   #12
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
pozz

neki dan nešto razmišljam i kontam s kim sam sve bila ok i zaključim da s većinom tih ljudi sam ostala dobra, ali ni pibližno onako kako je bilo. ulagala sam sebe za te ljude i onda se pitam, jesam li ulagala u krive ljude? kad pogledam retrogradno, shvatim da neki tih ljudi ne bi učinili ni upola za mene koliko sam ja učinila/bila spremna učinit za njih, uključujući prijatelje, momke...

naravno, nisam se u sve razočarala, ima ljudi za koje znam i koji su učinili puno za mene...

jeste li i vi ponekad došli do zaključka da ste uložili u krivu osobu i kako ste se osjiećali? da li sad opreznije birate koliko će te sebe uložiti u neki odnos?
Baš si ja ovih dana razmišljam..

Za ljude s kojima sam najbliža, za koje sam uvijek slobodna i spremna sve dati...shvatila sam da su pomalo sebični i da se puno više trudim.
Nije da me se iskorištava, ali za neke najbolje prijateljice više nemam osjećaj da im mogu sve reći...nemam osjećaj kao da ih uopće zanima što mi se događa.
Ne mislim da meni oni išta trebaju dati, uzvratiti, samo mi je žalosno da sam ja više zainteresirana nego oni.
Uglavnom razočarale su me najbolje frendice i dečko
velika_mrvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 20:24   #13
Ako na odnose gledaš kao na ulaganja i godišnji prihod... mh... ne možemo ti pomoći. Imaš godišnja emocionalna izvješća s protokom kapitala i bilancom? Ne bilancira ti na kraju razdoblja?
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 22:37   #14
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Ako na odnose gledaš kao na ulaganja i godišnji prihod... mh... ne možemo ti pomoći. Imaš godišnja emocionalna izvješća s protokom kapitala i bilancom? Ne bilancira ti na kraju razdoblja?
a jebemu krivo ste me shvatili. ne tražim povrat "duga", ali naravn da očekujem da i određeni meni pomognu kad m treba.molim bez lažnog altruizma, kao ja pomažem svima, ne očekujem ništa zauzvrat, moš mislit

i ne kažem da su me svi iznevjerili, bua, jadna ja, plačem , ali dsilo mi se s par osoba i baš sam se razočarala
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 08:34   #15
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
a jebemu krivo ste me shvatili.
krivo si postavila naslov.
nitko se ne voli osjećati iskorišten i manipuliran.
uložiti ću u nekoga (a što to konkretno?), tako da on meni pomogne kad mi treba -
zvuči upravo tako, a usput još i dost proračunato.
u poslu, ok, tamo se i tako igraju svakakve igrice pa ono, čisto da opstaneš.
ali ovako..pa meni se x puta desilo da mi je praktički pomogao netko s ceste.
nit ga znam, niti smo se više ikada sreli.
prijatelji pogotovo...mogu se uvijek osloniti na njih,jer su oni takvi ljudi,
a ne zato jer je došao njihov red za vraćanje..a čega to ?

Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
ali naravn da očekujem da i određeni meni pomognu kad m treba
zašto to očekuješ?
nitko tebi nije dužan pomagati.
ako se radi o zdravim odnosima,onda će ti netko pomoći, jer je on to tako odlučio,
bez obzira da li se radilo o malo, puno ili nikoliko 'ulaganja'.
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 09:29   #16
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
i ne kažem da su me svi iznevjerili, bua, jadna ja, plačem , ali dsilo mi se s par osoba i baš sam se razočarala
Dobro. I kaj sad s tim? Dobrodošla u život.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 09:33   #17
Quote:
NatriX kaže: Pogledaj post
zašto to očekuješ?
nitko tebi nije dužan pomagati.
ako se radi o zdravim odnosima,onda će ti netko pomoći, jer je on to tako odlučio,
bez obzira da li se radilo o malo, puno ili nikoliko 'ulaganja'.
naravno da mi nitko nije dužan pomagat, ali je u prijateljskim odnosu za očekivat
ali čisto primjera radi. pomogneš prijeteljici x puta i sad tebi treba neku sitnicu učinit, jer ti ne možeš, bi li ju pitala za pomoć? samo što pitaš za pomoć, i očekuješ pomoš???
molim te nemoj mi reć da bi se na odbijanje pomoći osjećala super i da bi joj unatoč tome nastavila pamagat
ili sam ja skroz sebična, ili su ovdje svi neiskvareni altruisti i majke tereze
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 09:42   #18
ocito se druzis s krivim osobama
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 09:44   #19
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
ili sam ja skroz sebična, ili su ovdje svi neiskvareni altruisti i majke tereze
Vidiš, očekuješ iskrenost, to ti je isto problematično, čak i na forumu.

Postoji nešto što se zove teorija socijalnog knjigovodstva - ljudi se druže s onim ljudima s kojima su na nuli ili u plusu. Dakle, postoje razmjene i kalkuliranja (oko emocija, vremena, usluga, materijalnih stvari itd.), ali na nesvjesnoj razini. Jer ne bi bilo politički korektno reći da nisi altruist i, uz to, čak biti iskren o onome što jesi - samo čovjek.
Shera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 09:51   #20
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
naravno da mi nitko nije dužan pomagat, ali je u prijateljskim odnosu za očekivat
ali čisto primjera radi. pomogneš prijeteljici x puta i sad tebi treba neku sitnicu učinit, jer ti ne možeš, bi li ju pitala za pomoć? samo što pitaš za pomoć, i očekuješ pomoš???
molim te nemoj mi reć da bi se na odbijanje pomoći osjećala super i da bi joj unatoč tome nastavila pamagat
ili sam ja skroz sebična, ili su ovdje svi neiskvareni altruisti i majke tereze
ako si razočarana radi "sitnica koje ti nisu učinjene" onda to baš i nisu sitnice. a jesi možda pokušala riješiti to razgovorom, možda druga strana i nije svjesna kako se osjećaš?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.