Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Vojni rok !
Civilno- 45 40.54%
Redovno- 41 36.94%
Pobjeći iz države-? 25 22.52%
Glasovatelji: 111. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2006., 22:14   #121
Quote:
Stana kaže:
Što izabrati? Civilno ili redovno?
Ja osobno zasada mislim da je bolje redovno, ali eto pitat ću i javnost što misle o toj temi.
Najbolji izbor je ne ici nikako ako mozes to nekako izvesti.
Drugi izbor je civilno sluzenje, ajde bar neka korist od toga, jos ako uspijes nesto i sa strane raditi... kud' ces bolje .
Zadnji izbor je redovno sluzenje. Istina najbrze se toge rjesis ali po meni to je ono sto cu zadnje odabrati (jer eto i mene to ceka reguliranje vojne obveze )
Bas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 22:44   #122
Civilno- 43 - 41.75%
Redovno- 37 - 35.92%
Pobjeći iz države-? 23 - 22.33%

vidi se što forumaši misle...
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 20:02   #123
U vojsci sam naucio 3 stvari:
1. cekati i zuriti se
2. krasti bogu dane
3. pusiti travu

Trenutni vojni rok je totalna parodija i sprdacina. To treba ukinuti i uvesti profesionalnu vojsku. Tako bi barem imali malenu ali solidnu vojsku, Ovako nemamo bas nista. Hrpu nemotiviranih, napusenih, nesposobnih rocnika, kojima sam i ja bio clan, i koji samo gledaju kako ce kidnuti na pivu i đox. (90% ljudi u vojarni. Ostali su bili totalni debili ili dobivali placu)

BDW, ne pusim odkako sam izaso iz vojske (osim u zivotu )
timon_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 17:08   #124
sta je s ovim, kao ukidaju 2008,
zna netko nesto detaljnije
batana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:05   #125
Quote:
batana kaže: Pogledaj post
sta je s ovim, kao ukidaju 2008,
zna netko nesto detaljnije
ma ne znam detalje, ali to su gluposti
 
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 10:43   #126
redovno
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 23:28   #127
Stvarno mi se gadilo čitati stavove pičkica koji izbjegavaju redovno služenje. Ne radi se toliko o sadašnjim uvjetima služenja za koje vjerujem da su loši, nego o spremnosti da za domovinu i pogineš ako treba. Da 91. nismo imali takav naboj, ne bi danas ove plačipičke s feminiziranim glasićima imale priliku preko raznih udruga proklamirati pederastiju i vegetarijanstvo. Fuj!
Bismarck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 11:11   #128
Quote:
Bismarck kaže: Pogledaj post
Stvarno mi se gadilo čitati stavove pičkica koji izbjegavaju redovno služenje. Ne radi se toliko o sadašnjim uvjetima služenja za koje vjerujem da su loši, nego o spremnosti da za domovinu i pogineš ako treba. Da 91. nismo imali takav naboj, ne bi danas ove plačipičke s feminiziranim glasićima imale priliku preko raznih udruga proklamirati pederastiju i vegetarijanstvo. Fuj!
A što je točno domovina da bi za nju vrijedilo poginuti?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 11:46   #129
Pretpostavljam da za sebe kažeš da si kozmopolit ili "građanin svijeta" kad ti nije jasan pojam domovine. Da smo sada pod srpskom okupacijom, vjerojatno bi ti sada živio u Skandinaviji i grabio iz njihovih izbjegličkih fondova. Ako ne bio spremno dočekao "novu vlast".
Bismarck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 12:07   #130
Quote:
Bismarck kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da za sebe kažeš da si kozmopolit ili "građanin svijeta" kad ti nije jasan pojam domovine. Da smo sada pod srpskom okupacijom, vjerojatno bi ti sada živio u Skandinaviji i grabio iz njihovih izbjegličkih fondova. Ako ne bio spremno dočekao "novu vlast".
Pretpostavka je majka svih zajeba.

A umjesto da mi odgovoriš na pitanje, napadš me ad hominem argumentom.
Ako se to uopće može nazvati argumentom.

Ali opet, što očekivati od nekoga tko bi ginuo za domovinu. Makar ne zna objasniti zašto.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:20   #131
zanimljiva tema!
moj kratak komentar!
do prije par godina sam bio kandidat za vojnog pilota, htio sam karijeru u vojsci, a onda su prosle godine (iskustvo-pamet), pa sam odlucio odsluzit je civilno. Kao prvo, vojske sam vidio, prosao sam obuku u Izraelu, i vidio sto znaci vojska i odsluzenje vojnog roka od 2 godine.Ovo sto nama RH danas nudi je katastrofa a ne vojska, zdravi i jaki decki odlaze u vojsku a vracaju se u pola snage, gladni i nazalost ponekad i bolesni.

Radio sam i za OESS, i na studijama analize borbene spremnosti i stanja MORH-a. Ono sto svi vojni strucnjaci svjetuju je vrlo jednostavno. Na nasu povrsinu, i broj od 4.5 mil. stanovnika te geografski polozaj, dobvoljna nam je profesionalna vojska koja broji 50-tak tisuca pripadnika, podkovana novom tehnologijom.

Sadasnje stanje je katastrofa, nitko ne zeli u vojsku, jer 6 mjeseci ne nudi nista, vecinom ljudi biraju civilno sluzenje, imaju svoju karijeru u glavi, zivotni put, i vojska je samo smetnja. Pitam se ja koja je onda svrha "prisle" odsluzenja vojnog roka? U vojsci je bitan moral, a danasnji moral 20-togodisnjaka je jako jako los, porazan.
Nazalost nitko ne zeli priznati, ali ova generacija, bojim se da bi jako lose mogla ponoviti slavnu 91.g.
Decki su imali 91.g. veliku snagu i volju, borili su se za jednu predivnu ideologiju, nasu lijepu domovinu. No nakon 17 godina korupcije, raznih Kanadera i ostalih, generala u Haagu, ljudi se mjenjaju, pitanje je za sto se borit? Za ovu zemlju kao takvu, za ljude, ili za svoju obitelj.

Eto, podrzavam civlino sluzenje, i brojim dane kada se odluce na pravu profesionalnu dobro placenu vojsku. I ljude koji ce to obavljati sa srcem, voljom i srecom!
zelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 22:42   #132
Sad dok je još ova"vojska" i dok se može birati dali ići u civilno služenje vojnog roka ja tvrdim da češ biti definitivno korisniji u civilnoj vojsci.Tamo češ pomoči nekom invalidu,stavit če te da arhiviraš neke papire, čistit češ ceste uglavnom bit češ korisniji. Ja sam bio 45 klasa u redovnoj vojsci i mogu reć da je to danas za kurac.Stega je za kurac,obuka je za kurac,i na kraju si vojnik HVa koji je kurca naučio o tome kako da obrani svoju državu da stvarno dođe do rata.Samo se puši trava, alkohol uneseš bez beda i drkaš kurac (na straži možeš i doslovno drkat kurac) Jednom nas je poručnik koji je bio zapovjednik moje satnije odveo u šumu na "obuku" i svi smo se sjeli u krug i on nam je reko: ma vi ste svi pičkice ,vi ste za kurac, kaj bumo uopče bilo kaj radili.

Čekaj da uđemo u NATO pa če bit profesionalna vojska i onda če valjda biti neke koristi od te vojske.Koja je zadnjih par godina stvarno u kurcu.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:50   #133
Zelky, dobar post, to je negdje približno stanje i gledanje mladih ljudi danas.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 09:43   #134
hvala, hvala....to je samo moj stav, mislim da je ok, a i zbilja odrazava misljenje vecine mladih kod nas.
zelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:10   #135
glupi komentari...

pa koji cu kurac u nasoj vojsci kad je u totalno u kurcu?

dobijes pusku kojoj cjev nije ravna, mine explodiraju same od sebe, sve zastarjelo?
zapovjednici tjeraju da guras zid, bacas mrak i tako to...
sta da radim tamo?!


da je neka normalna vojska kao SAD, Italia, Njemacka ili sl. isao bi odmah....

zato sam se odlucio za civilku, i odradiio je...
__________________
uzmi fićo pa se fićukaj
Vrijebac_Ri! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:13   #136
pilana, tlaka, bezveze, kome se to da
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 12:55   #137
još 5 dana i ja sam svoje odslužio

OTPUST !
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.