Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 11:30   #1
Arrow Što je to Rimokatolička crkva?

Što je to KAtolička Crkva!?
Katolička crkva je organizacija koja je sama seboi svrha. Cilj joj je učiniti sebe što moćnijom (utjecajnijom ) i što bogatijim.
Njena je interesna sfera cijeli svijet.
Svoju moć koristi za za prikupljanje što više novaca (zlata, umjetnina i sl).
ALi i obratno; svoje bogatstvo koristi za povećanje svoje moći.
TAko je sa jugoslavenskom republikom Hravtskom istrgovala da će izlobirati njeno međ. priznanje u zamjenu za priklpljanje ogromnih novaca iz Hravtske, što je osigurala Ugovorom između RH i Svete stolice.
Osnovi su joj ciljevi moć i novac, a svi su drugi podređeni tim ciljevima.
Širise na zaista monstruozan i nehuman način; misionari ucjenjuju gladne kruhom ako se pokrste.
AKtivno sudjeluje u kapitalizmu i burzovnom mešetarenju. S druge pak strane licemjerno kritizira kapitalizam, iako je njegov sukreator.

U hladnom je ratu aktivno sudjelovala na strani AMerikanaca, samo kkao bi proširila svoju interesnu sveru; povećala svoju moć i količinu novca.
Sudjelovala je u rušenju komunističkih vlastiu u Istočnoj Evropi.
U drugom je ratu bila saveznica Hitlera i Mussolinija, koji je i otac Vatikana (VAtikan je djete istospolih roditelja - Mussolinija i pape).
STav RKC o NDH-u je bio slijedeći: "NDH je Božje djelo."
U Italiji je čvrsto poslovno povezana sa mafijom; mafijaški boossovi imaju poseban tretman od strane kardinala na obredima.
KAtolička Crkva pomagala je nacističkim i fašističkim zločincima da izbjegnu suđenja.
Isto je bilo i sa generalom Gotovinom!

Sam vrh Crkve, tu ne mislim na hrvatski ogranak, već sam vrh Rimokatoličke crkve, tj države Vatikana je aktivno; financijski i logistički pomagao u skrivanju bjeguncem pred međunarodnim sudom za ratne zločine.
Očito se radi o vrlo štetnoj , ali i vrlo moćnoj instituciji koja narušava međunarodnopravni poredak.
gaupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:39   #2
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 12:45   #3
Katolička, pravoslavne, protestantska, budizam, hinduizam..............SU NAJSTARIJE PARTIJE (STRANKE) NA ZEMLJI

Usporedi ih sa našim domaćim - i uvjeri nas u razliku
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 09:37   #4
Dečko - a da malo oladiš sa ovakvim izjavama . Nije da neke stvari koje si napisao ne stoje, ali iz tvojeg početnog komentara se jasno vidi da kritiziraš Crkvu ne zbog objektivnih razloga već zato jer si pobornik jedne druge ideologije. Otprilike me podsječaš na one likove koji na sav glas pljuju npr. ustaše, Thompsona, HDZ i ne znam kaj sve ne, a s druge strane su totalno pristrani prema komunistima, partizanima i inim skupinama. Ono kaj hoću reć je da su obje te strane u K.... i ne gledaju na stvari realno (ili ako baš hoćeš -čisto sa znanstvene strane). To ti je ono kad ne postavljaš prvo zaključak pa onda sve činjenice prilagodiš da bi tvoj zaključak ispao točan, već upravo obratno - obradiš sve činjenice pa onda pokušaš donijet neki zaključak (pa čak i onda si svjestan da taj zaključak nije Sveto Pismo). Nisam baš siguran da li me kužiš kaj hoću reć, ali svatko tko se ikada bavio israživačkim radom će me razumijeti. Inače, kaj se tiče Crkve, neke stvari koje si naveo apsolutno stoje do neke mjere, ali isto tako bi morao znati da je baš ta Crkva bila nositelj i pokretač pismenosti i još mnogo drugih stvari za cijelo čovječanstvo kroz povijest. A izjaviti da je Vatikan produkt Pape i Mussolinia je stvarno malo blentavo. Papinska država je postojala puno prije nekih događaja koje si naveo, ali dobro.. treba učiti. U svakom slučaju je malo glupo da netko tko je očito ideološki stigmatiziran ide donositi sud o jednoj drugoj ideologiji.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 11:37   #5
Quote:
gaupe kaže: Pogledaj post
...

vjerojatno ti ne daju poništenje braka pa te to ovako raspizdilo
ili si i inače pizdekalo frustrirano, poluobaviješteno i zlonamjerno

Perrault is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 08:30   #6
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
..... ali isto tako bi morao znati da je baš ta Crkva bila nositelj i pokretač pismenosti i još mnogo drugih stvari za cijelo čovječanstvo kroz povijest...
Pa morali su prednjaćiti da bi nepismenu raju držali "pod mantijom". To im je ispijevalo do Glailea, Kopernika....tada su popizdili i političke neistomišljenike jednostavno spalili (nešto mi je to danas poznato, dobro nema dima) isto tako zgodnije žene silovali i da se ne bune - spalili. Crkva je ostala čista.
Zato se "u njoj ne pronalazim".
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 09:07   #7
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa morali su prednjaćiti da bi nepismenu raju držali "pod mantijom". To im je ispijevalo do Glailea, Kopernika....tada su popizdili i političke neistomišljenike jednostavno spalili (nešto mi je to danas poznato, dobro nema dima) isto tako zgodnije žene silovali i da se ne bune - spalili. Crkva je ostala čista.
Zato se "u njoj ne pronalazim".
Ja nisam ni rekao niti mislim da je Crkva bezgrješna i da nije radila veelike pogreške u prošlosti (isto kao i danas). Ali kad netko daje ocjene o povijesti i ulozi Crkve kroz povijest, a to radi kroz svoj očiti prezir uzrokovan današnjim stanjem -taj svakako ne može biti objektivan. Ono što sam želio reći je da su upravo zaslugom Crkve (ili pojedinaca iz crkvenih redova) sačuvana neka od najvajžnijih dijela iz ljudske povijesti uopće. Pa čak i ovu dvojcu koju si spomenuo (Gallileo i Kopernik) su obrazovali upravo crkveni redovi i pojedinci iz crkvenih redova ih usmjerili na razmišljanja koja su imali. To što ih je vrh Crkve pokušavao marginalizirat -to je druga priča (i na sramotu same Crkve naravno). Tako da nije to baš tako crno-bijelo ... Uglavnom, puno toga što danas znamo iz područja književnosti, znanosti i pismenosti općenito, ne bi znali da nije bilo crkvene organizacije i njenih redova (nije da to opravdava sve loše što su učinili i još uvijek rade, ali čovjek bi trebao bar pokušati biti objektivan ako se već želi baviti nekom temom)
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:16   #8
Ma sve jr to OK što si naveo, ali toga bi bilo i da nema "crkvene mantije oliti vjere". Društvo se "razvija" i uvijek "ide nekamo" bez obzira na vjeru (u koga)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:29   #9
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ma sve jr to OK što si naveo, ali toga bi bilo i da nema "crkvene mantije oliti vjere". Društvo se "razvija" i uvijek "ide nekamo" bez obzira na vjeru (u koga)
P ne bi se složio u potpunosti. Vjera je nešto bez čega čovjek teško opstaje -tu ne mislim na kršćanstvo, islam ili nešto treće, već na samu činjenicu da velika većina ljudi vjeruje u nešto. Sve dosadašnje civilizacije su bile vezane uz vjeru i nekako mislim da je samo vjerovanje u nešto veće usađeno u svakog čovjeka (u večoj ili manjoj vjeri). Npr. da sad određen broj ljudi prebaciš na neki izolirani planet gotovo je sigurno da bi se razvio neki sistem vjere i vjerovanja u nešto. Ne zato što bi ti ljudi bili primitivni već zato što ljudsko biće ima u nekoj svojoj biti potrebu za vjerovanjem (možda je to zato što nam je naš um relativno ograničen, a imamo potrebu za znanjem i stvarima koje nikad nećemo biti u stanju objasniti). Uglavnom - ne poznajem ni jednu civilizaciju (jer ne postoji) koja se razvila bez nekog sustava vjerovanja. ha, možda je to više tema za psihologiju ljudskog uma
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 16:59   #10
Quote:
Perrault kaže: Pogledaj post
vjerojatno ti ne daju poništenje braka pa te to ovako raspizdilo
ili si i inače pizdekalo frustrirano, poluobaviješteno i zlonamjerno

Ja bi se kladio da mu ne daju da se oženi za svog dečka.
Personal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 07:59   #11
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
...... Vjera je nešto bez čega čovjek teško opstaje -tu ne mislim na kršćanstvo, islam ili nešto treće, već na samu činjenicu da velika većina ljudi vjeruje u nešto......
Tu prikazuješ dvije vrste vjere, ono boltano, nazovimo "tvrdovjerci" i ono "većina ljudi vjeruje u nešto"!

Ono što mi naguravaju tvrdovjerci smeta mi sve više i više. Raznorazni popovi traže stil ponašanja, a sami se toga ne drže jer "su iznad"
Mislim da pripadam onima "većina ljudi vjeruje u nešto" i moj BOG je sve ono što nazivamo PRIRODA Stvorit će nam pakao jer ju ne poštujemo - uništavamo ju. A RAJ, pa sada smo u njemu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 18:50   #12
crkva je jedna zla profiterska organizacija koju svaka zemlja ima.neovisno o čemu propovidaju.financirana od države i mafije dotične zemlje.to je u biti jedna velika sramota ljudskog roda danas i čudo kako sve te ovce naivne joj viruju...jer najmanje crkva radi ono šta Bog i Isus vjernicima govore.virovat u Boga triba al u crkvu ne ići. i ne plaćati mise, ne plaćati blagoslove kuća i stanova..ne davati dicu na vjeronauk perverznim svećenicima.
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:12   #13
Quote:
gaupe kaže: Pogledaj post
Što je to KAtolička Crkva!?
Katolička crkva je organizacija koja je sama seboi svrha. Cilj joj je učiniti sebe što moćnijom (utjecajnijom ) i što bogatijim.
Njena je interesna sfera cijeli svijet.
Svoju moć koristi za za prikupljanje što više novaca (zlata, umjetnina i sl).
ALi i obratno; svoje bogatstvo koristi za povećanje svoje moći.
TAko je sa jugoslavenskom republikom Hravtskom istrgovala da će izlobirati njeno međ. priznanje u zamjenu za priklpljanje ogromnih novaca iz Hravtske, što je osigurala Ugovorom između RH i Svete stolice.
Osnovi su joj ciljevi moć i novac, a svi su drugi podređeni tim ciljevima.
Širise na zaista monstruozan i nehuman način; misionari ucjenjuju gladne kruhom ako se pokrste.
AKtivno sudjeluje u kapitalizmu i burzovnom mešetarenju. S druge pak strane licemjerno kritizira kapitalizam, iako je njegov sukreator.

U hladnom je ratu aktivno sudjelovala na strani AMerikanaca, samo kkao bi proširila svoju interesnu sveru; povećala svoju moć i količinu novca.
Sudjelovala je u rušenju komunističkih vlastiu u Istočnoj Evropi.
U drugom je ratu bila saveznica Hitlera i Mussolinija, koji je i otac Vatikana (VAtikan je djete istospolih roditelja - Mussolinija i pape).
STav RKC o NDH-u je bio slijedeći: "NDH je Božje djelo."
U Italiji je čvrsto poslovno povezana sa mafijom; mafijaški boossovi imaju poseban tretman od strane kardinala na obredima.
KAtolička Crkva pomagala je nacističkim i fašističkim zločincima da izbjegnu suđenja.
Isto je bilo i sa generalom Gotovinom!

Sam vrh Crkve, tu ne mislim na hrvatski ogranak, već sam vrh Rimokatoličke crkve, tj države Vatikana je aktivno; financijski i logistički pomagao u skrivanju bjeguncem pred međunarodnim sudom za ratne zločine.
Očito se radi o vrlo štetnoj , ali i vrlo moćnoj instituciji koja narušava međunarodnopravni poredak.
Gle, ti si bolje trebao ovaj topik, stavit na pdf politika i tamo liti svoje jugonostalgicarske suze, jer te tu izgleda svrbi.

....ma da, znas, mi smo u Hrvatskoj tako htjeli da nas Srbija pregazi, a yebi ga, kad se crkva umjesala i 'istrgovala' priznanje Hrvatske kao drzave...sreca da nitko nije stradao ni poginuo, sve je eto Vatikan obavio...
bluebird1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.