Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2007., 13:39   #41
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
To se meni događa. Na pocetku spavanja, kada jos nisam skroz utonula u san.

Ili sanjam da hodam i slucajno se poskliznem, pa se trznem ili se samo trznem.
Tak i meni... samo se često kao popiknem na nešto pa se onda trznem
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 17:09   #42
često puta sanjam da padam i onda se trznem-lip osjećaj padanja u snu i pomalo strašan
Siillva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 19:05   #43
Quote:
Barica kaže: Pogledaj post
Jeste li ikada imali osjećaj kao da "padate" u snu, kao da vam tlo izmiće pod nogama i jeste li nakon toga "trznuli" tijelom tako snazno da ste se probudili? Jeli vas pritom bilo strah padanja?

Molila bih ako netko zna da mi objasni ovaj fenomen!

Hvala
To se strucno zove PARALIZA SPAVANJA!
U REM fazi spavanja smo svi paralizirani, mišići se opuste i prekinu se neke veze u kralježnici, što je sve normalan dio spavanja tj. REM faze. Problem nastaje kad se u toj fazi neke stvari poremete pa se ljudi probude, ali se ne mogu pomaknut. Nije opasno, ali je izrazito neugodno iskustvo. Liječi se dobro nekim lijekovima.
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 09:23   #44
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Astralno telo se odvaja od fizickog te se tom prilikom (i kasnije za vreme spavanja) sanja letenje.
Kada se vraca nazad sanja se padanje (sto se cesto desi i za vreme zaspivanja).
U prelaznom periodu je moguce da ste svesni okoline, ali se je fizicko telo ukoceno, jer se astralno telo jos uvek nije u potpunosti spojilo (fizicko telo je bez spoja sa astralnim "mrtva" materija i prekid veze izmedju ova dva je zapravo ono sto nazivamo smrt).

Ove pojave su prirodne, sto znaci da nema razloga za strah ili pomisao na patologiju, ali svakako moze ponekad biti neprijatno.

PS
Letenje i padanje mogu imati i simbolicnu ulogu u snu no to mora svako za sebe pronaci, kada je to slucaj i sta znaci.
bas si mi ukrao riječi, potpisujem
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 01:54   #45
trzam se dok padam u san , u tom nekom međuintervalu , još sam svjestan svega oko sebe ali ne mogu kontrolirati misli

uglavnom mi se trzala desna noga (hodam kao i spotičem se ) a u zadnje vrijeme prvo ruka , pa čak i pelvis
ruka ako baš razmišljam o nečemu gdje ju koristim ( znači nije slučajno ) dok mi se pelvis trznuo dok sam razmišljao o onim stvarima
samo taj jedan put u veljači , popodne uz jako svjetlo , bio sam budan više nego inače trznuo sam se kod da me neko posjeo na mehaničkog bika , odvojio sam se od kauča maltene
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 20:35   #46
baš mi se to desilo nikidan, i preplašila se, hahhaa!
nije baš ugodno, ali srećom, rijetko mi se to događa
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.