Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 14:56   #101
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Samo što je to laž.
Po popisu 1931.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_...rcegovini_1931.
u općini Jajce imaš 7.517 stanovnika, od čega je 3.140 Hrvata.
Granice općine prije rata nisu iste onima poslije rata.
Poslije ww2 općina Jajce obuhvaća i Seoce, Jezero i Vinac, što znači da na tom prostoru imaš 23.106 ljudi, od čega je 9.352 katoličkih Hrvata, 7.638 muslimanskih, a 6.072 pravoslavnih Srba.
"Općina" Jajce prije ww2 je samo grad.
Cuj prije rata opstina Jajce je bila samo grad. Covijece dragi postojala je citava jedna regija zvana "Jajce County", 'esi mi dobar ?
https://en.wikipedia.org/wiki/Jajce Pogledati pod "Demographics"
Lijepo ti na popisu iz 31' pise koja mjesta su ulazila u njega. Cemu laganje da je samo grad Jajce bio "opstina".

Sto ste ti i tvoja graja na hr.wikiju izbacili popis iz 31' ? Ubacili ste samo od 61', zulja li nesto ili ?


Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Je, Livno je Turska Hrvatska, nije ni Hercegovina ni Bosna.
Što bi po tebi bilo, Dalmacija?
1. Jesi li dobar sa glavom ti ? Turska Hrvatska ne postoji covijece, u kojoj godini ti zivis ?

2. Livno, i kad je postojala Turska Hrvatska, nije ulazilo u istu brate mooj
https://upload.wikimedia.org/wikiped...Reilly_002.jpg

3. Nego gdje Livno nego u Bosni ? O jebem ti Pa i Bosanska Krajina je u Bosni.

Sto izmisljas bezveze ?

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
To što je etnički sastav promijenjen je potpuno nebitno u cijeloj priči
Nego sta je bitno majke ti, da cujem ?
Unknown Archont is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:02   #102
Ne bi ti tija otvarat drugi smjer i produbit temu.

Samo ću nadodat na svoj prethodni post da zbog istog kuta poimanja isključivosti srpska historiografija, politika a i samim time srpski mentalitet koji redovito vidimo i ovde, im nikad neće dopustiti da iti malo shvate što to znači ili je značilo bit Hrvat.
Zbog istog uvjetovanog gledišta na svoje srpstvo im bježe poimanje pojmova kao recimo trojedinica, hrvatska kruna u Ugarskoj , onda kaj , ča, što, pojam Dalmatinaca , Slavonaca, Istrana, Zagoraca, zatim hrvatskih pravoslavaca , vlaja, bodula, , šokaca, bunjevaca. Bosanaca i Zagoraca, itd.

U svemu tome vide neke "rupe" i slabosti pa imaju svoja nakaradna tumačenja jer to ne razumiju, niti će ikad moć razumit.

Ka šta reka prije, nama nepoznat koncept, sve do nedavno i uvođenja već spomenutog bukačkog uvjetovanja jedinog ispravnog hrvatstva po uzoru na da ne kažem koga.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:04   #103
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Potpis.
A vidljivo je i da se u 99% slučajeva ovih koji plasiraju takve teze, kao npr Tigarx, radi o stanovnicima BiH koje mi Hrvati zovemo Bosancima ili Hercegovcima.
Regionalno gledano ja i jesam Hercegovac kao što je Dalmatianc Dalmatinac. Ako hoćeš reći da sam ja to u nekom etničkom smislu je druga stvar. Što je onda od toga dvoje? Je li tebi Hasanbegovic isto Bosanac ili je on zapravo Hrvat musliman? Jesu li tebi ti hrvatski muslimani u hrvatskoj Hrvati, a Hrvati iz B&H Bosanci ili Hercegovci u etničkom smislu?
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:09   #104
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Ne bi ti tija otvarat drugi smjer i produbit temu.

Samo ću nadodat na svoj prethodni post da zbog istog kuta poimanja isključivosti srpska historiografija, politika a i samim time srpski mentalitet koji redovito vidimo i ovde, im nikad neće dopustiti da iti malo shvate što to znači ili je značilo bit Hrvat.
Zbog istog uvjetovanog gledišta na svoje srpstvo im bježe poimanje pojmova kao recimo trojedinica, hrvatska kruna u Ugarskoj , onda kaj , ča, što, pojam Dalmatinaca , Slavonaca, Istrana, Zagoraca, zatim hrvatskih pravoslavaca , vlaja, bodula, , šokaca, bunjevaca. Bosanaca i Zagoraca, itd.

U svemu tome vide neke "rupe" i slabosti pa imaju svoja nakaradna tumačenja jer to ne razumiju, niti će ikad moć razumit.

Ka šta reka prije, nama nepoznat koncept, sve do nedavno i uvođenja već spomenutog bukačkog uvjetovanja jedinog ispravnog hrvatstva po uzoru na da ne kažem koga.
Ponašaš se kao da sam ja neki isključitelj na ne znam kakvom nivou. Kao što sam napisao hrvatske pravoslavce nije potrebno spominjati ili ove ili one. Moj naglasak je na muslimanima. Musliman i da je zbilja Hrvat se kosi sa hrvatskim stoljetnim identitetom. Ne znam što je tu teško shvatiti. Kamoli što ovdje pričamo o nekim muslimanima koji su se počeli izjašnjavati Hrvatima zbog raznoraznih politika.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:10   #105
Ti si za mene Hercegovac ili Bosanac, što ti više paše.
Za mene moraš biti rođen u Hrvatskoj da bi bio pravi Hrvat.
Nisi rođen u Hrvatskoj, nisi pravi Hrvat.
Sorry.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:14   #106
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ti si za mene etnički Hercegovac ili Bosanac, što ti više paše.
Za mene moraš biti rođen u Hrvatskoj da bi bio pravi Hrvat.
Nisi rođen u Hrvatskoj, nisi pravi Hrvat.
Sorry.
Je li 'rođen u Hrvatskoj' neki samo dodatni kriterij ili to pišeš u općenitom značenju? Tj. da li isto vrijedi i za Hrvata iz Hrvatske rođenog u recimo Kanadi i da li je neki ne etnički Hrvat rođen u Hrvatskoj Hrvat?
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:22   #107
@Pinzgauer

Odmah reci da ne smatraš Hrvate iz B&H Hrvatima i točka. Ne znam zašto moraš ukrašati kriterij.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:23   #108
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Ne bi ti tija otvarat drugi smjer i produbit temu.

Samo ću nadodat na svoj prethodni post da zbog istog kuta poimanja isključivosti srpska historiografija, politika a i samim time srpski mentalitet koji redovito vidimo i ovde, im nikad neće dopustiti da iti malo shvate što to znači ili je značilo bit Hrvat.
Zbog istog uvjetovanog gledišta na svoje srpstvo im bježe poimanje pojmova kao recimo trojedinica, hrvatska kruna u Ugarskoj , onda kaj , ča, što, pojam Dalmatinaca , Slavonaca, Istrana, Zagoraca, zatim hrvatskih pravoslavaca , vlaja, bodula, , šokaca, bunjevaca. Bosanaca i Zagoraca, itd.

U svemu tome vide neke "rupe" i slabosti pa imaju svoja nakaradna tumačenja jer to ne razumiju, niti će ikad moć razumit.

Ka šta reka prije, nama nepoznat koncept, sve do nedavno i uvođenja već spomenutog bukačkog uvjetovanja jedinog ispravnog hrvatstva po uzoru na da ne kažem koga.
Ovo ti se zove ''kur*eva filozofija'' prijatelju.

Budala na forumu 'Povijest' vam ne fali, ali ono sto vam fali je samokritika i kritika drugih kolega Hrvata.
Onako kao sto sam ja kritikovao velikosrpskog forumasa Rukma Vimana ili kako vec.

Lako je ovdje kenjati po Srbima i optuzivati ih.
Zasto ? Zato sto mi jedini odgovaramo na vase (ne i tvoje) odvratne upise i gluposti.
Svi oni Hrvati koji su kritikovali druge Hrvate su pobjegli, otjerani od strane ovih koji danas kolo vode.


Tebi je normalno da neko kaze da Livno nije u Bosni vec u nekoj, davno nepostojecoj, Turskoj Hrvatskoj ?
A sama mapa te Turske Hrvatske i kad je postojala pokazuje kako Livnpo nije bilo u njoj.
Ajde budi iskren pa odgovori je li to normalno ?

I nisi se usudio kritikovati to sto lik ocigledno ima cisto sovinisticke teritorijalno ekspanzionisticke misli pa govori kako je to Hrvatska, sto je joz gore Turska Hrvatska, a ne Bosna, iako u toj Bosanskoj Krajini mozes danas Hrvate na prste prebrojati.
Medjutim to nije njemu bitno, on bi nas ocistio iz ''Turske Hrvatske''.

To si sve zaobisao, ali si znao napisati neki filozofski tekst o Srbima.

Ali kao sto rekoh, koji to forum ima Istoriju a da u njemu ne obitava 90% budala.
Unknown Archont is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:34   #109
Radi se o (postupnom) sazrijevanju nacionalne svijesti. Mnogi Hrvati nisu neko vrijeme svjesno isticali svoje hrvatstvo, pa je trebalo isto pobuditi.

Dubrovnik je shvatio, negdje su bile druge okolnosti.Stvari treba staviti u kontekst.

Starčevića se pogrešno navodi kao da je on izmislio Hrvate muslimane. (Usporedi Ćelebiju).

Treba pogledati i uvažiti osjećaje i političku borbu i onih muslimana koji su izbjegli u svijet nakon WW2. Oni nastavljaju svojim smjerom, za razliku od onih u Jugovini (pod drugim utjecajem i okolnostima).Dobrim dijelom su uključeni u borbu za Hrvatsku državu.

Devedesetih se stvari skreću u smjeru sukoba, umjesto suradnje, a to je posebna priča. Da nije udbomafija ciljano razbila jedinstvenu obranu od velikosrba, danas bi možda imali Hrvatsku do Drine i Bosnu do mora. (Eto i malo alternativne povijesti).

Pola HOS-a su muslimani. Istina, neki poslije postaju ljuti protivnici Hrvata, pa i zločinci. Ostaje pitanje što bi bilo da su preživjeli i ostvarili ciljeve npr. Kraljević i Pavlović, a ne neki bivši suradnici KOS-a koji ispadoše velike Hrvatine.



Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
Zlatna planina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:48   #110
@Unknown Archont,

slabo čitaš ,promašeno skroz, ta dva posta su cijelina, no nebitno, ža mi je šta si se osjetija prozvanim, ni ti ni neko drugi niste tema, puno toga ti je promaklo
__________________
King of fools

Zadnje uređivanje Horovathos : 27.09.2017. at 16:04.
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:55   #111
Mislim da muslimani u Bosni, recimo u 19. st. najvećim dijelom nisu bili svjesni ničeg osim da su iz Bosne (isključimo nešto inteligencije).

Naslov teme pita o Hrvatima muslimanima danas. Odgovor je - ima ih, barem 10 000. Druga je stvar njihov nastanak, podrijetlo, kolebanja itd.,što ne umanjuje njihovu pripadnost hrv. narodu.

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
Zlatna planina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:07   #112
Quote:
Zlatna planina kaže: Pogledaj post
Mislim da muslimani u Bosni, recimo u 19. st. najvećim dijelom nisu bili svjesni ničeg osim da su iz Bosne (isključimo nešto inteligencije).

Naslov teme pita o Hrvatima muslimanima danas. Odgovor je - ima ih, barem 10 000. Druga je stvar njihov nastanak, podrijetlo, kolebanja itd.,što ne umanjuje njihovu pripadnost hrv. narodu.

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
Kako neki Abulah može biti Hrvat? Recimo da on porijeklovno zbilja i jest Hrvat, etnicitet podrazumijeva porijeklo, povijest pa i kulturu.

Je li ti ovo liči na pripadnost hrvatskom narodu?
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:30   #113
Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
Cuj prije rata opstina Jajce je bila samo grad. : D Covijece dragi postojala je citava jedna regija zvana "Jajce County", 'esi mi dobar ?
https://en.wikipedia.org/wiki/Jajce Pogledati pod "Demographics"
Lijepo ti na popisu iz 31' pise koja mjesta su ulazila u njega. Cemu laganje da je samo grad Jajce bio "opstina".

Tu ti karta što je bila "općina" Jajce 1931;
http://s22.postimg.org/f2yo74tsh/Bi_H_1931_opcine.jpg
Zašto lažeš?
Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
Sto ste ti i tvoja graja na hr.wikiju izbacili popis iz 31' ? Ubacili ste samo od 61', zulja li nesto ili ?
O čemu ti?
Što je ovo
https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_...rcegovini_1931.
Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
1. Jesi li dobar sa glavom ti ? Turska Hrvatska ne postoji covijece, u kojoj godini ti zivis ?
Postojala je do sredine 19.st-a, a regija i danas postoji, samo što je poznata kao "bosanska krajina".
Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
2. Livno, i kad je postojala Turska Hrvatska, nije ulazilo u istu brate mooj
https://upload.wikimedia.org/wikiped...Reilly_002.jpg
Nego je dio čega, Hercegovine?
https://upload.wikimedia.org/wikiped...inley-1827.jpg

Sandžak Klis se nazivao i Sandžakom Hrvat, a obuhvaćao je i Sandžak Bihać i Liku dok nisu bili nastali;
http://www.preporod.com/images/articles/Osmanlije.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikiped...d_3_300109.jpg

Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
3. Nego gdje Livno nego u Bosni ? O jebem ti Pa i Bosanska Krajina je u Bosni.
U Turskoj Hrvatskoj.
Zapadni dio današnje BiH s Bosnom nema veze do AU.
Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
Sto izmisljas bezveze ?

Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
Nego sta je bitno majke ti, da cujem ?
Da je to Hrvatska, dio koje je pod turskom vlašću.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:38   #114
Quote:
Tigarx kaže: Pogledaj post
A kako ti znaš da se radi o islamiziranim Hrvatima, a ne o nekim 'random' Bošnjacima ili muslimanima (ili kako li su se zvali prije 1993.) koji su se pod utjecajem starčevićanske politike, NDH, Jugoslavije i prijašnjom migracijom za vrijeme Austro-Ugarske počeli izjašnjavati Hrvatima? Je li imaš neki skener za koji mi ne znamo?



Totalno je nebitno u ovoj raspravi što sam ja za Bošnjake niti me boli neka stvar.
A kako znamo da si ti Hrvat? Samo zato jer si katolik iz zapadne Hercegovine? Kad su se tvoji počeli izjašnjavat Hrvatima? Jesu li prije rođenja Hasanbegovićeva djeda?
Kako znamo da ti nisi neki random koji se iz tko zna kojih razloga krenuo izjašnjavat Hrvatom?

Pod čijim utjecajem su se tvoji počeli izjašnjavat Hrvatima? Starčević?
Možeš li dokazati da su se tvoji prije Starčevića pisali Hrvatima?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:30   #115
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
A kako znamo da si ti Hrvat? Samo zato jer si katolik iz zapadne Hercegovine? Kad su se tvoji počeli izjašnjavat Hrvatima? Jesu li prije rođenja Hasanbegovićeva djeda?
Kako znamo da ti nisi neki random koji se iz tko zna kojih razloga krenuo izjašnjavat Hrvatom?

Pod čijim utjecajem su se tvoji počeli izjašnjavat Hrvatima? Starčević?
Možeš li dokazati da su se tvoji prije Starčevića pisali Hrvatima?
Čuj po čijim utjecajima su se moji počeli izjašnjavati Hrvatima? Sve što Hrvat iz B&H kaže mora se dvostruko vagati, jel da? Ako misliš da ću sada ulaziti u nepotrebnu temu, e pa neću. Ja samo mogao reći da sam Istranin, Zagorac ili Dalmatinac tj. netko za koga ne vrijede dvostruki standardi i onda ne bih morao slušati glupa pitanja. Možeš zamisliti i da sam zainteresirani Rus, pa ako želiš i da sam katolički Bošnjak, Vlah, Srbin nije bitno to ništa ne umanjuje.

Logika nalaže da neki muslimanski Hrvat Muhamed i da je zbilja Hrvat (ali izgleda da ti hrvati ovdje graniče sa mitološkim bićima kao što su vampiri pa čovjeku dođe da se zapita je li se oni tako izjašnjavaju samo kada se rode u Hrvatskoj) ne zadovoljava sve kriterije pripadanja nekoj etničkoj skupini.
http://www.jutarnji.hr/migration_cat...mija%20molitva
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:20   #116
Quote:
Tigarx kaže: Pogledaj post
Čuj po čijim utjecajima su se moji počeli izjašnjavati Hrvatima? Sve što Hrvat iz B&H kaže mora se dvostruko vagati, jel da? Ako misliš da ću sada ulaziti u nepotrebnu temu, e pa neću. Ja samo mogao reći da sam Istranin, Zagorac ili Dalmatinac tj. netko za koga ne vrijede dvostruki standardi i onda ne bih morao slušati glupa pitanja. Možeš zamisliti i da sam zainteresirani Rus, pa ako želiš i da sam katolički Bošnjak, Vlah, Srbin nije bitno to ništa ne umanjuje.

Logika nalaže da neki muslimanski Hrvat Muhamed i da je zbilja Hrvat (ali izgleda da ti hrvati ovdje graniče sa mitološkim bićima kao što su vampiri pa čovjeku dođe da se zapita je li se oni tako izjašnjavaju samo kada se rode u Hrvatskoj) ne zadovoljava sve kriterije pripadanja nekoj etničkoj skupini.
http://www.jutarnji.hr/migration_cat...mija%20molitva

Zapravo nemaš odgovora na pitanja. Dao sam ti ih da malo razmisliš o njima kad shvatiš da nemaš odgovora.
Dat ću ti još malo materijala za razmišljanje. Onako kako ti propituješ njegov identitet, tako tvoj identitet propituju Bošnjaci i Srbi, ali i neki Hrvati.
Pa si tako za Srbe pokatoličeni Srbin, slavio si krsnu slavu donedavno i doselio si iz CG, za neke si katolički Vlah, za neke si katolički Bošnjak ili bosanski katolik. Svakome se može nešto naći i svakome netko propituje identitet, baš kao ti njemu. Nisi neupitan, a misliš da jesi. iako ti se to ne sviđa propituješ druge na način na koji se njima ne sviđa. Ne radi drugome što ne želiš da tebi rade.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:30   #117
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zapravo nemaš odgovora na pitanja. Dao sam ti ih da malo razmisliš o njima kad shvatiš da nemaš odgovora.
Dat ću ti još malo materijala za razmišljanje. Onako kako ti propituješ njegov identitet, tako tvoj identitet propituju Bošnjaci i Srbi, ali i neki Hrvati.
Pa si tako za Srbe pokatoličeni Srbin, slavio si krsnu slavu donedavno i doselio si iz CG, za neke si katolički Vlah, za neke si katolički Bošnjak ili bosanski katolik. Svakome se može nešto naći i svakome netko propituje identitet, baš kao ti njemu. Nisi neupitan, a misliš da jesi. iako ti se to ne sviđa propituješ druge na način na koji se njima ne sviđa. Ne radi drugome što ne želiš da tebi rade.
Čovik ti je dobro reka. A sad reci: Hvala ti Bože što sam Hrvat i ne smetaj drugima koji ne žele biti ništa drugo.

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
Zlatna planina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 05:34   #118
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Hrvatski nacionalni identitet je nastao tek u 19. vijeku kao i ostali nacionalni identiteti u Europi. Hrvat je tko se osjeca Hrvatom i to nema veze sa genetikom, vjerom, dijalektom itd.


Apsolutno točno, ovo ja cijelo vrijeme pokušavam da kažem!

Wikiceha, Liudewitus, hrvat22, Horvatos i Kexx bi trebali ostaviti guslanje i mitove i suočiti sa ovom povijesnom istinom.

Zadnje uređivanje Godefroy-Borna : 28.09.2017. at 06:10.
Godefroy-Borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 07:44   #119
Zlatko Hasanbegović kao primjer. Postoje prema popisu stanovništva u RH.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:43   #120
Quote:
Godefroy-Borna kaže: Pogledaj post
:t op:

Apsolutno točno, ovo ja cijelo vrijeme pokušavam da kažem!

Wikiceha, Liudewitus, hrvat22, Horvatos i Kexx bi trebali ostaviti guslanje i mitove i suočiti sa ovom povijesnom istinom.
A, Hrvati prije narodnog preporoda su valjda bili naziv za nekakvu biljku...
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.