Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 16:20   #21
Quote:
internista kaže: Pogledaj post
Postavke:
Ona prva godina faksa, ja imam 26 godina, radim, živimo u istom gradu. Niti jedno od nas nije iz tog grada. Ona slobodna, ja u dugogodišnjoj vezi koja ne funkcionira već bar pola godine i kojoj ne vidim neku bajnu budućnost. Primijetio sam je jedne večeri prije 2 mjeseca na tramvajskoj stanici, na kraju je ispalo da idemo na isto mjesto. Valjda prvi put nakon x godina da mi se netko učinio odjednom tako privlačan, ne mogu uprijet prstom u nešto i reći eto točno zbog toga, ali cijeli komplet, izgled, stav, ponašanje prema drugim ljudima, vau. Privlačnost instantna, eye contact, osmjehivanje, pa indirektni pogledi u odrazu stakla. Vidimo se jednom tjedno, na nekom ajmo reći predavanju, prilike za komunikaciju tijekom baš i nema, ali prije i iza ima i ide sve glatko. Prva 2-3 puta joj nisam htio prići, bojao sam se da će mi se svidjeti, ostajalo je sve na tim pogledima, al onda sam rekao jebiga i prišao, a opet sam mislio izbjeći. Kao da mi je pogledom rekla dok sam prolazio „ajde više kretenu“. Rekao sam neku glupost samo da započnem razgovor, ona je onda inicirala upoznavanje i tako. Od tada razgovor ugodan i opušten, upoznali smo se, čini se da zanimamo jedno drugo, postavljamo si pitanja, al ne isključivo na onaj policijski način (činjenice, tko si i što si), sličnost zapanjujuća, humor, stavovi, potencijalno karakteri, background i tako. Pričali smo tako ta 2-3 puta od tada, sjedili zajedno na predavanjima i sad nakon ovih blagdana dolazi vrijeme da se vidimo opet. Nekako mi se čini da će sad biti vrijeme za korak dalje, da se od mene očekuje poziv na kavu, broj, direktni kompliment, nešto, i tu sam u banani. Kako ne biti govnar, a dati joj do znanja da mi se brutalno sviđa, da bi je htio bolje upoznat i da mi nije samo do bildanja ega, zezancije i sl. Jer ako nastavim kao i do sada držati distancu na nekom prijateljskom small talku, što je ispravno radi toga što sam zauzet, pretpostavljam da će dobiti upravo takav dojam (bildanje ega, zezancija, nije mi dovoljno napeta i sl.). S druge strane, kako uopće doći na temu da sam zauzet, a da ne ispadne da je se samo želim riješiti. Ono ne mogu joj reći direkt „gle ja sam ti zauzet“. I kako, i da li u tom trenutku dati naznaku da u trenutnoj vezi nešto ne štima ali da je ipak respektiram ili se praviti da je sve ok, kako vi cure gledate na to? Pozitivna je stvar što smo praktički susjedi, živimo u vlastitim nekretninama, moj rad je na neodređeno, njen faks također na duže vremensko razdoblje, ta predavanja su također trajnijeg karaktera tako da ne mislim da se ubuduće više nećemo vidjeti. Ako će u međuvremenu naći nekoga, jebiga, to je izvan onoga što mogu kontrolirati. Cura je također premlada i pitanje je ima li i sama pojma što hoće, možda bi i u tom smislu taj protok vremena od x mjeseci bio ne loš. Ono što me muči je kako joj sada dati do znanja da mi se sviđa, ali i da nisam muljator koji će petljati nešto dok je zauzet, da nisam neiskren i da sam trenutno u vezi koja i nije baš najsretnija. Ili pokušati maksimalno izbjeći takve teme uz rizik da pomisli da mi nije napeta? Možda neki direktniji kompliment uz priznanje da trenutno imam nekoga? Mislim, ja bi bar cijenio iskrenost u ovom slučaju, ne znam kako drugi gledaju na to. Mislim da ako bude išlo neko izravno komplimentiranje sa moje strane da bi to obavezno moralo pratiti i priznanje da trenutno nisam slobodan.

Jer bio sam jednom i sa druge strane, poprilično slična situacija, gdje je cura koja je meni prva pristupila, koja mi se svidjela i sa kojom sam nešto kratko petljao meni prešutila da je zauzeta. Njena veza se također tada raspadala al kad sam saznao za to jednostavno sam izgubio neku želju za daljnjim kontaktom pa taman i nekim prijateljskim što je ona kasnije tražila. Jednostavno sam je otkačio zato što mislim da neki odnos koji započne na tako neiskrenim temeljima i nema neku bajnu budućnost. Ono, mogla je reći zauzeta sam, veza mi je u banani, hoćemo se kresnut i prepustit meni kao tada slobodnom odluku. Dobro, nije sada potpuno ista situacija jer je ona tada pričala svašta, i sa mnom prešla sve granice, bez spominjanja trenutnog dečka. Pa sad nikako nebi želio i sam ispast takav kreten, i biti ta neiskrena osoba prema ovoj curi, osoba u čije namjere će ona danas-sutra sumnjati i iz toga me razloga prekrižiti.

Znam, najlogičnije bi bilo u skorije vrijeme prekinuti trenutnu vezu, s obzirom da u njoj nisam zadovoljan i onda kad se posložim u glavi, probati nešto više s ovom curom. Međutim, sadašnja cura je u ovom trenutku realno egzistencijalno ovisna o meni, a to onda nisu stvari za igranje i rastura me ta odgovornost. Za to sam si sam kriv, nakon što sam pronašao posao u novom gradu inicirao sam i njen dolazak jer u svom mjestu nije mogla naći posao. I sad živimo skupa, prvi pravi put u životu, taj zajednički život u novom okruženju je na površinu izbacio toliko neriješenih stvari i to sad izgleda ajme, svađe su sve češće i eskaliraju. Ona radi za 2,5-3 tisuće kn na stručnom osposobljavanju i to će trajati još barem 9 mjeseci, za one koji ne znaju to je prilično specifičan ugovorni odnos koji nije lako prekinuti jer si onda nigdje, a ta godina iskustva u struci ti kasnije može puno značiti i ja si za to vrijeme zbog nje ne mogu dopustit neke nepromišljene poteze i gledati samo svoje dupe. Postoji još otegotna okolnost što će se moja poslovna situacija možda u idućih 3-4 mjeseca promijeniti na način da ću napustiti grad gdje trenutno živim i radim, možda to iskoristiti kao neki dodatni alibi (i sebi i njoj) za trenutno ne djelovanje po pitanju te druge cure? Puno upitnika, možda konfuzno izgleda ali se nadam da kužite što me muči.

Što nije dilema:
Od stare veze sam odustao prije nego sam upoznao tu novu osobu. Ne želim povrijediti sadašnju curu petljanjem s drugom dok je cura ovisna o meni i dok potpuno (fizički i mentalno) ne prekinem trenutnu vezu. Želim drugoj curi pokazati da mi se sviđa, da bi u nekom trenutku htio da probamo nešto više i da mi nije samo do zezancije al da se ne želim trenutno upuštati u ništa zbog gore navedenih razloga.

Dileme:
Održavati i dalje istu distancu u našoj komunikaciji ili pokazati da mi se stvarno sviđa?
Inicirati nešto više (kavu, broj) (uz rizike da dobijem etiketu govnara) ili sačekati da ona inicira (uz rizik da od svega ne bude ništa i da se distanciramo) pa joj se onda iskreno otvoriti o sviđanju i ograničenjima ili nastupiti sa stavom „nisam trenutno dobar za tebe“ ne objašnjavajući previše razloge (opet uz rizik da od svega ne bude ništa i da se distanciramo)?
U datom trenutku predložit da se malo bolje upoznamo uz neku zajedničku aktivnost uz napomenu mojih ograničenja (zauzetosti) ili sve zasad zadržati na tom viđanju jednom tjedno i 20-ak minuta razgovora?
Promijeniti grupu i termin tih predavanja da je više ne viđam i zaboraviti na sve ovo bez objašnjenja na neko određeno vrijeme ili pak trajno?
Na koji način iskomunicirati sve ovo što mi se mota po glavi, biti fer prema svima, a opet ne biti smrtno ozbiljan i ubiti tu novu curu sa svim ovim svojim dilemama, koja je prava mjera u svemu tome?

Pitanje za publiku:
Za mušku populaciju što bi napravili na mom mjestu, a za žensku populaciju pitanje iz naslova tj. koji bi pristup više cijenili na njenom mjestu? Nemam neki stav za koji tražim potvrdu i točno ono što želim čuti. Kad se uhvatim da razmišljam o tome u jednom trenutku mi se čini da bi bilo dobro postupiti na jedan način, a u drugom, na potpuno drugi način. Na kraju ću opet sam impulzivno odlučit u datom trenutku što napraviti. Zanimaju me samo vaša mišljenja da si malo izracionaliziram i objektivno sagledam stvari do tog trenutka i pokušam napraviti najbolje.
Dilema je velika, ali ne juri ko muha bez glave u nepoznato. Zamisli si zivot bez osobe kojom provodis gotov svo slobodno vrijeme, dizes se ujutro- nje nema, ulazis u stan-prazan, bez njenog osmjeha, mirisa, razbacane obleke, sminke, gumica i spangica, njenog tugovanja, nerviranja, njenih ociju... Hoce li ti faliti to? Stvarno dobro razmisli...

Ova nova djevojka, "simpatija", novo lice, mlada djevojka, jos pomalo nezrelog ponasanja, zivahna, zvrckasta, bez previse briga, svakako djeluje osvjezavajuce... to je ono sto ti vidis. A ne znas kaj se nalazi iza maske, ne mozes znati u kakvu zenu ce se pretvoriti za kojih par godina kada shvati neke stvari, kada se "probudi"...

Ne znam...

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
maktubmaktub is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 16:52   #22
Quote:
internista kaže: Pogledaj post
...izgleda da ga Ivy shvaća i osobno jer se previše uzbuđuje...
you must be new here...

Quote:
Jesam li ja jedini na ovoj temi koji nebi bio baš oduševljen da mi netko tko me zanima kaže da živi u cimerskom odnosu sa bivšim partnerom i tko bi sumnjao da se tu i tamo povremeno kresnu te takvoj osobi nebi dao nikakvu šansu?
*ne bih. (fakat me jebeno iritira, MORALA SAM.)

idemo ovako - imaš dvije opcije.

opcija A. reći novoj djevojci: čuj... nedavno sam prekinuo dugogodišnju vezu, još uvijek živim s bivšom djevojkom jer joj želim dati neko vrijeme da se sabere i nađe novi smještaj, nadam se da ti ne smeta.

opcija B. reći novoj djevojci: čuj... ja sam zauzet, u vezi koja ne funkcionira i koju želim prekinuti, ali još uvijek neću jer ne želim frankenštajnski cimerski odnos (iako ga nikada nisam probao pa zapravo nemam ni pojma kako bi takav odnos izgledao). pa ću biti uvezan još nekoliko mjeseci... eto, reda radi - a noćima sanjati tebe i usput se tješiti kako sam jeben, moralan i fer.

vjerojatno si jedina osoba na ovoj temi kojoj opcija B zvuči bolje. ti bi radije djevojci rekao da si ZAUZET i čamio u toj propaloj vezi još XY mjeseci nego prekinuo na vrijeme, kao fer čovjek... i to je jako, jako zabrinjavajuće.

što me dovodi do sljedećeg:

Quote:
Biti frajer kako neki ovdje kažu pa prekinuti bez milosti, spaliti sve mostove, izbaciti je na ulicu, prisiliti je da raskine ugovor i sjebe si budućnost, natjerati je da sa 2,5-3 tisuće kuna nađe smještaj gdje će na stan i režije trošiti skoro 2 tisuće, dati joj rok da se snađe kako zna i umije, nađe nepoznatu cimericu u 5 dana jer je eto meni tako došlo, što?
sve ovo gore opisano je NEIZBJEŽNO. nitko tebi ne može garantirati da će tvoja bivša nakon stručnog osposobljavanja naći posao - dapače, moguće je da za nekoliko mjeseci bude u 10x goroj financijskoj situaciji nego sada. što ćeš onda...? zašto misliš da će situacija za nju biti POVOLJNA za pola godine, tko tebi to garantira...?

tretiraš svoju partnericu kao umobolnu glupaču koja ne bi bila u stanju sebi naći smještaj, a nepoznatu cimericu predstavljaš kao 8. svjetsko čudo - mislim... je li samo meni tvoja navodna dobrota užasno, užasno disturbing? pa kako preživljavaju drugi ljudi na stručnom osposobljavanju, kao podstanari, s nepoznatim cimerima, bez igdje ikoga...? čudom se čudiš životnoj situaciji koju je prošao svaki treći student u RH.

poprilično je jasno što moraš učiniti - prekinuti s djevojkom ODMAH i dati joj rok od mjesec, dva ili koliko joj je već potrebno da pronađe adekvatan smještaj, za to vrijeme biti uljudan i pošten koliko možeš. uopće mi je nevjerojatno da postoji ODRASLA OSOBA koja bi radije lagala XY mjeseci nego bila iskrena pa time i pomogla bivšem partneru. neeeeeee! ti bi radije čekao PRAVI TRENUTAK, za kojeg uopće ne znaš hoće li doći... pa onda djevojku obavijestio da zadnjih pola godine njeguješ crush na neku desetu curu, da si svo to vrijeme planirao prekinuti... ali si se sažalio nad njenom situacijom pa eto... valjda će ju to puno manje psihički sjebati.

ja mislim da je tebi stravično dosadno u životu pa si izmišljaš probleme.
sorry.

EDIT - dio koji nisam ranije vidjela...

Quote:
...Postoji još otegotna okolnost što će se moja poslovna situacija možda u idućih 3-4 mjeseca promijeniti na način da ću napustiti grad gdje trenutno živim i radim...
što bi se, u tom slučaju, dogodilo s tvojom trenutnom partnericom koja je ugovorom vezana za mjesto u kojem trenutno živite...?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:52   #23
Ma lik bi isprobao ovu malu bez da izgubi trenutnu curu, mada to vjerujem ni njemu samom nije jasno pa u maniri Dostojevskog pise traktate na temu dobra i zla. Njegova jedina dvojba je; na koji nacin to uciniti bez da o samom sebi izgubi visoko misljenje (vjerujem da tako visoko misljenje o njemu ima samo on).

Izrazito naporan tip sklon kalkuliranju na najace. Bljak, jadna ta cura sto je s njim. Ta mala jos ima sansu da se izvuce neokrznuta.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥

Zadnje uređivanje Alaine Zanna : 06.01.2018. at 18:17.
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:16   #24
Nemoj priznavat novoj ništa, dobit ćeš instant odjeb. Radije je lagano zagrijavaj za sebe i u međuvremenu riješi situaciju doma.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:46   #25
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Nemoj priznavat novoj ništa, dobit ćeš instant odjeb. Radije je lagano zagrijavaj za sebe i u međuvremenu riješi situaciju doma.
Baš me zanima dal bi dala isti savjet da si ti na mjestu te nove
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:49   #26
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Nemoj priznavat novoj ništa, dobit ćeš instant odjeb. Radije je lagano zagrijavaj za sebe i u međuvremenu riješi situaciju doma.
Slažem se.

Distanca.

Tko zna kakve planove s tobom nova ima!
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:34   #27
A zasto ne bi napravio sljedece: prekinuo vezu kao takvu, ali zbog situacije u kojoj se nalazite, predlozio da ostanete cimeri (sto zapravo sad i jeste, iz tvoje perspektive) dok ona ne zavrsi strucno. Mislim da bi to bilo najpostenije, prema svima.
Jasno, takav odnos bi vjerojatno ovoj novoj, a i vecini potencijalnih, bio tezak za prihvatiti, ali tako je kako je. Bas bi bio iskren i korektan prema svima, i ne bi sjedio na vise stolica.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 01:36   #28
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Baš me zanima dal bi dala isti savjet da si ti na mjestu te nove
Odlican komentar!
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:09   #29
Ja bi prekinula i predlozila curi da nadje sebi cimera, a ovoj drugoj bi onda u prikladnom momentu rekla sta sam s curom dogovorila, ako je dogovor postignut. Sta vise budes mutio i kalkulirao vise ce se iskomplicirat. Toj drugoj ako se stvarno svidjas to valjda nece predstavljat neki ogroman problem. Barem meni ne bi.
Ali svakako je mislim najisplativije da prvo rjesis to s curom prije nego nesto vise pokusas s ovom novom.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:15   #30
Meni je priča prilično jednostavna, mada će neminovno neki biti povrijeđeni. Stara cura ti više nije zanimljiva, super i moguća budućnost, pa ovako ili onako to treba prekinuti. Sumnjam da će baš umrijeti od gladi bez tebe, a inače je taj potez u obostranom interesu. Makar ja niti u ludilu ne bih htjela da je netko samnom iz sažaljenja.
S novom, kao i svaki puta, tek trebaš otkriti milijun sitnica, pluseva i minusa. Što opet možeš samo ako pokušaš.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:25   #31
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Baš me zanima dal bi dala isti savjet da si ti na mjestu te nove


Čudno je kako drugima želimo što sami sebi ne želimo I kako je nekima lijepo biti treći,a prezire biti varan....tragični smo mi ljudi.

Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ja bi prekinula i predlozila curi da nadje sebi cimera, a ovoj drugoj bi onda u prikladnom momentu rekla sta sam s curom dogovorila, ako je dogovor postignut. Sta vise budes mutio i kalkulirao vise ce se iskomplicirat. Toj drugoj ako se stvarno svidjas to valjda nece predstavljat neki ogroman problem. Barem meni ne bi.
Ali svakako je mislim najisplativije da prvo rjesis to s curom prije nego nesto vise pokusas s ovom novom.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Nisam siguran koliko je pametno napraviti odjeb i onda ostati živjeti s tom osobom.
Ali u svakom slučaju,treba dokazati da je ozbiljniji i od te brucošice i riješti ovo doma,dati joj bar neki rok da se izorganizira i nađe novu cimericu,ako je zg u pitanju ili neki veći grad nebi trebao biti problem.
Ali sjediti na dvije stolice,ovdje kalkulirati i ovdje varati,baš i ne
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:41   #32
meni je internista baš simpatičan

samo hrabro, staru za cimericu, pa nije ni ona nesvjesna da veza ne funkcionira, a novoj postepeno sve karte na stol - kako mala pita - ti njoj fino reci. žene vole komplikacije
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:45   #33
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post

Nisam siguran koliko je pametno napraviti odjeb i onda ostati živjeti s tom osobom.
Ali u svakom slučaju,treba dokazati da je ozbiljniji i od te brucošice i riješti ovo doma,dati joj bar neki rok da se izorganizira i nađe novu cimericu,ako je zg u pitanju ili neki veći grad nebi trebao biti problem.
Ali sjediti na dvije stolice,ovdje kalkulirati i ovdje varati,baš i ne
Pa da, nek poprica s curom i da joj neki razumni rok da se snadje, sta sad. Ne treba joj ni davat rok ustalom, htjet ce vjerojatno i sama otic sta prije. Mozda ce bit malo awkward ispocetka dok se ne naviknu ali bolje da konacno prekrize jedno drugo nego da doma bude bojno polje, usput joj pomogne u trazenju smjestaja/cimera. Njoj niko ne garantira da ce se nakon strucnog zaposlit tako da nema smisla to cekat.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:42   #34
Promijeni staru curu i idi s novom, pa kad ti i ona dosadi, nađi treću, pa četvrtu...Tko je vidio razmišjati o višim vrijednostima i tuđim emocijama....Možda ti se takvim načinom dogodi i ljubav.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:32   #35
Joj, procitala sam do pola i dalje mi se nije dalo. U vezi si koja ne stima, nadjes curu koja ti se svidja i kojoj se ti svidjas i sad bi ti njoj rekao da si u vezi i drzis distancu. sretno, sto god da napravis.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:52   #36
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Joj, procitala sam do pola i dalje mi se nije dalo. U vezi si koja ne stima, nadjes curu koja ti se svidja i kojoj se ti svidjas i sad bi ti njoj rekao da si u vezi i drzis distancu. sretno, sto god da napravis.
Šuti i jebi sve dok ide,usput traži dalje
Lucan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger