Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 19:25   #181
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Zanima me neko strucno misljenje o situaciji u kojoj jesam.

U listopadu sam imala bronhitis (jedina pretraga - LOM me preslusao) i pila antibiotik za to.
U studenom mi je naotekao zub - opet antibiotik.
U prosincu se bronhitis vratio, LOM me preslusao - opet antibiotik.

Imam HPV i jako mi je bitno da imam i imunitet, ali ocito nista od toga.

Dobila sam upalu mjehura, bilo je krvi u urinu, probala sam par dana to lijecit prirodno, ali sam jucer dobila visoku temperaturu - a danas opet antibiotik.

I sad... Zar to nije pretjerana uporaba i olako prepisivanje istih?
Jer zbog antibiotika sam i dobila upalu mjehura (nije prvi put), a sad se pitam sta ce bit u veljaci .

Imam bolove sa desne strane tijela, ispod rebara i nakon UZVa doktor nije mogao ustvrdit jel to stvarno pjesak ili nije.

Imam dojam da uopce ne uzima u obzir potencijalnu stetu koja nastaje jer evo, danas mi je prepisao antibiotik i prije nego sto je vidio nalaze mokrace.
10 dana, 2x dnevno.

Jel ima ovome kraja?
Kako barem probati dici imunitet prirodno?

(I da, popila sam prvi antibiotik danas... Kaj drugo mogu)
I ja nakon duple ture 40 dana imam bolove. Ne znam da li je to normalno, ali kao sve je ok nakon pretraga

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
SU-SN
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:11   #182
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
probiotici se ne uzimaju samo zbog proljeva nego i zbog imuniteta. diareja ili proljev nastaju (zbog uzimanja antibiotika) kad se uz "lose" bakterije uniste i tzv "dobre" bakterije koje su neophodne za probavu i imunitet. bez dobre probave, nema ni imuniteta...
probaj uzimat probiotike, nece ti skodit (uzimaj ih bar 3 sata nakon sto uzmes antibiotik).
Ali ja imam urednu stolicu, ne napuhuje me, nema promjene na tom polju.
Nikad u zivotu nisam pila probiotike , a ono sto sam citala je bilo da ustvari ublaze proljev koji ja nemam.

S druge strane imam problem sa mucninama i vec sad pijem dosta tableta, tako da ne volim uzimat nesto novo ako nisam 100% sigurna da ce koristiti.


Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
I ja nakon duple ture 40 dana imam bolove. Ne znam da li je to normalno, ali kao sve je ok nakon pretraga

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Jesi se testirala na e coli?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:18   #183
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
I ja nakon duple ture 40 dana imam bolove. Ne znam da li je to normalno, ali kao sve je ok nakon pretraga

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
ok, al nakon koliko dana? trebalo bi napravit pretragu nakon 2 mjeseca.. bsr je takvo moje iskustvo
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:19   #184
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ali ja imam urednu stolicu, ne napuhuje me, nema promjene na tom polju.
Nikad u zivotu nisam pila probiotike , a ono sto sam citala je bilo da ustvari ublaze proljev koji ja nemam.

S druge strane imam problem sa mucninama i vec sad pijem dosta tableta, tako da ne volim uzimat nesto novo ako nisam 100% sigurna da ce koristiti.




Jesi se testirala na e coli?
neces imat mucnine od probiotika..
probiotici su, zapravo, "dobre" bakterije koje su potrebne crijevima i bez kojih nema probave..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:28   #185
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ok, al nakon koliko dana? trebalo bi napravit pretragu nakon 2 mjeseca.. bsr je takvo moje iskustvo
Vec 6 mj. U međuvremenu sam napravio sistematski i nekoliko pretraga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
SU-SN
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:30   #186
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
neces imat mucnine od probiotika..
probiotici su, zapravo, "dobre" bakterije koje su potrebne crijevima i bez kojih nema probave..
Al moja probava je normalna.
Jedem i kakam kao i uvijek .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:42   #187
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
Vec 6 mj. U međuvremenu sam napravio sistematski i nekoliko pretraga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
ako ni nakon 6 mj. nema bakterija, a bolovi su tu, onda ne znam... zna se dogodit da nu nakon mjesec, dva nema bakterija u urinu, a onda se pojave nakon pola godine.. al ako ih ni nakon toliko nema...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:43   #188
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Al moja probava je normalna.
Jedem i kakam kao i uvijek .
i nakon tolikih antibiotika??
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 12:53   #189
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
i nakon tolikih antibiotika??
Pa da .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:08   #190
to je stvarno cudno...
al ipak, imas problema s imunitetom...
ja bi na tvom mjestu probao s probioticima.. nisu to lijekovi, tj. kemija...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:16   #191
Imam pitanje na koje bi trebala brzi odgovor. Ako pijem antibiotik (Klavobel Bid) smijem li piti paracetamol (Lupocet, Lekadol)?

Hvala!
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken (x)
LadyDragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:35   #192
pitanje, dr mi prepisala antibiotike radi upale sinusa, sljeva se zeleno. imam kronicnu upalu sinusa, i prije g dana sam imala klebsiellu u nosu. jedva dosla k sebi. uzas. i veli dr da sad opet vidi zeleno se sljeva iz nosa i da moram piti antibiotike. bez brisa. dala mi je ospamax bid 1 g. jel to zbija kad je zeleno ne moze bez antibiotika?
inace osjecsm se lose, slabo, temp 37, malaksalo. all bojim se i antibiotika ,previse sam ih u zivotu pila.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 12:57   #193
imaju li mozda slucajno na slobodnu prodaju nekakvi antibiotici?
pretpostavljam da nema,ali pitam.
uhavtilo me jako a nemam kako do doktorice nisam doma.neznam dal bi telefonski mi dala,vjer ne jer mora pregledat stanje. ma....
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 13:07   #194
odeš na hitnu

a nekada je u prodaji od antibiotika bio samo onaj ninur, ali zadnjih par godina je i on na recept pa ne bi znao jel ima koji u prodaji..
lordhart is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 13:11   #195
Quote:
lordhart kaže: Pogledaj post
odeš na hitnu

a nekada je u prodaji od antibiotika bio samo onaj ninur, ali zadnjih par godina je i on na recept pa ne bi znao jel ima koji u prodaji..
isla sam,rekli su mi nek idem svojoj doktorici i to je to...nista,hvala
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 23:22   #196
Pa ako nisi u mjestu stanovanja, odes tamo gdje jesi na neku dezurnu i oni ce ti dati rp za lijek, ako ga trebas, tj.procjene da ga trebas, samo ces ga platiti, a onda imas 3 dana da se vrnes doma i trazis povrat love.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 21:28   #197
Opcija je nazvati svog dr telefonom, opisati problem i traziti savjet/recept. Druga je odlazak u najblizi Dom zdravlja u radno vrijeme kad radi vise dr i sigurno ce neki od njih obaviti pregled i dati potrebni recept.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2019., 00:15   #198
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Opcija je nazvati svog dr telefonom, opisati problem i traziti savjet/recept. Druga je odlazak u najblizi Dom zdravlja u radno vrijeme kad radi vise dr i sigurno ce neki od njih obaviti pregled i dati potrebni recept.
mislim da cu ju nazvat pa joj reci da imam upalu malo zescu nek mi dadne penicilin da se toga rijesim...
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2019., 10:34   #199
Ili si neces sam dijagnosticirati upalu koja zahtijeva atb? Svako selo ima dežurnu ambulantu koja pregledava vanjske pacijente, ne hitnu već bas ambulantu od. Doma zdravlja. Nadji je

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2019., 13:17   #200
Quote:
pace pacic kaže: Pogledaj post
Ili si neces sam dijagnosticirati upalu koja zahtijeva atb? Svako selo ima dežurnu ambulantu koja pregledava vanjske pacijente, ne hitnu već bas ambulantu od. Doma zdravlja. Nadji je

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
ne treba mi diploma ni doktorat da znam sta je upala disnog sustava,sinusa i grla...svake godine to dobijem i svake godine dobijem antibiotike,makcin ili amoksicilin(penicilin).
vec sam jednom bila ove godine kod nje ista prica i dobila ab,ali me nije do kraja izlijecilo...
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.