Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2017., 12:47   #3381
Idete li na kontrolu madeza?

kad ste posljednji put bili na pregledu madeza kod doktora i smatrate li to potrebnim?
MateSarlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 12:49   #3382
Quote:
Urbana kaže: Pogledaj post
e da
ako nekoga zanima moje iskustvo sa melanomom slobodno neka se javi, voljela bi da pomognem da ljudi shvate koliko opasno to moze biti
i sto je bilo kod doktora, samo su otklonili madez ili?
MateSarlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:03   #3383
Quote:
dnero kaže: Pogledaj post
Ja sam obavio zahvat preko RF metode u privatnoj poliklinici Stitnjaca,kod okretista Crnomerec.Uklonio sam dva madeza(iako se mogu i bradavice) sa lica i imao sam flaster jedan dan,Nakon toga sam ga skinuo i mazao mjesto kremom Bepanthen te sto vise drzao na zraku kako bi rana sto prije zacijelila.Jedino sam stavljao flaster kad sam se isao tusirati i to cisto da mi se krastica koja nastane ne navlazi i otpadne prijevremeno.Nakon 5d stvori se krasta koja nakon jos 5d otpadne i to je to.Naravno izbjegavas sunce(zato je najbolje raditi postupak u jesen/zimu) i kozmetiku.
Ja sam bila danas u poliklinici Bagatin, isto uklonila dva s lica istom metodom i rekli su mi da drzim flastere tri dana, a ovaj koji su mi oni stavili jedan dan, ali meni to sada čudno izgleda (znam da ne bi trebalo biti krvi, ali kao da nešto smeđe curi iz rane, vidim kroz flastere?) pa me zanima je li to normalno, da skinem i stavim svoje nove flastere ili da ostavim ovako? Kako to treba izgledati prvi dan? Kako izgleda rana kad se skinu flasteri?
loscampesinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:14   #3384
Quote:
loscampesinos kaže: Pogledaj post
Ja sam bila danas u poliklinici Bagatin, isto uklonila dva s lica istom metodom i rekli su mi da drzim flastere tri dana, a ovaj koji su mi oni stavili jedan dan, ali meni to sada čudno izgleda (znam da ne bi trebalo biti krvi, ali kao da nešto smeđe curi iz rane, vidim kroz flastere?) pa me zanima je li to normalno, da skinem i stavim svoje nove flastere ili da ostavim ovako? Kako to treba izgledati prvi dan? Kako izgleda rana kad se skinu flasteri?
I ja sam neki dan skidala madeže, također sam jedan dan držala flaster koji su oni stavili. Upute su bile da previjam i stavljam flaster dva-tri dana i nakon toga da bude na zraku. I kod mene curi malo sukrvice pretpostavljam da je to normalno. Isto je bilo kad sam prije nekih par godina skidala jedan madež i sve je bilo ok. Potrebno je samo promijeniti novi flaster. Svejedno, ako nisi sigurna bolje da provjeriš i nazoveš u polikliniku.
londres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:31   #3385
Quote:
londres kaže: Pogledaj post
I ja sam neki dan skidala madeže, također sam jedan dan držala flaster koji su oni stavili. Upute su bile da previjam i stavljam flaster dva-tri dana i nakon toga da bude na zraku. I kod mene curi malo sukrvice pretpostavljam da je to normalno. Isto je bilo kad sam prije nekih par godina skidala jedan madež i sve je bilo ok. Potrebno je samo promijeniti novi flaster. Svejedno, ako nisi sigurna bolje da provjeriš i nazoveš u polikliniku.
Aha, jesi ti u istoj toj poliklinici istom metodom ili? Mene zapravo najviše muči kako mi različito izgledaju 'rane' na jednom i drugom obrazu, jer s jedne strane je bila puno svjetlija, manja krasta i već je otpala, a na drugoj strani od prvog dana velika, debela crna krasta, malo veća od madeža (koji nije bio ni približno crn), i nikako da otpadne. Nadala sam se da ću je se riješiti prije nego što krenem okolo hodati bez flastera, ali ništa od toga. Kako kod tebe to sada izgleda?
loscampesinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:19   #3386
Quote:
loscampesinos kaže: Pogledaj post
Aha, jesi ti u istoj toj poliklinici istom metodom ili? Mene zapravo najviše muči kako mi različito izgledaju 'rane' na jednom i drugom obrazu, jer s jedne strane je bila puno svjetlija, manja krasta i već je otpala, a na drugoj strani od prvog dana velika, debela crna krasta, malo veća od madeža (koji nije bio ni približno crn), i nikako da otpadne. Nadala sam se da ću je se riješiti prije nego što krenem okolo hodati bez flastera, ali ništa od toga. Kako kod tebe to sada izgleda?
Meni su rezali ne znam kako se to finije kaze 😁..jos je frisko imam savove i nema jos krasta. Osjecam da me svrbi sto je znak zacjeljivanja. Ne brini, a ako brines radije ih tamo nazovi ili odi neka ti pogledaju da budes mirna.
londres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:49   #3387
Pozdrav, pitanje za vas koji ste skidali madež.

Danas sam skidala madež na leđima (1,5 cm). I doktorica mi je rekla da kad ga sutra budem previjala da prvo isprerem ranu mlakom vodom pa premažem Betadinom.

E sad di god čitam i tko god mi kaže svi da ni slučajno vodom se ne ispire, i ljudi danima ne moče to mjesto.. Da li netko zna mi reć ispirati ili ne?

Hvala!
Most likely is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:54   #3388
Ispirala sam sa fiziološkom otopinom svaki put i to su mi uvijek rekli,nikad nisu rekli da sa vodom ispirem.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:07   #3389
Pozdrav, preporučeno mi je pregledati madeže cijelog tijela i vjerojatno ću koji trebati ukloniti pa me zanima kako to izgleda poslje operacije, da li ostane ožiljak i da li je bolje ići u privatnu polikliniku da se to odradi?

Mislim da u bolnici samo kirurški otklanjaju, dok privatnici rade i s laserima što pretpostavljam ostavlja manje ožiljke i lakši je oporavak?
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:24   #3390
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Pozdrav, preporučeno mi je pregledati madeže cijelog tijela i vjerojatno ću koji trebati ukloniti pa me zanima kako to izgleda poslje operacije, da li ostane ožiljak i da li je bolje ići u privatnu polikliniku da se to odradi?

Mislim da u bolnici samo kirurški otklanjaju, dok privatnici rade i s laserima što pretpostavljam ostavlja manje ožiljke i lakši je oporavak?
Kako će izgledat poslije ovisi o kirurgu. Jučer sam išla maknuti jedan s nosa i to privatno jer sam se zadnji put u KBC Ri opekla, katastrofa je bilo šivano, s time i ožiljak je velik. Sad su mi također radili klasičnu eksciziju i to koliko sam shvatila jer laserom se uklanjaju do razine kože i da laser ne može pokupiti sve stanice u dubini Vjerojatno ima netko na forumu tko je malo stručniji po pitanju toga, samo prenosim što mi je rečeno od strane kirurga. Flaster po sred face, previjam se sama (pošpricam dezinficijensom i novi flaster) i nakon tj dana skidanje šavova. U svakom slučaju ovaj put se nadam da će ožiljak biti minimalan. Sve ovo je individualno, ovisi ti o tome gdje ti je madež koliko je velik, dubok, koliko brzo ti zarasta koža itd. Većinom ti na proljeće privatne klinike imaju akcije na pregled madeža pa redovno pogledaj, jer se bar kod nas u Ri na to čeka po 4-5 mj.
__________________
...i kad prođe sve pjevat ću i tad...
cobra1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 09:05   #3391
ima li netko savjet/iskustvo za skidanje madeža sa lica, u Rijeci .tnx
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 17:59   #3392
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Pozdrav, preporučeno mi je pregledati madeže cijelog tijela i vjerojatno ću koji trebati ukloniti pa me zanima kako to izgleda poslje operacije, da li ostane ožiljak i da li je bolje ići u privatnu polikliniku da se to odradi?

Mislim da u bolnici samo kirurški otklanjaju, dok privatnici rade i s laserima što pretpostavljam ostavlja manje ožiljke i lakši je oporavak?
Razlika je u jedino u novcu i čekanju. U državnim bolnicama čekaš mjesec-dva ,dok kod privatnika dođeš za par dana na red,ali i platiš za 10 minuta posla najmanje 1000 kn.
Ja sam bila par puta u KB Dubrava i sve perfektno napravljeno bez ožiljaka. Trude se doktori da ne ostane ožiljak . Za Šalatu također znam par ljudi koji su išli i garantirano nema vidljivih ožiljaka.
Za ostatak Hrvatske stvarno neznam kakve su bolnice,ali u Zg u državnim bolnicama rade perfektno.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 11:46   #3393
pozdrav, da li netko ima iskustva/preporuke za klinike u Puli?

ja bih radije na lasersko skidanje, ali pretpostavljam da toga tu nema u ponudi. ugl, svaka preporuka je dobrodošla... hvala unaprijed
__________________
Not my circus, not my monkeys.
Nemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 18:49   #3394
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
ima li netko savjet/iskustvo za skidanje madeža sa lica, u Rijeci .tnx
pročitaj moj post iznad..bila u medicu, skupo je ali platila bih opet. Prošlo malo više od mj dana ožiljak je sve manji i manji..najbitnije je faktor 50+ obavezno prije izlaska iz kuće...i dr.Manestar Teo na rivi je jako dobar
__________________
...i kad prođe sve pjevat ću i tad...
cobra1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 00:46   #3395
Pozdrav, danas mi je prijateljica istiskala prištić i čini mi se da je umjesto prištića istisnula madež. Jel se itko našao u takvoj situaciji? Kaj napravit?
Anna995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 11:57   #3396
Je li netko od vas sam skidao savove?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 02:07   #3397
Sigurna sam da su ovo svi pitali do sada barem 629738 puta, al ima li itko kakve dobre savjete kako izblijedit oziljak. Skinula sam madez prije nekih pola mjeseca. Oziljak mi je izgledao puno manji i manje crven kad sam skinula flaster nakon vadjenja konaca, nego sto izgleda sada. Imaju one linijice gdje su bili savovi, ali okolo je sve zalosno crveno, znate ono kad koza ostane onako glatka nakon rezova. Ludim jer moram skidati jos jedan sa vrata, ovaj je bio sa strane, ajde racunam nema veze, nece se toliko vidjet od odjece i kose, ali ovaj drugi mi je s prednje strane i bas bi bio na izvolite oziljak. Racunam da ako do 1.10 kad mi je taj drugi termin, ovaj oziljak ne izblijedi bar koliko toliko (tjesim se da je rano za to sada) da odem privatniku. Ali kad vidim koliko to kosta i pregled i samo skidanje ne znam sto da napravim. Zato se nadam da netko ima dobar savjet. Do sada sam mazala nekakvom magnezijevom otopinom koja me je do sada spasavala sa ozljedama i krastama i svime mogucim i na kozi nije ostajao ni trag, ali cini se ko da ne pomaze na ovome �� jos sam doktoricu cula kad su skidale da je mozda preduboko otisla i slicne stvari, doktori na previjanjima su uvijek govorili da je dobro zarastalo, da ne izgleda ko da ce bit problema, da bi mi ova na skidanju konaca rekla da je jedan od dva mrvicu urastao pa ga je cupkala. A dam se kladit da je to sve pridonijelo ovom sto sad imam, tako da dobri ljudi spasavajte
__________________
Možda svi mi dajemo previše ljudima kojima ništa ne značimo.
Elektra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 09:10   #3398
Moguće da još konci nisu svi izašli. Meni je crvenilo nestalo nakon mjesec dana.
Daj probaj mazati sa Betrionom ili nekom drugom antibiotskom masti.
Rana se i masira svaki dan sa gazom namočenom u fiziološku otopinu.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 23:40   #3399
imam madež na leđima cca 3 cm, taman mi dođe ispod grudnjaka i nikad do sad nije smetao. oduvijek ga imam, bio je ravan, no unazad par mjeseci počela sam ga "osjećati", tj. u sredini madeža, inace smeđe-crn je,izrasla je kao neka bijela bubuljica i madež se cijeli ispupčio. i znači unazad tih nekoliko mjeseci svako malo osjećam trnce koji se protežu ispod mjesta gdje je madež. to me u biti i prvo počelo smetati dok nisam bolje pogledala da ima i promjena. to je kao da mi svako malo nešto prolazi ispod kože... bila sam kod dr.opće, dala mi je odmah uputnicu za kirurgiju, za odstranjivanje. kada sam došla tamo doktor ga je samo letimično pogledao i to čak nije ni pitao da vidi madež, nego sam mu sama rekla da li hoće pogledatii i naručio me tek za 9.mjesec 2018 za odstranjivnje ....
Da li ja imam pravo tražiti drugo mišljenje, tj. da to obavim negdje u bolnici u Zagrebu, jer bolnica u mog gradu i nije baš nešto najbolje....
Xuly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 09:49   #3400
Xulz, da je nesto jako hitno sigurno bi ti to doktorica rekla, pristic na madezu se i meni jednom pojavio i nije se nista desilo. Vjerojatno su te narucili na jesen jer po ljeti rana teze zaraste zbog znoja i cesceg tusiranja itd...
Ja sam prije mjesec dana odstranila dva komada i jos me ceka jedan, ali to su mi rekli da cemo ostavit za jesen bas zbog ovih razloga.

A ako ti je stvarno jako hitno uvijke mozes privatniku.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.