Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 00:07   #21
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Ali mi se čini da se nekako izgubila draž odnosa.
Jednako ovako mogao si naricati prije Interneta, a zbog postojanja telefona. Jednako ovko mogao je naricati tvoj otac zbog izgradnje cesta/pruga/zračnih luka. Jednako ovako mogao je naricati tvoj praprapra...djed zbog ukidanja dobrih, starih klesanih ploča.

Draž odnosa ovisi o odnosu, a ne o tehnologiji u ozračju koje taj odnos postoji.

Quote:
Uglavnom svi se možemo složiti da su nekako na jedan način redefinirale ljubavne odnose i da treba biti oprezan s time.
rečenice koje počinju s "Svi se možemo složiti...", "Svi znamo da..." i slično, su ogledni primjerci manipulativnih rečenica .

Kao i mnoga ranija otkrića, društvene mreže su, zajedno s Internetom kao takvim, promijenile život - pa posljedično i "ljubavne odnose" kao sastavni dio tog života. Ne pada mi na pamet biti oprezan zbog toga - a i tebi bih, kao nekome tko se očito smatra opečenim Internetom, preporučio da iz tog iskustva ne zaključiš kako je nekakav oprez dobra stvar i nastaviš živjeti pušući na hladno.
Lord Byron is offline  
Old 30.08.2017., 00:16   #22
Bolje rečeno, onaj pravi neće prevariti, a samo gledanje nije neko zlo.
Ako partner ima imalo samopouzdanja.

Čini se da se čovjek mijenja, ali on je stoljećima isti, samo prosjek djeluje s puno puno više informacija.

Ali gejeva je uvijek približno isto.
Poligamnih.
Pedofila.
Ubojica.
Psihopata...

Samo je sad sve vidljivije.
Naravno da je meni glupo lijepit svoje selfije sa sisam po nekakvom Instagramu ali ljudi su oduvijek težili samopromociji.
Nemam društvene mreže jer sam autističan, ali ne mislim da je to nekakvo zlo koje kvari ljude.


Nismo kao vrsta striktno monogamni i super je da imamo slobodu izraziti se bez osude. Nema više nekog svećenika koji propovijeda Abrahamsku ili neku drugu religiju i ima vlast u rukama. Fala kristu.
Društvene mreže i općenito globalizacijske tekovine su jako lijepa stvar i super je da ljudi mogu dijeliti i upoznavati svašta po netsima i skupljati dijeliti iskustva kao što nikada prije nisu mogli. I time upoznavati sebe puno lakše.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 30.08.2017., 00:31   #23
Boli me k tko se meni zanimljiv s kim dopisuje, bitno je tko se s kim kara...
deboto po bota is offline  
Old 30.08.2017., 08:12   #24
Quote:
deboto po bota kaže: Pogledaj post
Boli me k tko se meni zanimljiv s kim dopisuje, bitno je tko se s kim kara...
Smije li se znati tvoja dob?
Lord Byron is offline  
Old 30.08.2017., 08:41   #25
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ok. Veći je izbor. Al veća je konkurencija ili barem postoji privid da ti je veći broj ljudi dostupan. Jel bolje dopisivanje pismima s dva covjeka ili možda jednim ili istodobno chatom sa 22 ili 32? Pa valjda kako kome, ja kad komunicaram sa dva ili tri muškarca online moram voditi bilješke u tekici ili svako malo provjeravati kaj sam s kojim pričala, da ne posalješ krivom krivu poruku. A tako vjerojatno i ta trojica. Ali da - izbor je tu.

Ako imas vise od tri trebas imat par tekica, svakom po jedna ... da ne listas i listas trazeci konverzacije
na kraju covjek zavrsi sa knjiznicom punom tekica od kojih, vecinu mu nikad ne pada na pamet otvorit/procitat
jamesbond is offline  
Old 30.08.2017., 11:12   #26
Društvene mreže vrlo su površan prikaz života. Svi putuju, žive sto života, čitaju knjige, imaju najslađu djecu koja nikad ne dreče, objavljuju slike šljaštećih kamenčića uz "I said yes!", a tek što jedu, k'o bogovi, i rzance s makom!

I upravo je u toj površnosti i suštinskom nepoznavanju kvaka - mislimo da imamo xy zajedničkog s osobom, jako nam je privlačna jer vidivraga baš oboje volimo Rilkea, mislimo da nas nitko ne razumije bolje od onoga tko tako dražesno citira Arsena... - a nismo svjesni punine osobe, činjenice da mljacka dok jede ili da ima kontrolirajuću mater, ili da je previše pasivan, ili da je protiv cijepljenja... Da je svakodnevan, običan, iako možda mrvicu zanimljiviji od drugih, s milijun mana uz isto toliko vrlina, baš kao i ovaj netko koji nas noću grli. A ako smo ovog noćnogrlećega nekada davno odabrali po sličnom ključu...kuku lele. Pa vidi koliko ih je takvih, ma i boljih, koji ne ostavljaju čarape po podu!
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Old 30.08.2017., 13:06   #27
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Društvene mreže vrlo su površan prikaz života. Svi putuju, žive sto života, čitaju knjige, imaju najslađu djecu koja nikad ne dreče, objavljuju slike šljaštećih kamenčića uz "I said yes!", a tek što jedu, k'o bogovi, i rzance s makom!
Zbog ovog ja imam problem s objavom icega. Ako negdje odem, ako objavim imam osjecaj kao da fejkam, iako jesam tamo negdje, ali hej netko ce steci krivi dojam ako objavim fotku s putovanja, nekog obroka, pizdarije... u konacnici ne objavljujem lijepe stvari da mi ne bi netko rekao da fejkam, da mi zivot zapravo ne izgleda tako. I na kraju kako god okrenes fejkam - ne valja ako objavljujem, ne valja ni ako ne objavljujem jer mi onda online zivot ispada sivlje nego sto zapravo je
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 30.08.2017., 13:40   #28
Objavljujem. Život mi izgleda tako. Između ostalog.
Ali fora je u tome da ono najbliže, najintimnije ( ) ne objavljujem. Ne dam. Moje. Moooje.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Old 30.08.2017., 13:52   #29
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
.. I na kraju kako god okrenes fejkam - ne valja ako objavljujem, ne valja ni ako ne objavljujem jer mi onda online zivot ispada sivlje nego sto zapravo je
Kome točno tvoj život ispada siv?

Ne znam, fotke s putovanja dignem u cloud i podijelim ga sa ljudima.
Istim ljudima kojima bi u neko prijašnje doba pokazao slike - nakon što ih razvijem.

Ostale, rekao bih, moja putovanja zanimaju manje od poplava u Houstonu.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Old 30.08.2017., 14:47   #30
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Kome točno tvoj život ispada siv?
Zapravo nikome. Tesko da ce netko zastati i reci 'vidi ti kako ta Wayfaring nigdje ne ide i nista ne radi, bas joj je zivot siv'. Potpuno nebitno, pogotoov sto sad vidim da to nikakve veze s ovom temom nema
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 30.08.2017., 15:07   #31
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jednako ovako mogao si naricati prije Interneta, a zbog postojanja telefona. Jednako ovko mogao je naricati tvoj otac zbog izgradnje cesta/pruga/zračnih luka. Jednako ovako mogao je naricati tvoj praprapra...djed zbog ukidanja dobrih, starih klesanih ploča.


nije mogao jednako naricati, jer je internet 1000 ili milijun puta utjecajnija i mocnija tehnologija od telefona. taj standardni odgovor "uvijek je bilo novih tehnologija" poprilicno je promasen. nisu sve nove tehnologije ni njihove poslijedice iste i nebitne.
hulijo đuturum is offline  
Old 30.08.2017., 15:08   #32
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
I upravo je u toj površnosti i suštinskom nepoznavanju kvaka - mislimo da imamo xy zajedničkog s osobom, jako nam je privlačna jer vidivraga baš oboje volimo Rilkea, mislimo da nas nitko ne razumije bolje od onoga tko tako dražesno citira Arsena... - a nismo svjesni punine osobe, činjenice da mljacka dok jede ili da ima kontrolirajuću mater, ili da je previše pasivan, ili da je protiv cijepljenja...
Površnost je u očima promatrača.

Nekako sumnjam da u stvarnome životu ljudi dovode kontrolirajuće matere na prvi spojak ili, pak, prije prvoga gutljaja prve kave rasprostru po stolu svoj portfolio "Moje sjebanosti". Štoviše, u stvarnome životu te matere i te sjebanosti nerijetko bivaju temeljito, pa i dugotrajno, zasjenjene kakvim parom aaaaahhhhh-plavih očiju ili ooooohhhhh-sisa.

Strpljivijem/iskusnijem će oku puno brže, nezasjenjeni već spominjanim očima ili sisama, isplivati kakav Ryllke, kakve Tvoje snježne godine ili kakva već druga naranča. Sve što je za to potrebno je prerastanje garda pružanja šansi i prijelaz na čistim svoj život od nepotrebnih stvari.
Lord Byron is offline  
Old 30.08.2017., 15:11   #33
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Zbog ovog ja imam problem s objavom icega. Ako negdje odem, ako objavim imam osjecaj kao da fejkam, iako jesam tamo negdje, ali hej netko ce steci krivi dojam ako objavim fotku s putovanja, nekog obroka, pizdarije... u konacnici ne objavljujem lijepe stvari da mi ne bi netko rekao da fejkam, da mi zivot zapravo ne izgleda tako. I na kraju kako god okrenes fejkam - ne valja ako objavljujem, ne valja ni ako ne objavljujem jer mi onda online zivot ispada sivlje nego sto zapravo je
svašta s tobom.
pa koga briga i da misle?

objavljujem lijepe sličice jer su meni drage i uvijek sam slikala gluparije. briga me za lajkove, ne skupljam nikakve followere. to je jednostavno neki moj pano (loših slika loše kamere netalentirane osobe). volim gledati tuđe slike s putovanja, pa tako objavljujem i svoje.
naravno da neću objavljivati svoja tužna i loša mentalna stanja jer mi je to daleko intimnije od stijene na obali i mreškanja mora.
facebook mi služi za druge stvari i svašta novog saznam i naučim preko njega, zanimljivi su mi i tuđi interesi koje svatko može dijeliti.

osobno ne shvaćam baš hajku na društvene mreže. ljudi koji zavide drugima na životima, ljudi koji se egotripaju masom selfija, ljudi koji varaju, flertaju, izmišljaju živote, prave se najpametniji i najsretniji...su isti takvi ljudi kad im ukineš internet. jedino sad imaju platformu da sve to objave široj publici.
isadora w. is offline  
Old 30.08.2017., 15:11   #34
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
nije mogao jednako naricati, jer je internet 1000 ili milijun puta utjecajnija i mocnija tehnologija od telefona.
Točno onoliko puta koliko je telefon utjecajnija i moćnija tehnologija od goluba listonoše.

Možda treba sporije tipkati: naravno da je Internet okrenuo svijet naglavce. Ali, čovjek iz te činjenice pokušava uspostaviti tezu da sada trebamo biti ni manje ni više nego oprezni u vezama - a sve zbog te jedne njegove neke koja ga je očito napucala zbog drugoga, pronađenog međumrežno.
Lord Byron is offline  
Old 30.08.2017., 15:21   #35
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Površnost je u očima promatrača.

Nekako sumnjam da u stvarnome životu ljudi dovode kontrolirajuće matere na prvi spojak ili, pak, prije prvoga gutljaja prve kave rasprostru po stolu svoj portfolio "Moje sjebanosti". Štoviše, u stvarnome životu te matere i te sjebanosti nerijetko bivaju temeljito, pa i dugotrajno, zasjenjene kakvim parom aaaaahhhhh-plavih očiju ili ooooohhhhh-sisa.

Strpljivijem/iskusnijem će oku puno brže, nezasjenjeni već spominjanim očima ili sisama, isplivati kakav Ryllke, kakve Tvoje snježne godine ili kakva već druga naranča. Sve što je za to potrebno je prerastanje garda pružanja šansi i prijelaz na čistim svoj život od nepotrebnih stvari.
Ispustila sam sinekvanon - gomila tog "površnog", što je, dakako, jednako moguće vidjeti irl, na prvom spoju ili pri slučajnom susretu, na društvenim je mrežama prostrto pred onoga koji, tobože, bira.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Old 30.08.2017., 17:23   #36
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Što vi mislite o tome? Jesu li na neki način društvene mreže poremetile odnose između muškarca i žene?
Da. Kako nam trebaju novi zakoni koji prate digitalno doba, tako nam treba i novi bonton za isto, koji nije još usuglašen. I za prijateljske i za romantične odnose.

Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Koliko možete vjerovati nekome s kim imate pa čak i ozbiljan odnos da sa strane se ne dopisuje s drugim osobama?
Nemam ništa protiv da se dopisuje s drugim osobama. Da imam, morao bih živjeti u konstantnom strahu od svake poruke koju dobije na facebooku. Not a very happy existence.

Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Jeste li bili u sličnim situacijama? Jeste li se povrijedili?
Ne, online dopisivanje još nije imalo ozbiljan utjecaj na moje veze.

Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Imate li želju saznati ili vjerujete uvijek osobi pa makar kad vam u facu kaže da se "ne trebaš brinuti"?
Ako ne vjerujem osobi, onda nemam što tražiti s njom. Pa tako je ni ne dovodim u situaciju da mi kaže "ne trebaš se brinuti". Ima moje apsolutno povjerenje i može radit što hoće.
Ako jednoga dana ispadnem budala zbog toga, i dalje ću u sumi vremena koje sam se osjećao dobro zbog tog stava i onog vremena koje sam se osjećao loše - biti na dobitku.


Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Mislite li da ima smisla se cijelo vrijeme dopisivati s nekime ili smatrate da to može dovesti do toga da u živoj situaciji onda nemate o čemu pričati?
U principu se s ljudima ili dopisujem ili družim uživo. Nikad oboje. Eventualno u stanju zaljubljenosti kad me malo pukne.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Old 30.08.2017., 20:44   #37
Internet je genijalan i ovo je najbolje vrijeme u povijesti u kojem živimo. Bit će valjda i boljih, ali tu smo gdje jesmo, jelte.

Osim zlatnog doba Woodstocka, ali to je sad neki drugi par postola, da se topično ne širimo.

To što nam je kolektivni odnos prema društvenim mrežama trenutno kao djeci koja su do laktova uvaljena u gigantsku teglu Nutelle je nešto što će proć kada se naviknemo na sve ovo skupa i sa pojavom novijih generacija kojima će to biti integrirani dio života bez kojeg nisu ni postojali.


Što se tiče društvenih mreža i ljubavnog života, opet, god bless it, jer ti za izbor osoba s kojima ćeš komunicirat nije presudan geografski proximity, nego samo vlastite oči i tipkajući prst.

Samo se sjetite teletexta i oglasa na sekciji mu usamljenih srdaca i bit ćete zahvalni nebesima šta se ne morate bavit više tim pizdarijama.

Ili svaki vikend ić u klub u kojem ste jednom vidjeli genijalnu žensku s kojom ste poveli fantastičan razgovor u nadi da će se dotična tamo možda opet pojavit. Blah. Užas.
Alexa is offline  
Old 30.08.2017., 20:45   #38
Jao, teletext.

I Arena za malo starije.
ex anais is offline  
Old 30.08.2017., 20:54   #39
jedini doticaj sa virtualnim svijetom mi je ovaj forum i to mi ponekad previše.
LaPerLa Tagetes is offline  
Old 30.08.2017., 22:46   #40
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Smije li se znati tvoja dob?
Ne smije.

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ili svaki vikend ić u klub u kojem ste jednom vidjeli genijalnu žensku s kojom ste poveli fantastičan razgovor u nadi da će se dotična tamo možda opet pojavit. Blah. Užas.
Ma ko to jos radi s internetom il bez njega?! Meni bi se uvik kasnije ispostavilo da zenska i ne bude toliko genijalna ka sta je ja idealiziram u glavi u tih tjedan dana kolko se nebi vidili...
deboto po bota is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.