Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 10:56   #1
Nesigurnost u vezi, depresija i anksioznost

Pozdrav forumasi,
Naime moj problem je taj sto sam dosta nesiguran u sebe, a samim tim i u svoju vezu , koja mi realno gledajuci ide super, a djevojka mi nedaje nekog povoda da se osjecam nesigurno..Vidimo se jedan dan, sve super funkcionise,i tako svaki put kad se vidimo, ali djaba , cim sam odvojen od nje pocnem sebi umisljati kako se dopisuje sa nekim drugim, kako joj se neko.drugi mozda svidja sa strane, al stvatno mi.ne daje ikakvog povoda za to, vec ja to sam.sebi umislim..recimo nekakko mi.najvise stvara problem drustvene mreze, ima.isntagram sto je sasvim normalno dns, medjutim.ja kad vidim da.ima recimo blizu stotinjak lajkova na nekoj slici meni odmah bude krivo, i krenem gkedato ko.joj je sve lajkovo sliku, onda ulazim u profile tih osoba da vidim.kakvi su, poredim.ih sa sobom, gledam da li je ona njima.lajkala sliku, kazem vam, upao sam.u neko posesivno opsesivno stanje iz kojeg se nmg.sam.izvuci, tako da sam.potrazio i pomoc psihologa , samo moram docekati termin jbg..Iako je moja djevojka prva stavila i na instagram ono ispod svog imena u opisu, srce i jos nekih znakova, datum.kad smo se skontali i prvo slovo mog imena i pokazala mi to ono ko da mi se pohvali da me voli da ovo ono, i stoji joj to i svi njeni pratitelji vide da je u vezi i da ocigledno ima nekog i da je u vezi..evo recimo.primjer objavi neku nic sliku na instagramu kija je fkt normalna u smislu.pristojna , neki selfi , a inace su joj sve slike pristojne , inace je djevojka pristojna i cak.pomalo stidna..i objavi predamnom.sliku i odmah nakon toga objavi story nasu zajednicku sliku i ono nadjidja srcadi svega i bas mi je bilo to simoaticno i drago, ali dan dva nakon toga ja sebi pocnem.umisljati kakko ce ona mene ostaviti kako me.ne voli toliko , kako ima.neko u tajnosti ko.joj se svidja, al u podsvjesti sam.svjestan da nine tako jer nam.veza super funkcionise i dosta puta mi.govori da.ona misli da je to sve san njoj, jer nije se nikad.osjecala ovako voljeno i lijepo kao samnom, ali djaba evo dva dana umisljam.sebi kakko se sa nekim.dopisuje ,.kako bi me ostavila a ne zna kako..Komunikacija nam.je super, srcad puse pljuste tepamo.jedno drugom,.doduse ja njoj svako malo govorim.kolko.je volim, mozda bas zbog te nesigurnosti da je ne izgubim joj toliko to i ponavljam, a ona se kaze sva zacrveni i postidi jer fkt djevojka je malo stidna a prsitojna i odgojena malo.je reci..
Ugl.do te mjere sam zglajzo da gledam kome sve lajka slike i ko njoj lajka slike i koga prati nq instgr i ko nju pratii recimo naletim na nekog momka a znam.da joj je prijatelj iz srednje i vidim lajka mu gotovo svaku sliku a i on njoj haman , pocnem.sebe porediti sanjim.odmah , kontam.bolji je od mene, sigurno.ce se pokupitti sa njim.a.mene.ostaviti hahah, iskreno malo.ludo i.manijakalno zvuci al stacu, al poenta je da objavi cesto story sa.nasom.slikom.i.ja isto i nema.mi.logike na.kraju da se.dopisuje sa nekim.drugi i.vjerujem.da.to.ne radi jer je fkt ko osoba prva liga, i cak nema ni sifru na.mobitelu i kad smo.skupa negdje citavo vrijeme.stoji na stolu i nikad joj se niko nije javio od drugih muskaraca a ni ona se ne dopisuje ni sakim barem tako sam skontao, i kad joj se recimo.javi prijateljica ona predamnom.uzme telefon otvori mesendjer i pise ne krije nista, udje na instagram i normalno gleda novosti predamnom nista znaci ne krije od mene ali djaba sve to mi daje mir nekih dan dva, a cim se ne vidimo malo duze vremena zbog faxa i poslovnih obaveza odmah mi se pocnu javljati sumnje neke i tk mi stvarno pocinje uticati na kvalitet zivota, stvara mi nervozu depresiju..Jos da dodam.drzi nasu zajednicku sliku na pozadini telefona i to mi isto daje do znanja da me voki i dajoj je stalo do mene i stvarno mi to i govori al djaba..kazem odlucio sam.otici kod.psihologa ali bih volio kada bi neko mogao od vas da.mi da nek8 savjet, kako da se.izborim.sa tim, vokio bih kada.bi neko kao.ja.imao.slicna iskustva pa da mi kaze kakko se nosio sa tim stvarima..text jeste malo.duzi, ali vjerujte da ima jos kaion stvari koje me.muce i uvjek nesto zaboravim napisati al mislim da sam.suatinu rekao...
Da dodam da.se vec neko vrijeme lijecim od anksioznog poremecaja, ugk vezano za neke strahove od bolesti hipohondricna stanja i to, ugl to mi je super sad nemam nikakvih smetnji, ali me sad ova psihicka tegoba vezano za nesigurnost u sebe u vezu u zivot ubi..
Da dodam da sam.vec jednom.pricao sa njom na tu temu i da sam.je pitao da li su se njena osjecanja prema.meni promjenila a fkt nisam.imao nikakvu indikaciju i razlog za to pitanje osim moje lude glave, na sta mi je.odgovorila da nisu i zamolila me.da je vise to ne.pitam jer je na neki nacin tako povrijedim jer mi nije dala nikakvog povoda da tako tazmisljam , gako mi je rekla i upravu je mislim...

Zadnje uređivanje AnonimAnn : 09.01.2018. at 11:16.
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:14   #2
Bravo za psihologa i sta si odlucio rjesit taj problem, mislim da ce ti strucna osoba najvise pomoc.
Nemam bas iskustva s takvim opsesivnim mislima ali evo pada mi na pamet da se u tim stanjima mozda okupiras necim drugim da preusmjeris misli i odvratis paznju, citanjem, filmovima ili nesto slicno.
Pokusaj se uvjerit kada navru takve misli da one nisu tu zbog tebe niti zbog nje nego su "samo" simptom anksioznog poremecaja kojeg imas i kojeg ces, nadam se, uspjet rjesit kako si rjesio i hipohondriju.

Znam da nije lako i zelim ti srecu!

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:27   #3
Nadam se i ja, jer mi stvarno zestoko utice na kvalitet zivota, evo trenutno sam.bas u kontaktu sa djevojkom.i sve oke funkcionise, ono ne mozemo ae toliko dopisivati trenutno jer je na predavanju, ali djaba ja malo prestanem.mislliti o nekim glupostima.one se same vrate i obuzmu me, rekreativno se bavim fitnesom, treniram imam.ja svojih aktivnosti ali djaba mislim da mi ne pomazu toliko da ja ne mislim o tome al sto je najgore , sva ta razmisljanja su ustvari rezultat mojim.umisljanja jer fkt kad malo.razmislim nemam nikakvog argumenta za tako nesto..a pisem.ovako.po forumu nekkako mi bude lakse kad mi neko da neki savjwt, kritiku ili kad ne neko javi sa slicnim.problemom, nekakko mi je lakse sa strancem nekim pricati o tome nego sa drugom recimo ili sta znam ..
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:43   #4
Ovo zadnje sta si nadodao, o razgovoru s curom, nemoj se sad preplasit i dat si dodatnog materijala za anksioznoat, ali cinjenica jest da uglavnom strahom dozovemo ono cega se bojimo. Pa shodno tome, olabavi tj. nemoj je gusit pretjeranom potrebom za potvrdjivanjem njene ljubavi prema tebi. To nitko ne voli niti dugorocno moze podnijet. Pa ako je previse davis lako je mozes otjerat od sebe i tako upast u zacaran krug. Onda bi taj prekid bio dodatna hrana za tvoje strahove jer bi ti to govorilo da si bio u pravu. A nisi u pravu to znas i sam, samo si nesiguran.
Dobro je sta sam uspjevas racionalizirat te misli i sta uvidjas da nemaju temelja tj. da su iskljucivo produkt tvoje nesigurnosti.
A kako ces se nosit s njima, mislim da ce ti to najbolje strucna osoba objasnit, ne zelim rec nesto krivo pa da ti dodatno otezam.



Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:31   #5
A i ja sam uvjeren da ako nastavim.ovako, da cu na neki.nacin ugrotiti vezu do.koje mi.je jako stalo i zato se trudim da je vise ne smaram tim.glupostima, moj problem je isto sto mislim da ako kojim slucajem raskinem sanjon pfff to je kraj svijeta, a ona mi.nicim.ne nagovjestava neki prekid il da se pocela hladiti i slicno..
A iskreno ja bih volio kada bih uspio nekakko ne da se ohladim od nje, nego da se vise opustim.u vezi nje i da malo.svoje emocije stavim.pod kontrolu, recimo.ja cim dobijem.poruku od nje odmah joj letim da odgovorim.i tako.slicno tome, a ona evo recimo sad meni ne odgovori odmah bel zbog predavanja kad uhvati vremena da odgovori, al nekqkko gotovo uvjek mi prva srce posalje i sta znam, al.djaba ja se ponasam.ko kakvo dijete nezrelo, jos da napomenem.da.je.meni 27 godina a njoj 20 i.to.me iato.kopka , pred njom.je zivot, sve mislim ma.moze ona boljeg upoznati od mene, i tako dalje ugl upao sam.u neki.zacarani krug iz kojeg se nadam. Da cu se nekkako.iscupati 🤔
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:57   #6
Eh...
Problem je tvoj i savjetujem ti da se s njime pokušaš ako je ikako moguće, sam boriti (uz pomoć psihologa naravno)...Nju u to ne uključuj i pokušaj se skulirati do te mjere da ona ne nasluti da imaš problema.

Tim više što je ona stvarno mlada...ne kažem da je to prepreka, ali sjeti se sebe s 20 godina. Bez obzira što ti ideš prema trideset, nemoj joj raditi pritisak i ne listaj pred njom kataloge s kućicama u cvijeću, ne gugući joj o broju djece koju bi volio imati...

Pusti je da sama dođe do toga...

I skuliraj se čim prije jer će te nanjušiti...i kola bi mogla krenut nizbrdo, a da ona niti ne bude svjesna zašto. Žene ne vole nesigurnost kod muškarca.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:10   #7
Sviba, 100%si upravu , ta nesigurnost u vezama.je najgora stvar, i svjestan sam da zene ne vole nesigurne muskarce, al evo ja se borim sa tim.nekakko i cekam.termin kod psihologa mada.mi.je rekao da se to.ne.moze od.prvog puta i odmah rijesiti, ali eto nadam se da necu nista pokvariti ovom svojom nesigurnoscu i da nece puno.uticati na kompletno zivot i situaciju..
Ali eto volio bih kada bih naletio na nekog ovdje sa slicnim ili iatim problemom.i situacijom, pa da vidim kako se i da li je uspio kanalisati te navale razmisljanja koja trenutno gledajuci objektivno nemaju nekog povoda 🤔
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:20   #8
Ajde na pdforum Psihologija/Psihokauc, imas tamo sigurno ljudi koji dijele slicne probleme.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:21   #9
Možeš ih kanalizirati isključivo kroz gradnju vlastitog samopouzdanja...

U glavi posložiti da je ne možeš na silu zadržati, možeš jedino biti muškarac u kojeg se zaljubila. Što se tiče posesivnosti i ljubomore, to ti je jedan sklizak teren. Koliko god žene ne vole nesigurnost, s druge strane vole osjetiti mrvu ljubomore kod partnera...tek prstohvat i nikad direktno.

Ponekad je isprovociraju čisto da ispipaju dal je partneru stalo.

Naravno, dok se u potpunosti ne izgrade ko ličnost, što bi mogao i biti slučaj kod tvoje s obzirom da je mlada.

Tako da slobodno prigovori kad objavljivanje slika na društvenim mrežama pređe granice dobrog ukusa...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:29   #10
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Možeš ih kanalizirati isključivo kroz gradnju vlastitog samopouzdanja...

U glavi posložiti da je ne možeš na silu zadržati, možeš jedino biti muškarac u kojeg se zaljubila. Što se tiče posesivnosti i ljubomore, to ti je jedan sklizak teren. Koliko god žene ne vole nesigurnost, s druge strane vole osjetiti mrvu ljubomore kod partnera...tek prstohvat i nikad direktno.

Ponekad je isprovociraju čisto da ispipaju dal je partneru stalo.

Naravno, dok se u potpunosti ne izgrade ko ličnost, što bi mogao i biti slučaj kod tvoje s obzirom da je mlada.

Tako da slobodno prigovori kad objavljivanje slika na društvenim mrežama pređe granice dobrog ukusa...
A vjeruj da nikad dosad nije presla neku granicu, jer stvarno je.pristojna djevojka, ima svoj stav, al djaba , evo maloprije se dopisivali, sve uredu ko inace , saljemo.jedno.drugom.srca vamo tamo.puse, naravno nista ne govorim da sam totapno.rastrojen u trenutku, a trenutno sam u nekom strahu koji me totalno obuzima, da ce raskinuti samnom koko sutra, toliko sam u nekom sranju od razmisljanja cc, al stvarno nema nista u njenom.dopisivanju da mi to govori al djaba, tako da se ja trebam.dobro dobroo pozabaviti sa ovim problemom jer me.unisti totalno pfff
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:52   #11
Probaj prekinut stalkat je na tim mrezama, pratit te lajkove i ta sranja, to ti samo hrani strahove.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:58   #12
A kako si funkcionirao u prijašnjim vezama?
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:07   #13
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Probaj prekinut stalkat je na tim mrezama, pratit te lajkove i ta sranja, to ti samo hrani strahove.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
To si upravu 100%, i kad nema.razloga nekog ja ga napravim i odmah povezujem.neke stvari i situacije cc
I onda automatski buknu u meni neki negativni i smarajuci osjecaji
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:10   #14
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
A kako si funkcionirao u prijašnjim vezama?
Nisam.dugo.bio.u nekoj ozbiljnijoj vezi kao sad,.imao sam.i prije veza i vezica i raskidao sam.i ja, ali sam.isto imao vezu davno od godinu i po dana, gdje sam.se dao 100% emotivno i super je sve islo i samo.odjednom.me.ostavila, mislim ja i to shvatam, ne mozes ni sakim nazor biti, al pominjem ovu vezu, zato sto sam ae i sad predao maksimalno i automatski mi se javio strah da cu opet biti ostavljen kad se najmanje budem.nadao
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:24   #15
Vjerojatno ste tek u početku veze...pretpostavljam.

Ovo 100% prepuštanje vezi mi u tvom kontekstu miriše na neki oblik posesivnosti. Nisi možda pomislio da si apsolutnim prepuštanjem drugu stranu otjerao od sebe?

Bio sam davno u sličnoj situaciji kao i ti...zaljubljen do ušiju, držao kao kap vode na dlanu, jednostavno nisam mogao tada vjerovati da bi tako lijepa, pametna i dobra djevojka uopće mogla biti samnom...

Nanjušila je moj strah, moju nesigurnost, a kad me nanjušila ja sam joj i verbalno dao do znanja koliko sam lud za njom bio...i to je bio put u moju propast. Otvorio sam se i predao puno...puno prerano. Jednostavno nismo jedno drugo doživljavali na istoj razini...ona se normalnim tokom ufuravala u vezu, a ja sam već mjesecima prije nego što smo službeno počeli hodati već bio zaljubljen u nju.

Eto...jednom sam se tako brutalno opeko i nikad više.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:42   #16
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ste tek u početku veze...pretpostavljam.

Ovo 100% prepuštanje vezi mi u tvom kontekstu miriše na neki oblik posesivnosti. Nisi možda pomislio da si apsolutnim prepuštanjem drugu stranu otjerao od sebe?

Bio sam davno u sličnoj situaciji kao i ti...zaljubljen do ušiju, držao kao kap vode na dlanu, jednostavno nisam mogao tada vjerovati da bi tako lijepa, pametna i dobra djevojka uopće mogla biti samnom...

Nanjušila je moj strah, moju nesigurnost, a kad me nanjušila ja sam joj i verbalno dao do znanja koliko sam lud za njom bio...i to je bio put u moju propast. Otvorio sam se i predao puno...puno prerano. Jednostavno nismo jedno drugo doživljavali na istoj razini...ona se normalnim tokom ufuravala u vezu, a ja sam već mjesecima prije nego što smo službeno počeli hodati već bio zaljubljen u nju.

Eto...jednom sam se tako brutalno opeko i nikad više.
Tu sam se i ja pronasao, u tvojoj prici, samo evo i prije dva dana kad smo.bili skupa, nasonila je glavu na moje rame i rekla mi da bi voljela da moze ostati citavu noc u mom zagrljaju, i vidim da i ona mene voli, ali bas zbog toga sto sam joj zafnjih dana dao do znanja kao i ti kolko mi.znaci, bas me.z og toga uhvatio neki strah, da bi moglo to njoj na neki nacin dosaditi ili ne znam sta vec, mada sam je pitao jedbo bas , da li vama djevojkama to dosadi kad vam neko non stop iskazuje ljubav i osjecanje , kaze u fazonu pa naravno da ne dosadi dok god volim tu osobu, tako da ne znama.ni ja vise, ala mislim da bi bilo dobro kad bi se malo skulirao i vise opustio u vezi 🤔
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:00   #17
Procitala sam prvih nekoliko recenica, pa nekoliko u sredini teksta.....i iskreno, bilo me strah nastaviti dalje...
Jadna ta cura....jer ti ces s vremenom kako se ona bude hladila, tj, dolazila na onu razinu da ne skace stalno oko tebe i ne razuvjerava te stalno u tvoje strahove, ti ces postajati sve gori i gori i umisljat ces sve vise i vise stvari....
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:03   #18
E da...to bi bio otprilike taj put. Ako se nekako ne skulira...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:08   #19
Meni se ne cini toliko strasno, tim vise sta uvidja koji je njegov problem i svjestan je da se mora dovest u red. Zive ljudi najnormalnije s anksioznim poremecajima, opsesivnim mislima i sl. Sve se to da stavit pod kontrolu. Cura je mlada i zato je ne treba opterecivat time jer vjerojatno nema kapaciteta za nosit se s njegovim problemom, ali on sam uz pomoc psihoterapije i snazne volje i informiranosti se moze vratit na kolosjek.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:08   #20
Opusti se sto prije, jer ce ti se inace svi strahovi ostvariti.

Ako shvati sta radis, prestrasiti ce se (s pravom) i sigurno pobjeci.
Egoistica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger