Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Vojni rok !
Civilno- 45 40.54%
Redovno- 41 36.94%
Pobjeći iz države-? 25 22.52%
Glasovatelji: 111. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2006., 04:05   #61
Quote:
Musatom kaže:
Sad još reci da bi recimo iskrcavanje na Normandiju uspjelo da su ameri poslali 500 nindži jer ih u mraku švabe ne bi vidjeli, no dobro, bar bi žrtava bilo manje.
:
trebamo svi trenirati za nindze. samo da li imati rocnike nindze ili profesionalne nindze?
__________________
Svizac Svizac XD
Sick4Fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 09:39   #62
Quote:
Sick4Fuck kaže:
trebamo svi trenirati za nindze. samo da li imati rocnike nindze ili profesionalne nindze?
ma idemo civilno
abysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 12:30   #63
ne mogu izdržati a da ne prokomentiram sve dostada pročitano i ne dadem svoj sud.

oni koji se trenutno dvoume između civilne i vojne službe i 8 ili 6 mjeseci, a postali su vojni obveznici, najvjerojatnije su godište 85. - 87.
U vrijeme kad je trajao domovinski rat nisu bili svjesni realne situacije a kada u postali samosvjesni rat je prošao. 91. sam imao 16g, nabavio sam pištolj ručne izrade na jedan metak i bojao se jna i četnika. slike njihovih "akcija" još uvijek su mi svježe....
to mi je i pomoglo definirati svoj stav o vojsci i domovini.
kad sam nakon faxa i pripravničkog trebao otići u vojsku mogao sam birati između civilne i redovne. odabrao sam redovnu jer ne želim sebi i svojoj djeci dopustiti da ih ne mogu ili ne znam obraniti od ratne opasnosti i da se, ne daj bože, ponovi rat pa da ih drugi moraju braniti. jednostavno smatram da je dužnost svakog muškarca uvijek biti spreman braniti domovinu. a da bi se domovina znala braniti potrebno je steći minimum znanja i vještina i toliko puta ponoviti da taj minimum ostane za cijeli život.

danas sam često u situacijama da sjedim u društvu mlađih kolega koji su većinom ili izbjegli služenje vojske ili išli u civilnu. popizdim kad se rade frajeri, sve znaju i najpametniji su a kad bi se zapucali pobjegli bi iz zemlje. najdublje ih prezirem i uvijek kada ću birati nove kolege pripravnike bit će to pravi dečki a ne mamine maze.

u privatnom životu sam okružen s ekipom koja je sva odslužila pravu vojsku. neki su sudjelovali u obrani domovine, neki smo časnici i dočasnici u pričuvi ali jedno je sigurno da smo svi pravi muškarci. to nam i naše žene kažu i to nas čini ponosnima. pičkicama u našem društvu mjesta nema!

pozdrav svim vojnicima, dočasnicima i časnicima HV, bilo u redovnom sastavu, bilo u pričuvi.

a svim našim palim braniteljima neka je vječna hvala i slava!
__________________
nema problema
da lee boor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 12:57   #64
ma šta se opet vraćamo na pitanje da li u vojsci stvarno nešto naučiš ili ne...

za pucanje, čišćenje puške, dizanje šatora, pravljenja tabora i ostalih fizičkih radnji je potrebna vojska...

za sve osim oružja su mi potrebni izviđači, a ne vojska...

želiš reći da ti je stvarno potrebno 6 mjeseci redovnog vojnog roka se ne osjećaš kao mamina maza ili pičkica... sori, ali to ti je onda psihički problem...

ja sam bio klinac 91. točnije 6 godina, rat sam osjetio jedino kad mi je stari rekao da ide na prvu crtu jer je i inače u vojsci i stvarno zahvalan sam na tome i žao mi je sve ljude koji imaju puno veće posljedice od mene, ali budimo realni.... koliko sam to puta ponovio, trenutno je redovno služene vojske SRANJE jer vojska u hrvatskoj ionako u kurcu...

da je to bolje organizirano bila bi druga priča....ali nije...

ja sad ne znam kad si ti bio u vojsci, ali ako si bio u posljednjih nekoliko godina, onda mi stvarno nije jasno zašto si toliko za redovno služenje vojnog roka jer znaš kako je.


Quote:
...u privatnom životu sam okružen s ekipom koja je sva odslužila pravu vojsku. neki su sudjelovali u obrani domovine, neki smo časnici i dočasnici u pričuvi ali jedno je sigurno da smo svi pravi muškarci. to nam i naše žene kažu i to nas čini ponosnima. pičkicama u našem društvu mjesta nema!...
sori ali jedino šta za ovo mogu reći je NO COMMENT
abysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 16:26   #65
Quote:
da lee boor kaže:
u privatnom životu sam okružen s ekipom koja je sva odslužila pravu vojsku. neki su sudjelovali u obrani domovine, neki smo časnici i dočasnici u pričuvi ali jedno je sigurno da smo svi pravi muškarci. to nam i naše žene kažu i to nas čini ponosnima. pičkicama u našem društvu mjesta nema!
ha, pickice. u mom drustvu su nindze, jakuze i samuraji. pica-vagina-gay-frustriranim-pederima zabijemo suriken u supak...



ludilo

seljacino
__________________
Svizac Svizac XD
Sick4Fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 18:52   #66
Quote:
Sick4Fuck kaže:
ha, pickice. u mom drustvu su nindze, jakuze i samuraji. pica-vagina-gay-frustriranim-pederima zabijemo suriken u supak...



ludilo

seljacino



ma ti si legenda
abysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 08:02   #67
dezertera, profitera i izdajica domovine ima gdje god pogledaš.
pogledat ćete vi istini u oči, samo vas čekam....
__________________
nema problema
da lee boor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:02   #68
Ni ja ne mogu izdržati, a da ne komentiram:

Quote:
da lee boor kaže:
..ali jedno je sigurno da smo svi pravi muškarci.
:asshole:
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:22   #69
Jedna od većih gluposti u mom životu. U ratu je bilo dobro, ne znaš tko pije, tko plaća, ali redovna vojska... Hrpa idiota u vidu nižih časnika i par šupaka (razvodnika). Uglavnom, sve skupa oko 2 mjeseca pritvora odgulio.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 10:42   #70
Quote:
Ken kaže:
Ko ide u civilnu je pičkica, da. Ja namjeravam u redovnu. Mislim da bi to svatko trebao proći. Vidim par njih što su u civilnoj u našoj školi, kurtza ne rade, sjede i zajebavaju se. Poslao bih ih u vojsku u rov od jutra do mraka.
Ajd ne seri... a kaj veliš na civilnog vojnika koji je nosioc spomenice

naime-kad je bio rat ja još bijah klinac (16 godina) ali sam se odmah uključio u narodnu zaštitu... Kaj sam radio? Sve i svašta... od punjenja vreča, osiguravanja skloništa, provođenja mjera zamračivanja... pa do ležanja ispred Maršalke sa ravno 4 metka u tanđari...
Bez daljnjega svatko ko je barem 3 sata bio baš na fronti napravio je više za ovu državu od mene... Ali kad vidim masu ljudi mojih godina koji su u to vrijeme čučali po podrumima ili bili preko granice...

I kad su nam davali spomenice rekli su da nas par kaj još nismo bili u vojskci temeljem toga ćemo dobiti neko skračivanje roka. Ha, ha, ha...

I kad je trebalo otič u vojsku... kažem ja to u uredu za obranu i ovi maltene krepaju od smijeha... E nečeš majci... Ja sam svoje za ovu zajednicu napravio sasvim dovoljno i otišo lijepo u civilku i baš mi je bilo
Civilno služenje toplo prepručujem svima.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 10:43   #71
Quote:
da lee boor kaže:
u privatnom životu sam okružen s ekipom koja je sva odslužila pravu vojsku. neki su sudjelovali u obrani domovine, neki smo časnici i dočasnici u pričuvi ali jedno je sigurno da smo svi pravi muškarci. to nam i naše žene kažu i to nas čini ponosnima. pičkicama u našem društvu mjesta nema!]


E ako ti žena mora reći da si pravi muškarac samo zato jer si bio u vojsci to je zbilja žalosno. Kad meni cura kaže da sam pravi muškarac to nema nikakve veze sa vojskom već sa sasvim desetim stvarima... o kojima tvoja žena vjerojatno nema pojma

Bio u vojsci prije par godina. Zapovjednik na temeljnoj je bio potplaćen, nije mu se dalo voditi obuku pa smo vrijeme kratili po hladovini. Tako i ostala većina ročnika.
Vježba bacanja ručnih bombi nije održana nikada, rekli su ako dođe do sranja desit će se sljedeće: kad prvi pogine radi pogrešnog bacanja ostali će naučiti odmah.
Specijalistička u Požegi: u dva mjeseca 11 sati vožnje za C kategoriju. 11! Ostalo je bilo čupanje korova na poligonu
Ostatak nakon ova 4 mjeseca - ništa. U svih 9 mj. 2 bojeva gađanja.

Nisam se ja napatio, vojsku nisam mogao bolje proći (još sam bio stariji vojnik ), ali da ga jebeš sve skupa je to bilo jedno ogromno gubljenje vremena. Potpuno uzaludno. Naučio nisam ništa. Nisam imao izbora pa sam morao u redovnu, inače ne bi nikad.

Jedna jednomjesečna obuka, ali efikasna i konkretna bi bila ok. Poslije toga profesionalna vojska.

I još nešto, zbilja mi je žao ekipe koji idu u vojsku da bi imali o čemu pričati na raznoraznim okupljanjima. Mora da im je život žalosno prazan.
Kao i oni koji u vojsku idu misleći da će samim tim ući u svijet ''pravih muškaraca''
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 11:33   #72
I mene su mučile razne moralne dvojbe glede izbora između civilnog i redovnog... I onda sam pitao sve svoje frendove koji su odgulili vojsku, a među njima ima i nekoliko profi vojnika. Znate kaj su mi baš SVI od reda rekli?
"ne treba ti to sranje u životu"

I nemojte mi brkati domoljublje i vojni rok. Da izbije neko sranje... prvi bi se dobrovoljno javio, ali da u doba mira idem žderati konzerve kojima je odavno prošao rok, da ribam WC-e, da me neki frustrirani krele tera da radim sklekove... atomski s lijeva, atomski s desna ... e pa takve pizdarije mi fakat ne trebaju.
Onaj ko smatra da "nisi muškarac" ako ne ideš u vojsku taj je bome tenkre
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 13:14   #73
najžešči domoljubi su zbrisali u njemačku i austriju a ekipa koja je mislila da je dovoljno pucati iz puške bez obuke ginula je u prvim danima na normu.
ispadam frustrirani kreten jer sam protiv civilne. nasreću, od ove godine će se paralelno sa preustrojem oružanih snaga raditi i intenzivnija revizija zahtjeva za civilno služenje vojnog roka. provaljeno je da civilku odrade bogati, lijepi, pametni, snalažljivi, macho i rambo tipovi koji su potrebni da bi nam vojska izgledala na nešto. zdravstveni sustav s druge strane i njegova umreženosti otežavat će onima koji se ipak probiju do civilke da u kasnijem životu na lak način dođu do dozvola za vožnju, za posjedovanje i nošenje oružja, upravljanje brodicama....
s druge strane, antiratna inicijativa, pristaše civilnog služenja i raznorazne udruge koje između ostalog žele destabilizirati hrvatski korpus (kak serem ali blizu sam istine) će one koji se odlučuju za klasično služenje prolašavati potencijalnim treniranim ubojicama, osobama sa poremećenim sustavom vrijednosti i pokušat medijski djelovat da se takvi izoliraju iz društava.
činjenice govore u prilog profesionalizaciji vojske a profesionalna vojska će praktički imati uporište u kadru koji će proizaći iz, na najnužniju obuku skraćene, redovne vojske. kada završi restrukturiranje oružanih snaga (moja procjena je 8 - 12 godina) i kad nedovoljno profesionalan kadar ode u penzije imat ćemo dobro obučenu profesionalnu vojsku sa motivirajućim plaćama i statusom. tada će u potpunosti biti ukinut i obavezni vojni rok.
naravno, sve ovo je moguće ukoliko preduvjeti u regionu budu dozvoljavali ovakav razvoj situacije.
na mjestu - odmor!
__________________
nema problema
da lee boor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 13:39   #74
daj mi samo reci kakve veze ima služenje vojnog roka ili civilke sa vozačkom dozvolom ili dozvolom za voditelja brodice, a us put tu bi neki igru trebao voditi i zdravstveni sustav

Iskreno... jel će nas netko u skorije vrijeme napasti? Jel nam prijeti neka opasnost od bilo koga?

Sad sam još proglašen i destabilizatorom hrvatskog nacionalnog korpusa zato kaj sam bil u civilki... Daj molim te
Ja smatram da sam mnogo više napravio za ovu državu od onih koji su se 91 skrivali po podrumima a onda otišli u vojsku kad od rata više nije bilo ni r... trošili državni proračun i jeli-te ribali govna...

Moja savjest je čista
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 01:31   #75
Quote:
Legion kaže:
I nemojte mi brkati domoljublje i vojni rok. Da izbije neko sranje... prvi bi se dobrovoljno javio, ali da u doba mira idem žderati konzerve kojima je odavno prošao rok, da ribam WC-e, da me neki frustrirani krele tera da radim sklekove... atomski s lijeva, atomski s desna ... e pa takve pizdarije mi fakat ne trebaju.
Onaj ko smatra da "nisi muškarac" ako ne ideš u vojsku taj je bome tenkre
Pa već više od pola mladića bježi u civilku. To je trend i nitko se ne usudi to zaustaviti. Zamalo će brojno biti više onih koji u maskirnim i drugim odorama jutrom hrle u vojarne u urede da bi mudrovali o sigurnosti i obrani države ili zajebavali ročnike. A ročnici se ni u primisli ne osjećaju vojnicima ni danas ni sutra.
__________________
La vraie musique est entre les notes.
W.A Mozart
Otton is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 07:48   #76
I? Ne kužim poantu tvog posta?
U drugu ruku stoji da sa 18 godina možda postoji i neka korist od vojske. Kao da se čovjek nauči odgovornosti, brinuti sam za sebe, snači se u određenim okolnostima... nekima to treba... ali sa 25, 26 više nema nikakve koristi od vojske.
Daj molim te... pa sa 26 sam prestar za hrpu gluparija, pizdarija i kretenarija koje se nalaze i događaju u vojsci.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 07:50   #77
Quote:
Legion kaže:
daj mi samo reci kakve veze ima služenje vojnog roka ili civilke sa vozačkom dozvolom ili dozvolom za voditelja brodice, a us put tu bi neki igru trebao voditi i zdravstveni sustav

Iskreno... jel će nas netko u skorije vrijeme napasti? Jel nam prijeti neka opasnost od bilo koga?

Sad sam još proglašen i destabilizatorom hrvatskog nacionalnog korpusa zato kaj sam bil u civilki... Daj molim te
Ja smatram da sam mnogo više napravio za ovu državu od onih koji su se 91 skrivali po podrumima a onda otišli u vojsku kad od rata više nije bilo ni r... trošili državni proračun i jeli-te ribali govna...

Moja savjest je čista

kao prvo, za destabilizaciju sam rekao da serem. tu smo kvit. kao drugo primjer iz prakse, hrv. branitelj, lovac i djelatnik hrv. željeznica išao produžiti vozačku dozvolu. pao na psihotestu i automatski mu je kući stigao poziv da se javi na specijalistički pregled za posjedovanje oružja....kaj ti to govori, nema više (i fala bogu da je tako) po stricu i ujni. pokušaj dobiti neku spec. dozvolu pa ćeš vidjeti. ok, možda ti i ne treba ali najnoviji slučaj iz vinkovaca govori da je dobo imati kod kuće neku čađavu cijev. usput, sve čestitke gospodinu koji je obranio svoju familiju.
__________________
nema problema
da lee boor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 08:58   #78
Bolje bi bilo da nitko nema nikakve cijevi doma
To kaj si naveo (premda nisam čuo ali pretpostavljam o čemu je riječ) je jedan od rijetkih primjera "korsinosti" oružja... u 99,9% ostalih slučajeva oružje=ZLO i naopako i bolje ga se kloniti.

Pa ili smo se krivo shvatili ili si krivo prezentirao stvar ali... nitko tko boluje od bilo kakvih psihičkih tegoba nebi smio imati dozvolu za oružje.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 09:32   #79
Quote:
Legion kaže:
Pa ili smo se krivo shvatili ili si krivo prezentirao stvar ali... nitko tko boluje od bilo kakvih psihičkih tegoba nebi smio imati dozvolu za oružje.
mislim da se pogrešno izrazio jer sam ja isto tako shvatio...

upućeno da lee boor-u:
ovo sam ti napisao još prije (kad sam bio abysium)... stvarno mi nije jasno kako se možeš zalagati za redovnu vojsku kada se doslovno raspada... šta ne vidiš da ti ljudi pišu da se ništa ne radi, vježbe pucanja su prerijetke... tako da molim te ne seri o stjecanju neke osnovne obuke jer ekipa NE ŽELI gubiti 6 mj. života na nešto što bi moglo trajati mjesec dana...

stvarno ne znam kad si ti bio u vojsci, ali po tome kako se zalažeš za redovno služenje čini mi se kao da si završio obuku za specijalce... pa ti žena stvarno onda ima pravo reći da si pravi muškarac...
__________________
Today is the first day of the rest of my life!!!

http://caffe.com.hr

Forum FET-a u Puli
AnkH is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 09:45   #80
istina. Eto moj frend-on je šatro vozač a kaže da je napravio ravno dva kruga kamionom oko nekog hangara... neš ti vozača. Ostalo vrijeme je ribao vozila i "prodavao maglu"... Jebeš takvu vojsku
I sad da izbije neka frka, da ga stave u kamion i nekam pošalju... pa taj bi se slupao na prvom zavoju
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.