Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2007., 14:36   #61
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Neka mi netko samo objasni zašto se ta gadura ne zadržava u vagini ili u ustima,a u mjehuru da? Što joj točno ne paše-aerobna,anaerbona?
Ima pile, "nozice" kojima se hvata za stanice epitela mokracnog sustava.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:07   #62
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Ima pile, "nozice" kojima se hvata za stanice epitela mokracnog sustava.
Znala sam da ima neko opako oružje
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 16:13   #63
Zaro cure, ono što smo u Teenu čitale kao klinke

brisati se od naprijed prema straga!

I ne nositi tange prečesto...
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 16:17   #64
Zaboravila si analni seks spomenuti..a toga nije bilo u Teenu .
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:34   #65
Samo da vam kažem - bila sam kod doktora.
Dobila uputnice za urinokulturu, UZV bubrega, vaditi krv i provjeriti urin zbog bubrega.
I pitala sam za E coli koliko se dugo liječi i kako to ode, a on je meni rekao - nikada
Rekao je da do kraja života ostane i da se malo povuće, pa opet dođe, da je se ne može maknuti, da se organizam s vremenom navikne i to je tako.
Pitala sam ga da kaj ću ja do kraja života imati te napadaje, slegnuo je s ramenima i rekao da baš ne uvijek.
Jel to znači da ovisim sama o sebi i sreći?!?!?!
Kad sam rekla da me bolii peče za poludit, da bi rađe umrla nego trpila te bolove - nasmijao se, da baš nije tako.
Halo??????!!!!?!?!?!
Kaj to fakat tako je?!?!
Mislim, ja fakat ne mogu više trpit te bolove!!!
__________________
Jujuica :-)
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:44   #66
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
I pitala sam za E.coli koliko se dugo liječi i kako to ode, a on je meni rekao - nikada
Rekao je da do kraja života ostane i da se malo povuće, pa opet dođe, da je se ne može maknuti, da se organizam s vremenom navikne i to je tako.
jel taj čovjek normalan?!?!
da je meni tak nešt reko, mijenjala bi doktora odmah! a možda ga i prijavila nekome! jer prema njegovome znači ne moraš to ni liječit! a da ne daj bože dobiješ sepsu i odeš na 2.svijet, ko bi onda bio kriv?
natači se tekućinom u što većim količinama (idealno brusnica, ja ju i pila i tablete uzimala, i nekakav Acidoverus za podizanje imuniteta i istjerivanje te beštije), ne trpi nego trči na wc čim prije, a za bolove uvijek možeš uzet nešto, nitko te ne sprečava. u najgorem slučaju ako te ulovi napadaj, trk na hitnu.
e.coli se može i MORA izliječit, makar ju ti dobila 5 puta godišnje. meni trebalo 3 mjeseca antibiotika za to, ali ju bar nemam više.
Mary Cas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:58   #67
Znači može se iskorijenit, otjerat?
Nije bitno koliko dugo, samo me zanima dal ode ikada?!
Jer mi je taj doktor rekao tim riječima, da se inače nalazi u organizmu, al kad tak napada, onda je to do kraja života.
I kaj ti ljudi kaj piju antibiotike - oni će cijeli život piti antibiotike?!
A kad mene ulovi napad bolova, ja ne mogu ni sjedit, ni ležat ni pričat, samo m i znoj curi i želim doslovno umrijeti. Kaj po njemu bum ja to trpila cijeli život? I odlazila s posla svako malo?!
Pa ja više od tableta ne mogu živjeti i od bolova.
__________________
Jujuica :-)
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:59   #68
Rekao je da organizam s vremenom nauči s tim živjeti, malo ojača i tak
__________________
Jujuica :-)
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 20:02   #69
Jednom sam bila na hitnoj i pitali su me dal možda imam mengu, pa od tud krv?!?!?!?!??!?!?!
Pa valjda bi znala da imam mengu
Dali mi neke antibiotike i rekli neka se javim svom doktoru što prije.
I to je to.
Kad dođem kod doktora - stalno se vrtim u krug.
G O D I N A M A
Nitko mi ne može pomoći!
Kako da ja bilo šta napravim kad ja nisam doktor?!?!? I ne znam šta treba. Sve što sam do sada saznala i neki dan krenula po doktorima - je ono što sam pročitala i što mi je moja super ginekologica pomogla, a to i nije njen posao - urologija il šta već...
__________________
Jujuica :-)
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 20:22   #70
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
I pitala sam za E coli koliko se dugo liječi i kako to ode, a on je meni rekao - nikada
Rekao je ostinu.I meni su to rekli.
Sad ja ne znam da li su mislili na to da se je nikada nećemo riješiti,jer ona živi u tijelu ili pak da se nećemo riješiti iz mjehura.
Uglavnom,sve ovisi o tebi i tvom imunološkom sustavu.Ja mislim da ona svima dođe u mjehur povremeno,samo što je neki uspiju izbaciti bez znakova upale i bez antibiotika,a mi ne.
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 20:40   #71
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
Uf...pola godine..ajd ok...samo da se može riješiti, jel tak?!
Ajd još samo nešto.
Ako ja slučajno imam E coli - ne mogu bakteriju prenijeti na dečka (spolnim putem)?
Zašto/kako bakterija koja živi u probavnom sustavu, prijeđe u urinalni sustav?
nosis tange,ili si se krivo obrisala ,ili si imala analni pa vaginalni sex...bilo kaj
ona zivi u debelom crijevu i u biti nam je jako korisna jer sintetizira vitamin k ,koji sluzi za dozrijevanje eritrocita...eto

kupi urosal lady ili pij uvin

nemoj uvin i brusnicu zajedno jer je uvin luznat a brusnica kisela ...pa nema ti koristi ...odaberi jedno

i herbal kapi za urinarni trak ,proizvodi ih krka,ukapaju se u vodu i piju
kostaju oko 20 kn
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 21:24   #72
Hvala!!!
__________________
Jujuica :-)
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 21:35   #73
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
Jednom sam bila na hitnoj i pitali su me dal možda imam mengu, pa od tud krv?!?!?!?!??!?!?!
ovo je za ne povjerovati.. koliko ja znam (a često sam bila na urologiji...) hematurija (krv u mokraći) je znak gadne upale i da se pod hitno nešto mora poduzeti.
ja bi tvog doca krknula najradije

p.s.ako dr. misli da bi bilo dobro, neki antibiotici se mogu uzimati 6 mjeseci (ako ne i više) prevencije radi.. ja sam pila Ninur valjda još 2 mjeseca poslije prve sterilne urinokulture
Mary Cas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 21:40   #74
Evo recimo ako ti nitko nece pomoci... Uzmi Nolicin tbl 400 mg 2x1 14 dana a potom sinersul tbl 960mg 2x1 14 dana a zatim taj sinersul 1x1 3 mjeseca ili neki uroantiseptik uz recimo caj od brusnice i svaki dan minimalno 2 litre tekucine
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 21:43   #75
I postoji mogućnost da ode, da nestane?!

Hvala vam puno, ljudi!!!
__________________
Jujuica :-)
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 22:33   #76
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
I postoji mogućnost da ode, da nestane?!

Hvala vam puno, ljudi!!!
Ne bih te htjela bedirati, ali imam 2 frendice kojima se stalno vraća, ne jako često, ali obje su je imale ja mislim bar 3 puta...

A i (glupo, znam) moja pesonjica ju ima svako malo, što u biti nije čudno za nekog tko intimnu higijenu održava lizanjem i brisanjem guzice o travu
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 22:39   #77
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
A i (glupo, znam) moja pesonjica ju ima svako malo, što u biti nije čudno za nekog tko intimnu higijenu održava lizanjem i brisanjem guzice o travu
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 20:45   #78
Escherichia coli

da li mi netko može reći kako da se trajno riješim ove trajne napasti. Otprilike svaka tri mjeseca ja doma umirem od bolova i trčim na wc svakih pet minuta. Odem kod doktorice, ona mi da antibiotike, bolje mi je, ali samo na dva tri mjeseca. I onda opet sve ispočetka. Postala sam rezistentna na skoro sve antibiotike, nemam pojma što će mi sljedeće propisati...
Ako netko zna kako da se izlječim, može i alternativna metoda, postala sam očajna...HELP
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 20:49   #79
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
da li mi netko može reći kako da se trajno riješim ove trajne napasti. Otprilike svaka tri mjeseca ja doma umirem od bolova i trčim na wc svakih pet minuta. Odem kod doktorice, ona mi da antibiotike, bolje mi je, ali samo na dva tri mjeseca. I onda opet sve ispočetka. Postala sam rezistentna na skoro sve antibiotike, nemam pojma što će mi sljedeće propisati...
Ako netko zna kako da se izlječim, može i alternativna metoda, postala sam očajna...HELP
Puno smo već na forumu pričali o tome.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=189135
https://www.forum.hr/showthread.php?t=251000
https://www.forum.hr/showthread.php?t=146950
https://www.forum.hr/showthread.php?t=235234
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 21:05   #80
a kajaznam, tek sam se danas registrirala, nisam tražila baš detaljno, previše je tu tema..hvala.
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.