Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2003., 23:33   #21
A da malo prelistaš stare topice?
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 23:56   #22
pa zašt bi listal kad imam tebe
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 00:15   #23
To ću ja počet naplaćivati
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 14:19   #24
Ako su unutarnji hemeroidi - FAKTU mast i doktor i ne jesti ljuto, masno, preslatko, preslano itd...

AKo su vanjski - nakon svake nužde obavezno oprati HLADNOM vodom, brisati mekim papirom (Carlina color ljubičasti ili zeleni) i DOLOKAIN mast svaka dva dana prije spavanja (namazati i ostaviti da se posuši).

Ukoliko nisu kronični hemeroidi, za mjesec dana ne bi trebalo biti više problema...

Treba se držati nekih pravila:
- ne sjediti na hladnom
- prati guzu nakon svake nužde
- lagano obrisati i to do suhog a ne kao većina tek toliko da se prijeđe ručnikom, jer bakterijama pogoduje vlaga
- prati hladnom vodom ili mlakom ali nikako ne vrućom jer to pospješuje rast hemeroida
- ne jesti jako začinjenu hranu niti piti jaka pića
- ukoliko je stolica tvrda i neugodna, piti malo više neutralnih pića (voda, čaj) i to ubrzo nakon jela da se olakša probava kako bi i pražnjenje bilo lakše i bez ozljeda čmara

Ukoliko su kronični hemeroidi, jedini pravi lijek je paljenje ili operacija... nažalost
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 15:22   #25
hemeroidi

Već više od 5 mjeseca imam probleme s šulcerom. Bio sam u ljekarni, i preporučili su mi Faktu mast, koju koristim već 3 mjeseca. Ne pomaže, jer mi se prošli tjedan stanje pogoršalo, sada više ne svrbi nego peče i boli.

Jel' mi može neko preporučiti neki efikasniji lijek.
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 21:21   #26
može ..

lijekovi mogu biti privremeno rješenje ali ni u kom slučaju trajno ... bilo koji problemi sa probavom ili hemeroidima trajno i uspješno se rješavaju pomoću "stanične prehrane" ..
NITEWORKS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 23:24   #27
NITEWORKS
Jesi li ti novi izaslanik za suplementarnu prehranu , ili samo novi nik Mek djrdje ?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 23:59   #28
faktu je zaqrc.

odi u zagrebacke ljekarne i kupi njihovu home.made ''mast za hem.''.
genijalna je.

isto pomaze tusiranje hladnim tusem (steze krvne zile) te kupanje dupeta u hipermanganu (ovo potonje nisam probala ali znam ih koji ne mogu bez tog.).

i tak.


ps. jesu ti vanjski ili unutarnji? po ovom sto si napisao pretpostavljam da su vanjski, jer ovi unutarnji samo bole.
dakle, za vanjske - Zgb.ljekarne.

__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 01:05   #29
ja sam se godinama, od 14. godine, patila s hemoroidima, unutarnjim i vanjskim, i svakodnevno krvarila.
koristila masti, supozitorije, probala prirodne lijekove, i ništa.

ali otkad pijem svaki dan 1,5 l jamnice, ne znam više za njih.
ujutro natašte jednu čašu, ostalo pomalo. možda su se sami od sebe povukli. ali ne vjerujem u to, jer otkad pijem jamnicu povukao mi se i gastritis.

u svakom slučaju, treba paziti na hranu i otkriti što smeta, zatim to izbaciti iz prehrane.
green_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 02:19   #30
Quote:
green_cat kaže:
ja sam se godinama, od 14. godine, patila s hemoroidima, unutarnjim i vanjskim, i svakodnevno krvarila.
koristila masti, supozitorije, probala prirodne lijekove, i ništa.

ali otkad pijem svaki dan 1,5 l jamnice, ne znam više za njih.
ujutro natašte jednu čašu, ostalo pomalo. možda su se sami od sebe povukli. ali ne vjerujem u to, jer otkad pijem jamnicu povukao mi se i gastritis.

u svakom slučaju, treba paziti na hranu i otkriti što smeta, zatim to izbaciti iz prehrane.
Slažem se s tobom, dugoročno rješenje je u svakom slučaju promjena prehrane, ali kad postoje već neki problemi najbrži način da organizam reagira na tu promjenu je baš "stanična prehrana" jer je to hrana koja je lako probavljiva, lako prihvatljiva za organizam (asimilativna) i najbrže dovodi hranjive tvari do stanica.

http://www.nrg-fit.com/rijesite_sehemeroida.asp
NITEWORKS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 09:46   #31
A fak.....evo opet ovog "sektaša" Macgregora sa svojom prehranom.

Čuj, nemam ništa protiv tvoje prehrane al odi više u klinac s njom i reklamom iste.

Jel si plaćem po reklami ili što već da svaki topic s zdravljem moraš zakaditi sa svojim pranjem mozga?

Jel prepoznaš u svom pisanju trunčicu ludila? Ko Jehovini kad trpaju svoju "Kulu stražaru" po ulici i mahnito se smješe....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 14:07   #32
hadensa salbe. odlicna je!!!
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 15:29   #33
moja svekrva si stavlja obloge od domaceg maslinovog ulja,kaze da joj pomazu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 10:08   #34
Jel' moguće da slana voda (more) pogoršava stanje? Meni se čini da mi se od mora pogoršalo.
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 14:01   #35
ne zelim bit prosta... ali jedna stvar poboljsava cirkulaciju, a hemeroidi su posljedice nedostatka iste

redovit analni sex i problem rijesen...

znam o cemu pricam
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 14:03   #36
Quote:
atlantis kaže:
ne zelim bit prosta... ali jedna stvar poboljsava cirkulaciju, a hemeroidi su posljedice nedostatka iste

redovit analni sex i problem rijesen...

znam o cemu pricam
gle.. njega boli.. i sad bi ti da mu netko za izljecenje gurne.. jel'
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 14:13   #37
Quote:
Ogius kaže:
Jel' moguće da slana voda (more) pogoršava stanje? Meni se čini da mi se od mora pogoršalo.
mozda...uzroci istih su toliko individualni. zakljucujemo iz iskustva.
nekom od alkohola, nekom od naprezanja, nekom od spicy food, nekom od duuugog stajanja
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 14:36   #38
Quote:
joujou kaže:
gle.. njega boli.. i sad bi ti da mu netko za izljecenje gurne.. jel'
ja to vise kao preventivu...

nisam zaista mislila nish lose... prije sam imala problema... sad vishe nemam... jedino s cim mogu povezat jest to sto sam napisala...

bez ikakve namjere da zajebavam covjeka
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 14:40   #39
Moj stari se pati s time preko 30 godina. Također i unutarnji i vanjski. Nema masti koju nije probao, čajeve, i ne znam što. promjenu prehrane također. Drugčija prehrana je umanjila probleme ali ne i riješila do kraja. probleme je riješio skalpel prije nekih 9 godina. Ako se dobro sjećam dr. Čavčić na proktologiji na Rebru. od tad ide godišnje na kontrole i nema više problema.

Znam da ga je frajer naručio na pregled, no odmah ga je "obradio" prije nego je stigao reći jooooj. Mislim da je bila neka metoda podvezivanja ili tako nešto.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2005., 17:31   #40
Re: Hemeroidi!?!

Quote:
Ogius kaže:
Već više od 5 mjeseca imam probleme s šulcerom. Bio sam u ljekarni, i preporučili su mi Faktu mast, koju koristim već 3 mjeseca. Ne pomaže, jer mi se prošli tjedan stanje pogoršalo, sada više ne svrbi nego peče i boli.

Jel' mi može neko preporučiti neki efikasniji lijek.
Probaj bioflavonoide. Imaš u ljekarnama tablete gdje se nalaze zajedno s vitaminom C.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.