Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2007., 21:44   #21
Quote:
Tinchi kaže:
Kad se počneš istinski brinuti za sebe prestat će te peći savjest i znat ćeš kada si istinski povrijedila nekoga a kada nisi.
Potpisujem
Krilce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 00:38   #22
Quote:
ciganka kaže:
Najgorije od svega je to sto sam svjesna tih svojih "mana", ali ne mogu si pomoci, u svakoj slijedecoj situaciji "padam na ispitu"...
da i ja sam važno svega svjesna al pomalo se i pitam kolika je ta naša svjesnost ako i dalje funkcioniramo jednako i ne mijenjamo se..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 01:39   #23
Quote:
barbika kaže:
Pisem da vidim da li ima jos ovako opterecenih ljudi kao sto sam ja, naime mene zbog svega pece savjest........
Bilo da nekoga krivo pogledam, bilo da nekoga malkice protracam, bilo da psa ne setam vani dovoljno dugo, bilo da...........lista je poprilicno dugacka, znam da su ovo sve banalni razlozi, ali mene doslovno zbog takvih stvari pece savjest da se ja ne mogu opustiti, samo razmisljam o tome i na kraju imam osjecaj da sam totalno spalila na zivce........

Kada sam u shitu pece me savjest jer me nema razloga peci savjest i tako u nedogled, ne mogu se uopce opustiti jer si uvijek nadjem nesto......
Da li su tvoji roditelji imali sklonost "traženja krivca" u svakodnevnim situacijama u kojima zapravo nitko nije KRIV već se neke stvari jednostavno DEŠAVAJU?
Npr. kriv si ako zakasniš na autobus, kriv si ako si presolio juhu, kriv si ako se recimo spotakneš posred dnevnog i slučajno sa stolića potegneš za sobom stolnjak i razbiješ vazu na njemu?
dioptrija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 03:22   #24
Quote:
barbika kaže:

Kada sam u shitu pece me savjest jer me nema razloga peci savjest i tako u nedogled, ne mogu se uopce opustiti jer si uvijek nadjem nesto......
Moras to izbiti iz glave...
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 08:37   #25
Quote:
ciganka kaže:
to, bas to... Ali kako?

Jedostavno, smanjivati ili stišavati želju za izvođenjem te radnje pod svaku cijenu. A to znači manje se truditi kontrolirati stvari ne samo u sebi već i oko sebe. Za početak probaj sa vježbama opuštanja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 09:16   #26
Quote:
barbika kaže:
Pisem da vidim da li ima jos ovako opterecenih ljudi kao sto sam ja, naime mene zbog svega pece savjest........
Bilo da nekoga krivo pogledam, bilo da nekoga malkice protracam, bilo da psa ne setam vani dovoljno dugo, bilo da...........lista je poprilicno dugacka, znam da su ovo sve banalni razlozi, ali mene doslovno zbog takvih stvari pece savjest da se ja ne mogu opustiti, samo razmisljam o tome i na kraju imam osjecaj da sam totalno spalila na zivce........

Kada sam u shitu pece me savjest jer me nema razloga peci savjest i tako u nedogled, ne mogu se uopce opustiti jer si uvijek nadjem nesto......
You're a women, face it!!!
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 16:16   #27
uh

poznat mi je sindrom izmišljanja problema

kad mi se nešto lijepo desi sve mislim pašće mi taj dan cigla na glavu
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:28   #28
Ej hvala vam svima sto me razumijete jer kada sam u svojoj okolini pokusala iznijeti taj problem svi su me gledali i cekali sljedecu recenicu, kao nisam rekla nista bitno, nije bas da su se sazivjeli s tim mojim problemom. Mada zapravo ovdje se ne radi o samo jednom problemu, grize me savjest zbog svega, ne volim da mi nesto ide od ruke jer kao sto zeljko gore pise, imam feeling da ce mi cigla pasti na glavu, a onda je tu i ta mojka empatija.......koliko se osjecam dobro sto iskreno suosjecam s ljudima toliko mislim da jako pretjerujem jer to utjece na moje funkcioniranje, na moj zivot npr. sinoc citam 24 sata na netu i na naslovnici neka beba od 2 mj. imala tumor na kosti u glavi - ako sam dobro shvatila - plus sto izmedju ostalog dijagnosticirana joj je i leukemija...........pao mi je mrak na oci, sjedim za kompom i pocnem plakati jer nije mi jasno kako netko "zasluzi" takvo zlo kada s druge strane imamo derista koja se furaju na jet set, puni novaca, zivi, zdravi........bas me boli ta nepravda pa samim tim pocnem i o sebi razmisljati tj. tada nastupa griznja savjesti sto je eto npr. ta beba bolesna, a meni kao i inima oko mene recimo ne fali nista u zivotu, ali svejedno nesto kukamo, mrgudamo........
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:34   #29
Quote:
atmajian kaže:
evo, barbie, još jedan tvoj post koji kao da sam ja napisao.

Kamagel, protiv svih opeklina.

To je bas nice kada te netko razumije! Kiss you back!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.