Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Koje od navedenih ideologija su najzločinačkije u povijesti i danas?
nacizam 48 57.14%
fašizam 24 28.57%
katolicizam 13 15.48%
kršćanstvo 9 10.71%
protenstantizam 5 5.95%
kapitalizam 16 19.05%
islam 8 9.52%
islamski fundamentalizam 26 30.95%
komunizam 21 25.00%
marksizam 3 3.57%
evropski imperijalizam 12 14.29%
američki imperijalizam 25 29.76%
liberalizam 5 5.95%
demokracija 6 7.14%
cionizam 6 7.14%
nacionalizam 11 13.10%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 84. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2007., 06:55   #1
Exclamation Najzločinačkija ideologija

U početku sam htio dati mogućnost izbora samo jedne opcije davši samo nekoliko osnovnih ideologija. No, ni pri samim osnovnim ideološkim odrednicama teško je reći u kojem su odnosima neke od ideologija. DA li su to zapravo iste ideologije , različitih naziva. Da li su neke komplementarne, interferirajuće, da li jedne sadrže drugu ili ne.
Primjerice, da li su marksizam i komunizam istoili ne. Ista je stvar sa fašizmom i sa nacizmom.
DA li evropski imperijalizam sadržava nacizam i fašizam, da li je u komplementarnom odnosu sa kršćanstvoom, katoličanstvom i protenstantizmom.
Da li je američki imperijalizam isto šta i evrpski. DA li su to oblici nacionalizma ili ne. Da li je cionizam klasični nacionalizam ili ne.
DA li je katoličanstvo isto što i kršćanstvo. Isto i sa protenstatizmom. DA li ej islamski fundamentalizam oblik islama ili nije.
DA li je liberalizam isto što i kapitalizam i američki te evropski imperijalizam itd.
U kakvom su odnosu demokracija i liberalizam....


Znači, izaberite one koje smatrate najnegativnijima u povijesti, ali i danas!
Ako smatrate da su svije od navedenih jedno te isto, glasajte za obje opcije.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 08:27   #2
I ovaj je topik zapravo greška, kako je Ris napisao u jednoj od prethodnih varijanti, ali neka ga, neka malo stoji.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 09:03   #3
Ah, dobro. A već sam mislio šiziti jer sam fulao jednu opciju...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 09:54   #4
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
I ovaj je topik zapravo greška, kako je Ris napisao u jednoj od prethodnih varijanti, ali neka ga, neka malo stoji.
zašto, molim lijepo?
ZAto jer sam ga ja postavio, jel!?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 10:36   #5
Ne. Nego zato što je glup i tendenciozan. Po običaju.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 10:38   #6
Glasam za nacizam.

Pod svakom od ovih ideologija kroz povijest su provođeni zločini. Međutim, osim kod nacizma, svi ti zločini su mogli biti provedeni, možda na malo drugačiji način, i pod bilo kojom drugom ideologijom.
S druge strane nacizam kao ideologija uključuje zločin.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 10:48   #7
"Pod svakom od ovih ideologija"?

Pa pola toga što je Ris tako učeno naveo nisu ideologije nego lupanje po načelu asocijativnosti. Nije sve što završava na -zam ideologija, zaboga. Zašto onda ne bismo uvrstili i realizam i romantizam?

S druge pak strane, neke moderne ideologije nedostaju. Kao što rekoh, glupa tema.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 11:19   #8
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Ne. Nego zato što je glup i tendenciozan. Po običaju.
Ovo prvo neću ni komentirat, jer je to tvoja klasika.
Valjda ne postovi moj post na ovom pdf-u na koejg nisi reagirau u tom stilu "ti si glup".

Ali zato ću te pokuašt izdignuti sa te razine i pitati da obrazložiš u čemu sam to tendenciozan?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 11:21   #9
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
"Pod svakom od ovih ideologija"?

Pa pola toga što je Ris tako učeno naveo nisu ideologije nego lupanje po načelu asocijativnosti. Nije sve što završava na -zam ideologija, zaboga. Zašto onda ne bismo uvrstili i realizam i romantizam?

S druge pak strane, neke moderne ideologije nedostaju. Kao što rekoh, glupa tema.
Ajde kad si ti tako pametan, što od navedenoga nije ideologija?!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 11:31   #10
Kad bi se realno pogledalo, jedine prave ideologije koje su toliko isforsirane i izkomercijalizirane su nacizam i komunizam, ali prvenstveno nacizam.
Tri stvari koje si stavio za izbor mogle bi biti jedno, a to je:
Američki imperijalizam = neoliberalni kapitalizam = cionizam.
Realno gledajući ta trojka tj. jedinka je najveći sijač zla u svijetu, bio i ostao, jer uzevši u obzir samo neke od "neprijatelja demokracije" koje su doslovce masakrirali ili potpomagali radi očuvanja svoje dominacije, kao što su Vijetnam, Istočni Timor, Indo-Pakistanski rat, kompletan kontinent Afrika (uz međusobno držanje leđa sa Francuzima i Englezima), Čile, Hioršime, i mnogo drugih za koje danas isplivava da su učensici, dolazi se do zaključka da je jedna ideologija kao što je nacizam, mala beba prema ovoj trojci.
Nacizam je iskomercijaliziran prvenstveno kako bi se cionisti ostavili na miru, te postali ubermensch. Najbolji primjer vam je kod nas, da čim se započne tema WWII, ispitivanje brojki, odmah ste nacist, ustaša, homofob, ili neki drugi iz lepeze ciljano smišljenih naziva radi što bolje reklame, iako je velika većina ljudi koji raspravljaju o tome, ne da nisu bili rođeni tada, nego nemaju apsolutno nikakve poveznice sa dotičnim događajima, ali ih čisto zanima kako je moguće da je recimo u jednom trenutku Jasenovac bio masovna grobnica sa 600.000 ljudi, što nikako nije moguće, pa da svaki tjedan u novinama, televiziji, "hrvatskim portalima", se iskopa neka vijest kako se našla dlaka sa guzice nacističkog oficira ili slično.
Ali da neidem dalje u vezi ove teme, jer ipak ovo nije Politika.
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 11:37   #11
Pogledaj rezultate ankete: Koje od navedenih ideologija su najzločinačkije u povijesti i danas?
This poll will close on 16-05-2010 at 06:58
nacizam 8 66.67%
fašizam 3 25.00%
katolicizam 3 25.00%
kršćanstvo 1 8.33%
protenstantizam 2 16.67%
kapitalizam 6 50.00%
islam 1 8.33%
islamski fundamentalizam 3 25.00%
komunizam 1 8.33%
marksizam 0 0%
evropski imperijalizam 3 25.00%
američki imperijalizam 5 41.67%
liberalizam 1 8.33%
demokracija 2 16.67%
cionizam 2 16.67%
nacionalizam 1 8.33%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 12.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 11:37   #12
Pronađite si negdje definiciju ideologije, pa će vam biti mnogo jasnije...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 12:06   #13
Pronađi ti definiciju, pametnjakoviću. Pa će ti biti jasnije što tu jest, a što nije ideologija.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 12:14   #14
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Pronađi ti definiciju, pametnjakoviću. Pa će ti biti jasnije što tu jest, a što nije ideologija.
s tobom je konverzacija završena.
bar dok se minimalno ne obrazuješ. zbog tvojeg dobra...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 12:17   #15
Daj ne seri. Nabroji mi filozofske i sociološke kolegije koje si odslušao i položio. Nabroji mi i profesore koji su te naučili toj imbecilnoj klasifikaciji. Na posljetku, ti ni minimalno obrazovanje nisi prošao. Vrati se kad navršiš 18.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 12:18   #16
za sada jedino za marksizam niko nije glasao.
vodi nacizam sa 10 glasova vodi nacizam.
najbliži su mu američki imperijalizam i kapitalizam, ali samo sa 7 glasova (50%).
pet glasova imaju fašizam i islamski fundamentalizam,
a katolicizam 4.


zanimljivo da čak 4 njih nije glasalo za nacizam
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 12:22   #17
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Daj ne seri. Nabroji mi filozofske i sociološke kolegije koje si odslušao i položio. Nabroji mi i profesore koji su te naučili toj imbecilnoj klasifikaciji. Na posljetku, ti ni minimalno obrazovanje nisi prošao. Vrati se kad navršiš 18.
Kao što rekoh, nemam namjeru komunicirati sa likom uličnog odgoja i obrazovanja,
a ponajmanje mu se opravdavati i dokazivati mu se.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 12:30   #18
Znači, nijedan kolegij? Baš kao što sam i mislio. Priznaješ dakle da ti je obrazovanje novinsko i da osim kopipejstanja senzacionalističkih članaka drugo i ne znaš?

Lijepo. Drago mi je da smo to napokon riješili.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 12:31   #19
Quote:
Master_n kaže: Pogledaj post
Kad bi se realno pogledalo, jedine prave ideologije koje su toliko isforsirane i izkomercijalizirane su nacizam i komunizam, ali prvenstveno nacizam.
Tri stvari koje si stavio za izbor mogle bi biti jedno, a to je:
Američki imperijalizam = neoliberalni kapitalizam = cionizam.
Realno gledajući ta trojka tj. jedinka je najveći sijač zla u svijetu, bio i ostao, jer uzevši u obzir samo neke od "neprijatelja demokracije" koje su doslovce masakrirali ili potpomagali radi očuvanja svoje dominacije, kao što su Vijetnam, Istočni Timor, Indo-Pakistanski rat, kompletan kontinent Afrika (uz međusobno držanje leđa sa Francuzima i Englezima), Čile, Hioršime, i mnogo drugih za koje danas isplivava da su učensici, dolazi se do zaključka da je jedna ideologija kao što je nacizam, mala beba prema ovoj trojci.
Nacizam je iskomercijaliziran prvenstveno kako bi se cionisti ostavili na miru, te postali ubermensch. Najbolji primjer vam je kod nas, da čim se započne tema WWII, ispitivanje brojki, odmah ste nacist, ustaša, homofob, ili neki drugi iz lepeze ciljano smišljenih naziva radi što bolje reklame, iako je velika većina ljudi koji raspravljaju o tome, ne da nisu bili rođeni tada, nego nemaju apsolutno nikakve poveznice sa dotičnim događajima, ali ih čisto zanima kako je moguće da je recimo u jednom trenutku Jasenovac bio masovna grobnica sa 600.000 ljudi, što nikako nije moguće, pa da svaki tjedan u novinama, televiziji, "hrvatskim portalima", se iskopa neka vijest kako se našla dlaka sa guzice nacističkog oficira ili slično.
Ali da neidem dalje u vezi ove teme, jer ipak ovo nije Politika.
Al' si ga nadrobio, majko Božja. Legendo.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 13:30   #20
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Znači, nijedan kolegij? Baš kao što sam i mislio. Priznaješ dakle da ti je obrazovanje novinsko i da osim kopipejstanja senzacionalističkih članaka drugo i ne znaš?

Lijepo. Drago mi je da smo to napokon riješili.
Ili si totalni trolčina
ili si prespavao hrvatski u drugom razredu kada su tvoji kolege obraživali u radnoj bilježnici "razumijem što čitam":

Nisam rekao da nisam imao ni jedan kolegij o društvenim znanostim, nego da ne komuniciram s tobom.

A ti sto puta pročitaj ovu gore rečenicu, pa možda i skužiš, iako mislim da nema smisla, jer tebi nema pomoći...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.