Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Smatrate li da je za jezična pitanja potreban poseban podforum?
Da. 15 88.24%
Ne. 2 11.76%
Glasovatelji: 17. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2008., 08:44   #1
Jezični podpodpod...forum

S obzirom na to da na DZ prevladavaju jezične teme, zanima me najprije što članovi misle o ideji da se za te teme otvori poseban podforum. Izjasnimo li se za to u dovoljnom broju, pokrenut ću postupak da nam se to dopusti. Isto tako, ako vaš odabir u anketi bude "za", molim vas da predložite ime novog podforuma, kao i njegov "potpis".

Anketa će biti otvorena dva tjedna.
Didi is offline  
Old 19.05.2008., 17:17   #2
ima pet korisnika koji pišu na društvenim znanostima i još toliko čita, i jedna koja samo piše, a ne čita što drugi napišu, i već bi ih razvrstavali u posebne ladice
__________________
blog
go2sleep is offline  
Old 19.05.2008., 19:03   #3
Ave Didi illustrissima !

Ovo su moja razmišljanja, koja možeš i ne moraš uvažiti. Vidim za smisleno objediniti sve možne i zamislive jezike u jedan "podpodpodslied". Na taj način ćeš smanjiti pojave povrjemenih uletavanjâ i bezpametnoga otvaranja uviek istih temâ s različnima i inačičnima naslovima - zapravo smanjiti broj "zaključanicâ". Dobila bi svakako na preglednosti, ali i izgubila na diskovnomu prostoru.
"Jezični savjetnik" uz promjenu naziva u "Jezični savjetnik za hrvatski (standardni) jezik" bih pustila u nadsliedu, dočim ostale družštvene znanosti unutar obstojećega slieda. Ali, pogledaj koliko je sve to stvarno potrjebno, glede broja posjetiteljâ/porabnikâ/koristnikâ/icâ.
dementiapraecox is offline  
Old 19.05.2008., 22:57   #4
Osim jezicnih, drustvenih tema ovdje gotovo da i nema. Hocu reci, nisam sigurna da ima klijentele za drustvene znanosti ako jezik ode ca.
vilinska musica is offline  
Old 20.05.2008., 01:35   #5
JEZIK/JEZIKOSLOVLJE/LINGVISTIKA

Srdačno,
glasovateljica
Mariola is offline  
Old 23.05.2008., 08:19   #6
Potpis: cunning linguists

Ja sam za.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 23.05.2008., 21:22   #7
Možda bi onda 'Društvene znanosti' dobile priliku da se razviju. Ovako smo ih, mi, jezičari, potpuno okupirali.

Ime podforuma: Kutak za jezičave forumaše
Enchantress is offline  
Old 29.05.2008., 19:14   #8
Da, definitivno zelimo forum za lingwistiqu.
MOLOKAI is offline  
Old 01.06.2008., 19:36   #9
Kao, recimo, povremeni korisnik, ne znam računa li se moj glas, ali čini mi se kao dobra ideja. Ako ima za povijest i vojsku, jezik je ipak područje čijim se pitanjima više ljudi bavi i o kojem široke mase trebaju više savjeta, i stvarno ovdje ima previše jezičnih tema među kojima ostale ponekad nisu dovoljno pregledne (uočljive). Dakle, podforum Lingvistika, ili Jezikoslovlje, ako više jezičara preferira što čistiji hrvatski... ili Jezični savjetnik uz preimenovanje postojeće istoimene top-teme, koja bi se tada također našla unutar novog podforuma, u Jezični savjetnik za hrvatski (standardni) jezik - ako sam dobro prevela ideju cijenjene forumašice kojoj je jedina mana što se baš i ne zna jasno izražavati.
Potpis ću ipak prepustiti iskusnijima.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Old 04.06.2008., 02:41   #10
Čestitam!
Mariola is offline  
Old 05.06.2008., 14:31   #11
Quote:
Mariola kaže: Pogledaj post
Čestitam!
Zahvaljujemo ti na čestitkama.

Mi smo svoje obavili. Sada je na nadležnima da kažu što o tome misle. Privremeno ću zatvoriti temu, a ako bude promjena bit ćete obaviješteni. Osobno ne vidim puno razloga za razdvajanje, no moje je bilo da pitam, vaše da odgovorite, a dalje se ne zna.
Didi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.