Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2011., 17:53   #1
Vile

Prije par godina sam na forumu naišao na priču neog čovjeka koji je sudjelovao u ratu u BiH. I kaže on da su ih tijekom noći u zimi '93 napale nekakve zle-vile demoni i pobile dosta ljudi, raskomadale ih itd. Ne sjećam se točno kako je išlo., pa ako bi netko podijelio priču bio bi mu zahvalan
liverpoolfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 10:18   #2
meni je pricala baka da su u prekodravlju bile vile ... i da su preko noci dolazile u selo i konjima isplele pletenice ...zivjele su u sumi ...

a ovo za BiH... mislim da je bilo alkohola ili droge
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 21:40   #3
Ne vidim zašto bi to bilo nemoguće. Ima svakakvih slučajeva iako je 21.st.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:50   #4
...drako demoni s nižeg stupnja astrala...
...eto, totalno moguće...
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:41   #5
Ja bih sebi jednog malog vilenjaka ,bas su slatki..
Jedna starija zena (nije bila senilna) je pricala da se kao 10-god.djevojcica vracala kuci iz skole i prolazila je kraj jedne rijeke.
Kaze da je ugledala 5 prelijepih zena duge plave kose kako se igraju uz rijeku -koje su je umilno zvaleodji kuma ,dodji kuma..i tako im je mislila prici ,ali je primjetila dok je prilazila da imaju kopita umjesto stopala i pobjegla je glavom bez obzira.
Zena nije tip lazljivice ,bas je bila ozbiljna dok je pricala.Ti stari ljudi uvijek imaju mnostvo legendi za ispricati ,ukazanja vila ,duhova..
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 00:46   #6
naježim se na takve priče
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 18:14   #7
vjerujem da vile postoje ili da su postojale u davna vremena dok svijet nije bio "zagađen" suvremenom tehnologijom...e sad jesu li bile miroljubive...
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 18:41   #8
Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
vjerujem da vile postoje ili da su postojale u davna vremena dok svijet nije bio "zagađen" suvremenom tehnologijom...e sad jesu li bile miroljubive...
Postoji i priziv vile ,samo sta je postupak vrlo kompliciran.Treba dosta pripreme i tako..mozda se stvarno odlucim jednog dana i napravim to.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 18:54   #9
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Postoji i priziv vile ,samo sta je postupak vrlo kompliciran.Treba dosta pripreme i tako..mozda se stvarno odlucim jednog dana i napravim to.
zašto??zbog čega ti je potrebna vila pa ju planiraš pozvat?btw koliko si spremna "platit" da bi "dobila" tu vilu?
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 22:35   #10
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Jedna starija zena (nije bila senilna) je pricala da se kao 10-god.djevojcica vracala kuci iz skole i prolazila je kraj jedne rijeke.
Kaze da je ugledala 5 prelijepih zena duge plave kose kako se igraju uz rijeku -koje su je umilno zvale: Dodji kuma ,dodji kuma..i tako im je mislila prici ,ali je primjetila dok je prilazila da imaju kopita umjesto stopala i pobjegla je glavom bez obzira.
Zena nije tip lazljivice ,bas je bila ozbiljna dok je pricala.Ti stari ljudi uvijek imaju mnostvo legendi za ispricati ,ukazanja vila ,duhova..
Nda, skroz si mogu predočiti takav prizor. Prelijepe, mistične vile koje govore takvim jezikom "dodji kuma, dodji kuma"...
Jesu još rekle "daj pogledni kuma kaj memo za tebe, vrug te jebi?"
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 23:47   #11
ova priča me nekako podsjeća na True Blood
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 12:02   #12
Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
ova priča me nekako podsjeća na True Blood
Daj objasni please.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 20:09   #13
Meni je moja baka pričala, kad je imala 10-tak godina, je po noći morala ici piškiti. Prije su naravni imali onaj poljski wc iza kuce....i kad je izišla iz kuce, i kako je išla prema wc-u čula je kako netko pjeva iz staje.... (imali su dva konja) i kako se je navirila vidila je dvije vile , plave duge kose , ali male su bile i plele su konju pletenice i pjevale, ali nekim čudnim jezikom.. eto....tako rece baba
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:40   #14
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Daj objasni please.
pa ako si ikad gledao/la TB sve ti je jasno,ova priča kao da je iz jedne TB epizode
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 13:23   #15
ja sam čula priče da prije kad su ljudi bili na njivi i kad bi onako počeo vjetar puhat jako jako da to znači da vile dolaze kao..pa su svi bježali kući.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 15:01   #16
na mojim konjima sam raščešljao grive što su ih vile splele tokom njihove igre , drugu noć su me uzele u svoje kolo i cijelu noć se igrale samnom bile su grube nikada više ne diram grive niti bi htio u njihovo kolo.
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:07   #17
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Nda, skroz si mogu predočiti takav prizor. Prelijepe, mistične vile koje govore takvim jezikom "dodji kuma, dodji kuma"...
Jesu još rekle "daj pogledni kuma kaj memo za tebe, vrug te jebi?"

Kaze da je dosla kuci sa srcem u petama..I da vise nikad nije prolazila tuda ,jer se bojala.Kasnije je otisla sveceniku ,a on joj rekao da da moli Boga da je cuva od zla.
A tko zna ,da je prihvatila ,mozda joj sa vilama(ili "vilama") uopce ne bi bilo lose..
Ti stari ljudi uvik imaju svakakvih misticnih prica..
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:21   #18
jbt da vidite gdje ja živim..ako ima igdje vila onda je to kod mene na selu
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:30   #19
Mene zanima zašto sad ljudi ne viđaju vile
Stari ljudi puno su o tome pričali
Moj tata ih je vidio ,kad je bio mladić ,baš kod kuće koja je jedina u selu imala konje o kojoj se pričalo da vile uzimaju konje pletu im pletenice i ujutro ih vrate
Konji budu mokri od znoja ...
Tu veče on ih je sa svojim prijateljem vidio ispred sebe na 20-setak metara
Kaže da su mislili da su obične djevojke ,i kaže da nikad ništa ljepše u životu nije vidio ,bile su preljepe u dugim bijelim haljinama
Potrčali su za njima ,hah kao i današnji dečki
Međutim ,ono što su vidjeli prepalo ih je ,digle du haljine i poletjele ,umjesto stopala vidjeli su kopita
Nikad ih više nije vidio ,ali pričao je to tisuću puta ,očito ga se susret i ta ljepota dojmio
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 16:34   #20
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Mene zanima zašto sad ljudi ne viđaju vile
Stari ljudi puno su o tome pričali
Moj tata ih je vidio ,kad je bio mladić ,baš kod kuće koja je jedina u selu imala konje o kojoj se pričalo da vile uzimaju konje pletu im pletenice i ujutro ih vrate
Konji budu mokri od znoja ...
Tu veče on ih je sa svojim prijateljem vidio ispred sebe na 20-setak metara
Kaže da su mislili da su obične djevojke ,i kaže da nikad ništa ljepše u životu nije vidio ,bile su preljepe u dugim bijelim haljinama
Potrčali su za njima ,hah kao i današnji dečki
Međutim ,ono što su vidjeli prepalo ih je ,digle du haljine i poletjele ,umjesto stopala vidjeli su kopita
Nikad ih više nije vidio ,ali pričao je to tisuću puta ,očito ga se susret i ta ljepota dojmio
Meni je pričao dečko da su njegovi baba i deda, a i drugi stari i mlađi u selu, tamo negdje kad je bio onaj rat (2. svj. valda je mislio???) isto to, konji, pletenice, mokri, neke djevojke čudne, koje nitko ne pozna (ali nisu vidjeli kopita, valda su im gledali negdje drugdje ),

a još su dodali da je uvijek navečer bila buka u štali, konji su se bunili, a vojnici koji su bili išli u rat, njima su se isto ukazivali neki zločesti i bacali ih po zraku. Kad je rat završio. onda je i to prestalo.
I tak, malo se naježim kad čujem takve priče.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.