Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 20:14   #5001
Pozdrav svima,

Planiramo kupiti pekač i vidimo da je u Emmezeti na akciji TEFAL PF2208 (http://www.tefal.com.hr/KUHINJSKI-UR...8/p/7211002268) za 550 kn a inače je cijena 950 kn. Da li je netko imao iskustva s njim odnosno da li se "isplati" kupiti ga?
Koristio bi se vjerovatno 5-6 puta tjedno.

Hvala!
Lokemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 20:42   #5002
Taj TEFAL PF2208 mi imamo točno godinu dana, peče nam kruh barem 5 puta tjedno, nema nekih zamjerki radi ko urica.

Mi smo ga lani platitli 750kn mislim u konzumu...u svakom slučaju ta od 550kn se čini odlična cijena.

Dobiješ s njime neke recepte koje oni daju, znam da smo mi dobili na poklon i digitalnu vagu od tefala sad neznam da je to bila samo tamo akcija ili se i u emezeti dobije.

Uglavnom, nam je odličan
melo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:19   #5003
Quote:
melo78 kaže: Pogledaj post
Taj TEFAL PF2208 mi imamo točno godinu dana, peče nam kruh barem 5 puta tjedno, nema nekih zamjerki radi ko urica.

Mi smo ga lani platitli 750kn mislim u konzumu...u svakom slučaju ta od 550kn se čini odlična cijena.

Dobiješ s njime neke recepte koje oni daju, znam da smo mi dobili na poklon i digitalnu vagu od tefala sad neznam da je to bila samo tamo akcija ili se i u emezeti dobije.

Uglavnom, nam je odličan
OK, hvala. Mislim da ćemo ka kupiti. Nadam se da nećemo pogriješiti jer nismo imali baš puno vremena za istraživanje (sutra idemo u drugi grad gdje je Emmezeta tako da ga ili moramo uzeti ili ništa od njega )
Lokemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:47   #5004
Ako imate emezeta karticu možete još popusta izvući, pa ili nemojte svoju zaboravit uzet ili pitajte nekoga, isplati se.



Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
melo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 06:01   #5005
Quote:
Lokemon kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Planiramo kupiti pekač i vidimo da je u Emmezeti na akciji TEFAL PF2208 (http://www.tefal.com.hr/KUHINJSKI-UR...8/p/7211002268) za 550 kn a inače je cijena 950 kn. Da li je netko imao iskustva s njim odnosno da li se "isplati" kupiti ga?
Koristio bi se vjerovatno 5-6 puta tjedno.
Hvala!
Kakav premaz ima taj pekač?
Govrilo se ovdje na grupi da Panasonic nema teflonski premaz (mislim da je teflonski) i da mu je to glavna prednost.
Doduše, Panasonic je i dosta skuplji...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:06   #5006
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Kakav premaz ima taj pekač?
Govrilo se ovdje na grupi da Panasonic nema teflonski premaz (mislim da je teflonski) i da mu je to glavna prednost.
Doduše, Panasonic je i dosta skuplji...
Ima teflonski premaz.
Kupili ga i ispekli tri klasična, dva ražena i jedan integralni. Popodne ide kuglof
Svi osim jednog raženog su ispali super. Za taj raženi sam očito nešto zabrljao sa sastojcima.
U svakom slučaju mi smo prezadovoljni za sad. Doduše treba uzeti u obzir da je ovo prvo iskustvo sa pekačem i općenito kruhom iz pekača.
Sad slijedi polagano experimentiranje
Lokemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:20   #5007
panasonic nema teflonski nego nekakav diamond uber nesto. odite par stranica unatrag na temi, pisali smo o tome.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:34   #5008
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
panasonic nema teflonski nego nekakav diamond uber nesto. odite par stranica unatrag na temi, pisali smo o tome.
Napisah da mislim da je teflonski ili tako nešto. U svakom slučaju ga nema
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:37   #5009
evo samo da javim da vec po 4-5 il ko zna koji put nam se pocela gulit mjesalica iz panasonic pekaca. neznam vise sta radit.
tip iz silnica servisa mi kaze kako misli da to nema garanciju. meni to malo smjesno. svakih 2-3 mjeseca ja moram kupovat novu. to je svaki put 100kn + pdv + postarina.

maksimalno pazim sada. nikakve spuzvice ni abrazivna sredstva neidu u kanticu. iskljucivo mlaka voda i prsti od ruke za skinut ono malo sto se nakupi na mjesalici nakon pecenja kruha.

neki savjet?
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:45   #5010
Baš mi je žao, evo obje miješalice se koriste već dvije i pol godine i nikakvih problema? Peremo onim mekanim dijelom spužvice kad je potrebno. Nakon pečenja ostavimo da se sve posuši pa peremo vodom, nikakvi deterdžent.

Da pišeš direktno Panasonicu i pitaš za taj dio? Skupo je svaka tri mjeseca kupovati novu. Pa i dvaput godišnje je puno.

S posudom za pečenje je sve ok?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:50   #5011
sa posudom isto bude problem. 2 puta smo je vec mjenjali, ako ne i 3. ne sjecam se vise.
jednostavno se pocne lagano ljustiti tamo oko osovinice za mjesalicu. nije mi jasno zasto osim ako nije i panasonic namjenjen da radi jednom u tjedan dana pa se to rastegne. kod mene pekac radi svaki dan, svaki. od prvog dana. mogu shvatit da mu remen i/ili remenica ode kao sto se nedavno desilo jer zamor materijala nakon svih tih sati ovo ono, ali da se ovo ovak pocne ljustit bezveze... ah
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 14:58   #5012
Koji pekač uzeti za 5ročlanu obitelj? Lidlov ili ovaj tefalov?http://www.tefal.com.hr/KUHINJSKI-UR...8/p/7211002268
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 21:34   #5013
Neznam za taj Lidlov, ali o ovom Tefalovom sam napisao par riječi gore na vrhu ove stranice. Meni je odličan, nas je dvoje, pečemo redovito - kruh odličan. 3-4 vrste kruha pečemo i tijesto za pizzu stavimo ponekad da zamiješa.
Imate ga u Emmezeti i dalje na akciji za 550kn, a može i jeftinije ako imate njihovu karticu i bodove.
Inače neznam koliko jedete kruha s obzirom da vas je 5, ovaj ima do 1kg, nama kad dođe društvu uz dobar ručak taj od 1kg nestane brzo
melo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 08:15   #5014
Quote:
melo78 kaže: Pogledaj post
Neznam za taj Lidlov, ali o ovom Tefalovom sam napisao par riječi gore na vrhu ove stranice. Meni je odličan, nas je dvoje, pečemo redovito - kruh odličan. 3-4 vrste kruha pečemo i tijesto za pizzu stavimo ponekad da zamiješa.
Imate ga u Emmezeti i dalje na akciji za 550kn, a može i jeftinije ako imate njihovu karticu i bodove.
Inače neznam koliko jedete kruha s obzirom da vas je 5, ovaj ima do 1kg, nama kad dođe društvu uz dobar ručak taj od 1kg nestane brzo
Ja ga još uvijek mjerkam, da li je to best buy u klasi do 500-ak kn? Imam Emmezetinu karticu, ali nisam siguran da će biti još jeftinije kad već ima popust.
U stvari, uzeo bih ga odmah, muče me samo ti teflonski premazi, dosta se pisalo o štetnosti teflona.
Chantalle je pisao o Panasonicovom diamond premazu, nekako mi to sve skupa djeluje isto?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 18:00   #5015
Prijatelj je iskoristio bodove, dobio 6% popusta, platio ~515kn taj pekač, tako da može sigurno.

Što se premaza tiče, nemogu puno reći, iskreno ne zamaram se s time, znam ljude koje imaju tefalove pekače već godinama, nikad problema s posudom, mješalicom itd...ali nisam stručan..
melo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 10:53   #5016
Nadam se da će nam veličina kruha biti dovoljna jer kupovni mi treba,npr. jedan polubijeli dnevno. Zasad. Ne znam je li best buy za te novce,ali neću više tražiti. Nemam Emezetinu karticu,pa ništa od dodatnog popusta. U petak idem u Zg i kupujem novog ljubimca.
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:36   #5017
Što se veličine kruha tiče... Meni je kruh iz pekača zasitniji od bilo kojeg iz dućana .
Na početku se više jelo jer svi volimo topli kruh i koricu. Otkad je prošao taj početni period jedemo manje kruha generalno.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 08:34   #5018
Vrlo sam zadovoljna Panasonicom. Nakon 2 Moulinexa ovo je preporod u svakom smislu. Po uputama proizvođača max kruh je od 600 g brašna, ispadne negdje oko 950 g kruha. Da li je netko probao raditi veći kruh tj. koji bi ev bio maksimum?
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:33   #5019
Quote:
mirta2 kaže: Pogledaj post
Vrlo sam zadovoljna Panasonicom. Nakon 2 Moulinexa ovo je preporod u svakom smislu. Po uputama proizvođača max kruh je od 600 g brašna, ispadne negdje oko 950 g kruha. Da li je netko probao raditi veći kruh tj. koji bi ev bio maksimum?
Koji točno model imaš?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:22   #5020
SD-2511KXE crni
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.