Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 00:18   #3621
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
"Korisnicima koji imaju novi modul Plaće, preporučamo da prije zaključka godine u knjizi za 2013. godinu dopune podatke o djelatnicima s novim šiframa za JOPPD obrazac, kako to ne bi morali raditi dva puta (u staroj godini za plaću za 12.mjesec, a u novoj godini za sve ostale mjesece)."

Na koje se tu šifre misli?? To za novi modul?
Šifre za JOPPD u djelatnicima...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 11:37   #3622
Jedno bedasto pitanje - gdje se u Paprici , u modulu maloprodaja II, vidi stanje zaliha za pojedinu trgovinu? Onako lijepo uredno, kao u robnom na izvještaju stanje zaliha?

I pitala sam već jednom za POS printere, dubo je odgovorio da je u biti svejedno, gledam nešto da program podržava epson i star, znači samo ta dva brenda dolaze u obzir? Bilo koja serija?
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 15:12   #3623
što se tiče posa uzmi se neko nominirano ime ... tipa Samsung to će ti ziher radit na svim emulacijama ... ako uzmeš tipa micropos onda ćeš imat problema kao ja ... jer on radi samo na jednom emulaciji (po riječima servisa).
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 15:17   #3624
Ja sam malo mali mujo za to . Piše u Paprika POS-u Epson, Star i Epson II. To su onda emulacije ili što? Dakle ne moram se ograničavati samo tim brendovima?

Ili, još bolje: ima li tko za preporučiti konkretan pos printer do vrijednosti max 1500 kn a da je kompatibilan sa paprikom? Nije mi bitna vrsta (termalni, kakvi god) jer neću imati puno računa

Edit: i jedno pitanje nevezano za program. Što s gotovinom? Odnosno, kako je najpovoljnije uplatiti na žr tvrtke? U bilo kojoj pošti, banci, fini? Dnevno-noćni trezori?
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 15:49   #3625
epson i star .... su ti emulacije ... najbolje ti je kupit pos koji podržava obje (trebali bi svi).... Samsung će ti radit ... bilo koji ....hoćeš li ti termalni (tipa: SRP-350) ili neki iglični to ovisi o tebi ...

Najjeftinije bi ti trebalo biti u tvojoj banci di imaš otvoren žiro račun. S time da ti se i tu uzima naknada ... ukoliko aktiviraš noćni trezor to ti je još dodatni postotak na ukupan mjesečni iznos predane gotovine ... ovisno o banci u kojoj imaš račun ... tipa kod mene je 4,10 kn po svakoj predaji dnevno ... + 0,019% na ukupni mjesečni iznos za noćni trezor

Budući da ti se svaka predaja naplaćuje 4,10 kn najbolje ti je polog predavat za više dana ... tipa ... za pon-pet .... ili češće ovisi koliko gotovine imaš na kraju dana
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 16:24   #3626
Hvala.

Dakle, dnevno noćni trezori uzimaju fiksno kada predaješ + neki postotak... To mi najviše paše... Poslovnice mi nisu blizu. Do sada sam imala nešto sitno gotovine i to sam u pošti uplaćivala jer mi je jedina usput (a znam da naviše deru).
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 04:49   #3627
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
Jedno bedasto pitanje - gdje se u Paprici , u modulu maloprodaja II, vidi stanje zaliha za pojedinu trgovinu? Onako lijepo uredno, kao u robnom na izvještaju stanje zaliha?

I pitala sam već jednom za POS printere, dubo je odgovorio da je u biti svejedno, gledam nešto da program podržava epson i star, znači samo ta dva brenda dolaze u obzir? Bilo koja serija?
Prvo - neznam, imam samo 1 MP skladište. Pa ne vodiš valjda za svaku trgovinu posebno? Ako ih je više logika je ići u VP, pa onda prenositi robu u MP kako gdje treba.

Epson i Star su 2 STANDARDA, a ne marke pisača!! Recimo Mikropos, dobri, brzi... Lani sam instalirao 2 kom, ali ne na Papriku, rade bez greške. Ma zapravo sve je to ok, po cijeni vidiš gdje je što - naravno, malo googlanja treba. I ne brini za emulacije i zezancije, pa svaki pisač ima driver i radi kako treba. Još nešto: Paprika zapravo radi tako da koristi Windowse za sve dodatne poslove, pa i za pisače. Znači da je bitno da pisač radi ok u Windowsima. I NIKAKO iglični, spor, bučan i dosadan. Pa izblijedi traka, pa... to nitko više ne kupuje, a ako ti treba imam par starih Star slobodnih... A tek paralelni port na PC - nema više ni toga!!
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje dUbO : 08.01.2014. at 04:57. Reason: lingua
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 11:11   #3628
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Prvo - neznam, imam samo 1 MP skladište. Pa ne vodiš valjda za svaku trgovinu posebno? Ako ih je više logika je ići u VP, pa onda prenositi robu u MP kako gdje treba.
Ne, ali pretpostavljam da svaka trgovina ima svoje stanje zaliha (ono na policama, jel) i da se to negdje u programu vidi lijepo i pregledno kao u modulu robno

Firma se pretežno bavi veleprodajom, sa tu i tamo kojim maloprodajnim kupcem padobrancem, no odlučila sam za jedan potpuno novi dio, iz svog gušta, oformiti maloprodaju, a nadam se s vremenom i više njih
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 13:22   #3629
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Epson i Star su 2 STANDARDA
Ok. Na nekima što su mi zapeli za oko kaže emulacija Citizen, deafult Codepage 852/HR. Takvi onda da ili ne, obzirom da paprika pos podržava emulacije star i epson?
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:57   #3630
Imam pupilu i nisam još uopće dobila ponudu za novi modul plaća u koji je uključen JOPPD obrazac. Da li ste vi to već dobili ili ste skinuli s novom verzijom programa? Imam zadnju verziju 4450 i tamo nema ni traga joppd-u
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:02   #3631
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Imam pupilu i nisam još uopće dobila ponudu za novi modul plaća u koji je uključen JOPPD obrazac. Da li ste vi to već dobili ili ste skinuli s novom verzijom programa? Imam zadnju verziju 4450 i tamo nema ni traga joppd-u
Ja sam dobila prije Božića, odmah ih zovi, valjda su te zaboravili. To te nešto košta, nije uključeno besplatno u nove verzije
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:40   #3632
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
Ok. Na nekima što su mi zapeli za oko kaže emulacija Citizen, deafult Codepage 852/HR. Takvi onda da ili ne, obzirom da paprika pos podržava emulacije star i epson?
Codepage je već pomalo prevaziđeno, to je za naše kvačice... Imaš to kao parametar u kasi. Uostalom, pitaj prodavača, pa neka spoji na Windowse, ako windowsi rade - radit će i paprike. Uzmi neku rezervu možda 5% da ipak nešto neće štimat... Jer nikada nema 100% u ovome!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:44   #3633
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
Ne, ali pretpostavljam da svaka trgovina ima svoje stanje zaliha (ono na policama, jel) i da se to negdje u programu vidi lijepo i pregledno kao u modulu robno

Firma se pretežno bavi veleprodajom, sa tu i tamo kojim maloprodajnim kupcem padobrancem, no odlučila sam za jedan potpuno novi dio, iz svog gušta, oformiti maloprodaju, a nadam se s vremenom i više njih
Mislim da u MP modulu ima jedna trgovina... A imaš i jedan konto robe, 663, neznam ni može li to analitički. I na koncu, kod inventure tvoj program traži stanje robe, ali ne po trgovinama... Ako netko ima MPII koji zna kako raditi sa više trgovina, neka se javi...

Možeš to riješiti na neki način da u opisu robe dodaš opasku koja je trgovina, pa kad inventuru izbaciš u excelu da po tome sortiraš. Samo neznam čemu to treba. Napravi tri inventure, pa zbroji...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:46   #3634
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Imam pupilu i nisam još uopće dobila ponudu za novi modul plaća u koji je uključen JOPPD obrazac. Da li ste vi to već dobili ili ste skinuli s novom verzijom programa? Imam zadnju verziju 4450 i tamo nema ni traga joppd-u
Imaš LEGALNU Pupillu?? Onda im natrljaj nos, jer su ti morali poslati!! Ali ako nije legalna... pazi da ne dobiješ trojanca! 300 kn + pdv, da znaš!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 07:29   #3635
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Imaš LEGALNU Pupillu?? Onda im natrljaj nos, jer su ti morali poslati!! Ali ako nije legalna... pazi da ne dobiješ trojanca! 300 kn + pdv, da znaš!
Ček kaj za zbilja ima virus u programu ???
Meni je baš nedugo NAS izbacio poruku da imam virus u arhivi, a program mi je potpuno legalan

Onak na prvu sam mislil da je antivirus na NAS-u poblesavil i da baca gluposti kak to obično zna bit...pa sam to potpuno zanemaril.
No ovo tvoje me sad pomalo ljuti i brine, pa nije valjda da ti mudraci stavljaju viruse u program
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 09:27   #3636
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Mislim da u MP modulu ima jedna trgovina... A imaš i jedan konto robe, 663, neznam ni može li to analitički. I na koncu, kod inventure tvoj program traži stanje robe, ali ne po trgovinama... Ako netko ima MPII koji zna kako raditi sa više trgovina, neka se javi...

Možeš to riješiti na neki način da u opisu robe dodaš opasku koja je trgovina, pa kad inventuru izbaciš u excelu da po tome sortiraš. Samo neznam čemu to treba. Napravi tri inventure, pa zbroji...
Budem već smislila nešto. A ako je jedna trgovina, koji izvještaj pokazuje trenutno stanje zaliha, onako razvrstano po grupama roba? Imam program pred sobom ali nemam robu na stanju u trgovini, pa ne znam uopće što da gledam tj gdje ću to ubuduće gledati.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 05:11   #3637
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ček kaj za zbilja ima virus u programu ???
Meni je baš nedugo NAS izbacio poruku da imam virus u arhivi, a program mi je potpuno legalan

Onak na prvu sam mislil da je antivirus na NAS-u poblesavil i da baca gluposti kak to obično zna bit...pa sam to potpuno zanemaril.
No ovo tvoje me sad pomalo ljuti i brine, pa nije valjda da ti mudraci stavljaju viruse u program
Ma daj... pa poznato je da se ja volim zezat! Ali - moj izbor prije puno godina je bio NOD32 i do danas nije pustio ništa, ali trojanaca ne fali, pa ih redovno meten sa SuperAntiSpy.

Ipak, da se vratim: nadam se da je Paprika legalna!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 05:14   #3638
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
Budem već smislila nešto. A ako je jedna trgovina, koji izvještaj pokazuje trenutno stanje zaliha, onako razvrstano po grupama roba? Imam program pred sobom ali nemam robu na stanju u trgovini, pa ne znam uopće što da gledam tj gdje ću to ubuduće gledati.
Da, možda si nešto "ubola", imaju grupe roba. Možda tako možeš odrediti prodavaonice? Naravno, moraš dobro baratati excelom, pa sve u njega izvesti i onda obraditi.

Ako je jedna trgovina imaš promet PKV, a ako ti se malo duže čeka povučeš inventuru. Ima i onaj krasni "kontrolac" koji te upozori na sve "anomalije" ako se pojave u materijalnom! Samo ga treba svako malo zamoliti da pronađe brljotine, pa odmah sve popraviti i - nije nitko vidio!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 09:00   #3639
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ma daj... pa poznato je da se ja volim zezat! Ali - moj izbor prije puno godina je bio NOD32 i do danas nije pustio ništa, ali trojanaca ne fali, pa ih redovno meten sa SuperAntiSpy.

Ipak, da se vratim: nadam se da je Paprika legalna!!
Gle nemam ja pojma jel se ti zajebavaš ili ne...
No meni antivirus baca da je u paprici i to instalaciskoj datoteci trojanac
A ta nikak nemre bit nelegalna s obzirom da je to setup kojeg tek treba instalirat i tek onda unutra ubacit legalnu licencu



Zakaj nemam pojma, no neki vrag očito nije u redu
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 12:47   #3640
ljudi dajte nemojte još i s virusima počet meni avast ništa ne javlja ili ne radi kako treba
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.