Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 00:14   #1
Kakva je ovo kožna bolest? [zbirna tema za nerazjašnjene kožne pojave]

zimus mi se pojavio lisaj na ruci..no mazanjem sa kremicom se povukao..no tada su mi po tijelu tu i tamo iskocili slicni sto sam dosta kasno primjetila jer se jako jako slabo vide..kao malo ispupcenije podrucje,crvenije za eventualno nijansu i na tom mjestu izgleda kao da je koza susa(ne ljuska se,ali se vidlo da nije onako hidratizirana kao na ostalim dijelovima)..to su bile promjene velicine prosa do ev.graska-nepravilnog oblika..
nisu svrbile..nista..skrou slabo uocljive..zato sam ih i kasno skuzila..i taman kad sam odvojila vremena za posjet dermatologu,morala sam otputovat i to se povuklo..skroz...no medutim sad kad sam se suncala ta podrucja su ostala bijela-znaci jos je neki vrag tu...obavezno cu do dermatologa,ali ako netko zna sta bi to bilo
i hoce li nepovratno ostati tako flekava nakon suncanja
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:00   #2
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
zimus mi se pojavio lisaj na ruci..no mazanjem sa kremicom se povukao..no tada su mi po tijelu tu i tamo iskocili slicni sto sam dosta kasno primjetila jer se jako jako slabo vide..kao malo ispupcenije podrucje,crvenije za eventualno nijansu i na tom mjestu izgleda kao da je koza susa(ne ljuska se,ali se vidlo da nije onako hidratizirana kao na ostalim dijelovima)..to su bile promjene velicine prosa do ev.graska-nepravilnog oblika..
nisu svrbile..nista..skrou slabo uocljive..zato sam ih i kasno skuzila..i taman kad sam odvojila vremena za posjet dermatologu,morala sam otputovat i to se povuklo..skroz...no medutim sad kad sam se suncala ta podrucja su ostala bijela-znaci jos je neki vrag tu...obavezno cu do dermatologa,ali ako netko zna sta bi to bilo
i hoce li nepovratno ostati tako flekava nakon suncanja
joj, mom bratu se nešto takvo pojavilo na tri lokacije na tijelu jedna po jedna, za prvu je bio kod dermatologa i mazao nekom diprogenta kremom, malo bi se povuklo i opet vratilo. onaj na licu se stalno vraća isto, za to je koristio neku kremu koju su mu smućkali u ljekarni ( čini mi se belobaza s geomicinom) i aderma kremu za atopični dermatitis koja štiti kožu od vanjskih utjecaja. zadnji lišaj mu se skroz povukao sam od sebe i ostalo mu je isto tako bijelo. isto mu je tako malo crveno, blago ispupčeno i suho, malo se i ljušti. sad mu doktorica preporuča i telfast tablete. misliš da je to vezano uz sunce? sve mu je to počelo na ljeto.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:38   #3
ne meni nije vezano uz ljeto..
meni se javilo usred zime i to nakon sto sam u bolnici vadila krv..tocno di je onaj gumasti povez dosao javila se prva takva pojavica..i ta je bila dosta veca i malo drugacija..no kako se nije drugdje pojavljivalo i namazala sam isto diprogentom cini mi se i povuklo se..i onda nakon mjesec dva opet puno sitnije po gornjem dijelu trupa..ali ne lice ni leda..samo trbuh,par na cickicama i sastane ispod pazduha..2 su izbile na nozi,a to sam kasnije skuzila..
i to se spontano povuklo skroz naskroz i to bas kad sam prvi put u 3 mj.se suncala par dana..onda nije bilo razlike u pigmentu,no sad su na jacem suncu tu malene bijele mrljice..
cudno nesto...
sumnjam na gljivice,ali tko zna
morat cu doktoru..
a bratu ti niko nije uzimao bris?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:57   #4
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
ne meni nije vezano uz ljeto..
meni se javilo usred zime i to nakon sto sam u bolnici vadila krv..tocno di je onaj gumasti povez dosao javila se prva takva pojavica..i ta je bila dosta veca i malo drugacija..no kako se nije drugdje pojavljivalo i namazala sam isto diprogentom cini mi se i povuklo se..i onda nakon mjesec dva opet puno sitnije po gornjem dijelu trupa..ali ne lice ni leda..samo trbuh,par na cickicama i sastane ispod pazduha..2 su izbile na nozi,a to sam kasnije skuzila..
i to se spontano povuklo skroz naskroz i to bas kad sam prvi put u 3 mj.se suncala par dana..onda nije bilo razlike u pigmentu,no sad su na jacem suncu tu malene bijele mrljice..
cudno nesto...
sumnjam na gljivice,ali tko zna
morat cu doktoru..
a bratu ti niko nije uzimao bris?
nisu mu uzimali bris. ma mislim da ni njemu nije vezano za ljeto jer mu se prvo pojavilo doduše preko ljeta ali na dijelu tijela koji je uvijek prekriven odjećom, čak i na plaži (intimni dio, hmhm). onda mu se pojavilo na licu za vrijeme ciče zime koju je proveo u vojsci, pa onda na pregibu ruke u toku zime isto. i jedino taj na ruci mu je skroz prošao i to bez ikakve terapije, ali ostale su mu bijele fleke. njegova doktorica je isto prvo posumnjala na gljivice pa mu je dala neki rojazol gel - antimikotik ali nije ništa pomoglo. baš je jutros bio opet kod dermatologa i sada opet diprogenta i taj telfast ( tablete) a za lice opet ista magistralna krema pa onda i neka nova. da ne govorim da mu je doktorica jednom dala da proba i elidel - tubica je majušna a košta 350 kn i nikakvih rezultata. napominjem da mi se to bratu prvi put pojavilo dok je uzimao lijekove za akne, pa smo sumnjali da je zbog toga, ali očito nije jer je od tada prošlo već dugo vremena (1,5 godina)
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:08   #5
jel izgledalo ko kruznica, znaci crta kruznice crvena a unutra boja koza? to sam imala ja i proslo je mazanjem s kremicom ali caka kod svih tih lisajeva je da se prenosi dodirom/rukama pa lako preneses na drugi dio tijela
ajde opisi jos jednom taj svoj prob pa cu potrazit u velikoj lijecnickoj encikl. tamo sam nasla i svoj prob nakon sta mi opca praxa nije dobro dijagnosticirala
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:31   #6
po opisu mi izgleda isto kao kod moje seke....ona dobiva lisajeve u bilo koje doba fodine...to se smiri pa se opet pojavi...ima oblik kruga ili flekice,od malih a u zadnje vrijeme ima ful velike ...ta mjesta su malo roza i suha skroz..kad produ ostane bijela fleka....s tim da joj i ta fleka nestane...ali joj smeta...

isla je 3 godne kod dermatologa nitko joj ne zna rec..svi samo seruckaju o osjetljivoj kozi....mama joj je kupila u apoteci neki skupi gel i losion za tijelo to joj malo pomaze..ali malo smrdi.iako miris ne ostaje na kozi-u svakom slucaju zeznuta stvar.

doktor joj je rekao da se ne sunca kad joj to izbije
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 16:41   #7
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
jel izgledalo ko kruznica, znaci crta kruznice crvena a unutra boja koza? to sam imala ja i proslo je mazanjem s kremicom ali caka kod svih tih lisajeva je da se prenosi dodirom/rukama pa lako preneses na drugi dio tijela
ajde opisi jos jednom taj svoj prob pa cu potrazit u velikoj lijecnickoj encikl. tamo sam nasla i svoj prob nakon sta mi opca praxa nije dobro dijagnosticirala

nije kruznica..
ne znam koliko se kuzis u promjene i medicinsku terminologiju..ja sam vet pa ti mogu dosta detaljno to opisati
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 16:45   #8
Quote:
SPOT kaže: Pogledaj post
jer je od tada prošlo već dugo vremena (1,5 godina)
koza je jako zeznuta..sve se mora jako dugo mazati,a tesko se nade pravi uzrok..
vecina ljudi koji idu spec.dermat. zavrse beze konkretnijeg ljeka i dijagnoze..
stvar je da je naprecizniji bris,ali to traje+sto nam je zdravstvo u komi..
zato sam se ja dugo razvlacila da idem doc.jer znam sta i kako ide po protokoli,a kako sam i sama medicinske struke vec i znam sta ce mi prva 2-3 puta prepistai i sta je u tim kremicama..
no ipak sigurnosti radi najbolje je otici...
ali velike parapetije su sa kozom..posebice kad se nesto ulovi i nikako se ne da maknuti,pa se ljudi znaju tako muciti godinama..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 18:35   #9
ma nisam strucna ali ima slika u toj mojoj enciklopedijici
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 00:33   #10
Kakva je ovo kožna bolest? [zbirna tema za nerazjašnjene kožne pojave]

Ovak, nemam blage veze kaj bi to moglo bit, nadam se da je samo neka alergija, pa ak ko sto zna zahvaljujem se na odgovoru.

Vec me nekoliko dana, tu i tamo tokom dana uhvati svrbez po rukama i nogama. Tamo di me svrbi se pojave plikovi koji izgledaju poput uboda komarca. Onak se uzdignu pa izgledaju ko kvrge, ko da je ispod koze zrak il voda, ne znam kak da opisem. Na jednom mjestu ih zna bit po desetak, onak raznih velicina. Sad bas imam na zglobu ruke i na koljenu noge.
Jel to alergija na nesto, jer mislim da me nista nije upiklo, to se inace siri s mjesta na mjesto. Nadam se samo da nije neka gamad

Malo sam istrazivo i naso nesto. To ovako izgleda:



samo sto je meni to crveno tek kad to dobro izgrebem, a i tad se poveca.
A izgleda da je onda to ili ta koprivnjaca ili alergija na nesto

Zadnje uređivanje serenity : 27.05.2007. at 01:12.
serenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 01:19   #11
...odi kod dermatologa da budes siguran kaj je...super ti je dermatologica u Studentskoj poliklinici u ZG...
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 01:37   #12
vjerojatno ti je neka alergija...možda si bio u kontaktu s nečim s čim dosad nisi i eto(mislim ako ti se to nikad prije nije pojavljivalo)...ali kao što i Zlockica kaže, najbolje fino u ponedjeljak kod dermatologa ili barem kod doktora opće prakse (ako ništa, bar po uputnicu) i tako ćeš najbolje znat šta ti je
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:36   #13
Urtikarija. Nemoj sjedit doma i čekat da samo prođe jer ti treba lijek.
Evo, ja sam upravo stigla doma nakon večeri provedene na hitnoj upravo zbog toga, samo što meni nije bilo malo nego se u roku od nekoliko sati proširilo po cijelom tijelu
Dobila pikicu u guzu i još neke injekcije u venu, te infuziju i sad sam ko nova. Više ništa ne svrbi, a crvenilo se skoro pa svo povuklo

Odi doktoru.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:44   #14
Wink

I u mene isti slucaj.Izbacile su mi nekolike tockice po nogama i sto ih vise cesem one se sve vise crvene.Vjerovatno mi je to ubod komarca nema sta drugo biti,doktoru neidem jer ipak nije to sad nesto.
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 01:37   #15
Exclamation Plikovi po tijelu

evo sam na odmoru u svicarskoj kod frenda...i moj frend(koji je dosao samnom iz hrvatske) je dobio neke plikove po tijelu...sve ih je vise...prvo su bili samo na prednjoj strani trupa(ako se tako kaze za stomak i prsa)...onda su se poceli siriti i na leda i na vrat...a sada pocinju izlaziti i na rukama i nogama...neznamo sta da radimo???ovdje nije osiguran, naravno kad nije odavde, pa je glupo otici doktoru jer ovdje SAMO pregled naplate 200chf(oko 1000kn) pa sam odlucio prvo VAS pitati za savjet...

da napomenem da se prije nego mu je to pocelo izlaziti bio u kontaktu sa osusenom pokosenom travom...ali kratko...a kasnije je bio dosta dugo u izravnom kontaktu sa praskom za ves...mislim ariel...i dugo je prao neki tepih sa tim praskom i vodom...(ali NIKAD do sad nije bio alergican na nesto...)
isto zelim napomenuti da ti plikovi izgledaju kao kada vas opece kopriva pa ostane onako(znate nasto mislim???)
velicine su od jako malih...pa sve do plika promjera 3-4cm...raznih su oblika...
on nema temperaturu i kaze da se i ovako osjeca dobro, tj. normalno...samo da ima neki cudni osjecaj u grlu...ali misli da to nema veze sa tim...ima 17god. kao i ja...
molim vas za sto brzi odgovor ako je moguce...da znamo od cega mu je to???da li je alergija???da li je opasno??da li je doista potreban pregled doktora???


hvala unaprijed
__________________
ako mislis da ti ide lako u zivotu pogledaj bolje, mozda ti ide nizbrdo
s.w.a.t. 24-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 10:55   #16
Jeli dečko imao vodene kozice? Moguće je da je i alergija.
Mislim da bi trebali ipak na hitnu s njim, a za takve slučajeve se mislim može prebiti trošak preko HZZO poslije. Nemojte biti debili i štedit pare na zdravlje . Upravo zbog ovakvih stvari treba imati extra money sa strane, a vjerujem da će vam i starci uskočiti iz Hrvatske s ekstra parama u pomoć u ovoj situaciji.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 10:57   #17
hm....kakve su boje te promjene na koži? moguća je alergija,ali također moguće je da ima herpes zoster...tako da je teško savjetovat nešto konkretno...boli li ga? a što je to sa grlom?
zar ne postoji hitna u švicarskoj?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 10:58   #18
preduhitri me
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 11:32   #19
ne boli ga...i nije bilo mjenjanja boje nego samo crveno kad se cesao...i sad mu je proslobilo mu je po cijelom tijelu...bia mu je i jezik natekao...skoro pa kao duplo veci ako ne i vise...al nije imao problema sa disanjem...al je sad dobro...bili smo kod doktora i rekli su mu da ako mu bude gore, tj. ako ne bude islo na bolje kao sto sad ide, da dodemo na neku antialergisku inekciju...neznam i ja...
al svejedno hvala i vama...

pozdrav...
__________________
ako mislis da ti ide lako u zivotu pogledaj bolje, mozda ti ide nizbrdo
s.w.a.t. 24-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:03   #20
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
hm....kakve su boje te promjene na koži? moguća je alergija,ali također moguće je da ima herpes zoster...tako da je teško savjetovat nešto konkretno...boli li ga? a što je to sa grlom?
zar ne postoji hitna u švicarskoj?
Digresija... S obzirom na navedeno (anamnezu - jako cesto je to kontakt s deterdzentom, opis promjena, vrijeme, tj. brzinu nastanka) najvjerojatnija dijagnoza je svakako urtikarija (i angioedem uz to) - tu se slazemo. Ali cemu, pobogu, herpes zoster!? Jednostavno nista ne upucuje na to - niti opis promjene ("kao kada vas opece kopriva pa ostane onako", razlicite velicine i oblika - koprivnjaca iliti urtikarija), niti distribucija (ako se i javi, zoster zahvaca podrucje jednog ili dva dermatoma, tj. podrucja koje obuhvaca pojedini zivac, jako rijetko prelazi sredisnju liniju, a pogotovo se rijetko generalizira - tek uz znacajnu imunosupresiju, uz bitno drukciju dinamiku nastanka - patofiziologija reaktivacije iz ganglija ), niti anamneza boli.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.