Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 13:22   #81
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Može biti, ali to bi povuklo još neke stvari. Stručni ljudi koji su je "liječili" morali su biti u stanju utvrditi da se cura ne drogira kako im je rečeno, te da ne pokazuje simptome ovisnosti. Morali su je svjesno hospitalizirati znajući da je homoseksualnost njen jedini problem, također su morali izvesti cover up potpisujući lažnu dijagnozu.
Ne kažem da je to nemoguće, ali ovi detalji se brzo nakupe u vrlo nevjerojatnu nakupinu. Kako ja vidim, ako njenu priču gledamo kroz prizmu odnosa prema HOMOSEKSUALNOSTI, odjednom se stvori gomilu rupa i priča postane vrlo nevjerojatna.
Da.
Navodno je sa stručnim ljudima u dogovoru bilo to da se vodi kao da se drogira. A oni su valjda škola dr. Grudena, koji ionako javno priča da se homoseksualnost treba liječiti.
Čemu se ti sad čudiš ko pura dreku?


Quote:
Okej, a šta je sa društvom, kolegama iz škole, nastavnicima?

Oni su morali biti svjesni da je cura okej, da nije upala u loše društvo i da se ne drogira. Zar bi zaista tako lako prošlo to da se cura jednog dana ne pojavi u školi, jer je institucionalizirana uz gornje obrazloženje? I da nitko ne postavi pitanja ili reagira, makar prijavom policiji?
Zapravo jedine osobe koje su pokazale ikakav nivo čovjekoljublja i društvene odgovornosti su članice lezbijskih udruga. How convenient
(Odvjetnici i novinari su došli naknadno, iz drugih, njima ubičajenih pobuda).
Pa ja isto moram priznati da mi ta priča ima tu i tamo koju rupu.
Ali ti ljudi iz te bolnice nisu smjenjeni i dobili otkaze valjda samo zbog dokumentarca i nečeg što nije dokazano?
Ili jesu? Ne znam.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 13:30   #82
pardon , mozda je moja greska, ali ja sam shvatio da su suspendirani , a ne da su dobili otkaze i da su smijenjeni
a razlika je ogromnisticka
bijah jednom i sam suspendiran i nakon toga mi je preostalo jedino da se zahvalim dobrim ljudima koji su mi omogucili dodatni placeni odmor
suspenzija ne prejudicira krivicu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 13:33   #83
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Da.
Navodno je sa stručnim ljudima u dogovoru bilo to da se vodi kao da se drogira. A oni su valjda škola dr. Grudena, koji ionako javno priča da se homoseksualnost treba liječiti.
Čemu se ti sad čudiš ko pura dreku?
Ne čudim se toliko ovom gore konkretno, štaviše poznati su mi upravo takvi slučajevi, s još gorim motivima i posljedicama. Ali izdvajam detalje koji traže dodatno objašnjenje, jer se potreba za dodatnim objašnjenjima akumulira kroz priču, do razine kad mi priča više ne zvuči vjerodostojno.

Quote:
Pa ja isto moram priznati da mi ta priča ima tu i tamo koju rupu.
Ali ti ljudi iz te bolnice nisu smjenjeni i dobili otkaze valjda samo zbog dokumentarca i nečeg što nije dokazano?
Ili jesu? Ne znam.
Ne bi bilo prvi put, isti princip je prisutan u čitavom sistemu počevši od vlasti u državi. Previše negativnog publiciteta -> smjena za dobro povezane, otkaz za one koji to nisu. Šta je zapravo bilo, nije bitno. Zapravo, ne želimo da bude bitno.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 13:45   #84
Heteroseksualac sam i to nitko u okolici ne zna osim moje djevojke i mislim da tako i treba ostati.
Ne držim je ni za ruku kad smo vani jer smatram da je to nekulturno a kamoli da joj guram jezičinu u žvalje u disku ili na ulici.
Za mene je to nemoralno i nisam za to primitivan, balkanac, seljačina, zatucan, glupan iz "banana" države itd kako ovdje imah priliku pročitat.

Samo sam "drugačiji" i molim da mi ne lijepite odmah etikete kao i roditeljima te djevojke koji odmah nisu "normalni".

Zašto je ova djevojka iz drugog slučaja uopće morala govoriti majci o svojo seksualnoj orijentaciji ?
Boli me kita što moji roditelji misle o tome jesam li ja derpe ili sam strejt !

Ne idem na prosvjede protic homoseksualaca niti ih podržavam.

Briga me za nečije seksualno opredjeljenje, a i sve ostale ne bi trebalo brigati za moje, i što ja mislim o bilo kojem/čijem seksualnom opredjeljenju.

Meni samo smeta "isticanje" seksualnosti bilo zbog mode, suvremenosti, razvitka društva i svih drugih lažnih razloga dok je u suštini u pozadini nemoral, nastranost.

Ne želim gledati dva muškarca kako se drpaju na ulici, kao ni muško i žensko koji se jebu na klupi.

Samo toliko.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 14:02   #85
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pardon , mozda je moja greska, ali ja sam shvatio da su suspendirani , a ne da su dobili otkaze i da su smijenjeni
A moguće.
Ali čini mi se da je negdje pisalo da je ravnateljica smjenjena.
Joj, mi zapravo nemamo pojma o ničemu..

Quote:
ogromnisticka
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:20   #86
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ono na kaj ja pokusavam skrenuti paznju je da se malo pripazi kako bi se sacuvala vjerodostojnost i kako se nebi dogodio sindrom djecaka koji je vikao vuk
nesto slicno sad vec vicu kako se u americi sve sto se nekome dogodi - dogodilo jer je crn

da, razumijem što hoćeš reći ... Tako je. Javnost,( ili barem onaj dio ljudi viših intelektualnih sposobnosti ili njen čovječniji dio), je senzitivirana na probleme diskriminacije gay ljudi. A i oni sami se sve glasnije bore za svoja prava, pa onda, svakako, u nekim slučajevima ima pretjeravanja i naglašavanja gay orjetnacije, dok se problem ne dešava nekome zato što je gay, crnac, rom, ili bilo koja druga diskriminirana skupina - nego iz drugih razloga ....
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:32   #87
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Pa ja isto moram priznati da mi ta priča ima tu i tamo koju rupu.
Ali ti ljudi iz te bolnice nisu smjenjeni i dobili otkaze valjda samo zbog dokumentarca i nečeg što nije dokazano?
Ili jesu? Ne znam.
Komentiram ovdje na ovom topicu, jer me njen slučaj ostavio strašno potresenom, do suza .... jadno dijete .... imala je samo 16 godina i skoro 5 godina je provela u paklu ni kriva ni dužna. Evo njenim riječima:

cit

Ana Dragičević ovog proljeća konačno je napustila Lopaču, u koju su je sa 16 godina smjestili njezini roditelji.

'Zatvorili su me u Lopaču jer se nisu htjeli nositi s mojoj istospolnom orijentacijom. Nisu shvatili da ja nisam homoseksualka zato da bi njih provocirala, nego je to moja prirodna sudbina. Smjestili su me u Lopaču jer ih je bilo sram pa im je bilo lakše da okolina misli da sam ovisnica, nego lezbijka.

Ja i moja cura, a roditelji nam nisu odobravali vezu i to posebno moj otac koji je agresivan i netolerantan zbog čega smo bile prisiljene na povremena bježanja od kuće, nekad bismo popile nešto alkohola, no to nije neki poseban grijeh u našim godinama.

Ali drogirale se nismo, što su od mene neki u toj ustanovi tražili da priznam jer sam upravo zbog toga formalno hospitalizirana.

Kad sam prvi put smještena u Lopaču, imala sam samo jedan nalaz da sam pozitivna na droge, a mojim neukim roditeljima je to bila savršen izgovor pred okolinom - da sam na drogama i da mi je mjesto na psihijatriji! No, kako za vrijeme boravka u Lopači nisam imala ni jednu apstinencijsku krizu, očito je da nisam bila ovisnica o drogama. Čak štoviše, inzistirala sam da mi se vadi krv kako bih to dokazala, ali nisu to htjeli napraviti. Na kraju sam priznala da sam ovisnica samo zbog jednog razloga - da me prestanu psihički uništavati. Mislila sam: kad vide da nemam apstinencijske krize, konačno će me pustiti, što se, nažalost, nije dogodilo', kaže Ana Dragičević.

Iako su je u Lopači uglavnom tretirali kao ovisnicu o heroinu, na kraju su u toj bolnici sami sebe demantirali. Jednim je dokumentom konačno ispravljena pogreška: 'Što se tiče navodne ovisnosti Ane Dragičević o opijatima, ne vidi se da je kod prvog i kod drugog liječenja pacijentica razvila apstinencijske smetnje pa se ne može govoriti o ovisnosti o opijatima.'

Prema istom dokumentu navodi se, nakon što je Ana Dragičević dala svoj iskaz u kojem tvrdi da je zbog svoje seksualne orijentacije bila terapijski tretirana, 'da se može steći dojam da se ponekad njezina seksualna orijentacija u Lopači razmatrala u tom smislu.' Zaključuje se da se apsolutno neprihvatljivim smatra seksualnu orijentaciju terapijski razmatrati, jer se ne radi o bolesti ni poremećaju, već o slobodnoj volji i izboru pojedinca.

Otkako je izašla iz Lopače, Ana Dragičević se osamostalila jer život s roditeljima ne bi mogla podnijeti. Sada je više ne mogu prisiljavati na Lopaču. Kaže da ni do čega, što joj se dogodilo, ne bi došlo samo da su njezini roditelji mogli prihvatiti da je ona već na pragu punoljetnosti spoznala svoju istospolnu orijentaciju.

'Nevjerojatno je da sam zbog toga u Lopači odslužila zatvorsku kaznu od skoro pet godina. Oduzeli su mi djetinjstvo, nisam završila školu koju sam u Lopači tražila da nastavim, a nisu mi to omogućili, zdravlje mi je loše, imam samo 47 kilograma, traumatizirana sam i prestrašena', kaže Ana Dragičević. U Lopači je, naime, bila izložena izolaciji, injekcijama, vezivanju za krevet, luđačkoj košulji - tzv. stezulji.

Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:43   #88
A evo ovdje malo i o tim liječnicima .... izvinjavam se zbog predugih citata


Zbog čega Psihijatrijska bolnica u Lopači još uvijek radi, a liječnici koji muče pacijente imaju radno mjesto i nisu u zatvoru? Ako je točno ono što je dr. Slavko Sakoman izjavio u ponedjeljak navečer u HTV-ovoj emisiji "Otvoreno" - da u Lopači zbog "pozadinskih interesa" drže i više godina zadržavaju veći broj maloljetnih pacijenata kojima na psihijatriji uopće nije mjesto te da su pacijenti izloženi torturi kakva je i u zatvorima zabranjena, onda bi i ministar zdravstva Darko Milinović trebao podnijeti ostavku jer ništa nije poduzeo da se tortura u Lopači zaustavi.
Ta se kuća strave u središtu pozornosti našla zbog stravičnog slučaja mlade Riječanke Ane Dragičević koja je pet godina mučena u Lopači samo zato što je lezbijka. Priča je poznata većini hrvatskih građana: u Lopaču su je, kao šesnaestogodišnjakinju, smjestili vlastiti roditelji ne bi li je "izliječili" od homoseksualnosti, dakle, ljudi zreli za psihijatrijski nadzor. Kad je navršila 18 godina u toj su je ustanovi zadržali iako im nije dala, kako to zakon propisuje, pisano odobrenje. Njezini mučitelji bili su dvoje vladara Lopače: ravnateljica dr. Mirjana Vulin i dr. Radomir Rakun. Vezali su je, drogirali lijekovima, bacali u samicu, lažirali nalaze da je narkomanka kako bi imali kakvo - takvo opravdanje da je zadrže. Prvi put puštena je na slobodu kad je doktorici Vulin rekla da ju je "izliječila" i da nakon njezinih tretmana više ne voli cure nego dečke. Kako liječnica to jest ravnateljica bolničke ustanove može biti osoba koja, unatoč znanstveno dokazanoj činjenici da homoseksualnost nije bolest i koja od homoseksualnosti "liječi" premda takve bolesti nema na popisu Svjetske zdravstvene organizacije?

Hrabra Ana uspjela je izići iz Lopače i smogla snage javno progovoriti o svom slučaju. Zbog svega što je prošla danas su joj, nažalost, uistinu potrebni liječnici. Nažalost, malo tko je obratio pozornost na to što je Ana Dragičević stalno ponavljala da je odlučila uzbuniti javnost jer želi spasiti druge od mučitelja iz Lopače. Na njezin slučaj gledalo se kao na pojedinačni ispad, a konzervativna javnost nastojala je čim prije zaboraviti na jedan umalo uništen mladi život zbog "pogrešnog" životnog "izbora". Zbog intenzivnog izvještavanja medija o cijelom slučaju ministar zdravstva smijenio je dr. Vulin i poslao u nadzor dr. Sakomana i ravnatelja Vrapča dr. Vladu Jukića. I mislio kako će time slučaj Lopača biti zaključen i da javnost nikada neće doznati što su sve nadzornici otkrili u riječkoj kući strave
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 14:47   #89
ovo u stvari neznam koliko je tesko za dokazati
(laicki blesavo i naivno mislim da i nebi trebalo biti pretesko)
nakon toga , napravio bih od sviju umijesanih primjere u smislu tezine kazne , kao i to da bih im oderao i prodao i kozu s leda ani za odstetu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 08:29   #90
Kaj je sa onom vijesti da se u srbiji otvorila klinika za lječenje homosexsualnosti?
Celestar1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 00:03   #91
Quote:
Celestar1975 kaže: Pogledaj post
Kaj je sa onom vijesti da se u srbiji otvorila klinika za lječenje homosexsualnosti?
Hahaha, daleko će dogurat, geolog ih ide liječit
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 01:00   #92
Quote:
Celestar1975 kaže: Pogledaj post
Kaj je sa onom vijesti da se u srbiji otvorila klinika za lječenje homosexsualnosti?
A na čemu sve neće krenuti zarađivati. Malo sam pogledala taj prilog u Red Carpetu, pa to je teško vrijeđanje mozga, tekovina a bogami i televizije kao medija i gledatelja. Nije mi jasno da takva fabricirana poduzetnička bizarnost dobiva poene u nečijem privatnom mediju, i da se medij ograđuje od stava i informacije tobožnjom novinarkinom objektivnošću iskazanom kroz sablažnjivo klimanje glavom na izjave sugovornika, i pokojom opaskom da to možda baš i nije tako kako si "liječitelj" zamišlja. Ja bih onog dečkića koji se prvi tamo pokusno liječi poslala s nešto dinara u Plato, nek uzme neku suvremeniju knjigu o seksualnosti - ima ih dovoljno upravo na tu temu.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 17:48   #93
ne zvuči mi kao rupa u aninoj priči to da je rodbina vjerovala ''roditeljima'' niti bih se pitala što je sa školom i prijateljima
svatko danas gleda samo svoje, sjetite se elizabeth fritzl
i-je-i-nije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.