Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2010., 22:16   #61
Uf da, još par dana odmora i to je to. Najgore je bilo sa srcem, visoki otkucaji, sve mi je bilo teško raditi, i ustajanje je bilo napor. Hvala bogu da je prošlo
Još samo da se povuku kraste i to je to. Mislim da će mi ostati rupica između obrva. Već me zezaju da kaj sam bila u Indiji, a ne na bolovanju i sl...
Grozota od bolesti...
__________________
"Life is like a box of chocolates-you never know what you gonna get"
sunsetmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 22:59   #62
Quote:
sunsetmo kaže: Pogledaj post
Pomoć - u svim mogućim načinima. Doslovno ću izluditi. Dobila sam vodene kozice (imam 33 i nisam ih prebolila ko mala - oooo zašto nisam!?!). Uglavnom - ovo je prestrašno. Izgledam kao da me izbo roj bumbara. I to me ne bi još toliko mučilo nego svrab. Imam ih posvuda. Najgora je glava, cijelo lice, ispod kose, oko vrata, leđa i prsa a prema trbuhu i nogama je za sada relativno podnošljivo, mada se širi. Dobila sam Herplex za piti i ProClin za mazanje ali niš mi ne pomaže, od njega me još više svrbi. Sad sam se na svoju ruku namazala s nevenovom masti ali ne znam jel bu mi to pomoglo kaj. Shvatila sam da je Rinolanu istekao rok trajanja a sutra je nedjelja....Čitala sam negdje da pomaže i maslinovo ulje, a to bum ujutro ako neven ne pomogne. Imate li neki savjet još za mene??? Sa zarazne su me pustili doma ko da je to prehlada. A pretrpjela sam temperature i bolove i malaksalost i lupanja srca...mislila sam da je gotovo...Već lagano šizim koliko svrbi, neću moći ni zaspati sve mi se čini. Help help
Kod starijih vodene kozice mogu biti opasne..najbolje da ih se preboli još kao dijete (no kad ćemo ih dobit, na to ne možemo utjecat)
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:17   #63
uhhh.. evo, i ja sam upravo dobila kozice.. imam 23 god.. nadam se da će sve proći bez problema!
bubamara12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 17:53   #64
I ja imam 23 godine i danas sam dobila kozice!
Mislila sam (kao neki sto pisu ovdje na ovu temu) da sam fenomen jer do sada nisam prebolila nijednu djecju bolest. Cak nisam imala ni karton kod doktorice do upisa u prvi razred osnovne skole. Ali eto-dodje svima izgleda
Strah me samo da ne dobijem po intimnim dijelovima kao neki ili po ustima i sl.
Drz'te mi fige!
I sutra idem kod doktora-drugi put u zivotu
Kordina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:30   #65
Pozdrav...Ja imam 21 godinu i dobio sam vodene kozice, ima ih hrpu...

Samo, malo mi je disanje otežano pa me zanima da li to znači da mi se proširilo i na nutarnje organe ili što već??
__________________
Vrlo KORISNOOOOO!!!
elektrash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 00:47   #66
Quote:
elektrash kaže: Pogledaj post
Pozdrav...Ja imam 21 godinu i dobio sam vodene kozice, ima ih hrpu...

Samo, malo mi je disanje otežano pa me zanima da li to znači da mi se proširilo i na nutarnje organe ili što već??

kaj bi ti se proširilo, peri se u hipermanganu i miruj, kod odraslih su one teže i duže traju, ne boj se proći će

Zadnje uređivanje leeloo27 : 23.03.2011. at 08:05. Reason: popravak quota
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 08:14   #67
Da i tu napišem..

Imam 26 godina i upravo sam prebolio vodene kozice(grozno, ne pitajte). Naime, ima već tjedan dana otkakao su mi otpale kraste i ja sam sav crven od toga. Ne znam šta da radim, sram me ići van... Jel ima lijeka, ili da to crvenilo barem brže prodje?

Da li da odem na more tjedan dana, sol i sunce da li pomaže? Inaće sam tamnoput i brzo primam boju pa bi možda to i pomoglo...
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 17:31   #68
Nevjerojatno! Evo, tek sad guglajući sam saznala da se protiv kozica može cijepiti.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 12:53   #69
Evo malo da oživim temu.
Naime sin mi je prije 5 dana dobio kozice koje je pokupio u vrtiću, ima 20 mjeseci. Ništa mu strašno nije bilo, niti temperaturu nije dobio, samo kozice, trup, guza, malo na rukama i nogama, vlasištu, malo na licu, i već se od jučer suše, na sve 5.
Ali, mama (odnosno ja) nisam preboljela, pa me frka takva da samo o tom razmišljam. Kod odraslih su svakakve komplikacije, bla bla, inkubacija od 10-21 dan (a ja moram na posao)..Imam hipermangan doma, kremu od Avena, pucam se sa C vitaminom, željezom i propolisom(savjet pedijatra),. Da li netko ima još kakav savjet?, e, da imam 32 godine
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 13:50   #70
ljudi ajd pliz ko' zna nešto još o tome neka nešto napiše..prošlo je 9 dana, kažu da 14-16 dana i da onda možeš dobiti...
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 14:17   #71
A nema ti pravila, ne mora biti da ćeš ih pokupiti. Meni je sestra imala prije par godina, ja ih nisam još uvijek prebolila i bila sam stalno u doticaju s njom, čak sam joj na leđima mazala vodene i nisam ih pokupila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 17:21   #72
Vau, nisi ih dobila? hm...
sad se ispostavilo da ih niti moja baka nije imala, teta, mama i sestra
no, dobro...budemo vidjeli...možda imam antitjela
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:38   #73
Nisam, a stvarno sam bila uvjerena da mi ne ginu jer sam stalno bila sa sestrom u istoj prostoriji i kažem ti, još sam joj ih i mazala na mjestima na kojima ih ona nije mogla dohvatiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 10:06   #74
Dobila sam kozice prije 5 dana,25 god.imam.Ovo je nesto strasno.Nema mjesta gdje ih nema....Svrbez je bio nepodnosljiv,ali napokon ga vise nema pa je sada sve nekako podnosljivo,temperatura od 38-39 me do jucer pratila a dobila sam je tri dana prije nego je izbila prva kozica.Smrsavila sam jer nisam ni jesti mogla i strasno me to iscrpilo .Iskreno,da sam znala da ce mi biti tako isla bi na cijepljenje protiv njih...Mene zanima kada mogu oprati kosu?I da li se netko mazao se Contractubex gelom protiv oziljaka i kako djeluje?
..Ema.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 20:16   #75
danas smo bili kod pedijatra i bila je mama u čekaoni (na drugoj strani od nas) sa djetetom koje ima v.kozice.
pročitala sam svašta da ne znam više što da mislim.koje su šanse da ih dobijemo ili dijete ili ja?
jaaaako razmišljam da se cijepim,sutra bi išla po cjepivo u ljekarnu.
ne znam ni sama....
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 22:04   #76
Moj brat prije par godina, kada je imao 30 i neku, dobio kozice - ajme meni i svima nama u njegovoj blizini, ženi njegovoj najviše - bio gori od djece 100x! Ti muškarci su stvarno mimoze kada ih nešto boli !
zrinka 1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 00:12   #77
varicele

cure/ decki dal ste ikad imali varicele ? kako se prenose ?
plawusa93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 11:22   #78
to se ne prenosi, to je nekakav zapeljaj vena u području testisa...

btw. varikokela

ili ti misliš na varičele hmmm
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 23:27   #79
pomoć

molim nekoga da mi kaže gdje najprije izbijaju? meni ih je jučer na desnoj ruci izbilo 10-ak, a danas 3 na trbuhu i leđima, dosta me češe, ne stalno,ne znam da li su to vodene kozice?
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:52   #80
kad je moj sin krenuo u vrtić sa 2 godine, a ja se tek zaposlila i nisam si mogla priuštiti da odmah idem na bolovanje kad krenu "radosti" iz vrtića ja sam ga cijepila protiv vodenih kozica ( nije čak ni bilo tako strašno skupo, uopće)..i stvarno nakon dvije sezone vodenih kozica on nije obolio, dobio je samo jedan jedini plikić na vratu i ja sam mislila da je to prištić i brzo je to nestalo...zapravo,na kraju je ispalo da je meni donio virus doma iz vrtića (znači, bio je prenositelj virusa) a da sam nije obolio od njih...i tako ja u 29 godini obolijevam po drugi put od vodenih kozica (u mom kartonu piše da sam obolila prvi puta kada sam imala 6 godina i toga se sjećam jer sam dobila od sestre pa smo imale zajedno)...ali sada nisam imala nikakvih problema...nisam imala temperaturu i čak ih nisam imala niti jako puno..ali imam ožiljke od njih na grudima i malo na licu...ništa strašno

kada sam pitala dr kako je moguće da sam dva puta dobila kozice ona mi je rekla da se to događa rijetko, ali se ipak događa i zato mi je ovaj drugi put sve prošlo puno blaže...i rekla mi je da sigurno treći put ne mogu oboljeti

ja sam uvijek za cijepljenje...imam bebu od 4 mjeseca i kada krene u vrtić ja ću je sigurno cijepiti...
a čula sam da inkubacija zna trajati od 14-21 dan, ali sam i čitala na netu da se možeš cijepiti u roku od 72 sata od doticaja sa zaraženim i da tada nećeš oboliti...
moram još malo prošvrljati po netu za to, ali ipak mislim da sam dobro pročitala
martos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.