Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2014., 10:24   #141
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Happy dijelimo ukus. Mm i ja kad smo prohodali smo govorili kak bumo imali Lukasa i Chiaru.

I meni se svidja lapsusna Arleni
eto kako smo se nasle
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:52   #142
Kjara, chiara, kiara....itd. izvedenice sve ovisno o podneblju...i nama je davne 2005 to bio favorit za curku uz Klea i Lota ali smo dobili kasnije sina.
To ime sam prvi put čula u Italiji prije 20 i nešto godina kad smo ko klinci gledali u mjesečinu pa su talijani komentirali kako krasna mjesečina ...i tad smo čuli da se jedna djevojčica na plazi zvala Kiara a naša frendica njemica Melany, to pamtim još i danas....igranje i sva naša imena kako su bila raznolika.... Želimir, Roberto, Kiara, Alex, Maja x2, Kristijan, Melany, Lucija, Antea, Mihael, Časlav i Nebojša. To su bili bezbrižni ljetni dani djetinjstva koje smo svake godine isčekivali. A dvoje blizanaca Claudio i Claudia... su mi kasnije bile moje lutke za igranje jer su sličile baš tim bebama s mora
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:07   #143
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Kjara, chiara, kiara....itd. izvedenice sve ovisno o podneblju...i nama je davne 2005 to bio favorit za curku uz Klea i Lota ali smo dobili kasnije sina.
To ime sam prvi put čula u Italiji prije 20 i nešto godina kad smo ko klinci gledali u mjesečinu pa su talijani komentirali kako krasna mjesečina ...i tad smo čuli da se jedna djevojčica na plazi zvala Kiara a naša frendica njemica Melany, to pamtim još i danas....igranje i sva naša imena kako su bila raznolika.... Želimir, Roberto, Kiara, Alex, Maja x2, Kristijan, Melany, Lucija, Antea, Mihael, Časlav i Nebojša. To su bili bezbrižni ljetni dani djetinjstva koje smo svake godine isčekivali. A dvoje blizanaca Claudio i Claudia... su mi kasnije bile moje lutke za igranje jer su sličile baš tim bebama s mora

Chiara i Kjara su mi isto po izgovoru. A Kiara mi se drugacije cita jer nema to "j". Ne znam se bolje izraziti. :trudnicki mozak on:

Ja sam prvi put cula za tome ime s nekih 6 godina u Lignanu i od tad je u top 5 zenskih imena, ja sam se htjela zvat Chiara iako obozavam svoje ime(koje je isto talijansko).
Zapravo su mi talijanska imena najljepsa nekako, isto kao i jezik. A i imamo tal prezime pa to pase.

Super si ekipu imala, tako je sam i ja na moru imala ekipu cudnovatihi/ili rijedjih imena:
Trina, Teuta, Luigi, Luiza, Cecilija, Marcela, Edmond, Zana, Ingrid, Bernard, Jozef, Andrea(musko), Latica, Minja...
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 23:52   #144
E to su dani bili ...ljetovanja do 5 osnovne ...onda je dosao rat i tako smo netragom nestali....i taj Roberto mi je bio tako sladak talijan...zacopala sam se vise radi imena mozda
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 02:45   #145
Da se pridruzim i ja, ako smijem

Gabriel, Mihael
Kisten
Erik, Patrik

Mihaela, Emanuela, Marissa

itd...
__________________
Sve u zivotu shvati kao igru, jedino tako mozes pobijediti...
no ako i izgubis, ne ocajavaj, bila je to samo igra...
deja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:51   #146
bas mi je ljepo ime Marissa, nije tako uobicajeno
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:22   #147
Mrisu ima moja prijateljica i sina Patrika
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:20   #148
naše curke su Mia i Nera...Mia planirana i dugoočekivana,a Nera također dugoočekivana,ali smo već bili odustali od svega kad nas je iznenadila i tek na samom dolasku na svijet dobila ime
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:34   #149
Quote:
deja kaže: Pogledaj post
Da se pridruzim i ja, ako smijem

Gabriel, Mihael
Kisten
Erik, Patrik

Mihaela, Emanuela, Marissa

itd...
Manuela mi je puno ljepše od Emanuele. Obožavam to ime.
I Mihaela mi ljepo al Manuela jos puno ljepse.
__________________
Ne brini, poslje kise opet dodje sunce, kad tad
Katja Princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 14:29   #150
Što mislite je li bolje dati ime djetetu sa j ili bez?
Konkretno se dvoumimo između Gabriela i Gabrijela
(ako kaj znači, prezime završava na -ski)
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 14:38   #151
Meni su većinom imena bez j puno ljepša od verzije sa j.
Možda sam malo pristrana jer je moje ime bez j, a postoji i verzija sa

S tim da, kod takvih imena će ti uvijek biti potrebno naglašavati je li sa ili bez (npr mene to malo smeta što svaki put moram naglašavati da sam bez j, ali preživi se )
Chilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 14:59   #152
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Što mislite je li bolje dati ime djetetu sa j ili bez?
Konkretno se dvoumimo između Gabriela i Gabrijela
(ako kaj znači, prezime završava na -ski)
Ako bih zivjela u HR, BiH,SRB il MK onda bih pisala Gabrijela, inace Gabriela.
__________________
Ne brini, poslje kise opet dodje sunce, kad tad
Katja Princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:04   #153
Quote:
Chilly kaže: Pogledaj post
Meni su većinom imena bez j puno ljepša od verzije sa j.
Možda sam malo pristrana jer je moje ime bez j, a postoji i verzija sa

S tim da, kod takvih imena će ti uvijek biti potrebno naglašavati je li sa ili bez (npr mene to malo smeta što svaki put moram naglašavati da sam bez j, ali preživi se )
I meni, ali se dvoumim baš zbog ovog razloga što si napisala, to je moju sestru npr. baš živciralo
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:12   #154
Meni je ljepše bez J. Gabriela. Općenito, ako postoje verzije sa J i bez J, uglavnom su mi ljepše bez J.
Što se tiče stalnog objašnjavanja je li bez J ili sa, ako mi se ime baš jako sviđa, ja bi ga dala. Ne vjerujem da bi joj baš toliko zagorčala život s time
metonimija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:54   #155
Ja uvijek ponosno kazem sa J i recimo meni je moje ime ljepse takvo i ne smeta me kad pitaju
Ali vecina imena mi je ipak ljepsa bez J.
Moje je cak cesce sa J, bar mislim.

Uglavnom, za gabrijelu/ielu nisam sigurna
Recimo andrea bez j definitivno..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 17:35   #156
Nasi andjeli su Lukas i Dalia :-) bez j :-D
bangica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 18:05   #157
Quote:
Katja Princess kaže: Pogledaj post
Ako bih zivjela u HR, BiH,SRB il MK onda bih pisala Gabrijela, inace Gabriela.
Ako ostanem u Hrvatskoj izbjegavala bi imena koja završavaju na -ia, ili imaju puno popularnije verzije koje sadrže j gdje ga se može izbaciti (recimo, Gabrijela).

Sva ostala strana imena koja u Hrvatskoj nemaju puno popularniju verziju (Eleanor, Maeve, itd...) ili je hrv. verzija veoma različita od strane (Charlotte) nisu na mojoj block listi.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:03   #158
A sto kazete na Dori(j)ana? Sa ili bez? Meni se vise svidja bez J. S obzirom da je dragi stranac, on bi cak metnuo "y" umjesto j. Ne znam kak bi to proslo...
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:45   #159
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
A sto kazete na Dori(j)ana? Sa ili bez? Meni se vise svidja bez J. S obzirom da je dragi stranac, on bi cak metnuo "y" umjesto j. Ne znam kak bi to proslo...
Mi smo sad na jakovu, dominiku, dorianu, viktoru..

J il bez j.. Ipak su mi malo ljepsa imena bez j..
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 09:28   #160
meni se sviđa tona ženskih imena,muško nijedno

ženska: Laura, Ema, Paola,favorit Mia Elena iako najljepše mi je Amelie al užasno bi išlo uz naše prezime tj ne bi išlo.

od muških možda Andreo? zamišljam malog crnokosog dječačića s loknama
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.