Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 10:23   #3901
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
A kako ko. Ja trenutno uzimam lijek koji je i diuretik. Onesie nije najpametnije rješenje za udobnost.
Zapravo se odgovaram da ne odem u Lidla časkom.
Vjerojatno ti toga više nema tako da se ne moraš odgovarat... bilo ih je jučer ujutro, a to je za lidl lanjski snijeg

Za Badnjak uštipci, muževa baka sprema bakalar, mi roštilj - tuna, orada, brancin, pastrva, tako nešto, što nam dođe pod ruku (ne sve to, nego šta nađemo povoljno i friško, al to je neki stanadrdni đir koji konzumiramo), škampe na buzaru.
Za Božić ostaci od Badnjaka plus neko pečenje s kumpirima, nekad peka, nekad škrovada, ovisno kakvo je vrijeme. Malo pršuta, sira, francuske za marende i međuobroke. Kolači - čupavci, pite sa sirom, dvije, tri nekakve tortice čokolada/voće/orašasti mix.
tiluriumm is offline  
Old 28.11.2017., 10:23   #3902
Ajoj ne pitaj.
Ja sam zadužena za kolače: obične i neke bez soje, bez mlijeka i jaja. Za sada imam popis od 10ak vrsta jer su razno razni članovi familije imali svoje želje. Kiflice, raspuknutići, pusle od lješnjaka, gnijezda od lješnjaka, kuglice od oraha, jafa kuglice, obični keksići, vege keksići s orasima, štangice od oraha i lješnjaka i probat ću napravit mini orehnjačice. Plus 2 torte, to će mama preuzet.
Imamo obiteljsku proslavu u obliku ručko - večere 23. 12. na kojem će nas bit skoro 20, kod mojih doma. Narezak za predjelo, tatin gulaš od divljači s knedlama od kruha za prvo jelo, naručen je cijeli odojak i mamina francuska kad se slegne gulaš i brdo kolača na kraju. Kad to sve pojedem samo ću se bacit u krevet.
Za badnjak još nismo isplanirali, tad će nas bit samo 7 na ručku. Vjerojatno bakalar na bijelo i rižoto ili punjeni lignji ili kakve ribice pečene u plehu s krumpirima. Glavni kuhar (tata) se još nije odlučio.
Za božić se opet smanjuje broj i ostaje nas samo 4. Vjerojatno će bit ostatci odojka i vjerojatno će speć patku s mlincima.
A onda post do stare godine.https://www.forum.hr/editpost.php?do=editpost&p=66731743
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)

Zadnje uređivanje Ariana B. : 28.11.2017. at 10:39.
Ariana B. is offline  
Old 28.11.2017., 10:23   #3903
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Što spremate za jest ili naručujete za jest za Badnjak I Božić?
Sve, jer kako ti je na Bozic, tako ce ti biti cijelu godinu

Od sve te hrane, najdrazi su mi bakalar i fritule.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 28.11.2017., 10:30   #3904
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Što spremate za jest ili naručujete za jest za Badnjak I Božić?
Za Badnjak idemo kod mojih. Obično se jede pastrva, a za predjelo razne kisele/usoljene srdele, haringe i inćuni. Ja obično spremim krumpir salatu, a ove godine planiram i one portugalske uštipke od bakalara. Šogica za Badnjak napravi rožatu.

Za Božić imamo kuhanu šunku, francusku, nekad odojka (obično starija generacija naruči dovoljno za sve, pa svi dobiju taman za ručak). Obično napravim paprenjake, i razne vrste kekasa, sveki vanili kiflice i rum kuglice, a moja mama baklavu.

Za Štefanje idem kod sveki, svekar se voli raspojasat raznim patkama, guskama, kestenima i sl. Svake godine iznenadi.

Stariji se jako dobro drže i ne daju nama mlađima ništa više od asistencije, pa se ne bunim. Osim toga, groze se inovacija i novih recepata (osim svekra), pa cuvaju tradiciju dok ide.
VeronaM is offline  
Old 28.11.2017., 10:37   #3905
Ovo sve vaše zvuči odlično!
Što je škrovada?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 28.11.2017., 10:43   #3906
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Za Štefanje idem kod sveki, svekar se voli raspojasat raznim patkama, guskama, kestenima i sl. Svake godine iznenadi.
Sjetilo me i unaprijed se ispričavam.

Moj prvi i jedini susret s patkom (i od tad jedina asocijacija na nju) je jedna večera na koju su me zvali neki Francuzi. Došla gladna u 8 navečer, poslužili mi grah s patkom u 11. U srpnju. U Dalmaciji. Obnevidjela od kombinacije gladi i aperitiva, proždrla sam još vruće više nego što sam mogla progutat i besramno se ispovraćala po stolu. U brodu. Najgori dio je što sam Francuze morala gledat još 4 dana po cijeli dan. Jer turizam 'n' shit.
Ay Carmela is offline  
Old 28.11.2017., 10:46   #3907
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ovo sve vaše zvuči odlično!
Što je škrovada?
Protvan

Carmela, to je vjerojatno bio cassoulet, super jelo za zimski debeli minus kojeg oni iz nekog razloga služe ljeti
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 28.11.2017., 10:47   #3908

Neš mi pokvarit moje asocijacije na patke. Kod nas ide ili patka premazana medom i narančom, uz nju mlinci, krumpiri i njoki (ili samo nešto od tog troje)
Druga varijanta je punjena kestenom ili jabukom.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 28.11.2017., 10:56   #3909
Jela sam patku s kestenima .
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 28.11.2017., 11:14   #3910
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post

Neš mi pokvarit moje asocijacije na patke. Kod nas ide ili patka premazana medom i narančom, uz nju mlinci, krumpiri i njoki (ili samo nešto od tog troje)
Druga varijanta je punjena kestenom ili jabukom.
To je to... još ako ima prokulica sa špekom
VeronaM is offline  
Old 28.11.2017., 13:42   #3911
Prije nego se posvetim društveno korisnom radu da vas upozorim da ne stavljate lampice na palme klik
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 28.11.2017., 13:48   #3912
Hana ima jedne crvene s kojima ne zna šta bi.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 28.11.2017., 13:52   #3913
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Prije nego se posvetim društveno korisnom radu da vas upozorim da ne stavljate lampice na palme klik


Joy to the world!
VeronaM is offline  
Old 28.11.2017., 14:52   #3914
Moj kreativni nered
Završila sam adventski vijenac, bit će slika u nedjelju, a od vijenca za vrata sam odustala jer mi ga je bilo preteško pravit
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 28.11.2017., 15:03   #3915
Ajmeee slatka radionica ❤️ takve svijeće sam imala u adventskom prošle godine ove sam uzela okrugle zlatne.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 28.11.2017., 15:04   #3916
Ovi vaši kreativni neredi su kamilica naspram mojega, raširim sve po ogromnom stolu 2 x 1m i još imam stvari po podu i stolicama. Nered u glavi, nered u kreativi :-)
Rosa is offline  
Old 28.11.2017., 15:07   #3917
😂 i u mene je 2x1m samo imam još i 50cm nastavka 😂 Al u mene to ne izgleda ovako lijepo, sve je puno grana, lišća, šiški, vrpci, ukrasa, ljepila, papira 🙈

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 28.11.2017., 15:09   #3918
Jeeeej, slika. Jedna ali vrijedna. Hoćemo još!
Ja moram danas po girlandu. U Bauhausu na drugom djelu grada sam vidjela girlandu od 6 metara, nisam kupila a u mom Bauhausu toga nema. sad moram ić u Merkur po dvije od 3 metra. :Problemi: I po karirani materijal za mašne.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 28.11.2017., 15:12   #3919
cure, mislim da smo amaterke
Rosa is offline  
Old 28.11.2017., 15:19   #3920
E sad, da ja imam tolki buđet i toliku kvadraturu i toliko slobodnog vremena, ne bi se ni ja kočila... :ljubomorna:
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.