Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 12:21   #2481
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post

Sonja i bik – iako je publika, naravno, dobro reagirala na ovo, ne dijelim njihovo oduševljenje. Najgora stvar u svemu je da je Vorkapić dobila nagradu za scenarij koji je posebna priča. U ovakvoj konkurenciji teško je dati nagradu bilo kome, ali kud baš filmu kojem je scenarij najslabija točka? Film tematizira odnos ruralne i urbane Hrvatske kroz, gle čuda, ljubavnu vezicu između aktivistice iz Zagreba i momka iz Dalmatinske zagore. I jedni i drugi su karikaturalno crtani kroz cijeli film, normalno, svi prikazani likovi iz Zagreba se ili pojavljuju u nečemu tipa Red Carpet ili su blijedi vegetarijanci koji dilaju tofu, dok su ovi drugi znojne seljačine koje se pale na ojkalice i borbe bikova. Scenarij formulaičan, dramaturška rješenja mehanička, režijski tek korektno (iako mi je ta bezlična fotografija koja je svojstvena većini filmova u programu odbojna), dok stvar kolko-tolko može izvući relativno solidan glumački par Franković – Bogdan, čiji je lik i najnormalnije napisan. Loše.
Potpisujem...iako sam već po traileru zaključila da nije moj tip 'humora' i da je film stereotipan, drugi su me nagovorili da ipak odem pogledati, da ću se iznenaditi...moš mislit....
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 15:26   #2482
Quote:
bigli kaže: Pogledaj post
Meni je drago da je konačno i publika kliknula s nečim domaćim. Ne mislim da će doći do 150 000. Ali prebacit će 100 000. Možda je ovo mišji korak prema povratku publike na CRO film i zato mi je drago.
'Kliknula' je vec i prije s 'Kokom' Kusana mladjeg. Istina, neka druga (mladja) publika. *Djecji film i 'snazna' populisticka komedija, svake godine (za ocekivati je da ce i Grlicev-Tomicev film biti masovno gledan u hrvatskim kinima, Bresanov samo sto se nije otvorio). Gledanost hrvatskog filma raste, cinjenica. *Sve je to netko osmislio.

Evo i Bretta Ratnera u snjeznoj nam pripi*dini:

Quote:
First day of scouting #HERCULES in #Dubrovnik most beautiful place on earth!

https://twitter.com/BrettRatner/stat...57790413537281
Nakon Igre prijestolja, u Dubrovniku će se snimati još jedan veliki filmski projekt - film Herkul u kojoj glavnu ulogu ima Dwayne Johnson. Redatelj filma Brett Ratner oduševljen je gradom, što je objavio i na Twitteru. Ratner je inače redatelj "Gas do daske 1, 2 i 3" te "X-men - Posljednja fronta".
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 18:41   #2483
Ne znam da li da postam tu ili na Scenaristima..... Kakva nova šema prijavljivanja na HAVC kreće od nove godine? Zna neko detalje?
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 19:43   #2484
Quote:
no nick name kaže: Pogledaj post
Ne znam da li da postam tu ili na Scenaristima..... Kakva nova šema prijavljivanja na HAVC kreće od nove godine? Zna neko detalje?
Ta da je natječaj konstantno otvoren, a rezultate će, kažu, objavljivati barem triput godišnje, ne zna se u kojim intervalima.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 20:47   #2485
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ta da je natječaj konstantno otvoren, a rezultate će, kažu, objavljivati barem triput godišnje, ne zna se u kojim intervalima.
A tko će biti čitači tj. donositelji odluka?
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 21:14   #2486
Quote:
no nick name kaže: Pogledaj post
A tko će biti čitači tj. donositelji odluka?
Goran Tribuson i Ognjen Sviličić, za sad.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 21:58   #2487
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Goran Tribuson i Ognjen Sviličić, za sad.
Oni su do nove godine. Ali tko će čitati odnosno odlučivati po novom sistemu?
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 00:03   #2488
Što mislite, jel ovo najava da bi publika mogla gledat i nešto drugo domaćeg, ili dječji filmovi i komedije ostaju jedino što prolazi?
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 09:46   #2489
Malo po malo. Ako Vlatka odluči napravit nešto ozbiljnije, sigurno će sad imati veću publiku nego prije.
krv4vi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 13:11   #2490
Izašao teaser za Koka
Koko teaser
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 13:06   #2491
Topic u hibernaciji pa smo pali na 3. stranicu
Planira li netko ići na Svećenikovu djecu?
__________________
"And Jeffrey Wigand, who's out on a limb, does he go on television and tell the truth? Yes. Is it newsworthy? Yes. Are we gonna air it? Of course not. Why? Because he's not telling the truth? No. Because he is telling the truth. That's why we're not going to air it. And the more truth he tells, the worse it gets!"
Organic_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 13:00   #2492
Samo da pitam, piše da će Cvjetni Trg početi igrati uskoro, dapače, skoro u isto vrijeme kao Svećenikova Djeca, jel nije bilo tu priče za vrijeme Pule da je CT loš ili tako nešto?

Razmišljam da odem pogledati pa ono
__________________
"And Jeffrey Wigand, who's out on a limb, does he go on television and tell the truth? Yes. Is it newsworthy? Yes. Are we gonna air it? Of course not. Why? Because he's not telling the truth? No. Because he is telling the truth. That's why we're not going to air it. And the more truth he tells, the worse it gets!"
Organic_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 14:09   #2493
Quote:
Organic_Shadow kaže: Pogledaj post
Samo da pitam, piše da će Cvjetni Trg početi igrati uskoro, dapače, skoro u isto vrijeme kao Svećenikova Djeca, jel nije bilo tu priče za vrijeme Pule da je CT loš ili tako nešto?

Razmišljam da odem pogledati pa ono
"Cvjetni trg" bi na RAF-u bio među amaterskijim izvedbama.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 14:18   #2494
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
"Cvjetni trg" bi na RAF-u bio među amaterskijim izvedbama.
S tim da je ukucano, koliko, 5 milijuna?
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 14:30   #2495
Mlad je Krsto, bit će naredni bolji.
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 23:33   #2496
Raspisali novi natječaj HAVC. Kužim da se mijenjaju okolnosti, ali zar ne bi bilo logično prvo objavit rezultate starog natječaja, pa onda krenut u novi s novim pravilima?
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 23:37   #2497
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
S tim da je ukucano, koliko, 5 milijuna?
Ja ne znam, meni se trailer čini ko da ga je netko iz zajebancije napravio da se ruga hrvatskoj kinematografiji... A mogli smo pojesti dvjestopedest tisuća kebaba...
Stipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:10   #2498
Isti scenarist, različiti redatelji. Svećenikova djeca i Cvjetni. Jedan će biti megahit drugi propast. Nisam još vidio ni jedan, samo slušam komentare. Ali, zanimljivo je to.
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:16   #2499
Inače, "Svećenikova djeca" u prvom danu prikazivanja 6.500 gledatelja.

A scenarij je najmanji problem "Cvjetnog trga", dapače, skroz je solidan, ali treba znati ili imati volje izrežirati ga.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:19   #2500
Scenarij Cvjetnog trga i nije baš skroz loš, mogao je to biti, iako pomalo staromodan i naivan, čak i OK filmić. Podnošljiv. Ali ta amaterska izvedba, kao da redatelj ne vlada osnovama zanata, je ruganje i sramota.

edit:

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Inače, "Svećenikova djeca" u prvom danu prikazivanja 6.500 gledatelja.


Promocija je stvarno odradila svoje. A i vidio sam da je u Cinestarima igralo valjda u deset termina.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.

Zadnje uređivanje People Can Fly : 04.01.2013. at 14:25.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.