Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2007., 11:42   #1
Jug Srbije u potpunosti pod kontrolom Vojske

BEOGRAD - Bezbednosna situacija na jugu zemlje u potpunosti je pod kontrolom Vojske Srbije i nema naznaka da bi moglo da dođe do njenog ugrožavanja - rekao je juče presednik Srbije Boris Tadić, posle sastanka sa članovima proširenog Kolegijuma načelnika Generalštaba Zdravka Ponoša.

Tadić je istakao da je u potpunosti zadovoljan odbrambenim kapacitetima Vojske u Kopnenoj zoni bezbednosti i da održava komunikaciju sa Kforom i Unmikom.
- U skladu sa Rezolucijom 1244, Srbija nema pravo, da u slučaju nasilja, interveniše Vojskom i policijom na Kosmetu i ni u kom slučaju nećemo voditi zemlju u rat. Međutim, spremni smo da, u skladu sa međunarodnim pravom, preuzmemo odgovornost i pružimo pomoć međunarodnim vojnim snagama kako bi se uspostavila bezbednost i na Kosmetu - rekao je Tadić.

- Predsedniku smo predočili planove za modernizaciju obuke i nastavak profesionalizacije Vojske, ali, najvažnije je da smo se saglasili o neophodnosti što skorijeg usvajanja novog zakona o Vojsci i doktrinarnih dokumenata, kako bi se reforma nastavila - rekao je Ponoš i najavio da će prva faza transformacije strukture Vojske biti završena do juna, a kompletna reorganizacija krajem ove godine. Tadić i Ponoš su se saglasili da bi VS trebalo da se odriče viška naoružanja, zbog formiranja manje, ali operativnije oružane sile. U nekim delovima reforme, istakao je Tadić, postoji nedozvoljeno kašnjenje, te je zbog usvajanja potrebnih dokumenata i programa neophodno, što pre, formirati vladu.

- Od prijema Srbije u Partnerstvo za mir, nije napravljen nikakav pozitivan pomak. Nisu usvojeni prezentacioni dokumenti, niti je otvorena kancelarija Srbije u Briselu - zaključio je Tadić.
petarjak is offline  
Old 13.04.2007., 12:10   #2
Srbima je sada ona stara narodna: "Koga su grizle zmije, i guštera se boji"...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 13.04.2007., 12:39   #3
To ti je kao da ti doktor kaže, nije ništa strašno, imate tuberkulozu. Moglo je i gore.

Katastrofa je kad ti vojska garantira da određenio dio zemlje drži pod kontrolom.

Zamisli da Ministarstvo obrane RH kaže da je Podunavlje i Baranja u potpunosti pod kontrolom vojske Hrvatske. Ja bi se ebeno zabrinuo.
Ber is offline  
Old 13.04.2007., 12:41   #4
Srbima se bumerang vraca u glavu.

Po zaslugama, sve po zaslugama.
tiha voda is offline  
Old 14.04.2007., 16:09   #5
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post

Zamisli da Ministarstvo obrane RH kaže da je Podunavlje i Baranja u potpunosti pod kontrolom vojske Hrvatske. Ja bi se ebeno zabrinuo.
Ja javljam da je Zagorje u potpunosti mirno. Obišao sam ga cijelog ovih dana, svi dvorci su na mjestu i iako su neki malo oronuli, još su vrijedni pažnje.
Vojska sve drži pod kontrolom
Ahil is offline  
Old 16.04.2007., 10:52   #6
Pod jugom srbioje se podrayumjeva i Kosova !
jaromil is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.