Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 02:47   #1
Javna uporaba računala/zaštita

Trebao bih pomoć/savjet kako zaštiti računala (a ujedno i korisnike) koji se skoriste za javnu upotrebu tj. u internet caffe-u gdje manje više klinci igraju igre,ali naravno uvijek ima onih koji nesto moraju instalirati,pokupit nekakav virus...
E sad,zanima me kakav program ili način ima da podesim svih 10 racunala da se prilikom gasenja "vrati" na prvobitne postavke tj. da se izbrisu svi tragovi koristenja,slicno nesto sam vidio po pojedinim skolama gdje cim se odlogiras racunalo brise sve sto si radio na njemu,kao da nisi ni bio...

Rijec je od Lenovo IdeaCentre AiO 700.

Hvala
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 14:22   #2
Škole i fakulteti koriste softver Faronics DeepFreeze koji nakon restarta računala vraća sve kako je bilo u trenutku zamrzavnja računala.
Riječ je o odličnom softveru ali i koji košta.

Kod sebe za početak možeš korisniku maknuti administratorska prava da nitko ne može ništa instalirati.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:23   #3
Odlično na to sam bas mislio,dali možda znaš kolika je cijena tog programa,tesko mi je preko moba naci.Mislim da koliko god da košta puno je isplativije nego da svaki drugi dan dolazim i naplaćivam mu kojekakve popravke.Stvarno neznam šta ti ljudi rade na tim računalima kada doslovce dva dana neprodje a da nije nekakav malwere pokupit ili nekakva piz***ija.

Admin je skinut sa svih racunala,ali ni to nije bilo od nekakve vece koristi,u početku sam normalno "dizao" win,ali kako je sve to krenilo morao sam si nabaviti dodatni ssd koji sada sluzi kao "original" pa preko paragona koristim migraciju (sreca u nesreci sto su sva racunala ista),ali evo otisao sam na godisnji i sad je pakao nastao mene nema pa mora nekog lokalnog klinca placati da mu dize sutave,tako da smatram da je taj program najbolja opcija za sve.
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:41   #4
45 dolara po računalu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:13   #5
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
45 dolara po računalu.
To je mjesečno/godišnje ili?
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:39   #6
Mislim da je licenca trajna i uključuje 1 godinu održavanja.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 00:57   #7
Pa to je solidno (barem po meni) s obzirom na situaciju i stanje svega,to bi se kroz par mjeseci isplatilo
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:23   #8
"Svijet komunikacija" je službeni zastupnik Faronics softvera za Hrvatsku, kontaktiraj ih s opisom situacije pa će ti znati reći točnu cijenu.
http://www.svijetkomunikacija.hr/
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 02:41   #9
0 bodova od njih,danima nikakvog odgovora od njih...
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 17:31   #10
Možda da ih kontaktiras uživo u njihovom središtu?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 21:35   #11
Gledaj malo se zapitam kakva je to ozbiljnja informatičko/tehnička firma kada nemogu 5 dana odgovorit na mail...no dobro,mozda su bas toliko zatrpani poslom
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.