Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 21:46   #461
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Osobno, nikad čula. Zašto osobu koja ti je to preporučila ne pitaš ponovo? I zašto misliš da je Calo-Pet loš izbor?
ma, naravno, pitat ću ga jer sutra opet idem gore....pravo da ti kažem ne znam zašto je predložio baš taj preparat...možda zato jer je jači od drugih, izletilo mu je da se to daje životinjama koje boluju od cancera...tu je stao..ali ja sam već bila u komi...jel on to meni indirektno htio poručiti da je kod moje curice velika FRKA?

znaš što, ne mogu više podnijet taj strah, danima visim samo po forumu i ostalim vet. stranicama iz cijelog svijeta, ništa skoro ne radim...

loše, loše se danas osjećam i evo sad je nešto kao malo da će povraćati (a NIŠTA nije stavila u usta danas)...ali onda nije išlo...sad joj trebam Controloc skoro dati, pola tablete...a onda ću opet probat dat joj makar žličicu ili oslića ili malo piletine (zmixat ću s malo tople vode, neću s rižom)

sutra opet taxi 100 kn tamo, 100 natrag...bankrotirat ću, to je jedino u što sam sigurna...u ništa drugo nisam...
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:50   #462
Pa ako ti je preporučio preparat, zašto ti nije rekao kako se točno zove i gdje ga možeš nabaviti? Žao mi je i tebe i tvojega psa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:29   #463
IQ0007 bolje bi bilo da ti realno kažu situaciju. Pitaj da znaš s čime se nositi. Gušterača je vrag i kod ljudi. Rak se isto liječi.
Uzmi sebi nešto za smirenje da lakše prebrodiš sve te šokove. Ja sam se razbolila dok mi je pas bio bolestan od stresa pa znam kako to ide...
Baš se i o tome ovdje pisalo znala sam uzimati Rescue Remedy kapi i pomogne malo, čovjek se smiri.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:57   #464
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
ma, naravno, pitat ću ga jer sutra opet idem gore....pravo da ti kažem ne znam zašto je predložio baš taj preparat...možda zato jer je jači od drugih, izletilo mu je da se to daje životinjama koje boluju od cancera...tu je stao..ali ja sam već bila u komi...jel on to meni indirektno htio poručiti da je kod moje curice velika FRKA?

znaš što, ne mogu više podnijet taj strah, danima visim samo po forumu i ostalim vet. stranicama iz cijelog svijeta, ništa skoro ne radim...

loše, loše se danas osjećam i evo sad je nešto kao malo da će povraćati (a NIŠTA nije stavila u usta danas)...ali onda nije išlo...sad joj trebam Controloc skoro dati, pola tablete...a onda ću opet probat dat joj makar žličicu ili oslića ili malo piletine (zmixat ću s malo tople vode, neću s rižom)

sutra opet taxi 100 kn tamo, 100 natrag...bankrotirat ću, to je jedino u što sam sigurna...u ništa drugo nisam...
Daj traži da ti da u injekcijama. Govorim ti iz iskustva, ako rigucka svako malo de odjebi te tablete. Koja je svrha davat tabletu za želudac koju će ispovraćat?

Nek ti vet pokaže kako se bocka, navuče par doza da imaš za par dana i bockaj je doma. AKo znaš kako seradi zbilja nije neki problem napikati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 07:50   #465
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mojoj mami pomagalo je za kičmu i kuk. Sitki dajem zbog CDS-a, ne znam koliko joj pomaže za zglobove, ali nema loših nuspojava. Dobiva 1 tbl dnevno.
Super, hvala! Mnogi su mi potvrdili da nema nuspojava, pa idem uskoro sa tim probati.
Nekima je pomoglo za zglobove, psi su im počeli puno bolje hodati, vidjet ćemo kako će se pokazati.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:20   #466
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Daj traži da ti da u injekcijama. Govorim ti iz iskustva, ako rigucka svako malo de odjebi te tablete. Koja je svrha davat tabletu za želudac koju će ispovraćat?

Nek ti vet pokaže kako se bocka, navuče par doza da imaš za par dana i bockaj je doma. AKo znaš kako seradi zbilja nije neki problem napikati.
danas ću mu to reć jer opet je povratila (pjenasto, bez krvi) a noćas oko 4 hrs opet krvava kakica.

nego, ona a/d pasta, ne piše na uputama koliko dana može stajat u fridžu. možda ti znaš jer spominjala si ranije RC pastu, to bi moralo bit slična šema?

usput, mislim da je didi negdje prije spominjala 'zlatnu pastu'...jel to nešto slično kao ovo dvoje gore samo s džumbirom?
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:07   #467
To je hrana u konzervi? Ja konzerve bacam nakon 2 dana, 3 eventualno ako je navečer otvorena.

Zlatna pasta ti se pravi tako da 100 g meda pomiješaš sa žlicom kurkume. Ja to na tvom mjestu ne bi davala jer ti ne znaš još uvijek šta je njoj.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:59   #468
IQ0007, nemoj se igrati i eksperimentirati. Hrani psa najblažom mogućom hranom i natjeraj veta da prijeđete na injekcije. Jadni želudac već je i ovako dovoljno izmučen, kao i cijela probava, ne treba psu još otežavati. Poslije se može razmišljati o dodacima prehrani. Sada je najbitnije da jede i ne povraća odnosno da nema proljev.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:16   #469
L-Lysine za podizanje imuniteta
Našoj mački je L-Lysine pomogao vidljivo ublažiti kronične simptome već nakon tjedan dana.
Malu količinu praška (trećina male žlice ili manje) dodajemo u mokru hranu 2 puta dnevno.

Dijagnoza - Chronic Nasal Discharge in Cats
https://vcahospitals.com/know-your-p...charge-in-cats

Now Foods, Now Pets, L-Lysine for Cats, 8 oz (226.8 g)
https://hr.iherb.com/pr/Now-Foods-No...-226-8-g/65646
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 09:35   #470
Pozdrav svima

Može preporuka za suplemente koji sadrže Glukozamin i kondroitin. Pas ima 12 godina, teže ustaje, u šetnji je malo usporen.

Ima li netko iskustva s ovim tabletama?

Da mu olakšam koliko toliko umirovljeničke dane.
Lokacija: Zagreb, a može i online kupovina ukoliko je povoljnije.

PS. postoje li tablete za ljude koji bi mu mogao davati? Recimo, ovo.

Hvala!
averagejoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:58   #471
Dajem psu ove tablete po preporuci jedne veterinarke već 2 godine. Kupujem ih u pet centru u Hr. https://www.pet-centar.rs/detalji_pr...-pse-230g.aspx

Mislim da su pseće tablete za pse bolje.

Za psa je dobro ljuske razbijenih jaja zajedno sa opnom (ona je navodno bitna) prosušiti i samljeti u mlincu za kavu. Prah dodavati u hranu. Bilo bi dobro da su domaća jaja.
Može se dodavati i želatina u hranu (namočena u vodu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:01   #472
S time da želatina ima valjda kolagen u sebi, mislim da nema ove gore navedene stvari (nemojte me držati za riječ, davnih dana sam proučavala zbog sebe i znam da ima neka razlika i zašto sam još dodatno kupovala kapsule)

A za ovo davanje ljudskih tableta, najbolje je provjeriti sa veterinarima. Ja uvijek pitam svoje i za čajeve i za tablete, znaju oni već otprilike koji dodaci se smiju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:14   #473
Pa naravno da je bolje svježe, kuhanjem se gube neki bitni vitamini.
Možda je bolje dati manje nečega i možda pokušati usitniti da bude probavljivije.

Pokušaj Merlina dodavati u hranu list maslačka. Može i sirov, blanširan ili suh pa smrvljen. To je jako zdrava biljke.

Jučer gledam nekakve čajeve baš za pse. U njima ima koprive, nevena, maslačka i mislim piskavice.
Dodavala sam listove nevena u hranu i pas ih pojede.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:41   #474
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Jučer gledam nekakve čajeve baš za pse. U njima ima koprive, nevena, maslačka i mislim piskavice.
Dodavala sam listove nevena u hranu i pas ih pojede.
Pa nemoj više. Mislim, davati psu listove nevena. Lišće i stabljika sadrže salicilnu kiselinu od koje se esterifikacijom proizvodi aspirin, a aspirin psu sigurno ne bi dala, zar ne?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:49   #475
A zašto uopće na dnevnoj bazi dodavati ovakve stvari u prehranu?

Kad se već spominje ovdje kopriva, kod ljudi se moraju svaka 3 tjedna raditi stanke u konzumiranju jer opterećuje bubrege. Isto tako ima podosta u sebi mislim kalcija i magnezija pa ako ne želite da vam pas spuši kamence ne bi trebalo učestalo davati. Koliko god da je diuretik i ispire sve toliko ima u sebi minerala i ne treba pretjerivati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:17   #476
Ne trebaju.

Pogotovo ove biljke i čajeve i što već.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:22   #477
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pa nemoj više. Mislim, davati psu listove nevena. Lišće i stabljika sadrže salicilnu kiselinu od koje se esterifikacijom proizvodi aspirin, a aspirin psu sigurno ne bi dala, zar ne?
Nisam mislila na listove nego latice. Koliko znam ni za ljude se stablika ne upotrebljava. Latice one narandžaste se stavljaju u hranu kod pasa, ova briketirana.
Ako prodaju čaj mogu te latice ponekad i u hranu.

Izvinjavam se na pogrešnom izrazu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:37   #478
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A zašto uopće na dnevnoj bazi dodavati ovakve stvari u prehranu?

Kad se već spominje ovdje kopriva, kod ljudi se moraju svaka 3 tjedna raditi stanke u konzumiranju jer opterećuje bubrege. Isto tako ima podosta u sebi mislim kalcija i magnezija pa ako ne želite da vam pas spuši kamence ne bi trebalo učestalo davati. Koliko god da je diuretik i ispire sve toliko ima u sebi minerala i ne treba pretjerivati.
Nisam ni napisala da dajete to, nego da legalno prodaju u trgovačkom centru te čajeve za pse. Pogledala sam sastav.

Ako kopriva kuhana nije otrovna, onda nema štete je ponekad dati. Nitko neće svaki dan hraniti psa koprivama.
Ni ljudi ne jedu danima istu hranu, bar nisu nekada jer se jelo sezonski.

Nekad su mesojedi jeli iznutrice od ulovljene divljači, pa možda ima koristi dodati malo kuhne te prirodne hrane. Mislite da vam je mrkva i ostali rekviziti iz dućana i sa place zdrava.
Sa svim kemikalijama, bakrom, pesticidima i herbicidima, otrovima za podzemne kukce kod kojeg trebaš masku, pa otrovom za puževe i sl, zdravija od lista koprive ili maslačka koji se svugdje preporuča za pse.
Moj pas je neki dan vadio krvni sliku i test urina. Dali mi nalaze i kažu "Evo divite se krvnoj slici". Sad ga hranim kako mislim da je zdravo i kako najbolje mogu s obzirom na izvore koji su nam dostupni.

I od kako dodajem te neke dodatke moj pas ne jede travu i ne bljucka niti povraća.

Svi ćemo se mi raspadati od kemikalija i hormona u hrani. Ili raspadati a nemoći umrijeti jer smo i konzervirani kemikalijama iz hrane.
Još ono što je završavalo na našim tezgama što su iz drugih zemalja vraćali zbog opasnih kemikalija, pa gdje ćemo to iskifelirati nego Balkancima.

Od malo prirodnog im neće biti ništa. A vi ako volite da jedete hranu za koju neznate porijeklo izvolite, svatko ima svoj izbor.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:10   #479
Čaj od nevena i koprive znam dat povremeno kad je neki problem u pitanju. Ne bih mom pesonji davala sirovo. Inače sam fitoaromaterapet no s biljkama treba posebno pažljivo kod životinja u malim dozama i s razlogom.
Čitam da se može dodat listić rukole, radića, zelene salate u hranu.

Zadnje uređivanje Merlina : 15.10.2017. at 11:22.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:51   #480
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Od malo prirodnog im neće biti ništa. A vi ako volite da jedete hranu za koju neznate porijeklo izvolite, svatko ima svoj izbor.
Već sam, mislim, napisala kako nema šanse da ljudi u gradovima pouzdano znaju porijeklo hrane koju jedu. Možemo izbjegavati špeceraje i kupovati isključivo na placu, što i opet nije nikakva garancija. Tko ima više novaca može kupovati u ekodućanima, a ni s tim bio i eko ne možeš biti siguran - bio je prije godinu dana ili otprilike tako slučaj kada su testirali ekovoće kupljeno na raznim mjestima za skupu lovu pa je ispalo da je to samo etiketa, a da je voće uzgojeno jednako kao i ono kupljeno po triput manjoj cijeni.

P. S. Jesam, napisala sam: post.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.