Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 00:18   #2461
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Je li netko od vas uzimao vizu preko ove stranice cubavisas? Ja sam danas ispunio sve podatke, dobio sam od njih mail da zahtjev ide u obradu, ali nije mi odbilo lovu s kartice. Kako to? Je li oni šalju neki poseban link za plaćanje? Zna netko kako to ide?
ja sam uzimala, isto sam dobila mail da ide u obradu i za cca 10ak dana sam dobila vizu postom.
ne znam kad su mi skinuli lovu sa kartice, nisam gledala
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 00:49   #2462
Super, hvala. Jesi odabarala onu opciju koja se dodatno naplaćuje 8 funti ili si bez nje?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:04   #2463
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Super, hvala. Jesi odabarala onu opciju koja se dodatno naplaćuje 8 funti ili si bez nje?
sa njom sam odabrala, kao da ne bi bilo nismo znali
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:49   #2464
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
sa njom sam odabrala, kao da ne bi bilo nismo znali
A sto je točno ta opcija, sad sam već zaboravio, jel to nešto tipa da brže dođe viza na adresu?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:52   #2465
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
A sto je točno ta opcija, sad sam već zaboravio, jel to nešto tipa da brže dođe viza na adresu?
ubij me ako se sjecam
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:31   #2466
Idemo na Kubu muž i ja i vodimo svoje mame , 2 tjedna druga polovica 12. mjeseca (znači, neka komocija, čiste kupaone i to su bitne).

Čitam već neko vrijeme ovaj forum i svi pričate o casama kao idealnom smještaju. Vidim da nitko ne spominje airbnb. Gledala sam na airbnbu i čini mi se da ima prihvatljivog smještaja. Kakva su vaša mišljenja? Ali ponajprije me zanima - što su te case, kakav je to smještaj? Hvala!

Zadnje uređivanje lollipop : 22.09.2017. at 16:42.
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:00   #2467
Eh casa ima svakakvih: neke su sobica u sklopu kuće gdje doslovno gledaš tv s ukućanima , negdje su to kuće s odvojenim sobama, znači odvojen dio kuće ili dvorište...negdje dijeli ulaz, negdje ne...baš ima svega
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:20   #2468
Quote:
Asvin kaže: Pogledaj post
Frendica i ja smo sad na Kubi, u Santiagu, mislile smo ici za pat dana na Cayo Coco u bungalov, netko je pisao prije n forumu da je spavao u bungalovu za 25 CUCa, sve sto smo mi uspjele naci su skupi hoteli za 100 CUCa za 2 osobe... Ako netko zna kako doci do tih bungalova bile bi mu jako zahvalne kad bi nam javio. Inace je Kuba za sad jako lijepa, ljudi su super osim onih koji nas pokusavaju opeljusiti
Please mozes malo detalja o Santiagu i okolici. Holguin npr., Baracoa, ...

Thanks
Alcazam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:15   #2469
Pozdrav,

Planiram na Kubu 01/2018 pa me zanima informacija od onih koji su rezervirali smjestaj preko AirBNBa.

Sto treba odabrati u rubrici "Svrha putovanja na Kubu"?
Zar se tamo ne moze otici turisticki?
Dyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:07   #2470
Talking Kuba 9.12-23.12

Pozdrav ljudi!

čitala sam dosta ovaj forum i puno toga isprintala kao naputke i hvala vam svima od srca na pomoci i volji da opisete sve i pomognete drugima

Muž i ja idemo na medeni mjesec 9.12 i ostajemo 2 tjedna.

Htjela sam pitati prijedloge koliko dana u kojem gradu ostati - mislili smo npr 3 dana Havana pa 3-4 Varadero kao malo vise honeymoon, pa Trinidad par dana pa se svakako vratiti u Havanu prije nego idemo na avion jer mi ne djeluje iz svega napisanog da im je prometna povezanost fantastična.

kako vam se čini taj plan?

Cayo de Coco izgleda savrseno ali me strah njihovih aviona i koliko uopce košta takvi let, ima li tko informaciju? Gdje bookirat bungalov?

Da li znate jel lakse doc Havana-Trinidad-Varadero ili Havana-Varadero-Trinidad opet me strah (ne)povezanosti prometne?!

Planiramo spavat po casama osim u varaderu gdje smo mozda mislili uzet hotel.

hvala puno unaprijed!
Opalescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:09   #2471
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Turistička karta JEST viza!

To što se uvriježio naziv turistička karta ili tourist card ili tarjeta del turista, već zavisno od jezika, to ne mijenja na stvari da nama za Kubu treba viza i da ta turistička karta jest viza.

Uostalom, tko god da je od hrvatskih i većine državljana zemalja ove planete, dobro je mogao vidjeti gdje na turističkoj karti, tj, na njenoj naslovnici lijepo piše:

República de Cuba

Visa - Tarjeta del turista


To nije ništa posebno bitno, no Kubanci su ovo napravili kako bi u jednom mahu oslobodili svoja diplomatska predstavništva od potraživanja viza jer bi sa ovom razinom potražnje u svakom predstavništvu morali uposliti podosta ljudi, a usput su opet našli način kako nametnuti vizu i uzeti ponešto lako zaređenog novca, a ujedno da ta viza služi kao onaj papirić sa podacima kojeg izdaje podosta zemalja, a kojeg nosaš sa sobom i potom predaješ na odlasku...

Dakle, turistička karta jest viza i zaista, najbolje ju je uzeti preko Cubaism agencije online, no na vrijeme: http://www.cubavisas.com/visa.php?ac...t=yes&accom=no !

Osim toga, da je nama potrebna viza i da se ta viza zove turistička karta navodi i naše Ministarstvo vanjskih poslova:

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...uba,141.html#p

Isto tako, ovdje je zgodan pregled kubanske vizne politike za sve zemlje svijeta:

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_policy_of_Cuba

Prilično ekstenzivna vizna politika, uostalom kako imaju i drugi prema Kubi, a u Europi jedini ne trebaju vizu: Rusija, Bjelorusija, Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Makedonija...
Flumen i ostali jel sigurno uyet vizu preko ove agencije? mene strah tako narucit pa sto ako me vrate natrag.. al vidjela sam da se dosta njih spominjalo po forumima.. ja sam misla uzet kod kubanske ambasade.
ovi ti posalju tu turisticku kartu pa je naljepis u putovnicu ili je to nekako drugacije formulirano?
Opalescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:04   #2472
Quote:
Opalescence kaže: Pogledaj post
Flumen i ostali jel sigurno uyet vizu preko ove agencije? mene strah tako narucit pa sto ako me vrate natrag.. al vidjela sam da se dosta njih spominjalo po forumima.. ja sam misla uzet kod kubanske ambasade.
ovi ti posalju tu turisticku kartu pa je naljepis u putovnicu ili je to nekako drugacije formulirano?
Pa ako si kako kažeš čitala dosta ovaj forum, onda si valjda mogla shvatiti da forumaš flumen ne piše neprovjerene informacije napamet....

Ja sam uzela preko Cubaism i savršeno je sigurno.
To je na kraju običan kartončić, sa tvojim imenom, prezimenom ,datum rođenja i brojem pasoša, mislim da nikakve druge podatke niti ne traže. To im u nekom momentu daš i oni ti to uzmu i to je to. Moguće je da ti satve neki žig po ulasku, pa ti to čitavo vrijeme nosiš sa sobom, na kraju kad izlaziš im daš. Ma bitno da si ti njima platila, to je jedino što njih zanima. Opusti se, kupi on line i uživaj.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:40   #2473
Question

Planiram sa djevojkom oko nove god na Kubu pa me zanima ako netko zna kakva je trenutna situacija tamo s obzirom na onaj uragan koji je prošao prek Kariba.. čuo sam da je nažalost dosta toga uništeno pa ne znam isplati li se onda ići. Ako netko ima kakvu informaciju...
putnikzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:53   #2474
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Pa ako si kako kažeš čitala dosta ovaj forum, onda si valjda mogla shvatiti da forumaš flumen ne piše neprovjerene informacije napamet....

Ja sam uzela preko Cubaism i savršeno je sigurno.
To je na kraju običan kartončić, sa tvojim imenom, prezimenom ,datum rođenja i brojem pasoša, mislim da nikakve druge podatke niti ne traže. To im u nekom momentu daš i oni ti to uzmu i to je to. Moguće je da ti satve neki žig po ulasku, pa ti to čitavo vrijeme nosiš sa sobom, na kraju kad izlaziš im daš. Ma bitno da si ti njima platila, to je jedino što njih zanima. Opusti se, kupi on line i uživaj.
Nisam misla nikog vrijeđat nego pitam da znam jer zadnje što želim je da mi propadne putovanje koje toliko dugo želim radi gluposti...

hvala u svakom slučaju na odgovoru.
Opalescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:58   #2475
Quote:
Opalescence kaže: Pogledaj post
Nisam misla nikog vrijeđat nego pitam da znam jer zadnje što želim je da mi propadne putovanje koje toliko dugo želim radi gluposti...

hvala u svakom slučaju na odgovoru.
Nisam ni mislila da si nekog vrijeđala, nego stvarno nema razloga da se ičeg bojiš. Mislim, uvijek se može dogoditi svašta, ali ovo što je on postao su ti sve agencije i validni linkovi na njihove stranice preko kojih smo svi više manje kupovali.

Nisam shvatila ovo za Cayo Coco, ti bi letila iz Havane u Cayo Coco ili kako? Tamo je prošla Irma i ono malo koliko sam uspjela pronaći na internetu aerodrom u Jardines del Rey je skroz u rasulu. Ti želiš ići i u Varadero i na Cayo Coco?
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:05   #2476
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila da si nekog vrijeđala, nego stvarno nema razloga da se ičeg bojiš. Mislim, uvijek se može dogoditi svašta, ali ovo što je on postao su ti sve agencije i validni linkovi na njihove stranice preko kojih smo svi više manje kupovali.

Nisam shvatila ovo za Cayo Coco, ti bi letila iz Havane u Cayo Coco ili kako? Tamo je prošla Irma i ono malo koliko sam uspjela pronaći na internetu aerodrom u Jardines del Rey je skroz u rasulu. Ti želiš ići i u Varadero i na Cayo Coco?
Ma mi jos planiramo gdje bi se koliko zadrzali pa zato pitam u biti vas prijedlog plana puta... kako ste isli i sto mislite da je izvedivo u 2 tjedna...

mi smo mislili par dana Havana pa par dana Varadero pa par dana Trinidad al smo mislili ako je moguce ubacit i Cayo Coco super... sad ne znam jel se moze do tamo doc nekim busom jer mi djeluje dosta daleko a google kaze 8h busom ako se ne varam... a prije je netko spominjao da se dodje nekakvim malim avionom do otoka pa zato pitam jel netko isao i ima li ideju kako doc do tamo i natrag do Havane?

hvalaaaa
Opalescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:26   #2477
Quote:
Opalescence kaže: Pogledaj post
Ma mi jos planiramo gdje bi se koliko zadrzali pa zato pitam u biti vas prijedlog plana puta... kako ste isli i sto mislite da je izvedivo u 2 tjedna...

mi smo mislili par dana Havana pa par dana Varadero pa par dana Trinidad al smo mislili ako je moguce ubacit i Cayo Coco super... sad ne znam jel se moze do tamo doc nekim busom jer mi djeluje dosta daleko a google kaze 8h busom ako se ne varam... a prije je netko spominjao da se dodje nekakvim malim avionom do otoka pa zato pitam jel netko isao i ima li ideju kako doc do tamo i natrag do Havane?

hvalaaaa
Ja sam do Cayo Coco došla dijelom autobusom a dijelom taxijem, dakle može se i kopnenim putem. I da, daleko je, ali nije neizvedivo stići do njega u jednom danu. Za avion, rekoh, prije bilo kakvog planiranja provjeri je li uopće taj aerodrom funkcionalan, budući da je preko tog otoka prošla Irma.

Sad, ne znam više misliš li ti stvarno na Cayo Coco ili možda neki drugi otok?
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 08:09   #2478
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Ja sam do Cayo Coco došla dijelom autobusom a dijelom taxijem, dakle može se i kopnenim putem. I da, daleko je, ali nije neizvedivo stići do njega u jednom danu. Za avion, rekoh, prije bilo kakvog planiranja provjeri je li uopće taj aerodrom funkcionalan, budući da je preko tog otoka prošla Irma.

Sad, ne znam više misliš li ti stvarno na Cayo Coco ili možda neki drugi otok?
A joj nisam na to mislila - uragan.. tko zna u kojem je stanju uopce..
Mislim na taj otok mada ih ima jos al mislim da cemo odustat od te ideje ako je razruseno
mozda je ok Trinidad-Havana i Varadero ipak
Opalescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 09:41   #2479
Molila bih savjet Vas koji ste već bili na Kubi. Želja nam je posjetiti Kubu no nemamo opciju kamo ostaviti djecu (2,5 i 4,5god). Koliko je Kuba sigurna za putovanje s djecom? Da li da se upistimo u to ili pricekemo jos neko vrijeme.
Inace vec su se vozili avionima i to nije problem, al uvijek su to bile kraće relacije.
__________________
21.08.2010.
lordica84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:11   #2480
Pozdrav! Ima li još koji pehist da je kupio karte za Kubu s AirBerlinom? Nas 7 je uzelo karte u 6 mj. za veljaču 2018. Kompanija je bankrotirala, letovi otkazani, povrat novaca ce dobiti samo oni koji su kupili karte iza 15.8.
prasaccc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.