Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2008., 07:13   #81
Quote:
kataklizma kaže: Pogledaj post
Bled je, što se mene tiče, previše "turističan" i zato totalno skup (pa i u Monopoliju je bio najskuplji
U odnosu na okolna mjesta Bled nije skuplji po pitanju smještaja. Cijena smještaja ovisi o nivou a ne o samoj poziciji.
Razlika je samo da je Bled turističan a ostala mjesta manje turistična.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:55   #82
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
ako nekome treba smještaj, toplo preporučam privatni pasion Resman Marija, Bohinj,
Bili moji prijatelji, uglavnom rekli su da su sobe katastrofa a hrana za nahraniti živinu
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:29   #83
u bohinju (bohinjskoj bistrici pa do jezera) je ionako doslovno svaka kuca pansion, tako da nije tesko naci jeftin i kvalitetan smjestaj. znam da ovih dana povoljno nude vikend aranzmane u hostelu koji se nalazi na samom bohinjskom jezeru, i direktno kraj zicare za vogel. uglavnom dva nocenja s doruckom+ski pas i cijeli niz pizdarija 32 eura.
inace bohinjska bistrica poznata je po tome sto je to jedino skijaliste na koje mozete direktno stici vlakom (zeljeznicka stanica je tocno ispod skijalista na kobli).
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 08:45   #84
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Bili moji prijatelji, uglavnom rekli su da su sobe katastrofa a hrana za nahraniti živinu

nevjerojatno! Iz razloga što su sobe čiste, komforne, namještaj minimalistički ali ok....odsjela sam tamo dva puta, za hranu ne znam jer nisam kod njih jela, prvi put sam uzela noćenje sa korištenjem kuhinje , a drugi put samo noćenje...

uglavnom ovo je dokaz koliko ljudi toliko čudi tj. ukusa
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 09:31   #85
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
u bohinju (bohinjskoj bistrici pa do jezera) je ionako doslovno svaka kuca pansion, tako da nije tesko naci jeftin i kvalitetan smjestaj. znam da ovih dana povoljno nude vikend aranzmane u hostelu koji se nalazi na samom bohinjskom jezeru, i direktno kraj zicare za vogel. uglavnom dva nocenja s doruckom+ski pas i cijeli niz pizdarija 32 eura.
inace bohinjska bistrica poznata je po tome sto je to jedino skijaliste na koje mozete direktno stici vlakom (zeljeznicka stanica je tocno ispod skijalista na kobli).
Hajde pliz ako imas kakav link za ovu informaciju, na netu ne mogu naci takvu ponudu...
Inace, obozavam Bohinj i Sloveniju opcenito, a što se cijena smještaja tiće, koliko god ljudi mislili da će najjeftinije proći u planinarskom domu, nije to baš tako... dom ispod slapa Savice dodje 16 EUR bez doručka, bez kupaone (sanjaj toplu vodu), u sobi sa 15 ljudi... sve to ne smeta i može bit fora kad si sa većim društvom, ali budući u blizini možeš nać za istu cijenu privatno puno bolji smještaj...i ako ti treba odmora i proprat se, ipak..
tribal1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:13   #86
Quote:
tribal1 kaže: Pogledaj post
Hajde pliz ako imas kakav link za ovu informaciju, na netu ne mogu naci takvu ponudu...
Inace, obozavam Bohinj i Sloveniju opcenito, a što se cijena smještaja tiće, koliko god ljudi mislili da će najjeftinije proći u planinarskom domu, nije to baš tako... dom ispod slapa Savice dodje 16 EUR bez doručka, bez kupaone (sanjaj toplu vodu), u sobi sa 15 ljudi... sve to ne smeta i može bit fora kad si sa većim društvom, ali budući u blizini možeš nać za istu cijenu privatno puno bolji smještaj...i ako ti treba odmora i proprat se, ipak..
istina, al imas oko jezera milijun jako lijepo uredjenih apartmana u kojima je nocenje 15 eura. a sve imas u njima, i satelitsku televiziju, i struju i puno vode i kuhinju...nadji ti u hrvatskoj apartman za 30 eura.
ja sam se odusevila.

http://www.apartmaji-arh.com/

sto se tice hostela, ne mogu ni ja sad naci. mejlaj turisticku zajednicu na bohinju, nek ti oni daju link. al stoposto znam da je bila akcija, jer sam vidjela papir svojim ocima, a vidjela sam i hostel, u sumi je, udaljen od jezera 30-tak metara. mislim da je to idealan smjestaj ljeti. poslije nove godine je bilo 16 eura nocenje s doruckom+dodaci.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:34   #87
"istina, al imas oko jezera milijun jako lijepo uredjenih apartmana u kojima je nocenje 15 eura. a sve imas u njima, i satelitsku televiziju, i struju i puno vode i kuhinju...nadji ti u hrvatskoj apartman za 30 eura.
ja sam se odusevila."

E, pa to i mislih...a i jede se jeftinije i bolje nego kod nas....malo smo se mi Hr precijenili..
Nasla sam taj hostel i cijene, da, ok je..zagrijalo me ono sta napisala i za ski pass, za 32EUR vikend, to tražih, toga nema., prošla baba s kolačima..
tribal1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 11:50   #88
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post



Sto se klope tice, kod Zlatoroga ima jedno gostisce Erlah, sa jako jako dobrom klopom. Pastrve svjeze i jako fine, orehovi strukli su otkrice. Imaju i simpa smjestaj, 24 eura im je polupansion.

Eto, to bi bilo to ukratko
HVALA na savjetu!
evo ja bila ovaj vikend.. nisam mogla izabrati bolji vikend u godini. hladno, a sunce grije. sve pomalo zeleno, a na obroncima planina snijeg. prizor je bio ko iz snova...
prvi dan je bio na repertoaru krug oko jezera - kočijom. fenomenalno! ručak u lokalnom ribljem restoranu, čini mi se da se zove Peglez, tamo blizu hotela Park... preporučam punjene lignje sa umakom od sira
popodne je bilo zakazano penjanje na Stari grad... obavezna kava i slikanje na vrhu. ulaz je bio 4,5€. malo smo se nećkali ali je vrijedilo svakog centa... planine, priroda, sunce...
večera u hotelu Ribno. vrhunska!
iako mi nije jasno kako je hotel mogao dobiti kategorizaciju od 4*, mogu reći da je usluga super. ima neki šarm koji ti se zavuče po kožu...
drugi dan - Bohinj. nije me baš nešto oduševio. možda izgleda bolje u proljeće kad je sve zeleno... skužili smo tam gondolu za Vogel. nije nam dugo trebalo da se odlučimo i već smo bili na visini od 1500m.
kavica na suncu i snijegu. pogled kilometrima u daljinu... 1h opuštanja i povratak u nizinu..
ručak u restoranu ERLAH, kod hotela Zlatorog na Bohinju. super gobova juha i super friška pastrva...
Koffee freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 11:51   #89
što se parkiranja u Bledu tiče, preporučam neoznačeni parking (pod time mislim da na njemu nije napisan broj) kod Grand Hotela Toplice.
sigurno je sigurno...
Koffee freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 13:48   #90
Quote:
Koffee freak kaže: Pogledaj post
što se parkiranja u Bledu tiče, preporučam neoznačeni parking (pod time mislim da na njemu nije napisan broj) kod Grand Hotela Toplice.
sigurno je sigurno...
E da pokrenem ovu temu. Svi koji iznajme apartman u opčini Bohinj mogu kupiti kartu gosta Bohinja i onda im je na večini parkinga u opčini isti besplatan.

Isto tako ja idem u Bohinj od svoje 13te godine uz izuzetak od 5-6 ratnih godina kada nisam išao ali isključivo preko ljeta zbog planinarenja i ja jednostavno obožavam otić u Bohinj. U 15 dana godišnjeg skroz se odmorim i još izguštam Isto tako u Bohinjskoj Bistrici imaju jednu super stvar a to je Turistički meni u par restorana koji dođe 60ak kuna po osobi (piće nije uključeno) što je itekako povoljnije nego odlazak u Hrvatske restorane.

Prije EURa cijene su bile još i povoljnije.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 13:25   #91
U blizini Bohinja, nalazi se jedan njihov "slap" (ne mogu se sjetiti imena) koji kao treba ici vidjeti...dosli mi usred sume, kamenje i pijesak okolo, parkirali i dolazi nama ususret neka zena koja naplacuje parking 2,5 eura...ok, ajde platili mi taj "nazovimo ga" parking i krenuli prema slapu koji se naravno opet placa...medjutim, poceo je takav pljusak i nevrijeme da smo se trkom vratili u auto i slapa nismo ni vidjeli...ali smo zato platili parking 2,5 eura punih 10 minuta
Inace, divna je priroda oko Bohinja i Bleda, ali opet, imamo tih divnih pejzaza i u nasoj domovini...Nama se osobno nije svidjela hrana, uglavnom prevladavaju turisticki, neinovativni i zastrajeli menu-iji...Slovenci, uglavnom ozbiljni, hladni i rijetko nasmijani...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 13:43   #92
Preporučujem ove apartmane ako ste s autom jer nisu u središtu bohinja ali apartman je novouređen, prostran i velik (60 m2) sa velikim dnevnim boravkom i zasebnom spavaćom sobom a po vrlo povoljnoj cijeni za 2 osobe. Do jezera ima 5 minuta.
Potpuno odvojen samostalan ulaz u apartman.
http://http://www.bohinj.si/zaversnik/sl/lokacija.html
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 02:16   #93
meni je tamo predivno.. uvik bi isli na izlet dok bi imali smjestaj u kranjskoj gori
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:28   #94
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
U blizini Bohinja, nalazi se jedan njihov "slap" (ne mogu se sjetiti imena) koji kao treba ici vidjeti...dosli mi usred sume, kamenje i pijesak okolo, parkirali i dolazi nama ususret neka zena koja naplacuje parking 2,5 eura...ok, ajde platili mi taj "nazovimo ga" parking i krenuli prema slapu koji se naravno opet placa...medjutim, poceo je takav pljusak i nevrijeme da smo se trkom vratili u auto i slapa nismo ni vidjeli...ali smo zato platili parking 2,5 eura punih 10 minuta
Inace, divna je priroda oko Bohinja i Bleda, ali opet, imamo tih divnih pejzaza i u nasoj domovini...Nama se osobno nije svidjela hrana, uglavnom prevladavaju turisticki, neinovativni i zastrajeli menu-iji...Slovenci, uglavnom ozbiljni, hladni i rijetko nasmijani...
Slap Savica, dok je parkiranje kod Kuče pri Savici. Da taj parking ne spada u one besplatne i plača se ali ofc za cijeli dan tako da se ne isplati otići samo 10 minuta ili pola sata nego cili dan (izlet na neko brdo uokolo).

Isto tako postoji mogučnost dolaska na sam izvor slapa planinarskim putem (kod kuće se skrene desno preko mosta i prati markacije). i to se dolazi gore iznad vodopada.

Inaće sa karticom Gosta Bohinja 50% popusta je za ulaznicu za slap. Ipak prije par godina kad sam bio tamo postojao je i jedan put koji se nije plačao samo nije bio uređen Krenilo bi se prema domu na Komni te bi se onda skrenilo desno i uskim putem se spojilo sa putem za Slap Savice.

Mi odsjedamo kod istih ljudi skoro sve godine koje idemo u Bohinj (prije je stari dobivao apartman od firme (prije rata) a nakon toga uvik kod istih Ljudi su super. Idemo u planine sa njima, brat gljive, šumske jagode, borovnice ma sve.

Definitivno da i kod nas ima super pejzaža i prirode, ali znaš kako je svi mi idemo na godišnji odmorit se. Mene kad već živim kraj mora ono ne privlači za otić na godišnji na more negdje. Veliki dio Velebita i Gorskog Kotara sam prošao isto tako i Slavonije (Vinkovci, Osijek, Vukovar), te normalno Dalmacije. A u mom pitanju barem po planinama nisam baš tako vidio Slovence. Svi su nekako nasmijani spremni za šalu, ali i za pomoć kad je potrebna.

Jedino šta su me zafrkali je kad sam naručio fažol i kranjsku kobasicu, a pita mene čovik u domu "hoćete li pola ili jednu". Ja stanem ono lagano teleće zbunjeni pogled i razmišljam.. A u k... hoće mi ponudit pola kobasice šta je to nekom ostalo pa mi je hoće utrapit I kažem pa normalno cilu kobasicu

P.S. valjda znate ono što sam za tad bio zaboravio 1 kranjska kobasica su ustvari 2 kobasice spojene u krug
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 16:25   #95
Da, to je slap Savica koji nismo uspjeli vidjeti
Meni je jednostavno bilo presmijesno kad se ta zena niotkud stvorila, dosla do nas i rekla:"dva pa pol"...sad MM i ja stojimo ispred nje i gledamo sto ona hoce od nas, a ona nista ne govori drugo osim "dva pa pol"...onda skuzili da se nesto placa pa ja pitam sta se placa pola eura po osobi ("dva pa pol") i dajem ja njoj 1 eur, a ona stoji i ceka jos...na kraju je to ispalo 2,50 eura...boze, zena je bila skroz mutava!

Ne kazem ja da su svi Slovenci hladni i nepristupacni...medjutim, jedno je kad negdje odlazis vise godina i sklopis neko prijateljstvo, a drugo kad dodjes na recepciju hotela i kazes dobar dan, a recepcioner jedva da digne glavu!?
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:59   #96
Ja sam bil ove godine, pansion Gašperin, nekih 200m hoda od Bohinjskog jezera. 22eura noćenje sa doručkom. Usluga dobra, sobe uredne, doručak dobar, dovoljno mjesta za parking.
Meni dosta.
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 12:03   #97
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Da, to je slap Savica koji nismo uspjeli vidjeti
Meni je jednostavno bilo presmijesno kad se ta zena niotkud stvorila, dosla do nas i rekla:"dva pa pol"...sad MM i ja stojimo ispred nje i gledamo sto ona hoce od nas, a ona nista ne govori drugo osim "dva pa pol"...onda skuzili da se nesto placa pa ja pitam sta se placa pola eura po osobi ("dva pa pol") i dajem ja njoj 1 eur, a ona stoji i ceka jos...na kraju je to ispalo 2,50 eura...boze, zena je bila skroz mutava!

Ne kazem ja da su svi Slovenci hladni i nepristupacni...medjutim, jedno je kad negdje odlazis vise godina i sklopis neko prijateljstvo, a drugo kad dodjes na recepciju hotela i kazes dobar dan, a recepcioner jedva da digne glavu!?
Ja to riješim na drugi način. Kada odlučimo otići na Savicu onda krenemo rano ranije (oko 7.00) i parkiramo auto negdje prije Savice gdje se ne plača (ima 10ak mjesta uz cestu) i onda joj se lipo smijem Inaće da ti kod Savice su priča za sebe jer su dobili koncesiju i prave se pametni.

Quote:
Vanity kaže: Pogledaj post
Ja sam bil ove godine, pansion Gašperin, nekih 200m hoda od Bohinjskog jezera. 22eura noćenje sa doručkom. Usluga dobra, sobe uredne, doručak dobar, dovoljno mjesta za parking.
Meni dosta.
To je cijena po osobi ili?
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 21:06   #98
Da, po osobi.
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 07:14   #99
Quote:
Vanity kaže: Pogledaj post
Da, po osobi.
To mi izgleda bolje dat 44 eura za 2 osobe nego 38 eura za apartman bez doručka.. Moga bi ja slijedeće ljeto probat te apartmane
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:37   #100
cao, ovu godinu planiram ici u bled sa deckom, no jos nisam sigurna.
voljela bih da iznajmimo malenu kucicu ili kako mi to kazemo kolibu.
ima li tko kakvu ideju? ili iskustva, da je bio u bledu i zna gdje ima to sto trazim?
mozda bude jos jedan par sa nama.
machangua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.