Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 12:20   #1
Klistir i brijanje- da ili ne?

drage iskusne mame i sve trudnice sa slicnim razmisljanima,
sto mislite o ovom pitanju?
ja dvojim jer ima jednako razloga za i protiv...

mozete mi pomoci?

znam da babice savjetuju klistiranje,a opet znam i da to vise nije obavezno....
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 12:28   #2
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
drage iskusne mame i sve trudnice sa slicnim razmisljanima,
sto mislite o ovom pitanju?
ja dvojim jer ima jednako razloga za i protiv...

mozete mi pomoci?

znam da babice savjetuju klistiranje,a opet znam i da to vise nije obavezno....
Čuj , ja sam prije bila totalno protiv brijanja i klistiranja-ali sad kada muku mučim s kaknjem, jedva čekam da mi se crijeva pročiste i kad su nam još na tečaju objasnili da se kad sve ide po propisu bebonja okreće s glavicom prema dolje i ako se desi da se pokakaš od pritiska-taman bebonja licem uroni u kakicu, a i ak imaš ranu možda je bolje da kakica ne dođe do rane..Mada s druge strane -na zapadu se to ne radi.
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:08   #3
bolje da te klistiraju jer kad se porodiš, najmanje želiš još i probleme sa stolicom... ovako si toga pošteđena bar jedan dan...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:12   #4
Ja sam inzistirala na klistiru.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:19   #5
Ja sam (bila) za klistir......nishta ne boli, mrvicu je neugodno (zanemarivo)....kasnije se lijepo otushirash i spremna za bebine pohode!

Bolje to, neg uza svu onu krv i epi i bebicu da mi josh pobjegne koji ekec!
FUJ!
A i to shto kaze Tarmiqua.....bar si sigurna dan poslije....zamisli da te chopi odmah nakon poroda????? (neznam jel moguche, al why not )

Glupo mi je shto neke zene inzistiraju na NEklistiranju....WTF?
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:23   #6
Klistir- naravno ! ja jedva čekam !
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:42   #7
mislim da meni neće trebat klistir (inače mi nije strašan) jer se ja toliko us**em od straha da trčim na wc po tri puta u pola sata čak i prije običnog pregleda a tek kad me trudovi uhvate...izbacit ću dušu iz sebe od panike!!! Neće mi imat šta klistirat!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:57   #8
Ja sam probala klistir pa znam što me čeka, ništa strašno, malo neugodno, a poslije se pošteno oblakšaš i to je to.
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:00   #9
zavisi kad se klistira. ako se klistira prilikom dolaska u bolnicu i trudovi jos nisu jaki i ucestali..ok, ko voli nek izvoli.
medjutim, ukoliko dodjes u bolnicu sa jakim trudovima, ucestalim na svake dvije-tri minute, pa te jos klistiraju, pa ne znas sta bi prije, ili trcala na wc, ili predihavala trudove, i previjala se od bolova, i onda opet trcala u wc...neka hvala.
nisu me klistirali prilikom prvog poroda, i ako se omakne, uglavnom se omakne prije nego sto dijete izadje, jer prilikom prolazenja kroz porodjajni kanal dijete pritisce na debelo crijevo i praznjenje se uglavnom desava prije nego sto glavica dodje... kazem uglavnom, mada vjerujem i da ima drugacijih primjera.
posto mi se to desilo prilikom prvog poroda, drugi put sam trazila klistir. ovdje to uglavnom ne rade, osim ako ti bas ne zahtjevas. i desilo mi se ono sto sam gore opisla, jako bolni i ucestali trudovi, kasnije na svaku minutu, i tacno vise nisam znala sta bi prije. velika greska, iskljucivo moja. nikad ga vise u toj situaciji ne bi trazila.

Zadnje uređivanje Alica72 : 29.02.2008. at 14:53.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:15   #10
meni je to bilo skroz pozitivno iskustvo, čak nimalo neugodno. Sestra koja je to radila bila je super, a meni je dobro došlo nakon silnog zatvora u trudnoći. Doduše, ja sam završila u rodilištu sa nekim manjim trudovima jer mi je CTG taj dan bio nešto lošiji.
Enivej, ja bih preporučila svima.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:53   #11
ma vrlo jednostavno-ako se taj dan posteno ocistim - necu htjeti da me klistiraju, a ako ne uspijem, inzistirat cu na njemu!negdje sam procitala da se zene najcesce same od sebe dobro prociste, navodno ou i 7-8 puta na wc, nadam se da cu biti jedna od tih...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:54   #12
mene nisu klistirali. pokakala sam se doma od uzbudjenja.
a brijala sam se isto doma.
jedino su mi kateter stavili pred porod (zbog bebinog lakseg izlaska) ali nista strasno. zapravo NISTA. olaksanje cak stovise. koje fino piskanje je to bilo...
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 15:40   #13
Kaj se to može birati..
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:27   #14
ja za sada nemam nikakvih problema sa stolicom (svako jutro uredno sve izbacim iz sebe) a inace od straha izbacim i sta treba i sta ne treba....

sjecam se da pred operaciju kraljeznice (potpuna anestezija,...) nisam bila na wc taj dan pa su mi navecer dali cepic - ako zelim...

neznam zasto povezujem klistiranje sa vrlo,vrlo neugodnim osjecajem..,
moze mi netko izabaciti to iz glave (mozda poblize opisati postupak) ?


Hvala svima!!!!!!!!!!
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:37   #15
Men je klistir spasio jer zadnjih deset dana pred porod nisam mogla normalno na wc. Tako da je klistir bio dobro došao!
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:40   #16
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
moze mi netko izabaciti to iz glave (mozda poblize opisati postupak) ?


Hvala svima!!!!!!!!!!
hmmm. pa recimo koliko sam ja uspjela primjetiti jer sam bila pri pola svijesti od jakih trudova...stave ti u cmar, oliti analni otvor cjevcicu i naspu oko pola litre mlake vode (?) i to bi bilo to...mislim...ispravite me ako grijesim
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:55   #17
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
hmmm. pa recimo koliko sam ja uspjela primjetiti jer sam bila pri pola svijesti od jakih trudova...stave ti u cmar, oliti analni otvor cjevcicu i naspu oko pola litre mlake vode (?) i to bi bilo to...mislim...ispravite me ako grijesim
e baš to i nakon par minuta moraš biti u blizini školjke. Ja sam se toliko smijala tom cijelom procesu da sam mislila da će mi šavovi popucat. Sestra je bila pored mene i nakon 10 minuta me ozbiljno pitala :"Pa dobro jeste gotovi!"
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:03   #18
bilo bi lijepo kad bi se svugdje moglo birati.... ali, evo, osobno sam za.
sam postupak je ono, ok, nikakav bad. a meni je ful značilo, poslije carskog (vjerujem da je poslije vag.bar malo slično), da ne moram mislit kako ću na wc tako u komi, operirana, i to... tj.to je i nemoguće. pa lakše otkulirat fino pročišćen...
da sam čekala trudove, ne znam... kažu ženske da se čak i prirodno fino iščistiš... možda i onda ipak bi, za svaki slučaj. jer stvarno nije nikakav bad
simpa mlada babica je to obavila, i usput smo se ful zezale. uz tu sobicu je bio i wc i tuš za poslije, pa je bilo tehnički glatko... (mene su unaprijed u stvari samo te tehničke stvari brinule, di je wc, oću imat privatnosti , i tako to)
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:06   #19
e da, osim šta ću se sama klistirat od straha i obrijat ću se sama doma, to ionako oduvijek radim i neznam zašto žene uvik grintaju da su ih u bolnici obrijali britvom, pa obrijte se same lipo doma i rješili ste problem!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:15   #20
nije zgodno s trbuhom do zuba, al uvijek može mm pripomoć ili kozmetičarka..
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.