Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2008., 09:54   #141
Ono što je mene interesiralo je da li je rađen test EMA ili tTG(tkivna transglutaminaza a kao potvrda dijagnozi se radi biopsija sluznice tankog crijeva)i jedino tako se može utvrditi nepodnošenje glutena a što se tiče alergije na hranu odnosno na gluten standardni testovi na nutritivne alergene i ne moraju baš biti jako točni.Prije 2 godine radila sam kćerki alergo testove koji su pokazali alergiju na pšenicu ali ne i na gluten možda je to bilo tek u početnoj fazi ili zato što je bila na nekakvoj dijeti pa je to ostalo prikriveno.Definitivno standardni alergijski testovi nemoraju nužno pokazati pravo stanje.Inače simptomi celijakije nisu uvijek vezani za alergijske simptome što je češće slučaj u dječjoj dobi međutim kod odraslih se može manifestirati kao mnoge druge bolesti a da nemaju uopće probavne ili alergijske smetnje.U udruzi za oboljele od celijakije sam upoznala ljude koji imaju celijakiju a da im je samo konstantno nisko željezo,ili samo imaju reumatoidni artritis ili samo kroničnu upalu štitnjače ili samo osteoporozu ili samo neku vrstu tumora a poneki imaju više dijagnoza.
bibi309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 18:02   #142
Preglede vršim stalno, što na Rebru, što na Vuk Vrhovcu, nerijetko i Merkuru itd... Od svega što si nabrojala, nemam ništa. Štitnjača mi super, željezo uvijek dobro...

U svakom slučaju, netko tko nikada nije obavio slične pretrage, dala si odličan savjet , jer, istina je, što se tiče mijastenije, ovakvo nešto nikada nisam čula - mislim na poveznicu celijakije sa mijastenijom.

U svakom slučaju, znaš puno više o celijakiji, i toj nekoj povezanosti sa mijastenijom, i drago mi je da si to napisala, doista nikada za to nisam čula.
Možeš staviti i pokoji citat sa neta koje si našla, ili samo pikni link.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 10:12   #143
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Kad se sjetim hodanja po bolnici, držeći se za taj prsni koš, zbog osjećaja da će ti sve to prsnuti... A tek ustajanje sa kreveta... joooj...
Ja nisam imao osječaj da če mi sve prsnut več onaj 'daska' filing te stezanje koje se dosta dugo zadržalo ...

a što se ustajanja tiče ja sam ležao na lagano povišenom naslonu i imao tehniku da ispružim jednu nogu van kreveta te je tako ukočenu iskoristim da me pomogne uspravit kao nekakvi protuuteg....

ali kad se sjetim nije mi teško pala ta ustajanja kao promjena navike i obavezno spavanje/ležanje na leđima.



Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Takvih iskustava nemam, no, onda, nemam niti takvih problema kakve ti imaš. Nisam jaaaaako dugo bila na ničemu od toga, ali, zadnji put kad jesam, pomoglo mi je u održanju stanja koje je kretalo na lošije. Nisam imala nikakva pogoršanja.

Grr,
zašto ja onda moram bit nekakvi defektni slučaj i da mi 'to' ne pomaže
Ili je taj 'preslab' za mene
Jer ne kužim , svi sretni i zadovoljni jer ko neka opča hipnoza , a kad meni nije bolje nego gore onda sam naravno JA kriv
Bilo kako bilo nakon oko 10 'tretmana' sam odlučio da mi je dosta.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 18:35   #144
Quote:
imagine kaže: Pogledaj post
a što se ustajanja tiče ja sam ležao na lagano povišenom naslonu i imao tehniku da ispružim jednu nogu van kreveta te je tako ukočenu iskoristim da me pomogne uspravit kao nekakvi protuuteg....
Na to, i tome slične "tehnike" i mislim... Od milja zvane - katapult efekt...

Quote:
imagine kaže: Pogledaj post
ali kad se sjetim nije mi teško pala ta ustajanja kao promjena navike i obavezno spavanje/ležanje na leđima.
Znam, kad nemaš druge, barem kod mene, navikneš se na sve. Samo inače ne mogu zaspati na leđima, pa mi to bilo u startu malo onak... Inače, svi su spavali sa uzdignutim zaglavljima, ipak je trebao "katapult-efekt"...


Quote:
imagine kaže: Pogledaj post
Grr,
zašto ja onda moram bit nekakvi defektni slučaj i da mi 'to' ne pomaže
Ili je taj 'preslab' za mene
Jer ne kužim , svi sretni i zadovoljni jer ko neka opča hipnoza , a kad meni nije bolje nego gore onda sam naravno JA kriv
Bilo kako bilo nakon oko 10 'tretmana' sam odlučio da mi je dosta.
Ne znam baš da su svi zadovoljni... Uglavnom to doista ovisi prvenstveno na koga naletiš, ali i ovisi o tebi samome (ako si skeptičan, ili ne vjeruješ da može pomoći, teško da će se išta dogoditi, jer doista tada tvoj organizam odbija sve).
Ako nisi zadovoljan, ok, prekineš, da. Znam da sam uvijek izbjegavala one koji su mi obećavali čudesna potpuna ozdravljenja, jer jedan takav je imao isti utjecaj na moju bolest i mene kao i ovo kod tebe.
Kada sam naletila na osobu koja je TOČNO znala što je mijastenija, kakva je to bolest, i koja je rekla da vjerojatno nema ozdravljenja, ali da može olakšati i potpomoći za bolje stanje, to je bilo to - nikakva pogoršanja,nikakve "nuspojave", ali jako polaki progres brema boljem.
Ta osoba, na žalost, već dugo nije u Hrvatskoj...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 21:39   #145
ima li ovdje ikoga

sta se dogadja

Zadnje uređivanje trebor : 17.08.2008. at 22:20.
azra-73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 22:24   #146
Quote:
azra-73 kaže: Pogledaj post
ima li ovdje ikoga
Kao što vidiš, tema često "uspavana", ne postoji interes... Sad se već ponavljam k'o pokvarena ploča, ali toliko mi je žao što je to tako, da ne mogu formulirati rječima...
Stvarno sam se nadala, uključivši se u temu, da ću ovdje često susretati "sebi slične" , s kojima mogu djeliti iskustva, vidjeti njihova, zezati se itd...

No, to što se rijetko kada itko ovdje javi, to ne znači da ti ne moraš odnosno ne smiješ napisati sve što ti je na pameti. Dapače, osobno bih voljela da pokoji put ipak napišeš post "u duhu teme".

Pa da poslušam sama svoje kvocanje -
Ne znam kako drugima, no mene ove ljetne temperature ubijaju.
Brate mili, ona stara -čovjek je sam svoj najgori neprijatelj- kod mene ima epske razmjere! Boriti se protiv vlastitog organizma, kojeg regulira bolest, doista je iscrpljujuće. Tipkam, a prsti samo odjednom stanu i ni makac. Naravno, ja kakva jesam, izgledam k'o blesava tuka svađajući se s njima da slušaju, istovremeno umirući od smjeha shvaćajući kako to izgleda.
Najdraže mi je u krevetu, kad pokušavam prebaciti plahtu preko sebe, pa mi ruka u pravom zaletu, jer drugačije nejde, popusti i padne onako divno meni na glavu, samoranjavanje na djelu.
Ili vezanje kose u rep, tolike egzibicije izvijanja, saginjanja, naslanjanja laktova na bilo koju površinu da održim ruke, rijetko kada se vide.

A onda pak dođu ove tropske oluje, udari ledenog vjetra, pad temperature od 15-ak i više stupnjeva u nekoliko sati... Organizam mi, blago rečeno, popizdi (skužajte na izrazu). Spavanje je postalo znanost umjetnosti, ili tako nekako;
legnem umorna u krevet, ali san nikako doći. Pa se vrtim, premještam, čak i mislima mantram -spavaj- i ništa. Kamilica nekada čak i kao da pomogne, ali zadnjih mjeseci ne. A ne pada mi na pamet uzimati tablete za smirenje, valjda je poznato zašto. I tako onda ili ne spavam uopće, pa se nateram barem sat vremena popodne, ili zaspim tek ujutro na jedvite jade.

Mislim da je dosta za ovaj post.

Ajde više, nek' se netko stvarno javi u ovoj temi, ili svi doista čudesno ozdravljuju od mijastenije?
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 09:15   #147
dragi svi, ovoga ljeta sam ponovno isla na pretrage jer imam sve vise problema s ocima. otisla sam privatno jer nemam vremena visit po doktorima a i bojim se da ne dopadnem nekome krivom u ruke nakon svega sto ovdje citam.

poslala me dr. na uzv orbita, gdje je ustanovljeno da mi je misic desnog oka 4 puta tanji nego lijevog. prostigminski test je polupozitivan, test na dvoslike pozitivan. rtg timusa uredan. jos sam obavila krvne testove na antitijela i to jos cekam rezultate (al ocekujem da ce bit negativni ko i prosli put).

oko mjesec dana sam na mestinonu, sad pijem 3 na dan. stanje se nije bas puno promijenilo, doktorica ce me vjerojatno stavit na kortikosteroide da probamo rijesit dvoslike.

sad, drago mi je da sam pocela aktivnosti rjesavanja ovoga, i da smo krenule u nekom smjeru al opet me brine to sto su svi nalazi sumnjivi i pijem li bez veze lijekove? ovo su moje unutarnje dileme, naravno da necu sama donositi nikakve odluke. citala sam brdo clanaka po internetu, svi kazu da kod okularne mijastenije (koja bi bila moja) mogu svi testovi biti negativni a da se ipak po simptomima moze zakljuciti prisutnost bolesti.

ipak, sretna sam, ako je mg, da se zaustavila ovdje i nekad mislim da ne bih imala pravo biti ovdje s vama kad je meni zapravo prilicno dobro i lako.

al citajuc o bolesti samo moram reci da vam svima drzim fige da se sto manje mucite, da su istrazivanja strasno napredovala od kad sam ja prvi put cula za mg i citala o njoj i da bi lijecenje i zivot trebao biti puno bolji. samo da se kod nas vise lijecnika hoce ozbiljno baviti time i paziti kako lijece pacijente!

probajte otic nekom pouzdanom privatniku koji se bavi time, potrazite drugo misljenje nekoga stvarno zainteresiranog, nije u redu da imate ovolike probleme a vani vec ljudi skoro pa normalno zive s tim.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 14:50   #148
Bok!

Samo da vas pozdravim! Imam miasteniju već 6 godina i prvo idem pročitati vaše postove a onda želim nešto pitati jer sam nedavno bila na jednoj terapiji koja se zove zapping+elektrooptimizacijska terapija po dr. Becku ali meni je izgleda pogoršala stanje pa sad ne znam šta dalje...
__________________
hello
getzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:02   #149
@tough_cookie - drago mi je što ti se mijastenija zaustavila samo na očima (drago u smislu na situaciju, bilo bi mi puno draže da je niti nemaš ).
Smijem pitati kamo si išla privatno? Možeš i na pm odgovoriti.

@getzy - iskreno, prvi put uopće čujem za zapping+elektrooptimizacijska terapija po dr. Becku, je li bi mogla malo opisati i objasniti tu terapiju, što, kako, zašto, itd??
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 22:43   #150
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
@tough_cookie - drago mi je što ti se mijastenija zaustavila samo na očima (drago u smislu na situaciju, bilo bi mi puno draže da je niti nemaš ).
Smijem pitati kamo si išla privatno? Možeš i na pm odgovoriti.

@getzy - iskreno, prvi put uopće čujem za zapping+elektrooptimizacijska terapija po dr. Becku, je li bi mogla malo opisati i objasniti tu terapiju, što, kako, zašto, itd??
tetica kako si?

odgovorim ti na pm.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 23:19   #151
Pozdrav za sve,evo da se i ja malo javim.
Ja sam inace u dobrom stanju i skroz sam zadovoljan,ljeto je proslo OK nije bilo nekih vecih smetnji sto se tice zdravlja,skinut sam sa kortikosteroida i osjecam se OK.
Zelim vam svima dobro zdravlje i cuvaj te se i naravno,javljajte se!!!
U zdravlje!!!
lakiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:27   #152
Quote:
lakiot kaže: Pogledaj post
Pozdrav za sve,evo da se i ja malo javim.
Ja sam inace u dobrom stanju i skroz sam zadovoljan,ljeto je proslo OK nije bilo nekih vecih smetnji sto se tice zdravlja,skinut sam sa kortikosteroida i osjecam se OK.
Zelim vam svima dobro zdravlje i cuvaj te se i naravno,javljajte se!!!
U zdravlje!!!
krasne vijesti
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 19:39   #153
@lakiot - baš mi je drago da se skidaš sa kortikosteroida bez ikakvih poteškoća! Javljaj kako ide.

@tough_cookie - hvala na odgovoru!
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:15   #154
Ide mi za sada dobro,sada sam na dozi 5mg,na drugi dan!
Kako si ti???
lakiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 16:16   #155
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
[B]
@getzy - iskreno, prvi put uopće čujem za zapping+elektrooptimizacijska terapija po dr. Becku, je li bi mogla malo opisati i objasniti tu terapiju, što, kako, zašto, itd??
http://www.zapper.com/html/electrification.html
__________________
The hardest part of loving is letting go.
phunkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 22:50   #156
ljudi da li vi idete zubaru?mene zub boli oči će mi ispasti,a ne znam šta ću za anesteziju?
da li je tačno da ona bez adrenalina ne pogoršava mijasteniju?
pomagajte!!!!!
azra-73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 03:12   #157
Quote:
azra-73 kaže: Pogledaj post
ljudi da li vi idete zubaru?mene zub boli oči će mi ispasti,a ne znam šta ću za anesteziju?
da li je tačno da ona bez adrenalina ne pogoršava mijasteniju?
pomagajte!!!!!
Naravno da idem zubaru.
Imaš na medicinskoj dokumentaciji vjerojatno ispisano sve što smiješ konzumirati, što smiješ sa oprezom, i što ne smiješ, plus naravno napisano sve i o ljekovima - što, kako, zašto.
Pretpostavljam, jer je to bilo jedna od prvih stvari meni ispisana, i rečena.

Ali svakako se konzultiraj i sa stomatologom i sa svojim neurologom.
Valjda je tvoj stomatolog upoznat sa tvojom mijastenijom, terapijom itd?


Hvala ti na linku , ali sam stvarno htjela da getzy napiše što je liječnik naveo i kako je objasnio da bi zapping trebao pomoći u mijasteniji, kako je to izgledalo, da li je išta pomoglo ili nije, ili je pak možda i odmoglo... itd...


Quote:
lakiot kaže: Pogledaj post
Ide mi za sada dobro,sada sam na dozi 5mg,na drugi dan!
Kako si ti???
Drago mi je da je sve u redu, i da se uspješno skidaš sa onih odvratnih otrova znanih kao kortikosteroidi.
Kod mene sve po starom, ni vrit ni mimo, nikakvih promjena.

Btw, stvarno mi nije baš jasno zašto je ova tema toliko zapuštena?
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.

Zadnje uređivanje Teta2U : 31.10.2008. at 03:17.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:57   #158
a nema nas puno a valjda ljudi nemaju ni volje puno pisati.

ja sam i dalje zbunjena, na mestinonu sam od pocetka ljeta, kao da mi se mrvicu smanjio (ili promijenio, zapravo, nekako je drugaciji) umor ali s okom i dalje problemi. seta amo-tamo kako se njemu prohtije, i dalje imam dvoslike, nekad je stanje tako lose da se ne mogu snaci u prostoru koliko mi se sve pocne mutit.

najgore od svega je sto su mi testovi i dalje uglavnom negativni tako da sam

morala bih se ovih dana narucit na kontrolu, doktorica mi je rekla da ce mi mozda ipak propisati minimalnu dozu kortikosteroida da probamo rijesit problem dvoslika.

nadam se da ste vi svi ostali dobro koliko to mozete biti.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:38   #159
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
a nema nas puno a valjda ljudi nemaju ni volje puno pisati.

ja sam i dalje zbunjena, na mestinonu sam od pocetka ljeta, kao da mi se mrvicu smanjio (ili promijenio, zapravo, nekako je drugaciji) umor ali s okom i dalje problemi. seta amo-tamo kako se njemu prohtije, i dalje imam dvoslike, nekad je stanje tako lose da se ne mogu snaci u prostoru koliko mi se sve pocne mutit.

najgore od svega je sto su mi testovi i dalje uglavnom negativni tako da sam

morala bih se ovih dana narucit na kontrolu, doktorica mi je rekla da ce mi mozda ipak propisati minimalnu dozu kortikosteroida da probamo rijesit problem dvoslika.

nadam se da ste vi svi ostali dobro koliko to mozete biti.
Uh, kad me primi takva "slabost" da dovede do dvoslika, nikakva doza mestinona ne pomaže.
Mestinon je supresiv, ne lijek. On u stvari samo održava stanje kakvo god ono bilo, no isto tako ne sprečava pogoršanja (dođe li do pogoršanja, ne predstavlja skoro ništa).
Kortikosteroidi kao pomažu, a opet kraj tolikih nuspojava i posljedica (a većinu ih imam) preporučuju neki liječnici (po mom mišljenju i dojmovima, doživljajima itd. onii liječnici koji brinu o pacijentima, kopjima je stalo pomoći ali i brinu o budućim stanjima) koristiti kraće periode.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 19:27   #160
ja sam jedva od svog neurologa,na moje insistiranje dobila spisak antibiotika koje smijem i koje ne smijem uzimati,
i sve sto znam o tome sta smijem konzumirati a sta ne smijem doznala sam istrazujući sama jer se niko ne uživljava
i nista mi nije ispisano u medicinskoj dokumentaciji
a jos uvijek mi nije jasno da li kod zubara dobijas anesteziju ili ne i koju?
azra-73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.